Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα. Θα ηθελα να αναφερω οτι ειμαι με telegram v37, με επιλεγμενη περιοχη Ευρωπη και δεν εχω περασει αλλο modem firmware απο αυτο που φοραει η rom by deafult. Τα δικτυα μου και οι συνδεσεις μου ειναι εξαιρετικες, τουλαχιστον στα ιδια επιπεδα με την 20GRs που φορουσα πριν, μην πω και καλυτερες. Φανταζομαι οτι δε χρειαζεται να το πειραξω..

========================

1) Εχουν δοθει σε παλιοτερα posts διαφορα links για αλλους dialers που εχουν διορθωμενο (φανταζομαι) το προβλημα της χρονομετρησης των κλησεων. Αν τα περασουμε αυτα και μετα κανουμε καποια OTA ενημερωση ή dirty flash ολοκληρη την επομενη version της telegram, μετα πρεπει να ξαναπερασουμε το διορθωμενο dialer;

2) Ισχυει το ιδιο και για τη νεα καμερα που εδωσε ο Χρηστος προχθες; Αληθεια τη δοκιμασε κανενας;

3) Με τη v37 που ειχα πανω, εκανα αναζητηση για νεο OTA και δε μου εμφανισες κατι. Εκανα εκκαθαριση δεδομενων και αναγκαστικη διακοπη μηπως και λειτουργησει, αλλα δε λειτουργησε. Παιζει να εχασε τα id του host; Υπαρχει τροπος να τα βρουμε καπως για να αποφυγουμε το dirty flash;

Έλα ΑΝΗΨΙΕ!! :lol:

1. Ναι βάλε τον στοκ με την μεγάλη εικόνα επαφής και το κουμπί εγγραφής και είσαι κομπλέ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947

2. Δεν την έχω δοκιμάσει ούτε εγώ γιατί έχω την miui επάνω που στήνω. Από έξω λένε ότι η επίσημη 23s είναι καλύτερη. Βάλτην με Root file manager αντιγραφή επικόλληση στο system /app /LetvCamera μετονομασε την κανονική σε κατάληξη. Xxxx και βάλτην μέσα με δικαιώματα rw-r-r επανεκκίνηση και αν δεν σου αρέσει πάλι μετονομασε την παλιά σε.apk επανεκκίνηση και είσαι οκ.

3. Κάπου έδωσε ο Τάσος σκέτο λινκ για το Update.. Έλα τυχερέ το βρήκα :lol:...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7160785#post7160785

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω ψαξει τα ελληνικα υπηρχαν σαν γλωσσα για να γραψεις στο πληκτρολογιο αλλα δεν υπηρχε autocorrect..οσο για τη ρομ θα ηθελα μια η οποια να διαχειριζεται καλυτερα τη μνημη ram γιατι απο τα 4gb εχω ελευθερα τα το 1.9gb

 

Πήγαινε playstore βάλε SwiftKey και σώθηκες μια για πάντα! ;)

 

 

Edit

 

Βρε το άτιμο! Πως κατεβάζει έτσι με τις αλλαγές που έκανε στην tele_23 ο Τάσος! Τα άλλαξε όλα! Ακόμα και το Aggregation!??

230119542_160063.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδιά. Μετά από τον γολγοθα που είχα τραβήξει με το wifi έκανα πάνω από 70 φλασαρισματα. Γύρω στις 15 φορές unbrick. Με την πρώτη κινεζική rom μου δούλευε άντε και με τις official. Το θέμα τελικά ήταν ότι δεν πάταγε καλά το τσιπ του wifi στην μητρική με αποτέλεσμα να χάνει από τα io τις θέσεις μνήμης. Για αυτό και με παρθένα εγκατάσταση δούλευε στην πρώτη εκκίνηση και μετά τίποτα. Το γύρισα με την οθόνη στο τραπεζι και το άρχισα στις σφαλιαρες. (ΔΥΝΑΤΕΣ) και εφτιαξε. Τώρα λειτουργούν όλες οι ρομ Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας παιδιά. Μετά από τον γολγοθα που είχα τραβήξει με το wifi έκανα πάνω από 70 φλασαρισματα. Γύρω στις 15 φορές unbrick. Με την πρώτη κινεζική rom μου δούλευε άντε και με τις official. Το θέμα τελικά ήταν ότι δεν πάταγε καλά το τσιπ του wifi στην μητρική με αποτέλεσμα να χάνει από τα io τις θέσεις μνήμης. Για αυτό και με παρθένα εγκατάσταση δούλευε στην πρώτη εκκίνηση και μετά τίποτα. Το γύρισα με την οθόνη στο τραπεζι και το άρχισα στις σφαλιαρες. (ΔΥΝΑΤΕΣ) και εφτιαξε. Τώρα λειτουργούν όλες οι ρομ

