Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει ρε παιδιά oποιος θέλει βάζει την custom rom oποιος θέλει βάζει εργοστασιακές. Εγώ προσωπικά Χρησιμοποιώ την εργοστασιακή αυτό τον καιρό αλλά δεν με χαλασε τίποτα να δοκιμάσω και των παιδιών .., τα οποία απαντούν σε όλους ευγενέστατα πρέπει να πω.. Λοιπόν για να το ελαφρυνω Καταγγέλω τρολάρισμα από άλλα μοντέλα τηλεφώνων για να μας κλέψουν τους developers.. το νου σας
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όσα μικρό-προβλήματα έχω ποσταρει παίζει να μου στειλε απάντηση ο CrisBal σε δεύτερα, είτε στο φόρουμ είτε inbox.. Ακόμη και στις ηλιθιότητες που μπορεί να τον ρώτησα μια χαρά μου απάντησε χωρίς ειρωνεία..

Ας ευχαριστούμε τα δύο παιδιά για την δουλειά τους και τον χρόνο που αφιερώνουν αφιλοκερδώς.

Μεγάλα παιδιά είμαστε η συζήτηση ψιλοκουρασε, αν δεν ψαχουλεβεις δεν παθενεις τίποτα..

Εχωντας φλασαρει ρομ καμία 10αρια φορές μια χαρουλα και το fingerprint και όλα,

PS1. Το antutu δεν είναι ευαγγέλιο, δεν το βλέπω καν γιατί είναι υποκειμενικό.

PS. 2 την custom ROM την κρίνεις στην χρήση και στον καιρό.

PS3. Ατυχήματα τυγχάνουν και στους καλύτερους, (διάβασε σχόλια σε game εκατομμυρίων να καταλάβεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.rovio.angrybirdstransformers)

Ps4. Έχει και αλλού πορτοκαλιές...

 

Ps5. Δεν πάνε πουθενά εδώ μέχρι τα γεράματα με ένα Leeco LeMax2 στο χέρι θα τους έχουμε!!! :)

Περήφανος user 23s ROM by CrisBal. :cool:

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θα μπορούσες να δώσεις λινκ για το τζαμάκι της κάμερας που παρήγγειλες;

 

Εδώ είσαι: Rear Camera Lens toughened protective film for LeEco Le Max 2 X820 X823 X829 5.7" back camere lens tempered glass guard films

http://s.aliexpress.com/VfeIvANB

(from AliExpress Android)

 

Μπορεί και να είναι λίγο υπερβολή, γιατί η θήκη που παρεθεσα προηγουμένως την προστατεύει όντως κομπλέ, αλλά δεν βαριέσαι, το πήρα όσο μπορώ να το προφυλάξω. Πήρα 2,άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έβαλα την 23s by crisbal (ευχαριστώ πολύ κι εγώ με τη σειρά μου), αλλα ούτε αυτή τη φορά κατάφερα να κάνω το otg να δουλέψει.

Δηλαδή δεν αναγνωρίζει κανένα usb stick, tivizen stick etc

Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις , λιγο ελλειψα και τα κανατε μπαχαλο :p

Δεν ειναι αναγκη να καθεστε βρε παιδια να χαλιεστε για ενα τηλεφωνο. Αλλωστε και μενα αν δεν μου συνεβαινε η στραβη δεν θα ειχα μαθει τοσα πραγματα μεχρι τωρα

Λοιπον εγω εκανα unbrick μεσω com quallcomm driver και το wifi και ολα λειτουργουν κανονικα. Οταν βαζω official rom παλι λειτουργουν κανονικα. Οταν βαζω custom οποιαδηποτε κι αν ειναι αυτη, αρχιζουν τα γλεντια. :lol:

Δεν φταινε λοιπον οι ρομ αλλα τα τηλ μας ειναι μπαμπουρισμενα. Ετυχε και πηραμε το λαχειο μερικα ατομα :D

