Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσον αφορά τα tempered glass για το κινητό, έχει δοκιμάσει κανείς τα ακόλουθα; Αξίζει η επένδυση σε ακριβότερα MOFI κτλ ή μπα;

...όλα είναι 9H, 2.5D

- https://www.aliexpress.com/item/LEPHEE-for-Letv-Max2-X820-Glass-Film-for-Letv-Le-Max2-X820-Screen-Protector-Tempered-Glass/32716135626.html

- https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-Le-Max-2-X820-Tempered-Glass-Screen-Protector-0-26mm-2-5D-9h-Safety/32660385869.html

- https://www.aliexpress.com/item/For-LeTV-Le-2-pro-Le-MAX-2-Screen-protectors-2-5D-HD-Tempered-Glass-For/32783294392.html

 

ακριβότερα MOFI

https://www.aliexpress.com/item/letv-max-2-x820-tempered-glass-premium-letv-max2-screen-protector-x821-protective-Glass-film-9H/32666387944.html

https://www.aliexpress.com/item/MOFi-original-Letv-Le-Max-2-tempered-glass-Le-Max2-screen-protector-Leeco-x820-glass-film/32663822025.html

 

 

Όσον αφορά θήκες , πήρα την ακόλουθη επειδή ήταν η μόνη διαθέσιμη κι έλεγα μήπως τα στείλουν μαζί από Banggood...αλλά τώρα που τη κοιτάζω καλύτερα είδα ότι έχει κάλυμμα πάνω από τα κουμπιά του κινητού...

...την έχει κανείς να μας πει αν λειτουργούν καλά, δλδ αν δεν πατιούνται από μόνα τους λόγω πίεσης στη θήκη κι αν ξεχωρίζουν καλά στο πάτημα μεταξύ τους;

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με τη sharp και τη truly οθόνη.....επειδή έχω και τις 2 κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της....η sharp έχει πιο "καθαρό" λευκό αλλά η truly έχει καλύτερα και πιο ζεστά και φυσικά χρώματα....τραβώντας την ίδια φωτογραφία για παράδειγμα και στα 2 μοντέλα στη truly την δείχνει πιο "ζωντανή" απ'τη sharp....η sharp δείχνει πιο φωτεινή όταν και οι 2 εχουν το ρυθμιστικό φωτεινότητας στο ίδιο επίπεδο....τα βίντεο όμως προτιμώ να τα βλέπω στη truly καθώς η εικόνα της είναι πιο φυσική και πιο "γλυκιά" απ'τη sharp....και τέλος η truly κουράζει λιγότερο τα μάτια

 

Καλημέρα. Ωραίες παρατηρήσεις και χρήσιμες. Οπότε αναλαμβάνεις χρέη συμβουλάτορα στους νέους φίλους που ρωτούν σχετικά για την διαφορά στις οθόνες. ;) Σε ποιες εκδόσεις μόνο δεν είπες. Χ820 & Χ822? Ή χ829?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με τη sharp και τη truly οθόνη.....επειδή έχω και τις 2 κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της....η sharp έχει πιο "καθαρό" λευκό αλλά η truly έχει καλύτερα και πιο ζεστά και φυσικά χρώματα....τραβώντας την ίδια φωτογραφία για παράδειγμα και στα 2 μοντέλα στη truly την δείχνει πιο "ζωντανή" απ'τη sharp....η sharp δείχνει πιο φωτεινή όταν και οι 2 εχουν το ρυθμιστικό φωτεινότητας στο ίδιο επίπεδο....τα βίντεο όμως προτιμώ να τα βλέπω στη truly καθώς η εικόνα της είναι πιο φυσική και πιο "γλυκιά" απ'τη sharp....και τέλος η truly κουράζει λιγότερο τα μάτια

Πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Άρα x829>x820 στο θέμα οθόνης. Αν είχε και την band 20 θα ήταν υπερκινητο σε αυτά τα χρήματα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με τη sharp και τη truly οθόνη.....επειδή έχω και τις 2 κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της....η sharp έχει πιο "καθαρό" λευκό αλλά η truly έχει καλύτερα και πιο ζεστά και φυσικά χρώματα....τραβώντας την ίδια φωτογραφία για παράδειγμα και στα 2 μοντέλα στη truly την δείχνει πιο "ζωντανή" απ'τη sharp....η sharp δείχνει πιο φωτεινή όταν και οι 2 εχουν το ρυθμιστικό φωτεινότητας στο ίδιο επίπεδο....τα βίντεο όμως προτιμώ να τα βλέπω στη truly καθώς η εικόνα της είναι πιο φυσική και πιο "γλυκιά" απ'τη sharp....και τέλος η truly κουράζει λιγότερο τα μάτια

Εχω χ820 6/64 gold με truly. Η ποιότητα είναι τόσο φοβερή που μόνο απο περιέργεια έβαλα το Aida 64 για να δω τι πανελ φοράω.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ υπερ της truly τείνω έτσι όπως τα λέτε. Το καλύτερο λευκό τι να το κάνω. Τα χρώματα είναι αυτά που κάνουν την οθόνη!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η EUI-Google rom πραγματικα πεταει. Μετα απο μερικες μερες χρησης νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που εχει βγει για το κινητο κι εχω δοκιμασει αρκετες. Μεγιστη διαρκεια οθονης με την χρηση που κανω και χωρις AKT, ειναι 4:30 ωρες. Το κινητο το φορτιζω ανα 30-35 ωρες. Εχει παρα πολυ καλη αυτονομια Μπραβο σας παιδια!

 

Και μια ερωτηση αν συμβαινει και σε αλλους. Καμια φορα αν δεν ανοιξω την οθονη του κινητου για ωρες, αποσυνδεεται απο το wireless. Μολις ανοιξω παλι την οθονη, συνδεεται αμεσως. Θελει να πειραξω την επιλογη με το μακριναρι που γραφουμε στον dialler;

Link to comment
Share on other sites

Η EUI-Google rom πραγματικα πεταει. Μετα απο μερικες μερες χρησης νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που εχει βγει για το κινητο κι εχω δοκιμασει αρκετες. Μεγιστη διαρκεια οθονης με την χρηση που κανω και χωρις AKT, ειναι 4:30 ωρες. Το κινητο το φορτιζω ανα 30-35 ωρες. Εχει παρα πολυ καλη αυτονομια Μπραβο σας παιδια!

 

Και μια ερωτηση αν συμβαινει και σε αλλους. Καμια φορα αν δεν ανοιξω την οθονη του κινητου για ωρες, αποσυνδεεται απο το wireless. Μολις ανοιξω παλι την οθονη, συνδεεται αμεσως. Θελει να πειραξω την επιλογη με το μακριναρι που γραφουμε στον dialler;

 

Ποια είναι η google rom ?

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τα tempered glass για το κινητό, έχει δοκιμάσει κανείς τα ακόλουθα; Αξίζει η επένδυση σε ακριβότερα MOFI κτλ ή μπα;

...όλα είναι 9H, 2.5D

- https://www.aliexpress.com/item/LEPHEE-for-Letv-Max2-X820-Glass-Film-for-Letv-Le-Max2-X820-Screen-Protector-Tempered-Glass/32716135626.html

- https://www.aliexpress.com/item/For-Letv-Le-Max-2-X820-Tempered-Glass-Screen-Protector-0-26mm-2-5D-9h-Safety/32660385869.html

- https://www.aliexpress.com/item/For-LeTV-Le-2-pro-Le-MAX-2-Screen-protectors-2-5D-HD-Tempered-Glass-For/32783294392.html

 

ακριβότερα MOFI

https://www.aliexpress.com/item/letv-max-2-x820-tempered-glass-premium-letv-max2-screen-protector-x821-protective-Glass-film-9H/32666387944.html

https://www.aliexpress.com/item/MOFi-original-Letv-Le-Max-2-tempered-glass-Le-Max2-screen-protector-Leeco-x820-glass-film/32663822025.html

 

 

Όσον αφορά θήκες , πήρα την ακόλουθη επειδή ήταν η μόνη διαθέσιμη κι έλεγα μήπως τα στείλουν μαζί από Banggood...αλλά τώρα που τη κοιτάζω καλύτερα είδα ότι έχει κάλυμμα πάνω από τα κουμπιά του κινητού...