Έλα ρε φίλε! Το κατάφερες? Μπράβο άντε μα ησυχάσεις! :lol::p;)

Αν σου ξανακάνει κάτι άνοιξε το να τελειώνεις μια και καλή! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και την small eui by aurel. Παιδιά ή rom είναι σε αλλη φαση. Μπαταρία ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει. Στο 70℅ με πολύ χρήση σε 12 ώρες. Από ταχύτητα πετάει και ιδίως στα reboot. Ακόμη παρατήρησα ότι ακόμα και με 10 απανωτα reboot δεν ζεσταθηκε καθολου

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον επειδή έχει αλλάξει κερνελ ο τύπος. Τώρα κατάλαβα πόσο δύσκολο είναι όλο αυτό. Με το καλό να μας έρθει ο νέος κερνελ να ξαναδοκιμασω tele. Θέλω να σας ευχαριστησω όλους για όσα έμαθα σε τόσο λίγο χρονικό διάστημα και ιδίως τα παιδιά crisball+tassosger

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι crisball θα το ανοιξω να του βάλω μαξιλαράκι αρμαφλεξ να το πιέζει. Να κοιμάται κι αυτό ήσυχα κι εγώ. Χαχαχαχα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι κινεζιες και από εδώ λοιπόν! Και mute από τα vol Keys όταν καλεί! Βασισμένη σε port με την επίσημη 23s. Μερικές screenshots.. :lol:

Screenshot_2017-04-22-20-24-00-668_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-18-12-21-817_com.android.t.png Screenshot_2017-04-22-20-21-34-535_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-20-31-36-281_de.robv.andro.png Screenshot_2017-04-22-20-32-38-739_eu.chainfire.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το γύρισα με την οθόνη στο τραπεζι και το άρχισα στις σφαλιαρες. (ΔΥΝΑΤΕΣ) και εφτιαξε. Τώρα λειτουργούν όλες οι ρομ

 

Χαχαχαχαχαχα!!! Technical knock το λενε αυτο οι Αμερικανοι!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια βδομαδα με την tele23s ειμαι γενικα ευχαριστημενος, το κινητο δουλευει σταθερα, χωρις κολληματα, ολες οι εφαρμογες τρεχουν σωστα, μονο μικρα bugs, εχουν εμφανιστει στο ενα φταιει σιγουρα το camera2api, το κινητο δεν φαινεται να το υποστηριζει σωστα, οποτε κρασαρει καποιες φορες, το κανει και η default καμερα, το κανει και η fv5 και η open, περισσοτερο σωστα δουλευει η fv5. Γενικα μικρο το κακο.

 

Ενα αλλο bug που βρηκα κατα λαθος, οταν προσπαθησα να αλλαξα την διαρκεια που κλειδωνει η οθονη, ειναι οτι η μονη ρυθμιση που δουλευει ειναι τα 15sec, σε ολες τις αλλες μενει αναμενη η οθονη και δεν φαινεται να σβηνει οση ωρα και να περασει.

 

Με το δακτυλικο αποτυπωμα, αυτο το σηριαλ το ατελειωτο με αυτη την συσκευη, που καλυτερα να μην το εβαζαν, παλι ολοι θα το αγοραζαν στα 170€ και θα ελειπε και η μιση γκρινια και αρνητικο hype γι'αυτη την συσκευη. Προσωπικα το μονο θεμα που εχω ειναι που δεν δουλευει μετα τα 5sec, απενεργοποιησα με το *#*#46360000#*#* το background resources, απενεργοποιησα απο τον διαχειριστη τηλεφωνου την πολυ μεγαλη αναμονη κατα την διαρκεια του υπνου και δυστηχως δεν φαινεται να δουλευει με τιποτα απο τα παραπανω.

