Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Υπάρχει τρόπος για μηνύματα με 160 χαρακτήρες πέρα από την εφαρμογή handcent sms? γιατί και αυτή ναι μεν στέλνει 160 αλλά μόνο κεφαλαία, έχει κανείς καμιά ιδέα;

 

Όταν γράφουμε SMS με κεφαλαία το όριο είναι 160 χαρακτήρες / sms ενώ με πεζά οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70 ανά sms. Και αυτό γιατί το μέγιστο όριο στα SMS είναι 140 bytes (groups των 8 bits). Αυτό μεταφράζεται σε 160 χαρακτήρες σε ASCII (Αλφάβητο GSM στη συσκευή) και 70 χαρακτήρες σε Unicode και από τη στιγμή που τα emojis χρησιμοποιούν ειδικούς χαρακτήρες (UTF16), το όριο πέφτει σε 70 χαρακτήρες αν ένα τουλάχιστον emoji χρησιμοποιηθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το root δεν εχω βρει γιατι δεν δουλευει κ ακομα δεν εχω καταφερει να φτασω πανω απο 4 ωρες SOT, αν καποιος εχει καμια συμβουλή, καλοδεχουμενη!!! rom εχω CN-23s απο chrisbal,

Με χρηση 3g/4g και λιγο παιχνιδι πιανω 4 ωρες....

Με wifi δε θα δω παραπάνω???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το root δεν εχω βρει γιατι δεν δουλευει κ ακομα δεν εχω καταφερει να φτασω πανω απο 4 ωρες SOT, αν καποιος εχει καμια συμβουλή, καλοδεχουμενη!!! rom εχω CN-23s απο chrisbal,

 

Και εγω ξαναβαλα αυτη την ρομ γιατι ειναι η πιο σταθερη, και εχω 7 ωρες sot με φουλ ολα ανοιχτα, ξαναπερνουσα apps (balance hakwpepper που ειχε αναφερει καποιος φιλος εδω μεσα) η miui μου κολησε 2 φορες και δεν ανοιγε, ευτυχως μπηκα twrp και ξαναφλασαρα 23s crisbal (su βαλε εντολη χορηγησε για να μην σε ρωταει συνεχεια)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το root δεν εχω βρει γιατι δεν δουλευει κ ακομα δεν εχω καταφερει να φτασω πανω απο 4 ωρες SOT, αν καποιος εχει καμια συμβουλή, καλοδεχουμενη!!! rom εχω CN-23s απο chrisbal,

 

Δοκίμασε να περάσεις αυτό από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0

Μετά τρέξε το ΑΚΤ και βάλε Fusion ή hakwpepper profile.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφουμε SMS με κεφαλαία το όριο είναι 160 χαρακτήρες / sms ενώ με πεζά οι χαρακτήρες μειώνονται στους 70 ανά sms. Και αυτό γιατί το μέγιστο όριο στα SMS είναι 140 bytes (groups των 8 bits). Αυτό μεταφράζεται σε 160 χαρακτήρες σε ASCII (Αλφάβητο GSM στη συσκευή) και 70 χαρακτήρες σε Unicode και από τη στιγμή που τα emojis χρησιμοποιούν ειδικούς χαρακτήρες (UTF16), το όριο πέφτει σε 70 χαρακτήρες αν ένα τουλάχιστον emoji χρησιμοποιηθεί.

 

Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Ετσι να μην μας ξεχνάς και από εδώ.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ξαναβαλα αυτη την ρομ γιατι ειναι η πιο σταθερη, και εχω 7 ωρες sot με φουλ ολα ανοιχτα, ξαναπερνουσα apps (balance hakwpepper που ειχε αναφερει καποιος φιλος εδω μεσα) η miui μου κολησε 2 φορες και δεν ανοιγε, ευτυχως μπηκα twrp και ξαναφλασαρα 23s crisbal (su βαλε εντολη χορηγησε για να μην σε ρωταει συνεχεια)

 

Δεν μου εχει ζητησει ποτε κ σε τιποτα δικαιωματα root, su δεν εχει μεσα, πρεπει να κατεβασω μηπως? και τι εννοείς βαλε εντολη? μαλλον κατι εχει παει στραβα κ πρεπει να ξαναφλασαρω την rom, εβαλα μολις τν hakwpepper και περιμενουμε να δουμε αλλα δεν νομιζω οτι θα αλλαξει κατι μιας και το 50-60 % της καταναλωσης δειχνει να προέρχεται απ την οθονη

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε να περάσεις αυτό από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0

Μετά τρέξε το ΑΚΤ και βάλε Fusion ή hakwpepper profile.

