Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θα έχεις 4g.Εγώ που μένω σε επαρχία και μετακινούνται πολύ,ακόμα και σε δυσπρόσιτα μέρη, μια χαρά 3g έχω με το Χ829 μου.
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις 4g.Εγώ που μένω σε επαρχία και μετακινούνται πολύ,ακόμα και σε δυσπρόσιτα μέρη, μια χαρά 3g έχω με το Χ829 μου.

 

αυτο ηξερα και εγω no 4g yes 3g μικρο το κακο!

Link to comment
Share on other sites

Dirty flash την τελευταία ξανά. Έχεις γεμίσει το Update cache giati δεν πάτησες clear after updating.

 

1)Έχει κολλήσει και εμένα στην 28 αλλά δεν υπάρχει το update στο recovery.Από που μπορώ να το κατεβάσω;

2)Στην αρχική οθόνη όταν "τραβάμε" προς τα κάτω και μας βγάζει τις διάφορες ρυθμίσεις (wifi,bt,φωτισμό οθόνης κλπ) εμένα δεν μου τις βγάζει παρά μόνο το ρολόι και τις ειδοποιήσεις.Πως το ρυθμίζουμε να βγάζει και τα υπόλοιπα;

Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλοφόρετο. Θα πας στην αρχική σελίδα και θα κατεβάσεις αφού δεν θες ελληνικά και δεν σε νοιάζει αν έχει και καμιά 20αρια κινεζοεφαρμογες εκεί που λέει Indian rom την 19s θα την μετονομασεις σε update.zip θα την βάλεις στο κινητό θα πατήσεις Update μέσα από το σύστημα (αν έχει) και θα κάνεις local Install. Αν δεν έχεις πατάς συνέχεια τα πλήκτρα vol+ power επιλέγεις τα 2 κουτάκια clear & update και το κάνει μόνο του. Μην ξεχάσεις να βάλεις τη ρομ μέσα μόνο.

 

Το εκανα αυτα αλλα μου λεει ολο corrupted ... θα το ξαναδω αν και δοκιμασα πολλες φορες!

Μετα ειπα να δω τον Bootloader και μου εβγαλε τα παρακατω

 

D:\Fastboot>fastboot oem device-info

(bootloader) Device product name: [le_x2_na_oversea]

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Device critical unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: false

(bootloader) Serial console enabled: false

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.072s]

finished. total time: 0.072s

 

που σημαιονει ειμαι unlocked.. αυτο το Device critical unlocked τι ειναι ??

Μηπως εχω κανενα θεμα απο αυτο?? :wacko:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Το led ειδοποίησης στην tele23 δεν αλλάζει χρώμα;το επιλέγω αλλά δεν το σώζει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

CrisBal θέλω λίγη βοήθεια να ξέρεις.

Το εργαλείο δούλευε μια χαρά μέχρι που η γυναίκα μου του σέρβιρε ένα καφέ. Έκτοτε το μικρόφωνο "βούλωσε" και στις κλήσεις ακούγομαι χαμηλά και από μακριά. Έλεγα να το πάω για επισκευή αλλά κατέβασα μια εφαρμογή εγγραφής που επιτρέπει να αυξάνεις το κέρδος του μικροφώνου. Με αυξημένο κέρδος ακουγόμουν μια χαρά. Ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω το κέρδος του μικροφώνου (π.χ. πειράζοντας κάποιο config αρχείο) ή κάποια εφαρμογή γι αυτό, ή ακόμη πειράζοντας κάποιο αρχείο στη ROM πριν την εγκαταστήσω? Σε μερσώ πολύ.

Στέλιος

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ υπερ της truly τείνω έτσι όπως τα λέτε. Το καλύτερο λευκό τι να το κάνω. Τα χρώματα είναι αυτά που κάνουν την οθόνη!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα χρωματα μπορουμε να τα πειραξουμε το ποσο εντονα ειναι μεσα απο τις ρυθμισεις ;)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

1)Έχει κολλήσει και εμένα στην 28 αλλά δεν υπάρχει το update στο recovery.Από που μπορώ να το κατεβάσω;

2)Στην αρχική οθόνη όταν "τραβάμε" προς τα κάτω και μας βγάζει τις διάφορες ρυθμίσεις (wifi,bt,φωτισμό οθόνης κλπ) εμένα δεν μου τις βγάζει παρά μόνο το ρολόι και τις ειδοποιήσεις.Πως το ρυθμίζουμε να βγάζει και τα υπόλοιπα;