...την έχει κανείς να μας πει αν λειτουργούν καλά, δλδ αν δεν πατιούνται από μόνα τους λόγω πίεσης στη θήκη κι αν ξεχωρίζουν καλά στο πάτημα μεταξύ τους;

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

 

Τα περισσότερα απο αυτά τα tempered τα πήρα για να τα δοκιμάσω, έτσι κάνω σε κάθε κινητό για να βρω τον καλύτερο συνδιασμό θήκη- tempered.

 

Προσωπικά τελευταία έχω φάει κόλλημα και παίρνω στα κινητά μου αυτό του είδους θήκη https://www.aliexpress.com/item/For-LeTV-MAX-2-Case-Matte-Ultra-Thin-Colorful-Silicone-Cover-for-Letv-Le-Max-2/32726732349.html μιας κ έχει την καλύτερη υφή που μπορείς να βρεις.

 

Η συγκεκριμένη έρχεται με tempered, όσες άλλες φορές πήρα έτσι πακέτο πάντα καθόταν μπαμ. Τώρα θα φανεί, πήρα απο aliexpress κ αυτή που δείχνεις απο banggood. Περιμένω να έρθουν κ θα σας πω :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Η EUI-Google rom πραγματικα πεταει. Μετα απο μερικες μερες χρησης νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που εχει βγει για το κινητο κι εχω δοκιμασει αρκετες. Μεγιστη διαρκεια οθονης με την χρηση που κανω και χωρις AKT, ειναι 4:30 ωρες. Το κινητο το φορτιζω ανα 30-35 ωρες. Εχει παρα πολυ καλη αυτονομια Μπραβο σας παιδια!

 

Και μια ερωτηση αν συμβαινει και σε αλλους. Καμια φορα αν δεν ανοιξω την οθονη του κινητου για ωρες, αποσυνδεεται απο το wireless. Μολις ανοιξω παλι την οθονη, συνδεεται αμεσως. Θελει να πειραξω την επιλογη με το μακριναρι που γραφουμε στον dialler;

 

Ήταν μέσα στις επόμενες αναρτήσεις μου αλλά με πρόλαβες...

Με πολύ έντονη χρήση που σημαίνει, η γυναίκα μου ειδε μία ταινία, συνδεδεμένος ΟΛΗ την ώρα μετά την φόρτιση είτε σε data είτε wifi, κατέβασα και δοκίμασα πόσες εφαρμογές και έκανα αρκετά benchmark, πολλη ώρα σε browsing κλπ και λίγο YouTube ...sot 6(!!) Ώρες και 10 λεπτά! Στις 26 ώρες μετά την φόρτιση με ΑΚΤ - Χ.Α.Ν.Α..

Άνετα λοιπόν με πολύ πιο απλή χρήση θα πιάσουμε 7hr+ sot ....Σε 35-40 (για όχι και παραπάνω) ώρες....

 

Ένα θέμα έχω εγώ που δεν μου αρέσει καθόλου και δεν ξέρω ποιος μπορεί να βοηθήσει η απλά να απαντήσει.

 

 

Αυτή την στιγμή με μοναδική εφαρμογή στο bg το Viber, εν ενεργεία τον chrome με 2 tabs και φυσικά το σύστημα του κινητού έχω 3 από τα 6 GB ram διαθέσιμα. Είναι δυνατόν;;; Με άλλες 2-3 εφαρμογές από πίσω και φτάνει στο 1,9/6 ...

 

Στης γυναίκας μου το Redmi Note 3 Pro ...Με 10-15 εφαρμογές και της μένει 1,5+ GB στα 3!!!

 

Είναι το launcher?? Tι είναι;;;; Δεν με καλύπτει η απάντηση του Χρήστου ότι είναι πολλά και τα υπόλοιπα 3 που μένουν η οτιδήποτε τέτοιο, Άσχετα αν ισχύει... Χρήστο;; Κάποιος άλλος;;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα απο αυτά τα tempered τα πήρα για να τα δοκιμάσω, έτσι κάνω σε κάθε κινητό για να βρω τον καλύτερο συνδιασμό θήκη- tempered.