 

Ειδοποιησεις facebook/gmail/sms/viber, ενω ακουγετε ηχος, η οθονη δεν ανοιγει στην lockerscreen, πρεπει να πατησεις το κουμπακι για να διαβασεις οτι ηρθε, για το viber και τα sms συγκεκριμενα δεν φαινεται καν στην lockerscreen, πρεπει να ξεκλειδωσεις το κινητο, εχω εγκατεστημενο το tesla unread και εχω δωσει και τα δικαιωματα που ζητησε. Μικρο κακο γενικα και εδω, τουλαχιστον ακουγετε ηχος σε ολα.

 

Θα δοκιμασω και με xposed, μπας και κανω να δουλεψει το double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι κινεζιες και από εδώ λοιπόν! Και mute από τα vol Keys όταν καλεί! Βασισμένη σε port με την επίσημη 23s. Μερικές screenshots.. :lol:

Screenshot_2017-04-22-20-24-00-668_com.miui.home.png

 

Αυτο το μπλε θεματακι πολυ μου αρεσει. Μπορουμε να το εχουμε σκετο παρακαλω??????

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Πάνε οι κινεζιες και από εδώ λοιπόν! Και mute από τα vol Keys όταν καλεί! Βασισμένη σε port με την επίσημη 23s. Μερικές screenshots.. :lol:

Screenshot_2017-04-22-20-24-00-668_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-18-12-21-817_com.android.t.png Screenshot_2017-04-22-20-21-34-535_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-22-20-31-36-281_de.robv.andro.png Screenshot_2017-04-22-20-32-38-739_eu.chainfire.png

Προσκυνω:p

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα!!! Technical knock το λενε αυτο οι Αμερικανοι!!!!

 

Αυτό που χτυπάς το τηλεκοντρολ και φτιάχνει, πιανει και με τους ανθρωπους; Χαχαχαχα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς ποια από όλες τις ρομ έχει νέο Baseband?

 

Καμία ακόμα. Το ποιο νέο είναι με το 466D Firmware και της miui που θα ανεβάσω. Το. 050 δλδ.

Επίσης τα ποιο τελευταία Updated security patches τα έχει μόνο η tele_23. Μην βλέπεις ρομ εξωτερικού να λένε κάτι άλλο σε baseband & security patches έιναι fake. Στο λέω πληροφοριακά από 1ο χέρι γιατί τις έχω "ανοιξει" όλες! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Μετα απο μια βδομαδα με την tele23s ειμαι γενικα ευχαριστημενος, το κινητο δουλευει σταθερα, χωρις κολληματα, ολες οι εφαρμογες τρεχουν σωστα, μονο μικρα bugs, εχουν εμφανιστει στο ενα φταιει σιγουρα το camera2api, το κινητο δεν φαινεται να το υποστηριζει σωστα, οποτε κρασαρει καποιες φορες, το κανει και η default καμερα, το κανει και η fv5 και η open, περισσοτερο σωστα δουλευει η fv5. Γενικα μικρο το κακο.

 

2. Ενα αλλο bug που βρηκα κατα λαθος, οταν προσπαθησα να αλλαξα την διαρκεια που κλειδωνει η οθονη, ειναι οτι η μονη ρυθμιση που δουλευει ειναι τα 15sec, σε ολες τις αλλες μενει αναμενη η οθονη και δεν φαινεται να σβηνει οση ωρα και να περασει.

 

3. Με το δακτυλικο αποτυπωμα, αυτο το σηριαλ το ατελειωτο με αυτη την συσκευη, που καλυτερα να μην το εβαζαν, παλι ολοι θα το αγοραζαν στα 170€ και θα ελειπε και η μιση γκρινια και αρνητικο hype γι'αυτη την συσκευη. Προσωπικα το μονο θεμα που εχω ειναι που δεν δουλευει μετα τα 5sec, απενεργοποιησα με το *#*#46360000#*#* το background resources, απενεργοποιησα απο τον διαχειριστη τηλεφωνου την πολυ μεγαλη αναμονη κατα την διαρκεια του υπνου και δυστηχως δεν φαινεται να δουλευει με τιποτα απο τα παραπανω.

