Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άσε τι είχε . νομίζω ήταν 1920*1080 και από 560 είχα 640... . Βάλε 2k 1440 *2560 & DPI 640 και θα είσαι σούπερ με πολύ ζωντανά χρώματα ;)! Μην πας ποιο πάνω σε 4k θα είναι όλα πολύ μικρά σαν ψείρες... :lol:

 

Καλημέρα.Το έβαλα και εγώ.Όλα καλά, μόνο που στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι μου το δείχνει με τεράστια γράμματα με αποτέλεσμα να μου κόβει το μισό.Πως το ρυθμίζουμε αυτό; Μόνο στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι.Στο home screen και στα υπόλοιπα όλα είναι κανονικό το μέγεθος των γραμμάτων.

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα. Σκεφτομαι να παρω μια δευτερη καρτα για το 820 για να την εχω μονο για internet data. Κατι που πρεπει να προσεξω η καποια ρυθμιση που θα πρεπει να αλλαξω?? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ας γινει διορθωση της σελιδας απο καποιον mod παιδια στην τελευταια Miui8_LeMax2_7.4.24 γιατι 09 απριλιου βγαζει πατοντας επανω ...για να την δοκιμασω και εγω να πω εντυπωσεις Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ας γινει διορθωση της σελιδας απο καποιον mod παιδια στην τελευταια Miui8_LeMax2_7.4.24 γιατι 09 απριλιου βγαζει πατοντας επανω ...για να την δοκιμασω και εγω να πω εντυπωσεις

 

σελίδα 558;)

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

σελίδα 558;)

Το ειδα αλλα ας γινει διορθωση να μην ψαχνουν και αλλοι....επι της ευκαιριας μολις περασα την νεα miui και ολα πετανε την αναλυση οθονης ψαχνω αλλα δεν την βρισκω

edit:το βρηκα ειχε ενα fix ο Chris ποιο πισω ...εκεινο που παρατηρησα ειναι με το νεο miui εχω 2 κιληδες ασπρες στην οθονη οι οποιες φαινονται μονο σε λευκο φοντο, μια στο κεντρο και μια κατω, ειχε καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα?

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αλλα ας γινει διορθωση να μην ψαχνουν και αλλοι....επι της ευκαιριας μολις περασα την νεα miui και ολα πετανε την αναλυση οθονης ψαχνω αλλα δεν την βρισκω

edit:το βρηκα ειχε ενα fix ο Chris ποιο πισω ...εκεινο που παρατηρησα ειναι με το νεο miui εχω 2 κιληδες ασπρες στην οθονη οι οποιες φαινονται μονο σε λευκο φοντο, μια στο κεντρο και μια κατω, ειχε καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα?

 

Αυτο μου μοιάζει για πάτημα σε τσέπη ή σε τσάντα. Τσέκαρε και σε άλλες λευκές φώτο να δεις.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα αλλα ας γινει διορθωση να μην ψαχνουν και αλλοι....επι της ευκαιριας μολις περασα την νεα miui και ολα πετανε την αναλυση οθονης ψαχνω αλλα δεν την βρισκω

edit:το βρηκα ειχε ενα fix ο Chris ποιο πισω ...εκεινο που παρατηρησα ειναι με το νεο miui εχω 2 κιληδες ασπρες στην οθονη οι οποιες φαινονται μονο σε λευκο φοντο, μια στο κεντρο και μια κατω, ειχε καποιος αλλος αντιστοιχο προβλημα?

 

προφανώς είναι σε όλες τις ΡΟΜ που βάζεις γιατί είναι 2 dead pixel που έχει η συσκευή σου

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το έβαλα και εγώ.Όλα καλά, μόνο που στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι μου το δείχνει με τεράστια γράμματα με αποτέλεσμα να μου κόβει το μισό.Πως το ρυθμίζουμε αυτό; Μόνο στην οθόνη κλειδώματος το ρολόι.Στο home screen και στα υπόλοιπα όλα είναι κανονικό το μέγεθος των γραμμάτων.

 

Δοκίμασε να αλλάξεις lockscreen Wallpapers δεν έχουν όλες τις απαιτούμενες αναλύσεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτο μου μοιάζει για πάτημα σε τσέπη ή σε τσάντα. Ή καμένα pixel. Τσέκαρε και σε άλλες λευκές φώτο να δεις.