 

Το φλασαρα μολις και δουλευει, ευχαριστώ Chris! α και μπραβο για την rom, σταθερη και λειτουργικοτατη!!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ξαναβαλα αυτη την ρομ γιατι ειναι η πιο σταθερη, και εχω 7 ωρες sot με φουλ ολα ανοιχτα, ξαναπερνουσα apps (balance hakwpepper που ειχε αναφερει καποιος φιλος εδω μεσα) η miui μου κολησε 2 φορες και δεν ανοιγε, ευτυχως μπηκα twrp και ξαναφλασαρα 23s crisbal (su βαλε εντολη χορηγησε για να μην σε ρωταει συνεχεια)

 

Τάσο καλησπέρα. Τι ακριβώς σου έκανε η miui? Ρωτάω να ξέρω για να διορθώσω τυχόν Bug. Πεσ μου αναλυτικά αν θες σε PM. Ευχαριστώ! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Με χρηση 3g/4g και λιγο παιχνιδι πιανω 4 ωρες....

Με wifi δε θα δω παραπάνω???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

SOT 3:45 με δεδομενα και εχω ακομα 13% μπαταρία, το θεμα ειναι οτι το κινητό δεν το εχω αφησει απ τα χερια μου σχεδον καθολου, αν δηλαδη βαλεις κ την αναμονη που θα εχει κατα την διάρκεια της ημέρας, η οποια θα καταναλωσει μπαταρια συν καποιες κλησεις στις οποιες ειναι σβηστη η οθονη, τοτε εισαι κατω απ τις 3 ωρες sot σίγουρα!!! εβαλα το howkpepper balanced profile απ το AKT και τωρα περιμενουμε 3 φορτισεις για να ενεργοποιηθεί σωστα οπως διαβασα καπου, θα σου ξανα πω αποτελεσματα

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά είναι τα αποτελέσματα με πολύ χρήση και εγκαταστάσεις. Πολύ λίγο το άφησα από τα χέρια μου για να το τεσταρω.

 

Screenshot_20170430-171246.jpg Screenshot_20170430-171236.jpg

Edited by CrisBal
Διόρθωση χώρου φωτογραφιών
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Εμένα αυτά είναι τα αποτελέσματα με πολύ χρήση και εγκαταστάσεις. Πολύ λίγο το άφησα από τα χέρια μου για να το τεσταρω.

Screenshot_20170430-171246.jpg Screenshot_20170430-171236.jpg

Τελεια πας με τι ακτ εισαι;

Edited by CrisBal
Διορθώσεις επανάληψης post

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Με κανενα; Απλά έχω εγκαταστήσει παρθένα την 5.9.419D developer. Και καμιά εκατοσταρια προγράμματα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλει δουλειά για να έρθει στα ίσια της μιας και είναι κινεζική εντελώς. Σχεδόν την έχω φέρει στα μέτρα μου μετά από μισή μερα. Θα προσπαθήσω να την ανεβάσω μέχρι αύριο στο drive μπας και την στρώσουν τα παιδια
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Με κανενα; Απλά έχω εγκαταστήσει παρθένα την 5.9.419D developer. Και καμιά εκατοσταρια προγράμματα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλει δουλειά για να έρθει στα ίσια της μιας και είναι κινεζική εντελώς. Σχεδόν την έχω φέρει στα μέτρα μου μετά από μισή μερα. Θα προσπαθήσω να την ανεβάσω μέχρι αύριο στο drive μπας και την στρώσουν τα παιδια

 