Οπως είπε ο chrisbal, φλασαρισε το Ρομ dirty και κάνε επανεκκίνηση. Μετά έχεις όλα τα updates. Είχαμε προβλήματα με το Hoster (εκανε crash) και έπρεπε να κάνουμε Recovery τα δεδομένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το led ειδοποίησης στην tele23 δεν αλλάζει χρώμα;το επιλέγω αλλά δεν το σώζει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά όταν έκανες flash το Ρομ δε διάβαζες τη σου γράφει? Τα Λινκ είναι μέσα στα Settings αλλά πρέπει να κάνουμε κάτι ακόμα.

Καμία φορά έχω την εντύπωση στο γερμανικό γκρούπ και εδώ ότι μερικοί δεν διαβάζουν

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

CrisBal θέλω λίγη βοήθεια να ξέρεις.

Το εργαλείο δούλευε μια χαρά μέχρι που η γυναίκα μου του σέρβιρε ένα καφέ. Έκτοτε το μικρόφωνο "βούλωσε" και στις κλήσεις ακούγομαι χαμηλά και από μακριά. Έλεγα να το πάω για επισκευή αλλά κατέβασα μια εφαρμογή εγγραφής που επιτρέπει να αυξάνεις το κέρδος του μικροφώνου. Με αυξημένο κέρδος ακουγόμουν μια χαρά. Ξέρεις αν υπάρχει τρόπος να αυξήσω το κέρδος του μικροφώνου (π.χ. πειράζοντας κάποιο config αρχείο) ή κάποια εφαρμογή γι αυτό, ή ακόμη πειράζοντας κάποιο αρχείο στη ROM πριν την εγκαταστήσω? Σε μερσώ πολύ.

Στέλιος

/system/etc/mixer_paths_letv.xml

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες εφαρμογές τραπεζών που με root στο x800 έπαιζαν και τώρα που προσπαθώ στο x829 με root που είμαι δεν μπορώ.

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κάποιες εφαρμογές τραπεζών που με root στο x800 έπαιζαν και τώρα που προσπαθώ στο x829 με root που είμαι δεν μπορώ.

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτό;

 

Xposed & roitcloac κοίτα μερικά ποστ ποιο πίσω για λινκ που έδωσα ή μπες κατευθείαν xda.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με την 800αρα μπαντα αποδεικνυεται ολο και πιο περιπλοκο. Στο κατωθι νημα που γινεται η συζητηση της 800αρας για χ829 υπηρχε ο υπαινιγμος οτι μπορει η διαφορα τιμης που εχουν χ829 και χ820 να ειναι θεμα στρατηγικης μαρκετιννγκ( που πολλους σιγουρα θα μας "βολευε".Αν και πραγμα δυσκολο,οποτε μαλλον ειναι θεμα harware.

 

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154/page13

 

Αλλος υποστήριξε οτι ειναι θεμα firmware του modem, αρκει να βρεις και το πεδιο που χρειαζεται την αλλαγη. Μπορει και να ειναι θεμα περαιτερω developing?

 

Επειδη ειμαστε σιγουροι οτι ειναι στο πισω μερος του μυαλου σας και κουτσα-κουτσα το ελεγχετε μπας και δουλεψει, καποιος ποσταρε σημερα αυτο απο xda για one plus 3 και επιπλεον μπαντες. Ισως σας δινει καμια ιδεα και κατευθυνση( αν δεν το εχετε δει ηδη φυσικα):

 

https://forum.xda-developers.com/oneplus-3/how-to/guide-unlock-additional-lte-bands-t3519563

Link to comment
Share on other sites

Μας ανησυχησε ο amdnikos.. Τελικα δεν ισχυει οτι στην επαρχια αναλαμβανει το 3G οταν απουσιαζει η B20 (800MHz) του LTE;:wacko::wacko:
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλά όταν έκανες flash το Ρομ δε διάβαζες τη σου γράφει? Τα Λινκ είναι μέσα στα Settings αλλά πρέπει να κάνουμε κάτι ακόμα.

Καμία φορά έχω την εντύπωση στο γερμανικό γκρούπ και εδώ ότι μερικοί δεν διαβάζουν

 

καταρχάς σε ευχαριστώ κι εγώ για την πολύ καλή δουλειά που κάνεις.