 

4. Ειδοποιησεις facebook/gmail/sms/viber, ενω ακουγετε ηχος, η οθονη δεν ανοιγει στην lockerscreen, πρεπει να πατησεις το κουμπακι για να διαβασεις οτι ηρθε, για το viber και τα sms συγκεκριμενα δεν φαινεται καν στην lockerscreen, πρεπει να ξεκλειδωσεις το κινητο, εχω εγκατεστημενο το tesla unread και εχω δωσει και τα δικαιωματα που ζητησε. Μικρο κακο γενικα και εδω, τουλαχιστον ακουγετε ηχος σε ολα.

 

5. . Θα δοκιμασω και με xposed, μπας και κανω να δουλεψει το double tap to wake.

1. Ναι ισχύει ότι το Camera2api έχει θέμα και μερικές φορές το πιάνει cocobloco.. Στο 41 έχει μπει Default 0

2. Τσέκαρε το γιατί δεν παίζει κάτι τέτοιο εκτός και αν έγινε μετά το 40. Εμένα κλειδώνε οκ στα 30 & 1 λεπτά.

3. Πιθανόν να είναι το μαμά doze. Το έχουμε πει ξανά. Ρο δουλεύει ο Τάσος και θα κάνουμε και κάτι αλλαγές στο doze και στο build.prop. Επίσης όμως εμένα έπαιζε κανονικά. Θα δούμε για το software του χ829 μήπως φτιάξουμε κάτι ξεχωριστό.

4. Έδωσες άδειες - σήματα ειδοποιήσεων? Είμαι σίγουρος πως ναι αλλά τσέκαρε πάλι μια. Κάπου έχει να ανοίγει η οθόνη αλλά τώρα είμαι ώρες επάνω στο Pc και δεν θυμάμαι τίποτα! :lol:

5. Δεν θα κάνεις τίποτα θέλει αλλαγή στον Kernel που τον στήνει ο Τασος.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@kostagge, το fingerprint είναι ένα πρόβλημα που ταλαιπωρεί πολλούς από το φόρουμ, διάβασε από την 450 σελ. και μετά νομίζω ότι ο Τάσος έδωσε ένα ζιπακι που διορθώνει το πρόβλημα στους περισσότερους παθόντες.

Εάν κάποιος από τους παλιότερους εδώ έχει λύσει το πρόβλημα ας δώσει μία απάντηση και μην περιμένουμε μόνο από Χρήστο και Τάσο.

Εγώ αγόρασα το δικό μου από το Νοεμβριο Χ822, του έχω αλλάξει τον αδοξαστο σε ρομ, και όχι μόνο. Το μόνο πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν με μία miui πέντε μήνες πριν βέβαια, στο roaming δεδομένων.

Τις δύο τελευταίες μέρες διαβάζω σχόλια που ειλικρινά με κάνουν να ντρέπομαι να αντικρίσω τα δύο παιδιά που ασχολούνται με την ανάπτυξη των ρομ του τηλεφώνου μας. Τα προβλήματα που αντιμετωπίζει ο καθένας μας με τη συσκευή του καλό είναι να τα παραθέτει στο φόρουμ ώστε να τα γνωρίσουν και οι υπόλοιποι και αν μπορεί κάποιος να προτείνει μία λύση, αλλά επουδενί δεν είναι υπεύθυνος ο δημιουργός της ρομ για τυχόν δυσλειτουργίες που θα εμφανιστούν, επειδή η απόφαση για την εγκατάσταση της ανήκει πάντοτε αποκλειστικά στον κάτοχο του τηλεφώνου.

----------

Αψογη τοποθετηση!

Οι εχοντες θεματακια με τις ρομ τους.Προσπαθουν πρωτα να λυσουν το προβλημα τους,διαβαζοντας,ψαχνοντας κ μετα να στραφουν στο δημιουργο της ρομ...

OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

CrisBal μήπως σου είναι εύκολο να μου στείλεις το link από το ebay για το USB-C 3-3.1 ανταπτοράκι και για το καλώδιο?

Tempered glass για την κάμερα χρειάζεται τελικά επειδή προεξέχει?

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καμία ακόμα. Το ποιο νέο είναι με το 466D Firmware και της miui που θα ανεβάσω. Το. 050 δλδ.