 

Προσωπικά τελευταία έχω φάει κόλλημα και παίρνω στα κινητά μου αυτό του είδους θήκη https://www.aliexpress.com/item/For-LeTV-MAX-2-Case-Matte-Ultra-Thin-Colorful-Silicone-Cover-for-Letv-Le-Max-2/32726732349.html μιας κ έχει την καλύτερη υφή που μπορείς να βρεις.

 

Η συγκεκριμένη έρχεται με tempered, όσες άλλες φορές πήρα έτσι πακέτο πάντα καθόταν μπαμ. Τώρα θα φανεί, πήρα απο aliexpress κ αυτή που δείχνεις απο banggood. Περιμένω να έρθουν κ θα σας πω :lol:

 

το θέμα είναι ότι δεν βγάζεις άκρη από τις αξιολογήσεις...αλλά τελικά τείνω προς το το ότι για tempered glass τουλάχιστον δεν αξίζει τόσο η επιπλέον επένδυση.

 

Ερώτηση

 

για κάποια temp.glass διαβάζω ότι έχουν 1mm κενό από κάθε πλευρά...στις αξιολογήσεις κάποιοι το αναφέρουν ως θετικό, επειδή μπορεί και "κλείνει" η θήκη στο κινητό καλύτερα, άλλοι ως αρνητικό.

 

Τί λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Η EUI-Google rom πραγματικα πεταει. Μετα απο μερικες μερες χρησης νομιζω οτι ειναι η καλυτερη που εχει βγει για το κινητο κι εχω δοκιμασει αρκετες. Μεγιστη διαρκεια οθονης με την χρηση που κανω και χωρις AKT, ειναι 4:30 ωρες. Το κινητο το φορτιζω ανα 30-35 ωρες. Εχει παρα πολυ καλη αυτονομια Μπραβο σας παιδια!

 

Και μια ερωτηση αν συμβαινει και σε αλλους. Καμια φορα αν δεν ανοιξω την οθονη του κινητου για ωρες, αποσυνδεεται απο το wireless. Μολις ανοιξω παλι την οθονη, συνδεεται αμεσως. Θελει να πειραξω την επιλογη με το μακριναρι που γραφουμε στον dialler;

 

Καλησπέρα,

χρησιμοποιώ την 23 τελε εδώ και 3 μέρες περίπου με ΑΚΤprofiles fusion ή xhana. Η αίσθηση που έχω είναι οτι είναι πιο γρήγορη από την 23s που είχα πριν αλλά νομίζω ότι το sot είναι αρκετά χαμηλότερο. Είναι βέβαια νωρίς ακόμα.

Edited by geom_
spelling
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με τη sharp και τη truly οθόνη.....επειδή έχω και τις 2 κάθε μία έχει τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά της....η sharp έχει πιο "καθαρό" λευκό αλλά η truly έχει καλύτερα και πιο ζεστά και φυσικά χρώματα....τραβώντας την ίδια φωτογραφία για παράδειγμα και στα 2 μοντέλα στη truly την δείχνει πιο "ζωντανή" απ'τη sharp....η sharp δείχνει πιο φωτεινή όταν και οι 2 εχουν το ρυθμιστικό φωτεινότητας στο ίδιο επίπεδο....τα βίντεο όμως προτιμώ να τα βλέπω στη truly καθώς η εικόνα της είναι πιο φυσική και πιο "γλυκιά" απ'τη sharp....και τέλος η truly κουράζει λιγότερο τα μάτια

Eυχαριστω πολυ για το σχολιο σου!:)

Link to comment
Share on other sites

Το aida δειχνει truly το tinydeal μου λεει οτι ειναι sharp κι ας μην εμφανιζεται ετσι

Video 4k πολυ καλο στην οθονη του κινητου

Ηρθε με 16s δεν αλλαχθηκε κι εδωσε antutu 145000!