 

Απο μενα λοιπον ζητω συγνωμη στα παιδια εαν εθιξα καποιον εδω μεσα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς κατόχους Nova prime, έχει auto φακέλους σαν τον ZenUI? Και στην επιφάνεια εργασίας αλλά και στο μενού με τα apps??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις , λιγο ελλειψα και τα κανατε μπαχαλο :p

Δεν ειναι αναγκη να καθεστε βρε παιδια να χαλιεστε για ενα τηλεφωνο. Αλλωστε και μενα αν δεν μου συνεβαινε η στραβη δεν θα ειχα μαθει τοσα πραγματα μεχρι τωρα

Λοιπον εγω εκανα unbrick μεσω com quallcomm driver και το wifi και ολα λειτουργουν κανονικα. Οταν βαζω official rom παλι λειτουργουν κανονικα. Οταν βαζω custom οποιαδηποτε κι αν ειναι αυτη, αρχιζουν τα γλεντια. :lol:

Δεν φταινε λοιπον οι ρομ αλλα τα τηλ μας ειναι μπαμπουρισμενα. Ετυχε και πηραμε το λαχειο μερικα ατομα :D

 

Απο μενα λοιπον ζητω συγνωμη στα παιδια εαν εθιξα καποιον εδω μεσα

δεν εθειξες κανένα. Για την τελεγκραμ πχ. πρέπει να έχεις και το ανάλογο Modem-firmware. 446d η 23s.

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ειναι αστοχια υλικου σε καποια τους τεμαχια. Συμβαινουν αυτα ,τι να κανουμε
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση προς κατόχους Nova prime, έχει auto φακέλους σαν τον ZenUI? Και στην επιφάνεια εργασίας αλλά και στο μενού με τα apps??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Ναι, μπορείς να δημιουργήσεις παντού φακέλους

Link to comment
Share on other sites

Να πω λοιπόν κι εγώ την γνώμη μου για την tele.η αλήθεια είναι ότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί δεν κράτησα την μαμά rom ούτε λεπτό.εχω το κινητό 1 μήνα και δεν έχω συναντήσει πρόβλημα ούτε με wifi,fp,ram,camera, launcher κτλ.

Και μιλάω για 2 συσκευές.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Τάσο χαλαρά..... Ο καθένας κρίνεται από τα λόγια του και τις πράξεις του.

Εδώ μας κυβερνανε 40 χρόνια προδότες και λαμογια και δεν τσακωθηκαμε μαζί τους.... Θα τσακωνώμαστε τώρα εδώ για το ποια ρομ είναι καλύτερη μεταξύ μας? :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν φταίει η ρομ. Το ανταπτορακι φταίει αν δεν είναι USB-C 3-3.1 πάρε από ebay όπως την είχα πατήσει κι εγώ που είχα από το Χ800 & Χ900 και έλεγα πάει έπεσα σε προβληματικό κινητό. 0,80 λεπτά κάνει και το καλώδιο γύρω στα 3 ευρώ. Αν βρω αύριο τα λινκ από τις αγορές μου στο ebay θα στα στείλω. ;)

ΥΓ Ή έλα Περιστέρι μια να σου δώσω έχω 2 και όταν έρθει μου το δίνεις.

 

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Περιστέρι είμαι κι εγώ, αν μπορείς να κάνεις αυτή την εξυπηρέτηση μέχρι να παραλάβω με σώζεις!

Link to comment
Share on other sites

παρακολουθησα με ενδιαφερον ολη τη σημερινη συζητηση αλλα στα τελευταια μηνυματα το ομολογω δεν αντεξα και μ επιασαν τα γελια.