που ακριβός να διαβάσω ΤΙ μου γράφει?στο κινητό?έκανα dirty έκανα και full clean ξαναεγκατεστησα τα update και πάλι τίποτα.

με δείχνει ακόμα στην 28.δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός αλλά δεν είμαστε όλοι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων. δεν χρειάζεται να γίνεσαι ειρωνικός.

 

με σεβασμό πάντα.

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μας ανησυχησε ο amdnikos.. Τελικα δεν ισχυει οτι στην επαρχια αναλαμβανει το 3G οταν απουσιαζει η B20 (800MHz) του LTE;:wacko::wacko:

 

Βρε παιδιά χαλαρώστε. Έχω το rn3 Pro kenzo που ΔΕΝ έχει την 800αρα και όπου κι αν πήγα διακοπές είχα 4G εκτός από το καλοκαίρι περισυ που ανέβηκα Ολυμπο και σε κάνα δυο χωριά στην Ήπειρο. Βέβαια έχει να κάνει και η εταιρεία έχω cosmote. Όμως όσο αφορά την wind από όσο ξέρω αναβαθμίζει συνεχώς το δίκτυο ίσως όμως με 800αρες κεραίες τώρα που έφυγαν από την μέση τα αναλογικά κανάλια. Αν έχετε θέμα και είστε σε επαρχία απλά κάνετε ένα τεστ με το κινητό που έχετε τώρα και βλέπετε τι μπάντες είναι ενεργές. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

καταρχάς σε ευχαριστώ κι εγώ για την πολύ καλή δουλειά που κάνεις.

που ακριβός να διαβάσω ΤΙ μου γράφει?στο κινητό?έκανα dirty έκανα και full clean ξαναεγκατεστησα τα update και πάλι τίποτα.

με δείχνει ακόμα στην 28.δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός αλλά δεν είμαστε όλοι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων. δεν χρειάζεται να γίνεσαι ειρωνικός.

 

με σεβασμό πάντα.

 

Χαλαρά και μην μας παρεξηγείτε. Απαντάμε συνεχώς και εγώ και ο Τάσος σε 10 διαφορετικά sites σχεδόν τα ίδια πράγματα. Αυτό που σου είπε είναι ότι αλλάξαμε τον host server γιατί είχε θέμα ο προηγούμενος και το μόνο που χρειάζεται είναι ένα Dirty installation αν την έχεις επάνω και δεν βλέπεις updates. Έχει βγει και το. 26. Θα την ετοιμάσουμε μέχρι αύριο την καινούργια Version και το κάνεις από μεθαύριο να είναι και ολοκληρωμένη. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά χαλαρώστε. Έχω το rn3 Pro kenzo που ΔΕΝ έχει την 800αρα και όπου κι αν πήγα διακοπές είχα 4G εκτός από το καλοκαίρι περισυ που ανέβηκα Ολυμπο και σε κάνα δυο χωριά στην Ήπειρο. Βέβαια έχει να κάνει και η εταιρεία έχω cosmote. Όμως όσο αφορά την wind από όσο ξέρω αναβαθμίζει συνεχώς το δίκτυο ίσως όμως με 800αρες κεραίες τώρα που έφυγαν από την μέση τα αναλογικά κανάλια. Αν έχετε θέμα και είστε σε επαρχία απλά κάνετε ένα τεστ με το κινητό που έχετε τώρα και βλέπετε τι μπάντες είναι ενεργές. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Χαλαρά και μην μας παρεξηγείτε. Απαντάμε συνεχώς και εγώ και ο Τάσος σε 10 διαφορετικά sites σχεδόν τα ίδια πράγματα. Αυτό που σου είπε είναι ότι αλλάξαμε τον host server γιατί είχε θέμα ο προηγούμενος και το μόνο που χρειάζεται είναι ένα Dirty installation αν την έχεις επάνω και δεν βλέπεις updates. Έχει βγει και το. 26. Θα την ετοιμάσουμε μέχρι αύριο την καινούργια Version και το κάνεις από μεθαύριο να είναι και ολοκληρωμένη. ;)

 

δεν παρεξηγώ κανέναν και καταλαβαίνω πόσο ενοχλητικός γίνομαι. έκανα clean instalation και κατέβασε 3 updates.μέχρι το 30.τα update δεν έγιναν αυτόματα αλλά από μένα μέσα από το recovery.όταν πατάω στις παύλες στο OTA μου γράφει ''αλλαγές telegram 23s.28'' .είναι σωστό αυτό?

