Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακομη χειροτερα. Τωρα μολις προσεξα οτι συγκεκριμενα το 6/64 820 απο Banggood ουτε το ανταπτορακι για να κουμπωσεις συμβατικα ακουστικα δεν εχει μεσα..... :(

 

Όχι αυτό το έχει το αναφέρει, τα ακουστικά δεv βλέπω,τι να κάνουμε να το ακυρώσουμε; +24ε είναι το κουπόνι που σου δίνει περίπου δώρο υποτίθεται, τι να κάνουμε πιστεύω ότι δεν έχουμε κάπου καλύτερη προσφορά τι λέτε;

 

Διορθώνω έχει δίκιο ο φίλος πριν έχει Σημείωση: Αυτό το τηλέφωνο δεν περιλαμβάνει το βύσμα του προσαρμογέα.

Αυτο που λετε το γραφει σε καθε συσκευη. Και εννοει τον ανταπτορα για το ρευμα. Παρ' ολα αυτα παντα βαζουν απο το banggood οποτε εχω παραγγειλει.

Link to comment
Share on other sites

Που το διαπίστωσες ακριβώς?

Στο description το έχει.

 

Capture.png

 

Γεια χαρα

 

Εννοει τον ανταπτορα για το ρευμα.

 

Package Included 1 x LeEco Le Max 2 Smartphone

1 x USB Cable

1 x UK Charger

1 x Eject pin

1 x Headphone adapter <<<<<<<<<< ΕΔΩ ειναι ο ανταπτορας για τα ακουστικα τα οποια ομως ειναι μονο στο Χ829(Τα ακουστικα εννοω)

 

Απο το Tinydeal η περιγραφη τι περιλαμβανει το πακετο:

 

Package Contents:

Micro SD/T-Flash memory card NOT included

Right plug of adapter would be sent according to your shipping country

1 x LeEco Le Max 2 X820 Phone

1 x Battery (3100mAh Built-in)

1 x Transparent TPU Soft Case

1 x USB Type-C Cable

1 x EU Charger

1 x Type-C to 3.5mm Earphone Connector

1 x Eject Pin

1 x User Manual

Edited by specguard
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λετε το γραφει σε καθε συσκευη. Και εννοει τον ανταπτορα για το ρευμα. Παρ' ολα αυτα παντα βαζουν απο το banggood οποτε εχω παραγγειλει.

 

σωστά έχεις δίκιο!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Από πού μπορούμε να ρυθμίσουμε τα dpi της οθόνης στην tele??

 

Κατεβάζεις αυτό το apk από το κινητό. Κανείς εγκατάσταση το τρέχεις δίνεις δικαιώματα Root και κάνεις τις αλλαγές που θες. ΠΡΟΣΟΧΉ τι κάνεις και πως το κάνεις! ;)

https://mega.nz/#!1EN1jTaQ!QbS1xvkHqkrGDv15Ck4zD1HNBdzRYw5vhoV2wbmESwA

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, προς τους ενδιαφερόμενους που προπαρήγγειλαν από banggood από ότι βλέπω άλλαξαν πάλι την ημερομηνία παραλαβής. Έχει κανένας ιδέα τι γίνεται; Υπάρχει κανένας που παρήγγειλε την προηγούμενη εβδομάδα όταν το είχαν βγάλει σε προσφορά που να ξεκίνησε η παραγγελία ή έστω να έχει κάποια κινητικότητα;

Και μένα άλλαξε σε 2/5. Αν το παρατραβήξουνε θα κανω refund.

 

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό το apk από το κινητό. Κανείς εγκατάσταση το τρέχεις δίνεις δικαιώματα Root και κάνεις τις αλλαγές που θες. ΠΡΟΣΟΧΉ τι κάνεις και πως το κάνεις! ;)

https://mega.nz/#!1EN1jTaQ!QbS1xvkHqkrGDv15Ck4zD1HNBdzRYw5vhoV2wbmESwA

Χρήστο για την τελευταία MIUI που ανεβασες έχεις να προτείνεις κάποιο app για camera, album κτλ.. Tnx :D

PS. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ ΔΟΥΛΕΙΑ!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Bravehe4rt
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα στο live chat του banggood και μου είπαν ότι σχετικά με τα ακουστικά για το x820 θα επικοινωνήσουν με τον salesman και τον supplier για το αν μπορούν να κάνουν κάτι και θα μου στείλουν email. Στείλτε και εσείς μπας και γίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα στο live chat του banggood και μου είπαν ότι σχετικά με τα ακουστικά για το x820 θα επικοινωνήσουν με τον salesman και τον supplier για το αν μπορούν να κάνουν κάτι και θα μου στείλουν email. Στείλτε και εσείς μπας και γίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εστειλα κι εγω και μου ελεγαν οτι "this is best price. best price no headphones."

