Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξεχασα ενα + :p

4g εχω ενεργοποιημένο κανονικά!

4g+ δεν έχω δει...

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι κάτοχος χ829 εδώ και τρείς μέρες...του έβγαλα την κινεζορομ που μου ήρθε και του πέρασα την official stock india 19s.Το πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι δεν φτάνει ποτέ στο 100% η φόρτιση.....σταμάταει στο 99% :O κι όλο το βράδυ να το αφήσω.Τι μπορεί να φταίει?Δεν δικαιολογείτε να'ναι η μπαταρία "χάλια" για τον λόγο ότι είναι τριών ημερών κινητό.

ποσες ωρες βγαζει η indian? παραπανω απο την κινεζορομ?

 

και μενα φτανει 99% αλλα δε με απασχολει και τοσο

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα ενα + :p

4g εχω ενεργοποιημένο κανονικά!

4g+ δεν έχω δει...

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποσες ωρες βγαζει η indian? παραπανω απο την κινεζορομ?

 

και μενα φτανει 99% αλλα δε με απασχολει και τοσο

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Δεν το'χω τσεκάρει το sot...δυστυχώς :O Πάντως μια μέρα άνετα με δεδομένα και παιχνίδια.

Edit:Μόλις το τσέκαρα από την πλήρη φόρτιση που του'κανα κι έφτασε στο 100% :) Αν θέλεις να "φτιάξει" κι εσένα κάνε απλά ένα reboot την συσκευή.

Edited by leuteris23
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω βαλει στο x829 μια miui.Αλλα οι κλησεις μια παίζουν και μια δεν παιζουν.Μου δίνεται ενα link να βάλω μια κανονικη ρομ μεσω twrp απευθείας;

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το'χω τσεκάρει το sot...δυστυχώς :O Πάντως μια μέρα άνετα με δεδομένα και παιχνίδια.

Edit:Μόλις το τσέκαρα από την πλήρη φόρτιση που του'κανα κι έφτασε στο 100% :) Αν θέλεις να "φτιάξει" κι εσένα κάνε απλά ένα reboot την συσκευή.

αν μπορεις να βγάλεις συμπέρασμα για σοτ, θα με βοηθησεις αρκετά!

και με την κινεζομουλτι βγαζω ΑΝΕΤΑ μερα.

οκ, το 99-100% δε με πειραζει παντως :)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις να βγάλεις συμπέρασμα για σοτ, θα με βοηθησεις αρκετά!

και με την κινεζομουλτι βγαζω ΑΝΕΤΑ μερα.

οκ, το 99-100% δε με πειραζει παντως :)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Oκ!Το βράδυ αν είναι θα σου ανεβάσω screenshot με sot.

Link to comment
Share on other sites

@apsogos, στην πρώτη σελίδα έχει τις ρομ των παιδιών εδώ του Χρήστου και του Τάσου, επίσης στο xda έχει ακόμη δύο τρεις που αξίζουν αοσπ κλπ .

Μία επισήμανση μόνο που δεν ξέρω εάν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος, όταν κατεβάζεις από mega κατεβάζεις πρώτα στο pc και μετά μεταφέρεις στο κινητό. Εγώ όταν κατεβάζω απευθείας στο κινητό μου βγάζει λάθος κατά την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

οχι δε παίρνει updates

 

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

international θεωρειται η indian (εμφανιζει τη συσκευη σαν W.W και οχι σαν indian η Cn και περιμενουμε ota.. η "international" του x829 λογικα ειναι custom και οχι official γιατι.δεν την εχω δει πουθενα ...

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα το κινητό (x829) και το Fingerprint ξαφνικά σταμάτησε...

Έκανα τα wipes, απενεργοποιησα το backround resource ,εκανα Factory Reset, flash την miui αλλά πάλι τίποτα. Μήπως υπάρχει κανένας driver να φλασαρω κ με βοηθήσει???