Θα το εκτιμούσα αν την ανέβαζες και αν μας εδινες κ μερικες συμβουλές για το σεταρισμα!!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες! Ετσι να μην μας ξεχνάς και από εδώ.... ;)

 

Συγχαρητήρια και για την αναβάθμιση... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με κανενα; Απλά έχω εγκαταστήσει παρθένα την 5.9.419D developer. Και καμιά εκατοσταρια προγράμματα. Το πρόβλημα είναι ότι θέλει δουλειά για να έρθει στα ίσια της μιας και είναι κινεζική εντελώς. Σχεδόν την έχω φέρει στα μέτρα μου μετά από μισή μερα. Θα προσπαθήσω να την ανεβάσω μέχρι αύριο στο drive μπας και την στρώσουν τα παιδια

 

Την έχουμε ήδη στην αρχική με όλα τα updates σαν 566d full & light edition Και φυσικά με τα Ελληνικά. Αρκετά καλή ρομ και αυτή αλλά σε μπαταρία νομίζω η 23s είναι λίγο καλύτερη.

Εδώ >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7045481#post7045481

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Την έχουμε ήδη στην αρχική με όλα τα updates σαν 566d full & light edition Και φυσικά με τα Ελληνικά. Αρκετά καλή ρομ και αυτή αλλά σε μπαταρία νομίζω η 23s είναι λίγο καλύτερη.

 

Ορίστε. Σας την έχει και έτοιμη ο Cris. Όχι που θα του ξέφευγε κι αυτή. Anyway την ανεβάσω κι εγώ απείραχτη να πειραματιστεί όποιος θέλει. Την βλέπω πάντως να περνάω τις 7 ώρες sot... :)

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πήγε πολύ καλά. Βέβαια δεν είχα ενέργεια 4g και όλη την ημέρα. Μόνο το wifi και ενεργοποιημένο το battery assistant από το σύστημα

 

Screenshot_20170430-203732.jpg

 

Screenshot_20170430-203722.jpg

 

 

upload jpg

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

7 ωρες???? Τι λες???

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Είμαι εδώ και μέρες με του Aurel v11. Πολύ καλή, σίγουρα λιγότερο σταθερή από τέλε, αλλά σε αυτονομία και ειδοποιήσεις είναι ανώτερη για μένα τουλάχιστον. Προχτές που το έκαψα λίγο το κινητό, είχα 4 ώρες οθόνη με 49%. (από social έχω μόνο το messenger)

Link to comment
Share on other sites

Την αυτονομία του aurel την παρατήρησα κι εγώ. Παίζει με τη χρήση που εκανα να έβγαζε 9 ώρες. Βέβαια όπως αναφέρεις δεν είναι και ότι πιο σταθερό. Ελαφριά πολύ θα ελεγα
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο; Θα μπορούσα να εγκαταστήσω κάποια από τις ρομ του le max στο le pro 3;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο; Θα μπορούσα να εγκαταστήσω κάποια από τις ρομ του le max στο le pro 3;

 

Όχι. Μην το κάνεις θα έχεις ένα ωραίο brick. Έχεις ρομ αυτές που έχω δώσει Settings framework-res.apk κλπ στον με τον Γιώργο.

https://mega.nz/#!6sYSSYpa!dh8--8DAZYiMpy5DdzBi3PoOuD_bjlp0KJTDh--6FxY

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Είμαι εδώ και μέρες με του Aurel v11. Πολύ καλή, σίγουρα λιγότερο σταθερή από τέλε, αλλά σε αυτονομία και ειδοποιήσεις είναι ανώτερη για μένα τουλάχιστον. Προχτές που το έκαψα λίγο το κινητό, είχα 4 ώρες οθόνη με 49%. (από social έχω μόνο το messenger)

 

Βάλε Dirty την 23s remixed και μετά πες μου πως την βλέπεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε να μου πείτε τι παίζει με το Lucky Patcher; Είναι ασφαλές κατ' αρχήν; Και δεύτερον, κάνει δουλειά; Θέλω να κατεβάσω stickers από το viber!!
LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...