Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα LeEco Le Max 2 (32GB) Χ820 4g ram rose cold και το πουλάω πάω για άλλο 180 ευρώ το τηλεφωνο είναι άψογο αγρατζούνιστο δεκτός κάθε έλεγχος αγορασμένο καινούργιο από Ελλάδα απο το my gand.gr με απόδειξη αγοράς αγορασμένο τον Νοέμβριο του 2016 έχει ακόμα εγγύηση, του έχω βάλει τζαμάκι προστασίας και δώρο άλλο ένα, ακόμα δώρο ανταπτοράκι για επέκταση μνήμης σε usb όποιος ενδιαφέρεται ας μου απαντήση, θα γράψω και το κινητό μου 6980853888 Αυγουστής. Edited by augoustinos1964
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα.. :lol: Σιγά μην τρελαθουν κι όλας.. Ευτυχώς το έχω στο καλάθι αλλά δεν πλήρωσα ποτέ για τρίτο...;)

Χαχαχα το ξερω αλλα τι να κανω, ο πνιγμενος απο τα μαλλια του πιανεται!!!:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη φωτογραφική, διαπίστωσα σημαντική βελτίωση με αλλαγή της ρύθμισης sharpness σε "high"...στην προκαθορισμένη ρύθμιση οι φωτογραφίες έβγαιναν κάπως "soft", σε εσωτερικό χώρο (δλδ με μερική έλλειψη άμεσου φωτισμού)

 

επίσης το HDR βελτίωσε λιγότερο την εικόνα όταν είχα ρύθμιση sharpness "normal" και περισσότερο όταν είχα ρύθμιση "high", συνδυαστικά δλδ HDR + high sharpness μου έδωσαν καλύτερα αποτελέσματα.

 

Το επιβεβαιώνει κανείς;

 

ΥΓ αυτά με την "μαμίσια" πειραγμένη (από το κινεζοκατάστημα) 16s ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι λετε για 4g+ στην miui δεν θα δείτε ποτέ να το γράφει δίπλα στο σήμα. Ανοίξτε την εφαρμογή Network signal guru για να δείτε αν είστε σε b20 800mhz. Εμένα πιάνει κανονικά 4g+ και ας λέει 4g δίπλα στο σήμα.

Επειδή είσαι σε B20 σημαίνει ότι το κινητό κάνει Carrier Aggregation (4g+)?

Τι άλλο θα ακουστεί ρε παιδιά. Απλά δεν ισχύει αυτό που λες.

 

πρεπει (τουλάχιστον) βγει βγει ένδειξη 4g+.

 

Πριν κάνα μήνα με το pro3 με stock eui. http://i.imgur.com/LfSbkyM.jpg

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Κρις.. εβαλα την καινουρια μιουι τρεχει μια χαρα αλλα εχω ενα προβληματακι με το μαρκετ.. κατεβαζα ενα μεγαλο παιχνιδι σχεδον γκιγκα και λιγο πριν τελειωσει κρασαρε το μαρκετ.. σε μικρες εγκαταστασεις δεν το κανει.. σε μεγαλα αρχεια το κανει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιπλεον πατωντας 7 φορες πανω στο κερνελ μου βγαζει μυνημα cit running αλλα δεν εμφανιζεταi ποτε το developers page το κανω συνεχεια βγαζει το μυνημα οτι τρεχει αλλα δεν εμφανιζεται κατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιπλεον πατωντας 7 φορες πανω στο κερνελ μου βγαζει μυνημα launching cit αλλα δεν εμφανιζεταi ποτε το developers page το κανω συνεχεια βγαζει το μυνημα οτι ξεκιναει αλλα δεν εμφανιζεται κατι

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιπλεον πατωντας 7 φορες πανω στο κερνελ μου βγαζει μυνημα cit running αλλα δεν εμφανιζεταi ποτε το developers page το κανω συνεχεια βγαζει το μυνημα οτι τρεχει αλλα δεν εμφανιζεται κατι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα Κρις.. εβαλα την καινουρια μιουι τρεχει μια χαρα αλλα εχω ενα προβληματακι με το μαρκετ.. κατεβαζα ενα μεγαλο παιχνιδι σχεδον γκιγκα και λιγο πριν τελειωσει κρασαρε το μαρκετ.. σε μικρες εγκαταστασεις δεν το κανει.. σε μεγαλα αρχεια το κανει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επιπλεον πατωντας 7 φορες πανω στο κερνελ μου βγαζει μυνημα cit running αλλα δεν εμφανιζεταi ποτε το developers page το κανω συνεχεια βγαζει το μυνημα οτι τρεχει αλλα δεν εμφανιζεται κατι

 

Ειναι μεσα στις προσθετες ρυθμισεις εκει θα το βρεις

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

γιά ποιον λογο να κανεις κατι τέτοιο?

 

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Καθαρά για να μην πρέπει όποτε κάνω fornat internal storage να περνάω στο pc φωτό,βίντεο κτλ...Γι'αυτό είπα όπως το pc που χωρίζουμε τον σκληρό δίσκο.Οντως γίνεται κάτι τέτοιο στην internal storage του κινητού μας?