Επίσης τα ποιο τελευταία Updated security patches τα έχει μόνο η tele_23. Μην βλέπεις ρομ εξωτερικού να λένε κάτι άλλο σε baseband & security patches έιναι fake. Στο λέω πληροφοριακά από 1ο χέρι γιατί τις έχω "ανοιξει" όλες! ;)

 

 

Μπορείς να μου γράψεις τον ακριβή αριθμό της 050 radio?

Την 050 την δοκιμάζουν σε dev και στο pro3, τις ίδιες φοράνε? Το Pro3 είναι με 821soc.

Μήπως είχες ποτέ δει ποιες αλλαγές στον kernel για δίκτυα είχε?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Καμία ακόμα. Το ποιο νέο είναι με το 466D Firmware και της miui που θα ανεβάσω. Το. 050 δλδ.

Επίσης τα ποιο τελευταία Updated security patches τα έχει μόνο η tele_23. Μην βλέπεις ρομ εξωτερικού να λένε κάτι άλλο σε baseband & security patches έιναι fake. Στο λέω πληροφοριακά από 1ο χέρι γιατί τις έχω "ανοιξει" όλες! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Ναι ισχύει ότι το Camera2api έχει θέμα και μερικές φορές το πιάνει cocobloco.. Στο 41 έχει μπει Default 0

2. Τσέκαρε το γιατί δεν παίζει κάτι τέτοιο εκτός και αν έγινε μετά το 40. Εμένα κλειδώνε οκ στα 30 & 1 λεπτά.

3. Πιθανόν να είναι το μαμά doze. Το έχουμε πει ξανά. Ρο δουλεύει ο Τάσος και θα κάνουμε και κάτι αλλαγές στο doze και στο build.prop. Επίσης όμως εμένα έπαιζε κανονικά. Θα δούμε για το software του χ829 μήπως φτιάξουμε κάτι ξεχωριστό.

4. Έδωσες άδειες - σήματα ειδοποιήσεων? Είμαι σίγουρος πως ναι αλλά τσέκαρε πάλι μια. Κάπου έχει να ανοίγει η οθόνη αλλά τώρα είμαι ώρες επάνω στο Pc και δεν θυμάμαι τίποτα! :lol:

5. Δεν θα κάνεις τίποτα θέλει αλλαγή στον Kernel που τον στήνει ο Τασος.

 

1. Το ειδα στο 41 το fix, ουσιαστικα disable το camera2api, να σου πω το αφησα γιατι θελω η fv5 να εχει τα extra features, η official camera τρωει πιο χοντρα κολληματα, το fv5 φαινεται πιο ανεκτικο, δοκιμασα διαφορα, δοκιμασα και το raw, συνηθως δουλευει.

2. Το τσεκαρα πολλες φορες ισως να μην δουλευουν μονο τα 5sec τελικα, στα 15sec δουλευει.

3.Ισως, μιας και εχω το x829 να ειναι αυτο το προβλημα, δεν ξερω αν θα λυθει αν παω στην miui, ισως και να την δοκιμασω να την δω και αυτη.

4.Αδειες εδωσα, αυτο που λες για να ανοιγει την οθονη δεν το παρατηρησα, ισως απλα να ειναι αυτο το προβλημα.

5.Το καταλαβα, το module wake gestures ριχνει ακυρο γιατι δεν το υποστηριζει ο kernel, οπως δεν πρεπει να υποστηριζει και softbuttons.

 

Και τελος ειπα να πειραματιστω σημερα με την LineageOS 13 official, με αυτα που βλεπω στο xda δεν θα παει και μακρια, αλλα μιας και ειναι ΣΚ, εχω χρονο να το κανω λειτουργικο, μεχρι την δευτερα. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν τρεχει κανενα app του κινητου γιατι υπαρχει μονο 1.7 διαθεσιμη ραμ απο τα 4 ρε παλικαρια.? Μπορω να το αλλαξω ετσι ωστε να υπαρχει περισσοτερος χωρος ελευθερος?
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν τρεχει κανενα app του κινητου γιατι υπαρχει μονο 1.7 διαθεσιμη ραμ απο τα 4 ρε παλικαρια.? Μπορω να το αλλαξω ετσι ωστε να υπαρχει περισσοτερος χωρος ελευθερος?