Παίδες heeelp...

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα το κινητό (x829) και το Fingerprint ξαφνικά σταμάτησε...

Έκανα τα wipes, απενεργοποιησα το backround resource ,εκανα Factory Reset, flash την miui αλλά πάλι τίποτα. Μήπως υπάρχει κανένας driver να φλασαρω κ με βοηθήσει???

Παίδες heeelp...

 

Κράτησες το backup της μαμάς rom? Αν ναι βάλτο ή παίξε με το 419D modem.

Δες εδώ μία... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νίκο αυτό έχει σχέση με τη κωδικοποίηση του σκληρού σου. είναι σε fat32 ενώ για να αντιγραφεί ενιαία αρχείο πάνω από 4 gb θες ntfs.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Oχι φιλε, ο σκληρος μου ειναι ntfs. Και για να το κατανοησεις καλυτερα, το ιδιο μυνημα (the device is unreachable) βγαζει και οταν προσπαθω να γραψω κατι απο το πισι στο κινητο.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Cris eννοεις να φλασαρω την 23s official ή το 419D Modem firmware.

Tnx :p

 

Όχι εννοώ να βάλεις πρώτα τα Modem, μετά πίσω το μπακαπ που έχεις να δεις μήπως και παίξει και αν δεν να βάλεις την επίσημη χ829. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@apsogos, στην πρώτη σελίδα έχει τις ρομ των παιδιών εδώ του Χρήστου και του Τάσου, επίσης στο xda έχει ακόμη δύο τρεις που αξίζουν αοσπ κλπ .

Μία επισήμανση μόνο που δεν ξέρω εάν έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος, όταν κατεβάζεις από mega κατεβάζεις πρώτα στο pc και μετά μεταφέρεις στο κινητό. Εγώ όταν κατεβάζω απευθείας στο κινητό μου βγάζει λάθος κατά την εγκατάσταση.

 

Γενικά το mega έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι αν μείνουν λίγο καιρό τα αρχεία κατεβαινουν corrupted αλλά στο γοογλε drive όλα μία χαρα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Καλησπέρα!Θέλω να σε ρωτήσω...

1ον Θέλω μια ρομ με ελληνικά κι όσο γίνεται χωρίς πολλά tweaks,root,xposed κτλ.Θέλω να είναι όσο γίνεται "μαμα" σαν την stock indian 19s......Απ΄την πρώτη σελίδα έχω προσέξει 3 τέτοιες...αυτήν LeMAX2_19s_India_CrisBalGreece_Reloaded αυτήν LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece κι αυτήν LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded.Ποιά μου προτείνεις σαν πιο "pure"?

2ον Οταν κάνω γενικά μια εγκατάσταση ρομ με twrp τι δεν τικάρω πάντα στο advance wipe?

ΥΓ Προέρχομαι απο xperia sp κι εκεί το twrp που'χα δεν είχε στο advance wipe να τικάρω efs κτλ τα οποία τα έχει το le max 2 και δεν τα γνωρίζω....μην κάνω ποτέ μου καμια πατατιά :p

Να με συγχωρείς για το τόσο μεγάλο μήνυμα :)

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Καλησπέρα!Θέλω να σε ρωτήσω...

1ον Θέλω μια ρομ με ελληνικά κι όσο γίνεται χωρίς πολλά tweaks,root,xposed κτλ.Θέλω να είναι όσο γίνεται "μαμα" σαν την stock indian 19s......Απ΄την πρώτη σελίδα έχω προσέξει 3 τέτοιες...αυτήν LeMAX2_19s_India_CrisBalGreece_Reloaded αυτήν LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece κι αυτήν LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded.Ποιά μου προτείνεις σαν πιο "pure"?

2ον Οταν κάνω γενικά μια εγκατάσταση ρομ με twrp τι δεν τικάρω πάντα στο advance wipe?

