Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η μανισια δε μπορω να πω οτι γλυστραει. ισα ισα. κραταει καλα!

θελω να την κρατήσω, όμως φοβαμαι το τζαμακι της καμερας....

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Αν πάρεις αυτή που σου είπα, μετά θα καταλάβεις τη διαφορά πάντως :P

 

Προστατεύει και καμερα επίσης. Σε skockproof πάντως ( αντικραδασμικη) νομίζω είναι η καλύτερη για το κινητό. Εκτός αν βγάλει η Nilkin κάτι, που αναμφισβήτητα θα κοστίζει τα διπλά.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χτες βράδυ την 7άρα resurection. Δεν είναι για καθημερινή χρήση από αρχάριο χρήστη. Θέλει αλλαγή η εφαρμογή της κάμερας γιατί έχει θέμα και δεν την νιώθεις ομαλή. Επίσης τρώει την μπαταρία για πρωινό.
OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μην χαρώ ότι βρήκα κιυστομ τον στα μέτρα μου φτου...Κάτι δεν πάει καλά με την διαχείριση μνήμης σε σχέση με την επίσημη 23ς που δοκίμασα,και τα νούμερα δεν βγαίνουν ,ενώ στο άθροισμα βγάζει να έχω με αυτά που τρέχουν 2 ελεύθερα μου δίνει 1,7 και με τα πάντα κλειστά μου δείχνει μονιμος κάτω από 2gb

http://imgur.com/a/aeeOC

 

Μην το λες η οffical με όλα κλειστά δείχνει 1.7 1.6 με την επανεκκίνηση του κινητου τότε δεινει 2.2

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε ένα φίλο μου. Χτυπά το κάπου μπας και μετακινηθεί ο κόκκος σκόνης. Έτσι το φτιαξαμε. Μερικά χτυπήματα πλάγια σε τραπέζι. Ακριβώς ή ίδια κατάσταση. Σε 16μπ δε φαινόταν.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα... του έριξα ξύλο.... Στην αρχή το φοβόμουν και το χτύπαγα σιγά... Τίποτα , εκεί ο κόκκος.

Με αρκετά δυνατά χτυπήματα, στην αρχή πήγε στο κέντρο, μετά από μερικά ακόμα, πήγε χαμηλά και μετά από κάμποσα ακόμα... Δεν φαίνεται καθόλου. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

USB to USB-C εδώ

 

USB to micro-USB εδώ

 

Το LG G3 παίρνει micro-USB. Οπότε η επιλογή σου θα είναι το πρώτο.

 

(Να σημειωθεί πως τα USB-C(δεν ταιριάζουν στο κινητό σου βέβαια) της εταιρείας αυτής είναι πολύ υψηλότερης ποιότητας, και σε αυτά αναφερόταν ο φίλος μας ο nikolaos8, της ίδιας εταιρείας τα micro-USB, είναι απλώς, πλαστικά, καλά μεν, καλύτερα από την πλειοψηφία, αλλά καμία σχέση με τα αντίστοιχα USB-C της ίδιας εταιρείας. Πάντως και τα αυτά είναι σχετικά vfm, και χωρίς πολλά πολλά, αν χρειάζεσαι και καλώδιο για να συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή ή στον φορτιστή, θα σου πρότεινα να τα παραγγείλεις.)

Ευχαριστώ πολυ. Σύντομα το lg θα φύγει και το χ820 θα έρθει.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις αυτή που σου είπα, μετά θα καταλάβεις τη διαφορά πάντως :P

 

Προστατεύει και καμερα επίσης. Σε skockproof πάντως ( αντικραδασμικη) νομίζω είναι η καλύτερη για το κινητό. Εκτός αν βγάλει η Nilkin κάτι, που αναμφισβήτητα θα κοστίζει τα διπλά.

εψαξα νιλκιν δε βρηκα κατι.

θα παρω αυτην που λες σε μπλε.