Link to comment
Share on other sites

τοχω στα αγγλικα και παω additional settings... δεν υπαρχει τπτ για developers

 

Πατάς miui version 7 φορές και μετα το εμφανίζει στα additional settings.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο ποιο θέμα έχεις στις φωτο της Miui ;

Πήγαινε θέματα Top Charts και είναι κα΄τι με WINDOWS δεν θυμάμαι ακριβώς... Το άλλο είναι με live main screen και είναι στην κατηγορία nature..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το πιν στην σιμ πως το αλλάζουμε?

5.8.016s

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Πήγαινε fingerprint & password πάτα μέσα στο other security options μετά στο setup sim card lock μετα στο CHANGE SIM pin:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη φωτογραφική, διαπίστωσα σημαντική βελτίωση με αλλαγή της ρύθμισης sharpness σε "high"...στην προκαθορισμένη ρύθμιση οι φωτογραφίες έβγαιναν κάπως "soft", σε εσωτερικό χώρο (δλδ με μερική έλλειψη άμεσου φωτισμού)

 

επίσης το HDR βελτίωσε λιγότερο την εικόνα όταν είχα ρύθμιση sharpness "normal" και περισσότερο όταν είχα ρύθμιση "high", συνδυαστικά δλδ HDR + high sharpness μου έδωσαν καλύτερα αποτελέσματα.

 

Το επιβεβαιώνει κανείς;

 

ΥΓ αυτά με την "μαμίσια" πειραγμένη (από το κινεζοκατάστημα) 16s ΡΟΜ

Όντως φίλε,και εγώ τόσο καιρό τράβαγα με standard και έλεγα τι διάολο 21mpx και βγαίνουν οι φώτο λες και είναι 8mpx

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε θέματα Top Charts και είναι κα΄τι με WINDOWS δεν θυμάμαι ακριβώς... Το άλλο είναι με live main screen και είναι στην κατηγορία nature..

 

ΟΚ Χρήστο σε ευχαριστώ, και συγχαρητήρια για μία ακόμα φορά για την απίστευτη δουλειά σου εσένα και του Τάσου​ και των υπολοίπων παιδιών και την άμεση ανταπόκριση.

Καλημέρα σε όλη την ομάδα !!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε fingerprint & password πάτα μέσα στο other security options μετά στο setup sim card lock μετα στο CHANGE SIM pin:)

ΟΚ Χρήστο σε ευχαριστώ, και συγχαρητήρια για μία ακόμα φορά για την απίστευτη δουλειά σου εσένα και του Τάσου​ και των υπολοίπων παιδιών και την άμεση ανταπόκριση.

Καλημέρα σε όλη την ομάδα !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα...Που ακριβώς βρίσκεται η ρύθμιση στην καινούργια miui του Χρήστου για την οθόνη...Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα...Που ακριβώς βρίσκεται η ρύθμιση στην καινούργια miui του Χρήστου για την οθόνη...Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν...

 

Καλημέρα φίλε μου.

Βρίσκεται σε εικονίδιο που ονομάζεται "eui"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου.

Βρίσκεται σε εικονίδιο που ονομάζεται "eui"

 

Μήπως μπορείς να γίνεις λιιιγο πιο συγκεκριμένος...Εκεί ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε fingerprint & password πάτα μέσα στο other security options μετά στο setup sim card lock μετα στο CHANGE SIM pin:)

 

εισαι αρχηγοπουλο!

έφαγα τον τόπο χτες, δε μπορούσα να το βρω

 

 

 

σε λιγο θα περασω την 23s. υπαρχει εκει η ακτ ρυθμιση για τη μπαταρία?

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να γίνεις λιιιγο πιο συγκεκριμένος...Εκεί ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω...[/quote

 

Βρίσκεται στην επιφάνεια εργασίας, όχι μέσα στο μενού των ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να γίνεις λιιιγο πιο συγκεκριμένος...Εκεί ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω...[/quote

 

Βρίσκεται στην επιφάνεια εργασίας, όχι μέσα στο μενού των ρυθμίσεων[/quote

 

Στην επιφάνεια εργασίας είμαι..Στο εικονίδιο eui-leΕco ρυθμίσεις...

Αλλά έχω μπει σε όλα αλλά δεν υπάρχει κάπου η ρύθμιση...Πως ονομάζεται ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να γίνεις λιιιγο πιο συγκεκριμένος...Εκεί ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω...[/quote

 

Βρίσκεται στην επιφάνεια εργασίας, όχι μέσα στο μενού των ρυθμίσεων[/quote

 

Στην επιφάνεια εργασίας είμαι..Στο εικονίδιο eui-leΕco ρυθμίσεις...

Αλλά έχω μπει σε όλα αλλά δεν υπάρχει κάπου η ρύθμιση...Πως ονομάζεται ακριβώς?

 

Το ονομάζει eui και είναι μαύρο εικονίδιο με άσπρα γράμματα. Εάν δεν είναι στην επιφάνεια εργασίας ψάξε σε φάκελο με εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

επειδη με ενδιαφερει το κινητο αλλα εχω λιγο μπερδευτει ηθελα να ρωτησω

 

1. για την χωρα ποιο ειναι το καταλληλο το Χ820 ,Χ822 ,Χ829???

2.- 4G λειτουργει με ποιο απο τα 3 ανωτερω ??

3.- γοογλε πλευ υπαρχει ???

ευχα......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...