Εγω ενα εχω να πω σε ολο το θεμα. ξεκινησα το πρωτο μου flash της ρομ με σχεδον να μπρικαρω το τηλεφωνο και με τη βοηθεια του Cris διορθωθηκαν τα παντα και τωρα εχω την τελευταια tele. ενα ευχαριστω και στον Τασο και γνωμη μου οτι οσοι πειραξαμε τα κινητα μας το καναμε εν γνωση μας και ειναι λαθος να κατηγορουμε τα παιδια που αναπτυσουν και μας προσφερουν τις ρομ και την βοηθεια τους. ΥΓ στο δικο μου χ820 δουλευουν ολα ρολοι

ΥΓ2 απο θηκες εχω παρει αυτην http://www.ebay.com/itm/Luxury-Steel-Plate-Inside-Flip-Leather-Case-For-Letv-Le-Max-2-X820-5-7-inch-/182156152956?var=&hash=item2a695a507c:m:mXtUQ3xL07Es_e1Yz9zNZMw και ειμαι πολυ ευχαριστημενος...πολυ ποιοτικη

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ είστε καλά ρε παιδιά και δεν είχε τίποτα η τηλεόραση :rotfl::w00t:

προσωπικά να καταθέσω ότι έχω LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece από την πρώτη ώρα που παρέλαβα και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Έκανα και τις ρυθμίσεις που πρότεινε ο Χρήστος στο ΑΚΤ και βγάζω τη μέρα μια χαρά.

Ευχαριστώ τα παιδιά για το χρόνο που διαθέτουν για να μας κάνουν μάγκες

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Εγώ παρήγγειλα το le max 2 έκδοση x829. Πριν μερικές μέρες μου έφτασε. Φανταστικό κινητό. Δεν είχα ούτε fingerprint problems ούτε τπτ από τα συνηθισμένα. ΑΛΛΑ, Από την αρχή από όσο θυμάμαι, δεν λειτουργούσαν τα δεδομένα, δοκίμασα πολλές και διάφορες rom, και τα δεδομένα της συσκευής εξακολουθούν να μην λειτουργούν. Παρόλα αυτά, έχω μία προσωρινή λύση, γιατί κάθε φορά που τα κλείνω για κάνα δίλεπτο, όταν πάω να τα ξανά-ανοίξω, χρειάζεται να κάνω αυτή την διαδικασία. Η λύση έχει ως εξής. Πάω στις ρυθμίσεις των δεδομένων και αλλάζω το 4g (recommended) σε 3g, φορτίζει το 3g, μόλις φορτίσει, πατάω κατευθείαν το 4g και ξανά-φορτίζει και λειτουργεί. Για να πιάσω 3g, πρέπει να κάνω τα ίδια βήματα, παραλείπτωντας το κομμάτι που ενεργοποιώ το 4g. Βοήθεια; Μήπως πρέπει να αλλάξω το modem firmware τπτ; (Είμαι σε cosmote καρτοκινητή, 4g, what's up. Το 4g είναι ενεργοποιημένο.)

Τελικά το δοκίμασα με άλλη σιμ και παίζει το 4g, όπου πιάνω 4g. ΑΛΛΑ, για κάποιο λόγο,πχ πάω στο υπόγειο, μου πέφτει το σήμα στο 2G και όταν πάω πάνω που κανονικά πιάνει 4G, και μία ώρα να το αφήσω δν θα εκμεταλλευτεί το 4G, και θα μείνει στο 2G, για να πιάσω 4G θα πρέπει να πάω στις ρυθμίσεις να το αλλάξω από τις ρυθμίσεις σε 3g(Μιας και είναι ήδη 4G preferred αλλά εξακολουθεί να μην το πιάνει) και ξανά σε 4G ώστε να κάνει ένα scanακι και να δει πως πιάνω και 4G. Ή συνήθως και ένα reboot θα βοηθήσει. Για όσους δν κατάλαβαν, δν μ κάνει upgrade στο καλύτερο δίκτυο, μόνο downgrade, πχ αν πάω σε μία περιοχή που πιάνω 2G, μετά μέχρι και δίπλα στις κεραίες του ΟΤΕ να πάω, θα εξακολουθώ να πιάνω 2G.