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την συσκευή αυτή με την αγγλοελληνική ρομ :p Όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα,μόνο που με ενοχλεί αυτή η εφαρμογή live που βρίσκεται καρφιτσωμένη στην αρχική και δεν μετακινείται δεν σβήνεται με τίποτα..Υπάρχει κάποιος τρόπος να την μετακινήσω από εκεί ή μόνο με άλλη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ την συσκευή αυτή με την αγγλοελληνική ρομ :p Όλα δουλεύουν απροβλημάτιστα,μόνο που με ενοχλεί αυτή η εφαρμογή live που βρίσκεται καρφιτσωμένη στην αρχική και δεν μετακινείται δεν σβήνεται με τίποτα..Υπάρχει κάποιος τρόπος να την μετακινήσω από εκεί ή μόνο με άλλη ρομ;

 

Βάλε άλλον Launcher και καθάρισες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Απο μπαταρια πως τα παει; Ποσο sot σας βγαζει; Υπαρχει global rom με ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

Μην το λες η οffical με όλα κλειστά δείχνει 1.7 1.6 με την επανεκκίνηση του κινητου τότε δεινει 2.2

Πάνος η οφισιαλ μου δείνει μετά από επανεκκίνηση 1,7 θα πέσει άμα ανοίξω 5-6 εφαρμογές και θα πάει αν ανοίξω και άλλες μέχρι 1,5 από εκεί και πέρα αρχίζει και το διατηρεί,εδώ με καμία εφαρμογή να τρέχει είναι αν είναι στις καλές του στα 2γιγα και πολλές φορές στο 1,7 στο ανοιχτές πάντα δε μετράω αυτές που τρέχουν σχεδόν πάντα στο υπόβαθρο δηλαδή βαιμπερ μεσετζερ, έχει θέμα λέμε ίσως όχι σε όλους αλλά έχει

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα +1000 από εμένα,

δεν λέω καλή η προσπάθεια αλλά να δεχόμαστε να μας λένε τι δεν πάει καλά για να μπορεί να διορθωθεί και όχι του στυλ έχουμε τις αλάνθαστες Ρομ που όλα πάνε ρολόι,ε όχι δεν είναι αλάνθαστες,οι μόνες αλάνθαστες αλλά με περιττές εφαρμογές είναι οι μανισιες,και αν ποτέ δημιουργηθεί πρόβλημα πατάς ένα feedback και απλά το δέχονται,οι περισσότεροι άλλαξαν ρομ και δεν μείνανε λεπτό με την μανισια για σύγκριση,ε για να λέω εγώ που την δούλεψα ότι έχει πρόβλημα με την μνήμη ε έχει,έχω μέτρο σύγκρισης ξέρω τι έπαιρνα εχθές από ελεύθερη μνήμη από official rom και ξέρω και σήμερα, ξέρω αν είδα ακόμη πιό παλιά με την τελε να μου κρασαρουν εφαρμογές η αν είχα παραισθήσεις,

Το 1ς είχα με 3 Γκίκα και έπαιρνα μεχρι1,1 εδώ πριν λίγο είχα φτάσει 890 ελεύθερα και έτρεχα μόνο chrome facebook και viber ,η Ρομ θέλει κοίταγμα δεν κλείνει εφαρμογές σωστά πιθανών, θέλετε feedback να συλλέγεται σχόλια να γίνεται καλύτεροι;Αν ναι καλός να μείνουμε με αυτήν να την δουλέψουμε να ενημερώνουμε εν γνώση μας ότι κάτι δεν πάει καλά αλλά θα διορθωθεί αν όχι τότε κρατήστε το στυλ σας και περαστικά σε όσους αντιμετωπίσουν πρόβλημα, θα ξεχάσω το άλλο παλικάρι που ξαφνικά έχασε το wifi και οι απαντήσεις ήταν κάτι έκανες λάθος;Τι λάθος δηλαδή;Οι οδηγίες είναι σαφείς wipe και εγκατάσταση,άλλοι όπως εσύ εχασαν και δεν δουλεύουν τα δεδομένα

Και ας λείψουν οι ειρωνίες του στυλ ρε φίλε άστο αν δεν το έχεις καξνολο δημιουργείς προβλήματα που ειπώθηκε,το ότι την έβαλα να την δοκιμάσω χάρη σε εσάς κάνω όχι στον εαυτό μου,μπαίνω στο κλίμα να βοηθήσω μία προσπάθεια σαν τεστερ, εμένα το κινητό μου μία χαρά είναι και με την μανισια για την ακρίβεια πολύ καλύτερα

Άντε να γράψω και εγώ κατι.

