Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου έδωσα λινκ παραπάνω. Ναι εξαρτάται. Του Βασίλη έφαγε το 55% κάτι άλλο που έτρεχε background. Εσένα μπορεί να έτρεχαν λιγότερα και να έκαψε 40%. Αν πχ το βάλεις flight mode και κλείσεις τα πάντα από εφαρμογές και το βάλεις απλά να παίζει βίντεο η οθόνη θα κατέχει υψηλότερο ποσοστό (πχ 70-80%) αφού θα είναι το μόνο πρακτικά που καίει,

 

ειδα μετα το link, θα δοκιμασω το nameless AKT στην ρομ του chrisbal, να δω τι θα γινει για να ξέρουμε μηπως ειναι απ αυτο μονο η διαφορα κ μετα αν οχι θα φλασαρω την resurrection remix κ γω και βλέπουμε, ευχαριστώ!!

Leeco Le Pro 3 Elite X722 CN 20s
Link to comment
Share on other sites

Τί ταχύτητες θα πρέπει να πιάνει κανείς με 4G;;

 

με το Χ829 και Wind κέντρο Θεσσαλονίκης με το ζόρι έπιασα 3mbps DL, 1mbps UL

Λογικό είναι αφού το χ829 δεν υποστηρίζει την 800αρα μπάντα.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. έχω το le max 2 x829 έκδοση κ το κινητό μου ήρθε με μερικώς Ελληνικά κ κάποιες κινεζικες εφαρμογές!! Επειδή δεν κατέχω κ παρα πολλά με αλλαγές Ρομ κλπ!! Αρχικά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποια Ρομ να κατεβάσω για να έχω 100% Ελληνικά κ χωρίς κινέζικες εφαρμογές, κ κατά δεύτερον μήπως υπάρχει πουθενά κανένα ελληνικό βιντεάκι να δω πως γίνεται;;
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι αφού το χ829 δεν υποστηρίζει την 800αρα μπάντα.

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Εγώ πάντως με x829 και cosmote πιάνω κανονικά 4g σε όλη την Ελλάδα με πολύ καλές ταχύτητες.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. έχω το le max 2 x829 έκδοση κ το κινητό μου ήρθε με μερικώς Ελληνικά κ κάποιες κινεζικες εφαρμογές!! Επειδή δεν κατέχω κ παρα πολλά με αλλαγές Ρομ κλπ!! Αρχικά μήπως μπορεί να μου πει κάποιος ποια Ρομ να κατεβάσω για να έχω 100% Ελληνικά κ χωρίς κινέζικες εφαρμογές, κ κατά δεύτερον μήπως υπάρχει πουθενά κανένα ελληνικό βιντεάκι να δω πως γίνεται;;

πανε στην πρωτη σελιδα εχει ολα τα καλουδια και διαλεξε απο εκει ...λιγο διαβασμα θελει. Εγω περασα την τελευταια miui αλλος θελει google οτι σου αρεσει εσενα, γιατι θα ακουσεις πολλες αποψεις.

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Ξαναδινω full firmware 16s για Χ822 ,όχι μόνο τα μόντεμ. Μου επανέφερε fp και wifi όπως ήταν στην αρχή που το πήρα. Το περνάτε από TWRP χωρίς wipe πριν και μετά. Το fp πέφτει για υπνο μετά από 5 δευτερόλεπτα όπως ήταν και στην αρχη στην tele αλλά λειτουργούν όλα.

 

https://mega.nz/#!QWRylLxZ!GpR0QUq6Z8rAZ5U3bgCfI9GFFx5cp2C3KpsWJqdvxzs

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ το κινητό σήμερα x829 αλλά δεν μπορώ να παίξω Pokemon go. Root δεν έχει αλλά το safetynet δεν περνάει.

Ξέρει κανείς τι παίζει;

 

Επίσης δεν μπορώ να συνδεθω στον λογαριασμό leeco, μου βγάζει unknown error και κάνει για πάντα verifying

Edited by Xx4m0uR4sS

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Ξαναδινω full firmware 16s για Χ829 ,όχι μόνο τα μόντεμ...>>>

Καλημέρα. Τα πρόσθεσα ήδη στην αρχική σελίδα και θα βάλω σιγά σιγά και τα υπόλοιπα.:)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση θελω να κανω.Εχω το Le Max 2 Le x820 με 32gb μνημη και χρησιμοποιει περιπου 12gb.Μπορω να το ελευθεροσω λιγο απο μερικα χαζα που εχει;;;; Π Χ απο το Le View, το Live, Feedback, My Le Eco, Le cloud, Browser, Personalize. Καποια δεν τα χρησιμοποιω καθολου και καποια δε με νοιαζουν καθολου.Μπορω να το κανω στα δικα μου μετρα;;;;
Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τα πρόσθεσα ήδη στην αρχική σελίδα και θα βάλω σιγά σιγά και τα υπόλοιπα.:)

Σε miui που το περασα μου εκανε bootloop, εκανα και wipe μετα αλλα παλι τα ιδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε miui που το περασα μου εκανε bootloop, εκανα και wipe μετα αλλα παλι τα ιδια.