 

Σε αυτα τα αγγλικα.. Τους ειπα οτι αγορασα κατι εφοσον ελεγαν οτι εχει ακουστικα και ξαφνικα αν ο supplier τους λεει οτι δεν εχει δεν ειναι δικο μου θεμα και οτι εκεινοι πρεπει να το λυσουν γιατι εκεινοι μας παραπλανησαν γραφοντας το στο listing του προιοντος.. Μου ελεγαν να μου δωσουν μετα 300 BG points δηλαδη 3 δολλαρια.. Βλακειες...

Link to comment
Share on other sites

μετα την εγκατάσταση και χρήση των fb και fb messenger παρατηρησα τρομερη πτωση μπαταριας.

βγάζει με το ζορι 3 ωρες sot...

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις αυτό το apk από το κινητό. Κανείς εγκατάσταση το τρέχεις δίνεις δικαιώματα Root και κάνεις τις αλλαγές που θες. ΠΡΟΣΟΧΉ τι κάνεις και πως το κάνεις! ;)

https://mega.nz/#!1EN1jTaQ!QbS1xvkHqkrGDv15Ck4zD1HNBdzRYw5vhoV2wbmESwA

Για να μη γινει καμμια μαμακια... 1440 ειναι το width και 2560 ειναι τo Height ετσι????

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Για να μη γινει καμμια μαμακια... 1440 ειναι το width και 2560 ειναι τo Height ετσι????

 

ΝΑΙ Resolution 1440 πλάτος 2560 ύψος σωστά. Και τσέκαρε να έχεις 640 DPI ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο για την τελευταία MIUI που ανεβασες έχεις να προτείνεις κάποιο app για camera, album κτλ.. Tnx :D

PS. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΉ ΔΟΥΛΕΙΑ!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εξαιρετική δουλειά δεν είναι και έχει ακόμα τα bugs της και αυτή με τις κάρτες και την απενεργοποιήση 1 by 1 και λίγο με τις ειδοποιήσεις που διάβαζα σήμερα αλλά το έχουν οι τελευταίες miui και περιμένω λύση από το μαμά SITE forum. Για τα άλλα....

Όχι η μαμά κάμερα είναι ότι καλύτερο υπάρχει σε σχέση με την eui. Τώρα τα άλλα είναι υποκειμενικά. Ότι σε βολεύει καλύτερα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ok...μια χαρα ειναι. Τι αναλυσεις/dpi ειχε απο μαμα?? Ξεχασα να τσεκαρω!

 

Άσε τι είχε . νομίζω ήταν 1920*1080 και από 560 είχα 640... . Βάλε 2k 1440 *2560 & DPI 640 και θα είσαι σούπερ με πολύ ζωντανά χρώματα ;)! Μην πας ποιο πάνω σε 4k θα είναι όλα πολύ μικρά σαν ψείρες... :lol:

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο επειδή δεν βλέπω mini-update από 23.37s σε 23.40s, για να κάνω dirty flash την 23.40s, χρειάζεται κάποιο wipe πριν ή το περνάω μέσα στο κινητό και όπως είναι μέσω twrp? (Κάνα wipe cache ξέρω γω?)

 

Επίσης να πειράξουμε ανάλυση και DPI οπως και μας προτείνεις, σε tele Ρομ αξίζει?

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα στο live chat του banggood και μου είπαν ότι σχετικά με τα ακουστικά για το x820 θα επικοινωνήσουν με τον salesman και τον supplier για το αν μπορούν να κάνουν κάτι και θα μου στείλουν email. Στείλτε και εσείς μπας και γίνει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

The big warewolf μπορεις please να μου στειλεις inbox τι ακριβως τους ειπες για τα ακουστικα, να τους το στειλω κι εγω. Τα αγγλικα μου βλεπεις...... και ειδικα οταν τα γραφω...... κανε ενα copy/paste αμα δε βαριεσαι.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

1. Χρήστο επειδή δεν βλέπω mini-update από 23.37s σε 23.40s, για να κάνω dirty flash την 23.40s, χρειάζεται κάποιο wipe πριν ή το περνάω μέσα στο κινητό και όπως είναι μέσω twrp? (Κάνα wipe cache ξέρω γω?)

2. Επίσης να πειράξουμε ανάλυση και DPI οπως και μας προτείνεις, σε tele Ρομ αξίζει?

