Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννοείται! Τον τίτλο επάνω τσάμπα τον έβαλα? :lol::p

Χρήστο στο Tapatalk δεν φαίνεται ο τίτλος, γράψε το και στο κείμενο μην γίνει καμία πατατιά...

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το Ημερολόγιο και το Ρολόι δεν έχουν εικονίδια και δε μπορώ να τα βγάλω απο την αρχική οθόνη

 

http://imgur.com/QD6DxMN

Edited by snik3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έκανα την παραγγελία στης 20/4 και δεν έχει σταλεί ακόμα οπότε επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν σε 1-2 μέρες, επίσης συμφώνησα απλά στα 200 ποιντς που δίνουν, έκανα καλά; Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην έβαλα τικ εκεί που λέει να μην έχει το Banggood logo στην συσκευασία, αν όντως έχει τι μπορεί να συμβεί; Και κάτι άλλο επειδή κάτι δεν έχω καταλάβει όταν με το καλό έρθει το τηλ χρειάζομαι κάποιο επιπλέον καλώδιο για σύνδεση με τον υπολογιστή;
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Περιμένει κανείς άλλος πακέτο αυτή την περίοδο;

Έχω παραγγείλει το κινητό και ένα τζάμι για το κινητό από διαφορετικά μαγαζιά και διαφορετικές μέρες αλλά και τα 2 στην ίδια κατάσταση είναι. Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Κινητό:

ΕΛΤΑ: 2017-04-10 14:05 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

ΚΙΝΑ: 2017-04-17 15:30 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Τζάμι:

ΕΛΤΑ: 2017-04-13 03:38 SINGAPORE, SEND ITEM ABROAD

ΚΊΝΑ: 2017-04-17 15:32 Arrival at Destination Post (Country: GR)

 

Να ανησυχώ;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο το Ημερολόγιο και το Ρολόι δεν έχουν εικονίδια και δε μπορώ να τα βγάλω απο την αρχική οθόνη]

 

Αν λες για την miui είναι γιατί Default έχει θέμα eui. Άλλαξε θέμα και είσαι οκ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, εγώ έκανα την παραγγελία στης 20/4 και δεν έχει σταλεί ακόμα οπότε επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν σε 1-2 μέρες, επίσης συμφώνησα απλά στα 200 ποιντς που δίνουν, έκανα καλά; Επίσης υπάρχει περίπτωση να μην έβαλα τικ εκεί που λέει να μην έχει το Banggood logo στην συσκευασία, αν όντως έχει τι μπορεί να συμβεί; Και κάτι άλλο επειδή κάτι δεν έχω καταλάβει όταν με το καλό έρθει το τηλ χρειάζομαι κάποιο επιπλέον καλώδιο για σύνδεση με τον υπολογιστή;

 

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα με το Logo. Ειδικα αν εχεις επιλεξει Priority Direct Mail για την αποστολη. Θεωρητικα δεν θα φας τελωνειο.

 

Για τους 200 ποντους ολοι αυτό πηραμε... Δλδ γτπ καβάλα αποζημιωση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να εχεις προβλημα με το Logo. Ειδικα αν εχεις επιλεξει Priority Direct Mail για την αποστολη. Θεωρητικα δεν θα φας τελωνειο.

 

Για τους 200 ποντους ολοι αυτό πηραμε... Δλδ γτπ καβάλα αποζημιωση :mad:

 

Ναι Priority Direct Mail επέλεξα, απλά έρχεται Βόρεια Ελλάδα. Όσο για την αποζημίωση το ξέρω ότι δεν αντιστοιχεί στο κόστος των ακουστικών αλλά κάτι είναι και αυτό. Επίσης μήπως ξέρεις για το καλώδιο που ρώτησα;

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τους είπα ότι δεν θέλω τους 200 πόντους. Θέλω ένα κουπόνι τους είπα, αφού δε μου στείλατε ακουστικά, δώστε ένα κουπόνι να τα παραγγέιλω στα 15 ευρώ.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενώ έχω εγκαταστήσει την 41 μου την ξαναβάζει διαθέσιμη ενημέρωση πάλι?

Σβήσανε πάλι τα αρχεία από τον HOST SERVER υπομονή για λίγο....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για την miui είναι γιατί Default έχει θέμα eui. Άλλαξε θέμα και είσαι οκ. ;)

Τεράστιος.