 

Το Feedback που δίνεται το διαβάζουμε και ανάλογα διορθώνουμε ή όχι. ΧΩΡΙς logcat ότι και να λέτε άμα θέλουμε το πιστεύουμε. Τώρα σχετικά για την τελεγκραμ (να μη μιλήσουμε για άλλες) η 23.27 είχε ένα πρόβλημα στα settings που κρασαραν σε κάποιους (όχι σε όλους) στην εκκίνηση αλά μετά δουλευανε όλα τέλεια. Από την 23s.40(41) όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Τώρα το αν κάποιος έχει πρόβλημα με την τελεγκραμ για να το πώ ευγενικά θα πρέπει να κόψει της ******** με τα cracked apps και εάν βάζει Xposed η rooted apps θα πρέπει να ξέρει τι κάνει. Σε 600+ ινσταλλ μόνο 8 άτομα είχαν προβλήματα. 4 είχανε γιατί δουλευανε freedom, lucky patcher και ενεργοποίησαν Xposed module που δεν δουλεύουν στο marshmallow. Ένας γιατί είταν τόσο έξυπνος που έσβησε /system libs και ένας γιατί δεν έκανε αναβάθμιση το Modem-firmware. Οι άλλοι δύο είσαστε εσείς.

 

Δώστε ένα logcat να δούμε τι γίνεται και εάν δεν μπορείτε αλλάξτε Ρομ. Ούτε χρήματα ζητάμε, ούτε donations, τίποτα. To ROM το φτιάχνουμε στον ελεύθερο χρόνο που κανονικά δεν τον έχουμε και στην ουσια τον κλέβουμε αντί να τον αφιερώσουμε στην οικογένεια μας.

Link to comment
Share on other sites

Chris τα συγχαρητήρια μου για την 23ς μπορώ να πω βρήκα ότι ήθελα, καθαρή πεντακάθαρη Ρομ που έχει κρατήσει το στυλ της αυθεντικής, ήταν η μόνη που δεν είχα δοκιμάσει πειραγμενη, τελευταία και τυχερή που λέμε,αν βρούμε και κάναν τρόπο να κάνω calibrate γυροσκόπιο και accelerator θα μαι ευγνωμον

Και μία ερώτηση το φλας για τις εισερχόμενες δεν δουλεύει;Δεν ανάβει και το έχω ενεργοποιήσει

 

Από που το ενεργοποιησες? Από το μενού των κλήσεων? Dialer? Είσαι Με mainland China? Έβαλες και το πακέτο με τα Leeco ή σκέτη?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άντε να γράψω και εγώ κατι.

 

Το Feedback που δίνεται το διαβάζουμε και ανάλογα διορθώνουμε ή όχι. ΧΩΡΙς logcat ότι και να λέτε άμα θέλουμε το πιστεύουμε. Τώρα σχετικά για την τελεγκραμ (να μη μιλήσουμε για άλλες) η 23.27 είχε ένα πρόβλημα στα settings που κρασαραν σε κάποιους (όχι σε όλους) στην εκκίνηση αλά μετά δουλευανε όλα τέλεια. Από την 23s.40(41) όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Τώρα το αν κάποιος έχει πρόβλημα με την τελεγκραμ για να το πώ ευγενικά θα πρέπει να κόψει της ******** με τα cracked apps και εάν βάζει Xposed η rooted apps θα πρέπει να ξέρει τι κάνει. Σε 600+ ινσταλλ μόνο 8 άτομα είχαν προβλήματα. 4 είχανε γιατί δουλευανε freedom, lucky patcher και ενεργοποίησαν Xposed module που δεν δουλεύουν στο marshmallow. Ένας γιατί είταν τόσο έξυπνος που έσβησε /system libs και ένας γιατί δεν έκανε αναβάθμιση το Modem-firmware. Οι άλλοι δύο είσαστε εσείς.

 

Δώστε ένα logcat να δούμε τι γίνεται και εάν δεν μπορείτε αλλάξτε Ρομ. Ούτε χρήματα ζητάμε, ούτε donations, τίποτα. To ROM το φτιάχνουμε στον ελεύθερο χρόνο που κανονικά δεν τον έχουμε και στην ουσια τον κλέβουμε αντί να τον αφιερώσουμε στην οικογένεια μας.