Edited by filippos76

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως ειναι αστοχια υλικου σε καποια τους τεμαχια. Συμβαινουν αυτα ,τι να κανουμε

 

Διόλου εντύπωση μου προκαλει, εφόσον η Leeco αγόρασε την Coolpad και υπάρχουν πολλά παιδιά από το γειτονικό νήμα του Coolpad f1 που είχαμε διαπιστώσει το ίδιο πράγμα. Και εκεί οι ερωτήσεις ήταν ίδιες: πως είναι δυνατόν να έχουμε το ίδιο κινητό, με την ίδια Ρομ περασμένη, με τα ίδια βήματα φλασαρίσματα και σε σένα να δουλεύει καλύτερα από ότι σε μένα?

 

Για αυτό πάντα video unboxing, πάντα από κατά το δυνατον αξιόπιστο μαγαζί( τουλάχιστον την τρέχουσα περίοδο) και εάν διαπιστώσουμε θέμα το στέλνουμε άμεσα πίσω.

 

 

*** Bonus : Θα κάνει πολύ πιο γρήγορα να φτάσει σε εκείνους από ότι σε εμάς....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα μόνος μου τις έβαλα είναι ολοσωστος έως εδώ,από εκεί και πέρα από τη στιγμή που την έβαλα όταν αναφέρω πρόβλημα εγώ η όποιος άλλος θα προτιμούσα ένα φίλε ευχαριστούμε για την ενημέρωση θα το κοιτάξουμε παρά γελακια και ειρωνικά σχόλια

Και συμβουλή μην τους λες για bugs τα είπαμε είναι απροβληματιστες.

Κοίτα,όπως είπα και προηγουμένως τα παιδιά το κάνουν από την τρέλα τους, αυτό που συμβαίνει εδώ να έχουμε δηλαδή 2 devs να ασχολούνται για πάρτι μας πίστεψε με μόνο στο Coolpad f1 thread το έχω δει και μάλιστα σε πολύ λιγότερο βαθμό.Πολύ φιλικά και ειλικρινά σου λέω να ηρεμήσεις λίγο, απόλαυσε την τηλεφωναρα μας και δεν νομίζω να βγεις χαμένος, ευτυχώς η συσκευή μας ότι και να της κάνεις είναι βράχος και τα βασικά προβλήματα θα λυθούν στο μέλλον. Τέλος αν πιστεύεις ότι κάποιος από δω σε ειρωνεύεται το καλύτερο απ'όλα είναι να τα βρεις μαζί του με πμ για να συνεχίσουμε εμείς εδώ με τα του τηλεφώνου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόλου εντύπωση μου προκαλει, εφόσον η Leeco αγόρασε την Coolpad και υπάρχουν πολλά παιδιά από το γειτονικό νήμα του Coolpad f1 που είχαμε διαπιστώσει το ίδιο πράγμα. Και εκεί οι ερωτήσεις ήταν ίδιες: πως είναι δυνατόν να έχουμε το ίδιο κινητό, με την ίδια Ρομ περασμένη, με τα ίδια βήματα φλασαρίσματα και σε σένα να δουλεύει καλύτερα από ότι σε μένα?

 

Για αυτό πάντα video unboxing, πάντα από κατά το δυνατον αξιόπιστο μαγαζί( τουλάχιστον την τρέχουσα περίοδο) και εάν διαπιστώσουμε θέμα το στέλνουμε άμεσα πίσω.

 

 

*** Bonus : Θα κάνει πολύ πιο γρήγορα να φτάσει σε εκείνους από ότι σε εμάς....

Άντε να το ξανάπω, πιστεύω ότι η leeco χρησιμοποιεί διαφορετικό h/w στο ίδιο τηλέφωνο (όπως πχ το φιάσκο με το p10 στις ram) για αυτό γίνεται αυτός ο χαμός με drivers fp και h/w sync. Κατι όπως πολύ σωστά είπες ότι συμβαίνει με το f1 το είχα και εγώ.