ΥΓ Προέρχομαι απο xperia sp κι εκεί το twrp που'χα δεν είχε στο advance wipe να τικάρω efs κτλ τα οποία τα έχει το le max 2 και δεν τα γνωρίζω....μην κάνω ποτέ μου καμια πατατιά :p

Να με συγχωρείς για το τόσο μεγάλο μήνυμα :)

 

Καλησπέρα. Μην αγχώνεσαι και να τα πατήσεις όλα για αρχή να κάνεις φουλ μπακαπ τα πάντα.

Μετά στην εγκατάσταση να τικάρεις στο Wipe advance wipe τα system data cache Dalvik cache

Και να κάνεις εγκατάσταση.

Από ρομ η 19s reloaded είναι η 19s indian αλλά δεν είχα βάλει παντού ελληνικά γιατί βιαζόμαστε να έχουμε ρομ! :lol:

Η 21s Remixed είναι ουσιαστικά η 19s Indian με φουλ Ελληνικά και όλα τα έξτρα της 21s χωρίς ρουτ όσο δλδ ποιο μαμά γίνεται. Είναι πολύ καλύτερη από την 16s Multi που φοράνε όλα τα χ829 που έρχονται γιατί έχει βελτιωθεί πολύ σε μπαταρία και απόκριση. Η άποψη μου είναι ότι είναι μακράν η καλύτερη ρομ που βγήκε μέχρι την τελευταία 23s Official ή όποια έχει πολύ καλή διαχείριση και μπαταρία. Υπάρχουν και άλλες ρομ βέβαια εκεί έξω αλλά όλες με τα προβλήματα τους εκτός από την tele_23 όπου πλησιάζει σε Pure eui όσο το δυνατόν γίνεται. Μην σε παραπλανει αν βλέπεις νέα security patches Kernel κλπ. Ότι υπάρχει εκεί έξω είναι fake! Καλή λύση θα είναι και η RR ΑΛΛΆ και η Lineage OS που υστερεί λίγο μόνο σε μπαταρία και ίσως κάποια μικρά αλλά Bug. Αν θες λοιπόν μαμά ρομ με Ελληνικά πας με την 21s Remixed. :) ή στην επίσης πάρα πολύ καλή 20s Stable.

Ότι άλλο θες μας λες....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

@CrisBal Καλησπέρα!Θέλω να σε ρωτήσω...

1ον Θέλω μια ρομ με ελληνικά κι όσο γίνεται χωρίς πολλά tweaks,root,xposed κτλ.Θέλω να είναι όσο γίνεται "μαμα" σαν την stock indian 19s......Απ΄την πρώτη σελίδα έχω προσέξει 3 τέτοιες...αυτήν LeMAX2_19s_India_CrisBalGreece_Reloaded αυτήν LeMax2_21s_Remixed_Stable_CrisBalGreece κι αυτήν LeMAX2_20GRs_Mix/18s/19s/21s_Moded_Debloaded_CrisBalGreece_Reloaded.Ποιά μου προτείνεις σαν πιο "pure"?

2ον Οταν κάνω γενικά μια εγκατάσταση ρομ με twrp τι δεν τικάρω πάντα στο advance wipe?

ΥΓ Προέρχομαι απο xperia sp κι εκεί το twrp που'χα δεν είχε στο advance wipe να τικάρω efs κτλ τα οποία τα έχει το le max 2 και δεν τα γνωρίζω....μην κάνω ποτέ μου καμια πατατιά :p

Να με συγχωρείς για το τόσο μεγάλο μήνυμα :)

 

Ότι σου λέει ο chris εγώ είχα από την πρώτη ώρα LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece. Έφτανα 5 ώρες SOT. Σταθερή χωρίς προβλήματα. Σήμερα πέρασα την τελευταία China (ελπίζω) επειδή δεν με νιαζουν τα ελληνικά για να την δω.

Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος ενος xiaomi redmi pro και μου προτάθηκε ενα le max 2 για ανταλλαγή. Το xiaomi ειναι πολυ σταθερό και αψογο μεχρι τωρα σε ολα του. Απο θεμα specs το 4/64 le max ειναι πολυ καλύτερο σε ολα (εκτος της μπαταριας και του fingerprint ισως). Αλλα σε θεμα σταθερότητας και καθημερινής χρήσης χωρις bugs απο software-hardware? Δεν εχω πάρει ποτε letv και δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι.
Link to comment
Share on other sites

Oχι φιλε, ο σκληρος μου ειναι ntfs. Και για να το κατανοησεις καλυτερα, το ιδιο μυνημα (the device is unreachable) βγαζει και οταν προσπαθω να γραψω κατι απο το πισι στο κινητο.

 

Προβλήματα με μεταφορά αρχείων αντιμετωπίζω κι εγώ από την αρχή, μόνο όμως όταν το συνδέω σε USB 3. Είναι λίγο τζόκερ. Άλλες φορές λειτουργεί, άλλες όχι. Δοκίμασέ το σε USB 2. Εκεί πάντα μου λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος ενος xiaomi redmi pro και μου προτάθηκε ενα le max 2 για ανταλλαγή. Το xiaomi ειναι πολυ σταθερό και αψογο μεχρι τωρα σε ολα του. Απο θεμα specs το 4/64 le max ειναι πολυ καλύτερο σε ολα (εκτος της μπαταριας και του fingerprint ισως). Αλλα σε θεμα σταθερότητας και καθημερινής χρήσης χωρις bugs απο software-hardware? Δεν εχω πάρει ποτε letv και δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι.

 

Μην φοβάσαι είναι μια χαρά τούμπανο. Δες την υπογραφή μου και θα καταλάβεις (rn3 pro kenzo) ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προβλήματα με μεταφορά αρχείων αντιμετωπίζω κι εγώ από την αρχή, μόνο όμως όταν το συνδέω σε USB 3. Είναι λίγο τζόκερ. Άλλες φορές λειτουργεί, άλλες όχι. Δοκίμασέ το σε USB 2. Εκεί πάντα μου λειτουργεί.

 

Πολύ σωστά γιατί θέλει τους drivers CE. 3. 1 Leeco usb για να δουλέψει σωστά σε usb3. Το κακό είναι ότι μετά δεν το βλέπει στο TWRP. ΆΡΑ usb 2 και είσαι οκ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος ενος xiaomi redmi pro και μου προτάθηκε ενα le max 2 για ανταλλαγή. Το xiaomi ειναι πολυ σταθερό και αψογο μεχρι τωρα σε ολα του. Απο θεμα specs το 4/64 le max ειναι πολυ καλύτερο σε ολα (εκτος της μπαταριας και του fingerprint ισως). Αλλα σε θεμα σταθερότητας και καθημερινής χρήσης χωρις bugs απο software-hardware? Δεν εχω πάρει ποτε letv και δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι.

 

Αφού το xiaomi είναι σταθερό και άψογο, γιατί ψάχνεσαι για ανταλλαγή; ο άλλος γιατί το ανταλλάζει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. Ειμαι κατοχος ενος xiaomi redmi pro και μου προτάθηκε ενα le max 2 για ανταλλαγή. Το xiaomi ειναι πολυ σταθερό και αψογο μεχρι τωρα σε ολα του. Απο θεμα specs το 4/64 le max ειναι πολυ καλύτερο σε ολα (εκτος της μπαταριας και του fingerprint ισως). Αλλα σε θεμα σταθερότητας και καθημερινής χρήσης χωρις bugs απο software-hardware? Δεν εχω πάρει ποτε letv και δεν ξερω ποσο αξιοπιστη ειναι.

 

Αν εισαι gamer αξιζει η μεταβαση. Αν οχι καλα εισαι και με το pro.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...