Αφού ήμαστε ψεύτες και μας αρέσουν οι μύθοι μην το πιστεύετε και να χερεσται τις Ρομ με τα όποια ελαττώματα έχουν από εμένα delete δεν έχω λόγο να βοηθήσω άτομα που υπεροπτικά που απαντάνε με τέτοιο τρόπο γιατί απλά δεν άκουσαν πράγματα που θέλανε να ακούσουνε,ενώ στη ουσία μάλιστα κάνουμε τα κινητά μας πειραματόζωα για να τα βοηθήσουμε γιατί ναι αυτοί που περνουν ουσιαστική βοήθεια να έχουν να παρουσιάσουν ενα backround σαν προγραμματιστές ότι κάτι κανανε είστε εσείς μην έχουμε ψευδαίσθηση ότι εγώ θα επερνα βοήθεια επειδή μου βάλατε ελληνικά σε μία ρομ,

Όσο για τα προβλήματα που υποτίθεται τα δημιουργήσαμε από ρουτ εφαρμογές να σε ενημερώσω ότι έχω να κατεβάσω ρουτ εφαρμογή από το 2014 που είχα ένα ζτε και έπαιζα με lucky patcher,ποτέ δε θα άλλαζα τα φώτα σε ένα τόσο γαμάτο κινητό βάζοντας ρουτ εφαρμογές, καλή συνέχεια με τις Ρομ εγώ εδώ γύρω θα είμαι να σχολιάζω και να όταν κάποιος κάτι θα παθαίνει ,

Ειλικρινά αυτό το δεν υπάρχει Ρομ μας που να κρασαρει ούτε μία εφαρμογή με έκανε και γέλασα όσο τίποτα έχεις δίκιο προφανώς σηκώθηκα υπνοβάτης άλλαξα τα φώτα στο τηλέφωνο πέρασα και κανα 2 ρουτ εφαρμογές και φυσικά είδα σε όνειρο ότι μου κλείνανε,όπως και οι φωτογραφίες που έστειλα και έχω και άλλες δύο χωρίς καν viber ανοιχτό με 1,9 γιγα ελεύθερα είναι προϊόν φωτοσοπ :)))))

μα ακόμη πιο πολύ γέλασα στο ότι δεν εφτεγε καμία Ρομ για το φιγκερ που σε άλλους σταμάτησε τελείως έστω και από το λίγο πού δούλευε με το που βάλανε κάποια κουστομ ρομ και ότι σε εσάς δούλευε απροβληματιστα από την πρώτη μέρα,αλλά μόλις βγήκε η Ρομ του *829 στον αέρα τσουπ το πρόβλημα λύθηκε, δηλαδή με δική σας Ρομ δεν δούλευει σωστά αλλά με την Ρομ που μας ήρθε δούλευε αλλά να οκ φτεγανε οι χρήστες και σε εσάς δούλευε σωστά,ναι με 23ς δε δουλεύει σωστά, αλλά ανακαλύψατε εκ τον υστέρων ότι αλήθεια λέγανε και με ένα φιρμγουερ άλλης Ρομ όλα καλά

Αυτά όποιος κατάλαβε κατάλαβε, αυτά από εμένα δεν ξανά απαντάω σε άτομα με τέτοιο προσβλητικό ύφος δε θα μπω στο τριπακι αλληλοκατηγορίες σου αφήνω τον τελευταίο λόγο

Link to comment
Share on other sites

Crisbal η 21s τελικά είναι ότι καλύτερο για μένα που δεν ήθελα root, πολύ καλή και όπως πρέπει, πολλά μπράβο σας παιδιά.

Ένα θέμα μόνο, αν καταφέρεις να δουλέψει η κάμερα της miui θα είναι απίστευτο, είναι το μόνο που λείπει.

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Άντε να γράψω και εγώ κατι.

 

Το Feedback που δίνεται το διαβάζουμε και ανάλογα διορθώνουμε ή όχι. ΧΩΡΙς logcat ότι και να λέτε άμα θέλουμε το πιστεύουμε. Τώρα σχετικά για την τελεγκραμ (να μη μιλήσουμε για άλλες) η 23.27 είχε ένα πρόβλημα στα settings που κρασαραν σε κάποιους (όχι σε όλους) στην εκκίνηση αλά μετά δουλευανε όλα τέλεια. Από την 23s.40(41) όλα δουλεύουν ρολόι.