Γενικά πολύ καλές οι εντυπώσεις απο τη rom.Πήγα να παίξω με dpi για να γυρίσω σε 1080p ανάλυση αλλα μάλλον έκανα κάτι πολύ λάθος και το εγκατέλειψα :P

Η ρύθμιση για να κάνουμε mute τον ήχο όταν μας καλούν γυρνώντας ανάποδα τη συσκευή που είναι;Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω miui και τη ξέχασα, όπως και τη ρύθμιση για το quickcharge

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal η τελευταία 23s remixed που έφτιαξες είναι αυτό που ήθελα(και φαντάζομαι κι άλλοι)...."μαμά" ρομ,unrooted χωρις xposed :) Να σε ρωτήσω...Γράφεις "απομάκρυνση του live προσθήκη google" Εμένα στην θέση του live έχει την κάμερα αντί του google.Και κάτι ακόμα...Γιατί δεν μπορούμε εφόσον βγάζεις το κουμπί live να βάλουμε εμείς ότι θέλουμε?Ευχαριστούμε για την rom και Μπράβο κι εσένα και στον Τάσο!
Link to comment
Share on other sites

Τεράστιος.

Γενικά πολύ καλές οι εντυπώσεις απο τη rom.Πήγα να παίξω με dpi για να γυρίσω σε 1080p ανάλυση αλλα μάλλον έκανα κάτι πολύ λάθος και το εγκατέλειψα :P

Η ρύθμιση για να κάνουμε mute τον ήχο όταν μας καλούν γυρνώντας ανάποδα τη συσκευή που είναι;Έχω καιρό να χρησιμοποιήσω miui και τη ξέχασα, όπως και τη ρύθμιση για το quickcharge

Βάλε κατά αρχή το PATCH το σημερινό και θα τα έχεις όλα. Μέσα στα Settings miui θα βρεις έξτρα tab με πρόσθετες ρυθμίσεις και εκεί είναι τα πάντα. Dpi resolution fast charge Κλπ αλλά 70 κόλπα.. :lol:

Το τούμπα mute είναι στις ρυθμίσεις dialer εικονικό κουμπί κάτω αριστερά ανοίγει ρυθμίζεις..

Αν και δεν χρειάζεται γιατί έφτιαξα και τα vol mute σε αυτή!

IMG_20170428_204645.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal η τελευταία 23s remixed που έφτιαξες είναι αυτό που ήθελα(και φαντάζομαι κι άλλοι)...."μαμά" ρομ,unrooted χωρις xposed :) Να σε ρωτήσω...Γράφεις "απομάκρυνση του live προσθήκη google" Εμένα στην θέση του live έχει την κάμερα αντί του google.Και κάτι ακόμα...Γιατί δεν μπορούμε εφόσον βγάζεις το κουμπί live να βάλουμε εμείς ότι θέλουμε?Ευχαριστούμε για την rom και Μπράβο κι εσένα και στον Τάσο!

Ναι... Το Google κουμπί είναι copy paste από την προηγούμενη... :lol: Θα το αλλάξω. Όχι είναι ενσωματωμένο στον Browser και αν βγει κρασάρει.. Πίστεψε με δεν έχω φάει ώρες ατελείωτες αλλά δεν! :lol:

Μην ξεχάσεις να ενεργοποιήσεις τα Multi LED με 300 διαφορετικά χρώματα για το κάθε apk που θες.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι... Το Google κουμπί είναι copy paste από την προηγούμενη... :lol: Θα το αλλάξω. Όχι είναι ενσωματωμένο στον Browser και αν βγει κρασάρει.. Πίστεψε με δεν έχω φάει ώρες ατελείωτες αλλά δεν! :lol:

 

Οκ,κατάλαβα :wink:

Μια απορία προς όλους όποιος μπορεί να μου την λύσει.Οταν είχα την 19s official indian Ενώ είχα επιλέξει ελληνικά στο Google και στο Voice όταν έμπαινα στις καρτέλες του google μου τα είχε αγγλικά και στο maps μόνο αγγλικά μίλαγε.Υποψιάζομαι....είχε να κάνει επειδή η γλώσσα συστήματος ήταν Αγγλικά? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ευχαριστημένος με την rom που ήρθε το κινητό και δεν έχω πειράξει τίποτα;Όλα άψογα λειτουργούν κανένα πρόβλημα 829 16s.
Link to comment
Share on other sites