Λογικό! Αφού είναι μόνο για EUI ..Οι miui έχουν δικό τους firmware.

Κάνε restore από το backup που πιστεύω ότι κράτησες πριν το flash!:X

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ , περνωντας καπακι το firmware 5.9.466 ανοιξε αμεσως, θα δοκιμασω περνωντας μια eui και το firmware μπας και φτιαξει το fp, ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ , περνωντας καπακι το firmware 5.9.466 ανοιξε αμεσως, θα δοκιμασω περνωντας μια eui και το firmware μπας και φτιαξει το fp, ευχαριστώ

Αφού άνοιξε δοκίμασε μήπως έγινε τίποτα πριν πας σε άλλη...;)

Θα ανεβάσω το απόγευμα και ένα Firmware remixed 419D-466D-23s που είδα ότι αποκαταστάθηκαν κάποιοι FP sensors με αυτό!

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπω ποιο firmware φοραω?!

Άν δεν το έχεις αλλάξει είναι πάντα το firmware που περιλαμβάμάνει η κάθε rom!;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

5.9.023s την τελε23 φοραω.

Εχω το χ829.

Να αλλαξω?

 

Fg δουλευει δε δουλεύει...............

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτιαξε, δοκιμασα και με την eui του Aurel και το firmware της 16s αλλα παλι bootloop, απλα οτι αλλο firmware εχω δοκιμασει σε eui και miui ανοιγε χωρίς πρόβλημα για αυτό το ειπα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5.9.023s την τελε23 φοραω.

Εχω το χ829.

Να αλλαξω?

 

Fg δουλευει δε δουλεύει...............

H tele ΔΕΝ περιλαμβάνει firmware ενσωματωμένο για να μην πειράζει τα παραπάνω... Άρα έχεις της rom που ήρθε = 16s. Δοκίμασε ότι νομίζεις καλύτερο για εσένα. 416D, 466D, 23s κλπ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν έφτιαξε,

1. δοκιμασα και με την eui του Aurel και το firmware της 16s αλλα παλι bootloop,

2.απλα οτι αλλο firmware εχω δοκιμασει σε eui και miui ανοιγε χωρίς πρόβλημα για αυτό το ειπα

1. Έκανες clean installation & internal τη ρομ δλδ και δεν έφτιαξε?

2. Ποια έβαλες με miui και έπαιξε κανονικά μετά?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μμμμμ, clean install η αληθεια είναι δεν εκαναολα εκτος απο internal, εκανα restore το backup της miui που ειχα και περασα το firmware της 23s γιατι με το 5.9.466 που ειχα βαλει έκανε signaldrops, τωρα ειναι οκ απο θεμα σημα, το fp αρνείται, μαλλον θεμα hardware, ξερω γω? Τι να πω? Παντως το τηλ σκυλι τοσα φλασαρισματα που του εχω κανει σε 3 μερες.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο βδομαδα θα ασχοληθω παλι, προτεινεις να περασω την tele που ειναι χωρίς firmware και να τα δοκιμασω ολα πάνω σε αυτη?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.Μμμμμ, clean install η αληθεια είναι δεν εκαναολα εκτος απο internal, εκανα restore το backup της miui που ειχα και περασα το firmware της 23s γιατι με το 5.9.466 που ειχα βαλει έκανε signaldrops, τωρα ειναι οκ απο θεμα σημα, το fp αρνείται, μαλλον θεμα hardware, ξερω γω? Τι να πω? 2. Παντως το τηλ σκυλι τοσα φλασαρισματα που του εχω κανει σε 3 μερες.

 

3. Απο βδομαδα θα ασχοληθω παλι, προτεινεις να περασω την tele που ειναι χωρίς firmware και να τα δοκιμασω ολα πάνω σε αυτη?

1. Όταν βρείς ευκαιρία πέρασε αυτήν clean & internal και πες μου >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7171461#post7171461

2. Μην το σκέφτεσαι καν....Μετράω ήδη 300+...:lol:

3. Κάνε το 1ο που σου είπα και μετά ναι..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

H tele ΔΕΝ περιλαμβάνει firmware ενσωματωμένο για να μην πειράζει τα παραπάνω... Άρα έχεις της rom που ήρθε = 16s. Δοκίμασε ότι νομίζεις καλύτερο για εσένα. 416D, 466D, 23s κλπ..

Δεν φαινεται καπου ποιο φοραει?

Δηλαδη αν ;λλαξω σε 466d, που το βλέπω?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαινεται καπου ποιο φοραει?

Δηλαδη αν ;λλαξω σε 466d, που το βλέπω?

Αν βάλεις το full firmware 466d θα αλλάξει και το baseband σε .050. Στις πληροφορίες τηλεφώνου το βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...