 

Τώρα το αν κάποιος έχει πρόβλημα με την τελεγκραμ για να το πώ ευγενικά θα πρέπει να κόψει της ******** με τα cracked apps και εάν βάζει Xposed η rooted apps θα πρέπει να ξέρει τι κάνει. Σε 600+ ινσταλλ μόνο 8 άτομα είχαν προβλήματα. 4 είχανε γιατί δουλευανε freedom, lucky patcher και ενεργοποίησαν Xposed module που δεν δουλεύουν στο marshmallow. Ένας γιατί είταν τόσο έξυπνος που έσβησε /system libs και ένας γιατί δεν έκανε αναβάθμιση το Modem-firmware. Οι άλλοι δύο είσαστε εσείς.

 

Δώστε ένα logcat να δούμε τι γίνεται και εάν δεν μπορείτε αλλάξτε Ρομ. Ούτε χρήματα ζητάμε, ούτε donations, τίποτα. To ROM το φτιάχνουμε στον ελεύθερο χρόνο που κανονικά δεν τον έχουμε και στην ουσια τον κλέβουμε αντί να τον αφιερώσουμε στην οικογένεια μας.

Ευχαριστώ για την απάντηση Τάσο, η οποία με εκφράζει 100%. Προσπαθούμε να κάνουμε τα κινητά μας όσο το δυνατόν καλύτερα στον ελάχιστο χρόνο που έχουμε αντί να βγαίνουμε με τα παιδιά μας και την οικογένειά μας μια βόλτα. It's OK then. Σε όποιον δεν αρέσει η όποια ρομ μπορεί πολύ εύκολα να δοκιμάσει κάτι άλλο. Επιλογές υπάρχουν πολλές. Άλλο να ξέρουμε ακριβώς τι λέμε και πως το κάνουμε και άλλο να λέμε λανθασμένα πράγματα για προβλήματα που δημιουργούμε πολλές φορές εμείς οι ίδιοι. Τέλος πάντων δεν το λέω για να κατηγορήσω κανέναν άλλα όπως έχω ξαναπεί όλα τα προβλήματα που τυχόν εμφανίζονται δημιουργούν σίγουρα μια στατιστική και αναλόγως επιλύονται. Να μην ξεχάσω επίσης να αναφέρω ότι αισίως μέχρι σήμερα έχω κάνει γύρω στις 16ρομ? Ίσως να κάνω και λάθος και τόσο σοβαρά προβλήματα δεν υπήρξαν ποτέ. Μην ξεχνάμε τέλος ότι δυστυχώς θέλουμε δεν θέλουμε υπάρχουν αποδεδειγμένα αρκετά κομμάτια max2 με αστοχίες υλικού οπότε πρέπει όλοι να τσεκάρουμε και αν χρειάζεται να κάνουμε αντικατάσταση. :happy: ΥΓ Εμένα βρε παιδί μου μετά από 322 (σήμερα έβαλα 2 φορές την miui με τις αλλαγές που κάνω) δεν έχω κανένα θέμα με Data wifi Fingerprint κλπ. Πιστέυω λοιπόν ότι τα χ820 και χ822 είναι τα ποιο απροβληματιστα μοντέλα. Ίσως βέβαια και να είμαστε απλά τυχεροί. Αυτά......

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

τελικά θυμηθηκα γιατι θελω ρουτ. 2tap στον Nova prime για να κλειδώνει η οθονη.

με το καλο να ερθει ο κερνελ σας, να κλειδωνουμε/ξεκλειδωνουμεε 2tap ;)

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όποιος κατάλαβε κατάλαβε, αυτά από εμένα δεν ξανά απαντάω σε άτομα με τέτοιο προσβλητικό ύφος δε θα μπω στο τριπακι αλληλοκατηγορίες σου αφήνω τον τελευταίο λόγο

 

Φιλε ο Χρηστος και ο Τασος εχουν αφιερωσει ατελειωτες ωρες για να βοηθησουν εμας που πηραμε αυτο το κινητο χαρη στην υποστηριξη που αυτοι μας εδωσαν. Πρωτα ο Χρηστος και μετα ο Τασος