(Φανταζομαι βγαλατε και τη δευτερη ζελατινα απο την οθονη)

Αν το κινητο επαιρνε sd νομιζω δεν θα αξιζε να αγορασει κανεις τιποτε παραπανω (καλα και η 800αρα)

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τελευτεα mui και δεν ανοιγουν τα δεδομενα... δεν μπορω να απενεργοποιησω underground sources γιατι πολυ απλα καλωντας τον κωδικο εξαφανιζοντε τα παντα και βρισκομαι στις προσφατες κλησεις μου..καμια ιδεα;

 

σε καποιο post του chrisbal ειχε γινει ορθογραφικο και ειχε γραφτεί *#*#47360000#*#* και οχι το κανονικο που ειναι

 

*#*#46360000#*#* για δες, μηπως το ειχες κοιτάξει απο το συγκεκριμενο λάθος post... ο δαίμων του τυπογραφείου χτυπάει πάντα σε καίρια σημεία

Link to comment
Share on other sites

v87 sdk23 arm64

 

Έκανα ακριβώς αυτό που έγραψες, έβαλα και το rootcloack αλλά τίποτα... Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν μου λέει "rooted device...."

Την εφαρμογή της Πειραιώς θέλω να βάλω

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ακριβώς αυτό που έγραψες, έβαλα και το rootcloack αλλά τίποτα... Η μόνη διαφορά είναι ότι δεν μου λέει "rooted device...."

Την εφαρμογή της Πειραιώς θέλω να βάλω

κι εμένα της εθνικής δεν μου εβγαζε μηνυμα για root , απλά δεν εστελνε sms i-code...το ροοτψλοακ πρέπει να το ενεργοποιήσεις μετα την εγκατάσταση του (τσεκάρισμα το κουτάκι στο φάκελο modules του xposed) όπως επίσης να προσθέσεις στα settings του rootcloak την εφαρμογή από την οποία θέλεις να αποκρύπτεται - στην περίπτωσή μου το nbg...add/remove Apps, + πάνω δεξια, κατέβα κάτω μέχρι το τέλος των com. και θα βρεις το winbank Mobile...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ωραίες παρατηρήσεις και χρήσιμες. Οπότε αναλαμβάνεις χρέη συμβουλάτορα στους νέους φίλους που ρωτούν σχετικά για την διαφορά στις οθόνες. ;) Σε ποιες εκδόσεις μόνο δεν είπες. Χ820 & Χ822? Ή χ829?

X820(Sharp) vs X822(Truly) αλλά φαντάζομαι και η X829 Truly φοράει??

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα της εθνικής δεν μου εβγαζε μηνυμα για root , απλά δεν εστελνε sms i-code...το ροοτψλοακ πρέπει να το ενεργοποιήσεις μετα την εγκατάσταση του (τσεκάρισμα το κουτάκι στο φάκελο modules του xposed) όπως επίσης να προσθέσεις στα settings του rootcloak την εφαρμογή από την οποία θέλεις να αποκρύπτεται - στην περίπτωσή μου το nbg...add/remove Apps, + πάνω δεξια, κατέβα κάτω μέχρι το τέλος των com. και θα βρεις το winbank Mobile...

 

Τα έχω κάνει όλα αυτά και force stop την εφαρμογή κατά την διαδικασία όπως μου υποδεικνύει το ίδιο το rootcloack και τπτ. Εμένα δεν είναι com. .... Είναι gr.winbank.mobile .

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

X820(Sharp) vs X822(Truly) αλλά φαντάζομαι και η X829 Truly φοράει??

 

Εγώ έχω x829 και είναι Truly αν και από ότι κατάλαβα δεν έχει να κάνει 100% η version.

Πάντως είναι τέλεια η οθόνη.... Μην σκατε.... Μόνο η μπάντα να σας νοιάζει στην επαρχία ;)

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα της εθνικής δεν μου εβγαζε μηνυμα για root , απλά δεν εστελνε sms i-code...το ροοτψλοακ πρέπει να το ενεργοποιήσεις μετα την εγκατάσταση του (τσεκάρισμα το κουτάκι στο φάκελο modules του xposed) όπως επίσης να προσθέσεις στα settings του rootcloak την εφαρμογή από την οποία θέλεις να αποκρύπτεται - στην περίπτωσή μου το nbg...add/remove Apps, + πάνω δεξια, κατέβα κάτω μέχρι το τέλος των com. και θα βρεις το winbank Mobile...