Οκ,κατάλαβα :wink:

Μια απορία προς όλους όποιος μπορεί να μου την λύσει.Οταν είχα την 19s official indian Ενώ είχα επιλέξει ελληνικά στο Google και στο Voice όταν έμπαινα στις καρτέλες του google μου τα είχε αγγλικά και στο maps μόνο αγγλικά μίλαγε.Υποψιάζομαι....είχε να κάνει επειδή η γλώσσα συστήματος ήταν Αγγλικά? :confused:

Όχι έπρεπε να κατεβάσεις και Ελληνική γλώσσα και να την ορίσεις ως main στο Google go & maps! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Eτσι μπραβο!! Επιτελους!!! Και λιγα λες!!

 

https://ibb.co/njc31Q

 

Ναι μου την έκαναν και αυτή την τιμή τα παιδιά και τους ευχαριστώ.

Βλέπεις τους είχα κουράσει κάθε 2-3 μέρες να λέω ανέβασε αυτή τη ρομ LeMax2 ανέβασε αυτή τη rom Le3pro κλπ.. :lol:

Τους ευχαριστώ και θα στήσουμε σιγά σιγά το topic και εδώ και στα άλλα Leeco με όλες τις απαραίτητες πληροφορίες στις αρχικές σελίδες. :)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ευχαριστημένος με την rom που ήρθε το κινητό και δεν έχω πειράξει τίποτα;Όλα άψογα λειτουργούν κανένα πρόβλημα 829 16s.

 

Κάνεις δεν είπε ότι δεν δουλεύει η ρομ. Με τον καιρό θα βγάλει (ίσως) θεματακια αλλά ως τότε θα έχεις και 50 επιλογές δοκιμασμένες και με πολλά πρόσθετα καλούδια...και φυσικά Ελληνικά ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόνο εγώ είμαι ευχαριστημένος με την rom που ήρθε το κινητό και δεν έχω πειράξει τίποτα;Όλα άψογα λειτουργούν κανένα πρόβλημα 829 16s.

 

Κεγω μαζί σου Giwrgos! Άψογα και απροβληματιστα με 16s, πολύ ευχαριστημένος κεγω δεν έχω πειράξει τίποτα ,αν και ήμουν σε ετοιμότητα επειδή εδώ τα παιδιά κάνουν πολύ καλή δουλειά..αλλά επειδή μου είναι βασικό και το fingerprint και δουλεύει και αυτό σφαίρα δεν πειράζω τίποτα προς το παρον

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

23s remix περαστηκε!!! Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.Αλλά αν λέτε ότι είναι και καλύτερη από την 21s θα είναι κομπλέ,Chris σχετικά με το κόλλημα μου για την κάμερα της miui, προσωπικά δεν χρειάζομαι της eui , οπότε αν γίνεται αντικατάσταση ακόμα καλύτερα, δεν με καίει να έχει δύο εφαρμογές κάμερα
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

23s remix περαστηκε!!! Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.Αλλά αν λέτε ότι είναι και καλύτερη από την 21s θα είναι κομπλέ,Chris σχετικά με το κόλλημα μου για την κάμερα της miui, προσωπικά δεν χρειάζομαι της eui , οπότε αν γίνεται αντικατάσταση ακόμα καλύτερα, δεν με καίει να έχει δύο εφαρμογές κάμερα

 

Δέν υπάρχει τό καλύτερη.Ποιο νέο κερνελ και security patch ναι .Το καλύτερη είναι υποκειμενικό. Και η 21s remixed μία χαρά είναι απλά ποιο παλιά. ;)

Κάμερα...ναι θα το δω και αυτό...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι έπρεπε να κατεβάσεις και Ελληνική γλώσσα και να την ορίσεις ως main στο Google go & maps! ;)

 

Χρήστο έχω την 23s remixed κι έχω στην συσκευή την αγγλική γλώσσα αλλά στο google search ενώ έχω ορίσει τα ελληνικά στις καρτέλες μου τα βγάζει αγγλικά :confused: Μόνο αν ορίσω ελληνικά στο κινητό μου αλλάζει και τις καρτέλες στα ελληνικά.Εψαξα στο playstore για το google go που μου έγραψες αλλά δεν μου έβγαλε κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Για την λαθος μέτρηση στον χρονο κλησης τι μπορουμε να κάνουμε?

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...