Εσυ απο την αλλη μερια μονο προβληματα δημιουργησες απο την πρωτη ωρα που μπηκες σε αυτο το φορουμ, για αυτο αν δεν σε αρεσει παψε να ενοχλεις ολους εμας και θα σου λυσουν τα προβληματα σου με το κινητο στους xda η στην leeco. :p

Αιντε γεια.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να χαλαρώσετε λίγο, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για αντιπαραθεσεις, δεν μας αναγκάζει κανείς να βάλουμε την δική του rom στο τηλέφωνο, δεν ήμαστε μωρά παιδιά. Εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει ότι rom υπάρχει, τώρα είμαι με aurel και δεν την αλλάζω μέχρι να βγει κάτι καλύτερο. Αν τα δικά μας παιδιά με πείσουν με την δική τους θα την αλλάξω. Ούτε το μαχαίρι στο λαιμό μου έβαλαν ούτε με ανάγκασαν με κάποιο τρόπο να το κάνω. Αυτό που έχω να πω όμως είναι ότι devs και users πρέπει να έχουμε τα αυτιά μας ανοιχτά στις παρατηρήσεις για bugs, για να κάνουμε το le max ακόμα καλύτερο και μια τελευταία παρατήρηση, Χρήστο και Τάσο πολύ φιλικά, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα 2-3 rom που θα λειτουργούσαν με ακόμα λιγότερα προβλήματα πάρα 20 με τα όποια bugs βγαίνουν κατά καιρούς και να τρέχετε και να μη φτάνετε. Σας ευχαριστούμε και πάλι για τον κόπο σας το ξέρουμε ότι δεν έχετε χρηματικό όφελος και το αναγνωριζουμε!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

τελικά θυμηθηκα γιατι θελω ρουτ. 2tap στον Nova prime για να κλειδώνει η οθονη.

με το καλο να ερθει ο κερνελ σας, να κλειδωνουμε/ξεκλειδωνουμεε 2tap ;)

 

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Το εχει ο NOVA prime αυτό. Στην κεντρική καρτέλα στην μέση περίπου. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal η 21s τελικά είναι ότι καλύτερο για μένα που δεν ήθελα root, πολύ καλή και όπως πρέπει, πολλά μπράβο σας παιδιά.

Ένα θέμα μόνο, αν καταφέρεις να δουλέψει η κάμερα της miui θα είναι απίστευτο, είναι το μόνο που λείπει.

 

Θα το δω στις επόμενες μέρες και θα σε ενημερώσω ASAP ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αυτά όποιος κατάλαβε κατάλαβε, αυτά από εμένα δεν ξανά απαντάω σε άτομα με τέτοιο προσβλητικό ύφος δε θα μπω στο τριπακι αλληλοκατηγορίες σου αφήνω τον τελευταίο λόγο

 

Φιλε ο Χρηστος και ο Τασος εχουν αφιερωσει ατελειωτες ωρες για να βοηθησουν εμας που πηραμε αυτο το κινητο χαρη στην υποστηριξη που αυτοι μας εδωσαν. Πρωτα ο Χρηστος και μετα ο Τασος

Εσυ απο την αλλη μερια μονο προβληματα δημιουργησες απο την πρωτη ωρα που μπηκες σε αυτο το φορουμ, για αυτο αν δεν σε αρεσει παψε να ενοχλεις ολους εμας και θα σου λυσουν τα προβληματα σου με το κινητο στους xda η στην leeco. :p

Αιντε γεια.

Δεν κατάλαβες τι λέω η κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις,το κινητό δεν έχει κανένα πρόβλημα με όλες τις μανισιες πετάει;)

Όχι ότι κατηγορώ για τα προβλήματα εν γνώση μου έβαλα από δύο ερασιτέχνες προγραμματιστές Ρομ αλλά το να μου μιλάνε με τέτοιο τρόπο ο ένας δηλαδή ο Χρήστος μπορεί να διαφωνεί αλλά δεν προσβαλε να βγαίνω τρελός η να πρέπει να λέω όλα καλά για να τους κάνω διαφήμιση τσου...