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, έχω την 3.0.1 έκδοση Xposed... Δοκίμασα βέβαια να βάλω 3.1.1 αλλά δεν με αφήνει, νομίζω θέλει flash. Δεν ξέρω... Και δεν ξέρω αν έχει σχέση κιόλας η αναβάθμιση αυτή...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου στειλει λινκ how to root? Προσπαθουσα να κανω το super mario να παοξει και τελικα τωρα εχασα το root..

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά θήκες ... δεν πατιούνται από μόνα τους λόγω πίεσης στη θήκη κι αν ξεχωρίζουν καλά στο πάτημα μεταξύ τους;

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

 

την έχει φίλος σε huawei p8. Τα πλήκτρα έχουν τέλεια αίσθηση, τιμιότατη θήκη για τα λεφτά της.

 

έχω 3 από τα 6 GB ram διαθέσιμα. Είναι δυνατόν;;; Με άλλες 2-3 εφαρμογές από πίσω και φτάνει στο 1,9/6 ...

Στης γυναίκας μου το Redmi Note 3 Pro ...Με 10-15 εφαρμογές και της μένει 1,5+ GB στα 3!!!

Είναι το launcher?? Tι είναι;;;; Δεν με καλύπτει η απάντηση του Χρήστου ότι είναι πολλά και τα υπόλοιπα 3 που μένουν η οτιδήποτε τέτοιο, Άσχετα αν ισχύει... Χρήστο;; Κάποιος άλλος;;;

 

10-15 εφαρμογές που όμως είναι εικονικά ανοιχτές. Άνοιξε chrome και μετά άνοιξε 10 εφαρμογές. Το chrome θα ξαναφορτώσει τη σελίδα γιατί στην ουσία το είχε τερματίσει. Στο 6άρι σου λογικά αν το ram management είναι σωστό, το chrome θα έχει παραμείνει ανοικτό άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί καποιος να μου στειλει λινκ how to root? Προσπαθουσα να κανω το super mario να παοξει και τελικα τωρα εχασα το root..

 

Εδώ το παιχνίδι σου έτοιμο >>> https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

 

Κι εδώ το Root σου πίσω >>> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

X820(Sharp) vs X822(Truly) αλλά φαντάζομαι και η X829 Truly φοράει??

 

Χ820 sharp IPS, X822 Truly IPS, X829, Truly LCD ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω αν έχει σημασία, έχω την 3.0.1 έκδοση Xposed... Δοκίμασα βέβαια να βάλω 3.1.1 αλλά δεν με αφήνει, νομίζω θέλει flash. Δεν ξέρω... Και δεν ξέρω αν έχει σχέση κιόλας η αναβάθμιση αυτή...

 

Φυσικά το TWRP μπαίνει με το exe από το Pc σου σε fastboot. Δεν έχει καμία σχέση το recovery με την λειτουργία μιας εφαρμογής. Μπες στο site και κοίτα - ρώτα μήπως επιτρέπει ένα λογαριασμό ανά χρήστη και πρέπει να διαγραφεί από άλλο κινητό για να παίξει σε αυτό.

Όσο αφορά την Ram έχουμε δώσει Default δικαιώματα να τρέχουν συνεχώς στο background όλες οι εφαρμογές που δυστυχώς δεν έρχονται ειδοποιήσεις. Βγαλτες χειροκίνητα από την προστασία του διαχειριστή κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και μετά κοίτα και πες μου . επίσης μην ξεχνάς ότι το κάθε λειτουργικό έχει τη δική του διαχείριση μνήμης. Μην συγκρίνεις ποτέ miui με EUI με CM κλπ.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ο φορτιστής μάλλον είναι με αμερικάνικο βύσμα, αξίζει λέτε να πάρει κανείς ένα χωριστό για το κινητό; Έλεγα αν είναι έναν από τους δύο

- Blitzwolf BW-S5 (18W = 9,56$)

- Aukey PA-T16 (36W = 13,24$)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...