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα όπως μου είπε ο cris dirty χωρίς wipe πριν και μετά με το που πάτησα ota έδωσε δικαιώματα και έκανε 3 αναβαθμίσεις (28.29.30) απλώς όταν πατάω τις τρεις παύλες μου λέει ότι έχει την 28.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα όπως μου είπε ο cris dirty χωρίς wipe πριν και μετά με το που πάτησα ota έδωσε δικαιώματα και έκανε 3 αναβαθμίσεις (28.29.30) απλώς όταν πατάω τις τρεις παύλες μου λέει ότι έχει την 28.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

 

και σε εμενα το ιδιο. εσένα ο φωτεινός παλμός δουλεύει?

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι κατα κυριο λογο σε wind που ειναι και ο κυριος αριθμος μου. Στο συνολο, και σε ποσοστο πανω απο 90% πλεον επαρχια παιζει μονο η 800mh. Σε παμπολα μερη που γυρναω ειδικα καλοκαιρι τα τελευταια 2-3 χρονια στην επαρχια, δεν ειχα καν data σε συσκευες που ελειπε η 800αρα. Οταν λεω δεν εχω data εννοω σημα G. Αντιστοιχα η δευτερη καρτα cosmote στα περισσοτερα μερη παιζει 3g κανονικα. Στο θεμα του data λοιπον το ζορι δεν ειναι οτι απο 4g πεφτεις 3g aka χεστηκε η φοραδα στο αλώνι. :lol:

Το προβλημα ειναι οτι στο σημειο που σε εξυπηρετει μονο κεραια στα 800mh data που να χτυπας τον ποπο σου στο πατωμα δεν εχεις data.- Εχω οργωσει γενικα την ελλαδα και το εχω ζησει αρκετες φορες, οπου πλεον το βασικοτερο στοιχειο της συσκευης που επιλεγω πλεον ειναι να παιζει η 800αρα. Υποψιν οτι νεα κεραια μπαινει τον τελευταιο καιρο, και σε vodafone και cosmote σε απομακρυσμενες περιοχες ειναι στα 800mh. Απο εκει και περα οπως ειπε και ο Cris, μιας και δε μπορω να ξερω με σιγουρια αν εχετε θεμα με την ελλειψη 800αρας η οχι στην περιοχη σας, με το υπάρχων τηλ που εχετε, τσεκαρετε πανω σε ποια μπαντα παιζουν τα data σας.

Link to comment
Share on other sites

Μας ανησυχησε ο amdnikos.. Τελικα δεν ισχυει οτι στην επαρχια αναλαμβανει το 3G οταν απουσιαζει η B20 (800MHz) του LTE;:wacko::wacko:

 

Έχω το honor6 που δεν έχει 800αρα με Q telecom και wind και δεν υπάρχει ουσιαστικό πρόβλημα. Αθήνα 4G σταθερά και επαρχία Η+ (πχ Λιβαδειά που πάω συνέχεια)...μικρό το κακό νομίζω...Α, περιμένω και το εργαλείο από bangood...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απο εκει και περα οπως ειπε και ο Cris, μιας και δε μπορω να ξερω με σιγουρια αν εχετε θεμα με την ελλειψη 800αρας η οχι στην περιοχη σας, με το υπάρχων τηλ που εχετε, τσεκαρετε πανω σε ποια μπαντα παιζουν τα data σας.

 

Ετσι ακριβώς. Από την στιγμή που έφυγαν τα κανάλια από την μέση μόνο 800αρα κεραία θα στηθεί από εδώ και πέρα. Κατά τα άλλα και το H+ δεν πειράζει για απλή χρήση ένα email ένα browsing κλπ. Τώρα αν θες να κατεβάσεις multi Streaming video έεε μπορει να κολλάει! :p:lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

δρομολογω αγορα απο efox, 6gb + 128gb

πληρωνω με παυπαλ;

 

Ναι για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι και να γίνει. Γράψε στα σχόλια για αποστολή μέσω Ολλανδίας και NL post. ;)

EDIT Παιδιά όσοι έχετε την Google Rom το τελευταίο Update είναι το. 30. Οπότε και ας εμφανίζεται το 28 μην κάνετε τίποτα. Θα καθαρίσει στο επόμενο ρομ Flash που θα βγει.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μεσω ολλανδιας;;;; απο eu δε στελνει;

 

Νομίζω ότι η Ολλανδία είναι στην Ευρώπη...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...