Σε ολες την λευκες σελιδες της βγαζει, αν ηταν pixel δεν θα φαινοταν και στο μαυρο η σε αλλα χρωματα?

edit:ωπα το βγαζει παντου και στην καμερα σαν ενα τικ απο μαρκαδωρο ειναι...λες να ειναι απο pixel και να μην το ειχα προσεξει?

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες χρησης διαπιστωσα τα εξης: (για οποιον ενδιαφερεται να αλλαξει ρομ και να δοκιμασει την νεα miui).

 

Αρνητικα της miui

Με σβηστό κινητο δεν λειτουργει το ξυπνητηρι, πρεπει να ειναι ον για να δουλευει (ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗΝ EUI)

Ελαφρως χειροτερη μπαταρια με fusion balanced 4-5 ωρες sot

καθε φορα που σβηνεις η επανεκινεις το κινητο πρεπει να βαλεις κωδικο για να ανοιξει (απο μονο του χωρις να το ζηταω εγω να γινει ετσι) δεν ανοιγει με δακτυλικο σαν να εχεις βαλει πιν ένα τετοιο πραγμα.

δεν ερχονται ειδοποιησεις απο μαιλ και messenger εχω δωσει ολες τις αδειες

θορυβος κατα το τραβηγμα της φωτογραφιας, παρολο που το απενεργοποιησα απο το αντιστοιχο κουμπι

 

Θετικά της miui

Καλυτερη φωτογραφικη

η κουρτινα με το μενου ανοιγει απο πανω προς τα κατω οπως ολα τα αλλα smartphones και οχι οπως eui

γρηγοροτερο δακτυλικο αν εχανε μια - δυο στις δεκα, τωρα δεν χανει ουτε μια (10 στα 10)

πολλες παραμετρους σε ολα της η ρομ, ωραιοτερα θεματα

ωραιες stock apps αν και σε ολα χρησιμοποιω pro apps, εκτως καμερας και μουσικης ακομη ψαχνω.

xiaomi λογαριασμος 5 giga free με συγχρονισμους και τα παντα σε λειτουργια οχι οπως eui

καθολου κινεζικες apps

Δευτερος χωρος του κινητου που εμφανιζετε εκει οτι θελεις εσυ (για οσους σας ''ψαχνουν'' το κινητο να βλεπουν αυτο που εσεις θελετε να βλεπουν).

ειδοποιησεις που ερχονται σε οτι χρωμα led θελεις 6-7 διαφορετικα

 

Αυτα αν ξεχναω κατι συμπληρωστε το. Απο τωρα miui fan ;)

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες χρησης διαπιστωσα τα εξης: (για οποιον ενδιαφερεται να αλλαξει ρομ και να δοκιμασει την νεα miui).

 

Αρνητικα της miui

 

καθε φορα που σβηνεις η επανεκινεις το κινητο πρεπει να βαλεις κωδικο για να ανοιξει (απο μονο του χωρις να το ζηταω εγω να γινει ετσι) δεν ανοιγει με δακτυλικο σαν να εχεις βαλει πιν ένα τετοιο πραγμα.

 

 

Αυτα αν ξεχναω κατι συμπληρωστε το.;)

 

αυτο υπηρχε και στην προηγουμενη miui του Cris

Link to comment
Share on other sites

αυτο υπηρχε και στην προηγουμενη miui του Cris

 

Σε κάθε miui..... είναι πρόσθετη ασφάλεια. Πάει πακέτο με το αποτύπωμα.. :lol:

Είπαμε... Η τέλεια ρομ για Letv ΔΕΝ έχει βγει ακόμα.... Αν μάθω κάτι θα σας ενημερώσω.. :lol:

Να προσθέσω στα αρνητικά ότι δεν παίζει η απενεργοποιήση μιας μιας κάρτας sim και το πρόβλημα που εμφανίστηκε στην μη λειτουργία CDLA.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πέρασα την τελευταία miui και είναι φοβερή σε σχέση με τις eui. Χωρίς την χρήση προφίλ από akt η μπαταρία είναι πολύ καλύτερη σε σχέση με την tele στοκ πάντα. Τελευταία φορά που πέρασα miui τον Δεκέμβριο είχε πολλά θέματα με πιο σημαντικό την μπαταρία αλλά πλέον είναι πολύ καλύτερη σε όλα. Απόλυτα ευχαριστημένος και δεν την αλλάζω. Το πιο σημαντικό για μένα είναι τα γραφικά και το ui που είναι πολύ όμορφο και οι επιλογές σε θέματα και παραμετροποίηση. Να προσθέσω κάτι σημαντικό επειδή λέτε ότι η κάμερα της miui είναι καλύτερη έκανα αρκετές δοκιμές και με την eui camera που έχει ενσωματώσει η Χρήστος και μπορώ να πω με σιγουριά ότι η eui βγάζει πιο λευκές φωτογραφίες με τις ίδιες ρυθμίσεις και οι δύο ενώ στην miui πιο θερμές.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 3 μερες χρησης διαπιστωσα τα εξης: (για οποιον ενδιαφερεται να αλλαξει ρομ και να δοκιμασει την νεα miui).

 

Αρνητικα της miui

Με σβηστό κινητο δεν λειτουργει το ξυπνητηρι, πρεπει να ειναι ον για να δουλευει (ΔΟΥΛΕΥΕ ΣΤΗΝ EUI)

Ελαφρως χειροτερη μπαταρια με fusion balanced 4-5 ωρες sot

καθε φορα που σβηνεις η επανεκινεις το κινητο πρεπει να βαλεις κωδικο για να ανοιξει (απο μονο του χωρις να το ζηταω εγω να γινει ετσι) δεν ανοιγει με δακτυλικο σαν να εχεις βαλει πιν ένα τετοιο πραγμα.

δεν ερχονται ειδοποιησεις απο μαιλ και messenger εχω δωσει ολες τις αδειες

θορυβος κατα το τραβηγμα της φωτογραφιας, παρολο που το απενεργοποιησα απο το αντιστοιχο κουμπι

 

Θετικά της miui

Καλυτερη φωτογραφικη

η κουρτινα με το μενου ανοιγει απο πανω προς τα κατω οπως ολα τα αλλα smartphones και οχι οπως eui

γρηγοροτερο δακτυλικο αν εχανε μια - δυο στις δεκα, τωρα δεν χανει ουτε μια (10 στα 10)

πολλες παραμετρους σε ολα της η ρομ, ωραιοτερα θεματα

ωραιες stock apps αν και σε ολα χρησιμοποιω pro apps, εκτως καμερας και μουσικης ακομη ψαχνω.

xiaomi λογαριασμος 5 giga free με συγχρονισμους και τα παντα σε λειτουργια οχι οπως eui

καθολου κινεζικες apps

Δευτερος χωρος του κινητου που εμφανιζετε εκει οτι θελεις εσυ (για οσους σας ''ψαχνουν'' το κινητο να βλεπουν αυτο που εσεις θελετε να βλεπουν).

ειδοποιησεις που ερχονται σε οτι χρωμα led θελεις 6-7 διαφορετικα

 

Αυτα αν ξεχναω κατι συμπληρωστε το. Απο τωρα miui fan ;)

 

το μοντεμ κανει 4g+?

Link to comment
Share on other sites

The big warewolf μπορεις please να μου στειλεις inbox τι ακριβως τους ειπες για τα ακουστικα, να τους το στειλω κι εγω. Τα αγγλικα μου βλεπεις...... και ειδικα οταν τα γραφω...... κανε ενα copy/paste αμα δε βαριεσαι.

 

 

Οσοι παραγγείλατε το X820 6/64 απο Banggood μπείτε εδώ να κράξετε κι εσείς... :D

 

https://forum.banggood.com/forum-topic-324246.html

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες την λευκες σελιδες της βγαζει, αν ηταν pixel δεν θα φαινοταν και στο μαυρο η σε αλλα χρωματα?

edit:ωπα το βγαζει παντου και στην καμερα σαν ενα τικ απο μαρκαδωρο ειναι...λες να ειναι απο pixel και να μην το ειχα προσεξει?