Και εγώ μαζί σου είμαι.γιατι να λέει 1.7;.Αλλα τι θα κερδίσεις;Ότι θα σου γράφει 2.5 και θα έχεις ένα χαμόγελο;Εγώ πιστεύω ότι από την στιγμή που δεν κολλάει το κινητό ΠΟΥΘΕΝΑ ,πάει αερας,και δεν χαλάει μπαταρία δεν με νοιάζει αν θα γράφει και 0.5.αποψη μου μπορεί να κάνω και λάθος.

Και να μην ξεχνάμε ότι η tele είναι φρέσκια και έχει προοπτικές αναβάθμισης και εύκολης μάλιστα με το ΟΤΑ.

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μαζί σου είμαι.γιατι να λέει 1.7;.Αλλα τι θα κερδίσεις;Ότι θα σου γράφει 2.5 και θα έχεις ένα χαμόγελο;Εγώ πιστεύω ότι από την στιγμή που δεν κολλάει το κινητό ΠΟΥΘΕΝΑ ,πάει αερας,και δεν χαλάει μπαταρία δεν με νοιάζει αν θα γράφει και 0.5.αποψη μου μπορεί να κάνω και λάθος.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εχεις ενα δικιο..δεν εχει κολλησει στο ελαχιστο, απλα κανω ερωτησεις ετσι ωστε να δω τι παιζει γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

εχεις ενα δικιο..δεν εχει κολλησει στο ελαχιστο, απλα κανω ερωτησεις ετσι ωστε να δω τι παιζει γενικοτερα

Και πολύ καλά κάνεις.Αν δεν ρωτήσεις δεν θα μάθεις.Παντως και εμένα τόσο γράφει.μετα από ρεσταρτ έχω 2.4.αλλα δεν έχω μέτρο σύγκρισης γιατί μόλις το πήρα το κινητό έβαλα αμέσως tele.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν τρεχει κανενα app του κινητου γιατι υπαρχει μονο 1.7 διαθεσιμη ραμ απο τα 4 ρε παλικαρια.? Μπορω να το αλλαξω ετσι ωστε να υπαρχει περισσοτερος χωρος ελευθερος?

 

Το ερωτημα ειναι γιατι; Τι θα τρεξεις ξαφνικα που θα θελει τοση ram και θα σου καθυστερησει το κινητο σου;

 

Επισης το δεν τρεχει κανενα app ειναι σχετικο, πολλα τρεχουν και δεν τα εμφανιζει.

 

Το καλυτερο ειναι να ειναι φορτωμενες ολες οι εφαρμογες που χρησιμοποιεις στην ram, γιατι μολις πας να τις ξανανοιξεις θα φορτωσουν στον μισο χρονο και σε αυτο νομιζω τα καταφερνει πολυ καλα το le max 2.

 

Link to comment
Share on other sites

Aν έχουμε otg από παλιότερο κινητό μας μπορούμε με έναν αντάπτορα type c to micro usb να λειτουργήσει κανονικά?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η lineageOS 13 φαινεται να δουλευει πολυ καλα και τελικα το fingerprint στο deepsleep (που επισης αρχικα και σε αυτη δεν δουλευε σωστα) εφτιαξε με το modem firmware 419D και δουλευει και μετα τα 5 sec.

 

Γενικα η lineageOS μου αρεσε και απο theme/σχεδιαση, γενικα ομορφη, σοβαρη, καθαρη, χωρις πολλα πολλα, ουτε καν rooted. Απο ταχυτητα ειναι πολυ γρηγορη, ui και εφαρμογες πανε σφαιρα και το antutu εφτασε τα 153000+, οποτε μαλλον η rom ειναι στημενη για τερμα ταχυτητα.

 

Ειδοποιησεις (gmail/viber/facebook/sms) ερχονται κανονικα και εμφανιζονται και στην lockerscreen χωρις καποιο επιπλεον προγραμμα, επισης δουλευει και το μπροστα led ειδοποιησεων.

 

Η καμερα της google δουλευει και η εγγραφη video, δουλευει και η open με ξεκλειδωτο το camera2api.

 

Γενικα ειναι μια μιξη oneplus με pixel.

 

Απο αυριο θα δω και τι bugs/ελλειψεις παιζουν, αλλα γενικα μαλλον, μεχρι να στρωσει η 14 και να γυρισει σε official, με βλεπω να μενω εδω. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...