Και κάτσε και σκέψου ποιος έδωσε υποστήριξη σε ποιον το κινητό μου είναι απροβληματιστο ότι θέμα είχε ήταν από κουστομ Ρομ πεντακαθαρα ,τον που έβαλα χωρίς να μου προσφέρει κάτι ιδιαίτερο όπως και εσένα, αλλά τα πειραματοζωα ήμαστε εμείς, γιατί ρουτ κανείς και την μανισια, σπασμένο Νόβα launcher περνάς και μόνος σου ελληνικά; ξέρουμε και αγγλικά θα ζούσαμε και με αυτά, ευτυχώς δεν έχω κανένα θέμα να μου λύσει κανείς που να μην λύνεται με μία σωστή μανισια Ρομ, εμένα δεν πειραχτηκε μόνιμα το κινητό όπως παθανε κάποιοι άλλοι που τους άφησαν κατάλοιπα οι ρομ, αυτά,θα σε περιμένω στο επόμενο μήνυμα που θα έχεις πρόβλημα να σχολιάζω γέροντας καλό σου βράδυ και εσένα

Link to comment
Share on other sites

Το εχει ο NOVA prime αυτό. Στην κεντρική καρτέλα στην μέση περίπου. ;)

 

το ξερω, ομως η ρομ που φοραω δεν ειναι ρουτ (5.0.016s, οπως ηρθε απο efox)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να χαλαρώσετε λίγο, δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για αντιπαραθεσεις, δεν μας αναγκάζει κανείς να βάλουμε την δική του rom στο τηλέφωνο, δεν ήμαστε μωρά παιδιά. Εγώ προσωπικά έχω δοκιμάσει ότι rom υπάρχει, τώρα είμαι με aurel και δεν την αλλάζω μέχρι να βγει κάτι καλύτερο. Αν τα δικά μας παιδιά με πείσουν με την δική τους θα την αλλάξω. Ούτε το μαχαίρι στο λαιμό μου έβαλαν ούτε με ανάγκασαν με κάποιο τρόπο να το κάνω. Αυτό που έχω να πω όμως είναι ότι devs και users πρέπει να έχουμε τα αυτιά μας ανοιχτά στις παρατηρήσεις για bugs, για να κάνουμε το le max ακόμα καλύτερο και μια τελευταία παρατήρηση, Χρήστο και Τάσο πολύ φιλικά, εγώ προσωπικά θα προτιμούσα 2-3 rom που θα λειτουργούσαν με ακόμα λιγότερα προβλήματα πάρα 20 με τα όποια bugs βγαίνουν κατά καιρούς και να τρέχετε και να μη φτάνετε. Σας ευχαριστούμε και πάλι για τον κόπο σας το ξέρουμε ότι δεν έχετε χρηματικό όφελος και το αναγνωριζουμε!

Συμφωνώ απόλυτα μόνος μου τις έβαλα είναι ολοσωστος έως εδώ,από εκεί και πέρα από τη στιγμή που την έβαλα όταν αναφέρω πρόβλημα εγώ η όποιος άλλος θα προτιμούσα ένα φίλε ευχαριστούμε για την ενημέρωση θα το κοιτάξουμε παρά γελακια και ειρωνικά σχόλια

Και συμβουλή μην τους λες για bugs τα είπαμε είναι απροβληματιστες.

Link to comment
Share on other sites

https://m.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

 

Αυτήν φοράω τώρα. Ότι καλύτερο νομίζω για το κινητό. Έχει και ωραιο κράτημα, δεν μου έχει γλιστρήσει ποτέ. Έχει και χαραγμένο το Le max 2 πίσω και πλάγια.

Καλύπτει πολύ καλά την κάμερα, αν και περιμένω και προστατευτικό γυαλί κάμερας από AliExpress.

 

Το έχω σε μαύρο και σίγουρα αφαιρεί από την premium εμφανιση του κινητού,αλλά μπροστά στην προστασία του "εργαλείου" το θεωρώ δευτερεύον. Δες και το μπλε για φιγούρα αν θες. Αλλά το μαύρο μου είναι κομπλέ. Το μπεζ προσωπικά δεν με τρέλανε.

 

 

*Κάνα μισοευρο πιο φθηνη νομίζω σε eBay/AliExpress αλλά διαλέγεις και παίρνεις.

 

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λινκ για το τζαμάκι της κάμερας που παρήγγειλες;

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...