 

1. Ναι βάλε το ν41 κατευθείαν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160785#post7160785 χωρις κάνενα wipe πριν και μετά

2. Δοκίμασε θα είναι όλα ποιο καθαρά στις υψηλές αναλύσεις αλλά και λίγο ποιο μικρά αν δεν παίξεις και με DPI. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ξέχασα να ενσωματώσω και τις ρυθμίσεις αλλαγής DPI & Screen Resolution κατεβάζετε το παρακάτω zip, φλασάρετε κανονικά από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά, επανεκκινείτε πηγαίνετε στις LeEco ρυθμίσεις, βρίσκετε την καρτέλα με τις ρυθμίσεις ανάλυσης και DPI, πατάτε - ανοίγει, δίνετε root δικαιώματα και αλλάζετε ανάλυση και dpi έως και 4k!:p

 

Link

https://mega.nz/#!RJ0AzYiK!Oi-txQugQgnTKrlPSYcQKQx7382SZbJSZJbII-vcq6M

Cris να ρωτήσω: Έχω την Miui8 v.5 7.3.19 περασμένη. Αν κάνω clean install (Full wipe και Interal Storage) την νεα miui, πώς μπορώ μετά να επαναφέρω τις εφαρμογές-δεδομένα-ρυθμίσεις που έχω αυτή τη στιγμή; Με Titanium; Κάπως αλλιώς; Ή θα πρέπει να ξαναπεράσω τις εφαρμογές;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Στην miui έχω βάλει το Zip για την ανάλυση οθόνης μέσα στις ρυθμίσεις το σωστό ύψος πλάτος και dpi έχω τσεκάρει την ενεργοποίηση έχω κάνει και επανεκκίνηση και δεν έχω δει διαφορά από πριν. Κάνω κάτι λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Cris να ρωτήσω: Έχω την Miui8 v.5 7.3.19 περασμένη. Αν κάνω clean install (Full wipe και Interal Storage) την νεα miui, πώς μπορώ μετά να επαναφέρω τις εφαρμογές-δεδομένα-ρυθμίσεις που έχω αυτή τη στιγμή; Με Titanium; Κάπως αλλιώς; Ή θα πρέπει να ξαναπεράσω τις εφαρμογές;

 

Ναι αν έχεις Titanium backup θα έρθουν όλα πίσω. Αν όμως θέλεις μπορείς να κάνεις και Dirty το έκαναν πόλοι στο xda και στο 4pda και μου είπαν ότι έπαιξε οκ. Δοκίμασε να έχεις μπακαπ και βλέπεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην miui έχω βάλει το Zip για την ανάλυση οθόνης μέσα στις ρυθμίσεις το σωστό ύψος πλάτος και dpi έχω τσεκάρει την ενεργοποίηση έχω κάνει και επανεκκίνηση και δεν έχω δει διαφορά από πριν. Κάνω κάτι λάθος?

 

Αν πας su και έχει πάρει δικαιώματα, μετά αλλάξεις τις αναλύσεις και έχεις κάνει επανεκκίνηση είσαι εντάξει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν έχεις Titanium backup θα έρθουν όλα πίσω. Αν όμως θέλεις μπορείς να κάνεις και Dirty το έκαναν πόλοι στο xda και στο 4pda και μου είπαν ότι έπαιξε οκ. Δοκίμασε να έχεις μπακαπ και βλέπεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν πας su και έχει πάρει δικαιώματα, μετά αλλάξεις τις αναλύσεις και έχεις κάνει επανεκκίνηση είσαι εντάξει.

Σε ευχαριστώ πολύ cris. Θα δοκιμάσω...

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα και εγώ το κινητό στις 4 του μήνα αφού είδα ότι η κοινότητα ασχολείται πολύ, ακόμα και η ελληνική. Έχει μία 8 μέρες τώρα το κινέζικο σάιτ μου λεεί ότι μπήκε Ελλάδα ενώ στα ΕΛΤΑ δεν το έχει εμφανισει καν... Λογικά άμα το κρατήσαν τελωνείο θα το έγραφε.

Όταν το πάρω αρχικά θα το κρατήσω με την μανισια να πάρω μία γεύση από eui. Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει προ εγγατεστημενο ροοτ.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Crisbal ξερεις αν επηρεαζεται η μπαταρια θετικα η αρνητικα, αν κανουμε το dpi της οθονης 1920χ1080 ή αν την κανουμε 4k ?

 

Αν κατεβάσεις ανάλυση ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ στο SOT. Διαφορά κατεβάζοντας την ανάλυση θα δεις σε παιχνίδια 3D. Για λιγότερο δυνατές συσκευές ανεβάζει το framerate των παιχνιδιών. Σ' εμάς δεν θα κάνει διαφορά μιας και δεν υπάρχουν και πολλά παιχνίδια που να υποστηρίζουν πάνω από 1920x1080 ανάλυση, άσχετα από το τι ανάλυση υποστηρίζει η οθόνη. Το έχω δοκιμάσει.

 

Για το ανέβασμα της ανάλυσης, δεν ξέρω, δεν έχω κάνει δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...