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τάσο λίγο χάζη ερώτηση, αλλά το ΟΤΑ από 23.37s για 23.40s θα το ανεβάσεις τελικά? Ξέρω ότι μας είπατε να κάνουμε dirty flashing την 23.40s, αλλά προσωπικά ποτέ δεν "αγάπησα" αυτο το τρόπο εγκατάστασης γιατί σε βάθος χρονου συνήθως μόνο πρόβλημα δημιουργεί. Ή τουλάχιστον έτσι νομίζω. Τι λες? Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη σιμ μπορώ να επιλεξω 4g/3g/2g

στην σιμ 2 πως γίνεται? θελω μονιμα σε 2g (συμφωνα με το τηλεφωνο, είναι σε 3g)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια!!!!Πήρα το letv 4/32 το 820 πήρα backup πριν περάσω την telegram 23s αλλά δεν μου δουλεύει το fingerprint. Ξαναπέρασα το backup και πάλι δεν δουλεύει. Έχω περάσει όλες τις rom που έχω βρει αλλά δεν έγινε τίποτα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; sos!!!
Link to comment
Share on other sites

Η παράσταση τελείωσε. Επόμενο βήμα οι κυρώσεις, μην το συνεχίσετε. Ευχαριστώ :down:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες παιδες, πως μπορω να δω ποιο firmware φοραει;

 

Καλημέρα. ;)

Θα πας Phone info κάτω κάτω στα Settings θα τραβήξεις screenshot και αν θες ανεβάζεις να σου πούμε με σιγουριά ή απλά γράψε μας ότι βλέπεις. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα παιδιά μία βοήθεια!!!!Πήρα το letv 4/32 το 820 πήρα backup πριν περάσω την telegram 23s αλλά δεν μου δουλεύει το fingerprint. Ξαναπέρασα το backup και πάλι δεν δουλεύει. Έχω περάσει όλες τις rom που έχω βρει αλλά δεν έγινε τίποτα. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; sos!!!

 

Θα πας εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7155752#post7155752

Κατέβασε τα όλα να τα έχεις και θα περάσεις από TWRP το Modem Firmware 466d 419d δοκιμάζεις αν δεν πέρασε το τελευταίο επίσημο 23s. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στην πρωτη σιμ μπορώ να επιλεξω 4g/3g/2g

στην σιμ 2 πως γίνεται? θελω μονιμα σε 2g (συμφωνα με το τηλεφωνο, είναι σε 3g)

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

 

Θα πας dialer και θα πληκτρολογήσεις *#*#4636#*#* θα πας στην κάρτα που θες και θα ορίσεις στο δίκτυο στο βελάκι δεξιά GSM Only έτσι θα έχεις εκεί που θες μόνο 2G. Τσέκαρε μόνο μετά από επανεκκίνηση γιατί νομίζω θα αλλάξει στα Default. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. ;)

Θα πας Phone info κάτω κάτω στα Settings θα τραβήξεις screenshot και αν θες ανεβάζεις να σου πούμε με σιγουριά ή απλά γράψε μας ότι βλέπεις. :)

 

https://ibb.co/b0NogQ

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλοι μου.Περασα την miui στο x829 χτες και βγάζει 2 εφαρμογές κάμερας και κάποιες κινεζικές εφαρμογές. Μηπως δεν εκανα κατι καλα?εκανα φορματ στα παντα εκτος απο internal storage

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά που διάολο τσεκάρω για ενημέρωση συστήματος;Δεν βρίσκω πουθενά επιλογή τέτοια στην συσκευή.Δεν μου έχει επιλογή για system update έχω την έκδοαη χ829

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ok από τι είδα στην International rom δεν υπάρχει επιλογή για system update :lol:

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...