 

Αυτό μου θυμίζει το πρόβλημα που είχαν τα iphone με τις οθόνες,μου το έβγαλε στο 6ς ένα μήνα πριν λήξει η εγγύηση ευτυχώς,το πήγα istorm Τσιμισκή και σε 5 μέρες είχα καινούργια συσκευη τώρα με τον Κινέζο τι να πω καλή τύχη

Πάντως η απάντηση ήταν ότι δεν είναι νεκρά πίξελ αλλά πρόβλημα στην οθόνη είτε από κακή χρήση λογισμικού είτε από αστοχία υλικού αλλά δεν ήταν νεκρά πίξελ,και ήταν σε μέγεθος πολύ μεγαλύτερου από ένα πίξελ εδώ που τα λέμε σαν λευκή θολούρα,

Συνήθως λέει δεν μεγαλώνει το πρόβλημα αλλά έχει τύχει μετά από λίγο καιρό να γεμίσει όλη η οθόνη

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γράψε στο google iphone 6s white dot on screen και πάτα εικόνες και δες αν είναι το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω από ressurection γιατί δεν φτάνει η μπαταρία με την χρήση που κάνω. Υπάρχει κανένα link από την tele με τα τελευταία updates? Γιατί με τα ΟΤΑ δεν ήμουν ποτέ τυχερός.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Ενώ έχω γυρίσει στη ρομ με την οποία ήρθε το κινητό, όταν το ανοίγω δείχνει το logo της telegram... Πως αλλάζει τώρα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι λετε για 4g+ στην miui δεν θα δείτε ποτέ να το γράφει δίπλα στο σήμα. Ανοίξτε την εφαρμογή Network signal guru για να δείτε αν είστε σε b20 800mhz. Εμένα πιάνει κανονικά 4g+ και ας λέει 4g δίπλα στο σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι παραγγείλατε το X820 6/64 απο Banggood μπείτε εδώ να κράξετε κι εσείς... :D

 

https://forum.banggood.com/forum-topic-324246.html

Ναι δικο μου το thread.. Ειμαι εξαλλος... Ασε!!! :lol::p:p:p

 

ΥΓ: Εν ολιγοις, οριστε τι τους εγραψα. Οποιος συμφωνει ας μπει να γραψει κατι απο κατω να μαζευτουμε πολλοι...

 

So many people have bought it thinking that they will be available. The package list was misleading. Everyone bought the phone, then you made changes to the package list and most people will not receive what they've expected to receive. You should also send LeEco CDLA headphones with the phone. Not to mention that instead of 25/4 you also changed the stocking date to 2/5 without any notice.

 

Unacceptable and totally disappointing. I've reached a VIP3 level as a customer because I've bought lots of things from Banggood, but probably I will have to reconsider...

Edited by andreaspj
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω από ressurection γιατί δεν φτάνει η μπαταρία με την χρήση που κάνω. Υπάρχει κανένα link από την tele με τα τελευταία updates? Γιατί με τα ΟΤΑ δεν ήμουν ποτέ τυχερός.

ώρες sot και με τι χρηση???

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφω από ressurection γιατί δεν φτάνει η μπαταρία με την χρήση που κάνω. Υπάρχει κανένα link από την tele με τα τελευταία updates? Γιατί με τα ΟΤΑ δεν ήμουν ποτέ τυχερός.

 

Εδώ είσαι v40 >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155720#post7155720

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι δικο μου το thread.. Ειμαι εξαλλος... Ασε!!! :lol::p:p:p

 

ΥΓ: Εν ολιγοις, οριστε τι τους εγραψα. Οποιος συμφωνει ας μπει να γραψει κατι απο κατω να μαζευτουμε πολλοι...

 

Τα διάβασα.. :lol: Σιγά μην τρελαθουν κι όλας.. Ευτυχώς το έχω στο καλάθι αλλά δεν πλήρωσα ποτέ για τρίτο...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις lockscreen Wallpapers δεν έχουν όλες τις απαιτούμενες αναλύσεις. ;)

 

Δεν είναι θέμα wallpaper.Η εικόνα στο lockscreen μου δείχνει κανονικά. Οι αριθμοί του ρολογιού είναι τεράστιοι.Αυτό μόνο στο lockscreen.Στην οθόνη αναμονής το ρολόι δείχνει κανονικά.

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...