Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΡΟΦΑΝΩΣ.- ΕΦΥΓΕ 21/3 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΜΠΕΙ ΕΛΛΑΔΑ 01 ΤΥΠΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΤΟ ΠΙΟ ΑΡΓΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ EVER !
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μια στιγμή, δηλαδή πιάνεις 6+ ώρες sot? Κάπου τόσο δεν ήταν καλή ώρα και η indian? Για μεγάλο διάστημα πρέπει να ήταν η καλύτερη στη μπαταρία.rl]

Σχεδόν την πλησιάζει η 23s λόγω καινούργιου κερνελ και καλής δουλειάς του Τάσου. Με το AKT φτάνει στα ίδια αποτελέσματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σου ξαναείπα ότι αν δεν ξέρεις τι είναι, δεν το χρειάζεσαι. Κάνε ένα google search θα βρεις χιλιάδες αποτελέσματα

Αν δεν ξέρω τι είναι πως ξέρω ότι δεν το χρειάζομαι. :) :) :)

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν την πλησιάζει η 23s λόγω καινούργιου κερνελ και καλής δουλειάς του Τάσου. Με το AKT φτάνει στα ίδια αποτελέσματα.

Εμένα που δεν με ενδιαφέρει το root και ελληνικά μενού αλλά μπαταρία-κάμερα-συμβατότητα εφαρμογών, τι να βάλω ?

Indian η LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece ???

Edited by dark_master
Mi Note 3
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !!!!!!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα.

Αυτο στα 265 ευρω έρχεται απο ευρωπαϊκή αποθηκη?

Θελω να ρθει σχετικα γρηγορα και χωρις τελωνειο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ναι, από Ισπανία (ευρ. αποθήκη) efox εγώ το πήρα 265€ το Χ829 το 6/128/.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση ως προς την απάντηση σου....Στην Καστοριά που είσαι το πρόβλημα σου με την 800 είναι ότι δεν πιάνεις 4G ή ότι δεν πιάνεις ούτε 3G ούτε γενικά data?Γιατί όλοι γνωρίζουμε ότι ίσως γιαυτό τον λόγο είναι και τόσο "φθηνό" το x829.Και λόγου οικονομικού το σκέφτομαι για x829 επειδή μένω Αθήνα.

Μέσα στα κτίρια (σπίτι, εργασίες κλπ) έχω σήμα Η. Έξω πιάνω και 4G. Ακόμα δεν πρόλαβα να κάνω ελέγχους στα διάφορα σημεία που κινούμαι. Πάντως, μέσα στο σπίτι (ρετιρέ) που με το προηγούμενο είχα 4G, με το Χ829 έχω Η με 2 μπάρες. (Τι ακριβώς είναι το Η δεν ξέρω)

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν δεν νομίζω. Θα δούμε στην πορεία. Έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας με τον Τάσο και έρχεται και η Nougat τέλος Απριλίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κάνε μια βόλτα xda και θα βρεις πολλούς οδηγούς.

Αν μπορούσες να ασχοληθείς αργότερα καλά θα ήταν γιατί είναι πολύ καλή συσκευή.Γιατι είναι κρίμα να μένει έτσι,αν μπορέσεις να ασχοληθείς και με αυτήν θα την έκανες αεροπλάνο όπως έκανες στο le max.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ της εντυπώσεις μου από το την τελευταία Miui8 v.5 7.3.19 by CrisBalGreece μιας και την δουλευω σχεδόν μια εβδομάδα …επειδή δοκίμασα σχεδόν όλες της ρομ του Χρήστου θεωρώ ότι αυτή είναι η μόνη που δεν έχω προβλήματα, πρώτον σε διάρκεια μπαταριάς δεύτερον στην λειτουργιά των εφαρμογών, τρίτον διορθώθηκε το πρόβλημα της χειροκίνητης αναζήτησης δικτύου, η καμερα της miui τα σπάει! το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει με ένα χάιδεμα …να τονίσω η μόνη ρομ που δεν πέρασα είναι η τελευταία της google αυτήν αφήνω άλλους να μας πουν …Χρήστο και Τάσο θερμά συγχαρητήρια.

 

Τωρα παω διπλα γιατι επεσε στα χερια μου ενα huawei honor 6 και με εβγαλε την πιστη...καμια ρομ για Αυτο εχει Χρηστο της προκοπης?:p:p:lol::lol:

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να πω και εγώ της εντυπώσεις μου από το την τελευταία Miui8 v.5 7.3.19 by CrisBalGreece μιας και την δουλευω σχεδόν μια εβδομάδα …επειδή δοκίμασα σχεδόν όλες της ρομ του Χρήστου θεωρώ ότι αυτή είναι η μόνη που δεν έχω προβλήματα, πρώτον σε διάρκεια μπαταριάς δεύτερον στην λειτουργιά των εφαρμογών, τρίτον διορθώθηκε το πρόβλημα της χειροκίνητης αναζήτησης δικτύου, η καμερα της miui τα σπάει! το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει με ένα χάιδεμα …να τονίσω η μόνη ρομ που δεν πέρασα είναι η τελευταία της google αυτήν αφήνω άλλους να μας πουν …Χρήστο και Τάσο θερμά συγχαρητήρια.

 

Τωρα παω διπλα γιατι επεσε στα χερια μου ενα huawei honor 6 και με εβγαλε την πιστη...καμια ρομ για Αυτο εχει Χρηστο της προκοπης?:p:p:lol::lol:

 

 

Εγώ πάλι δεν την έχω δοκιμάσει και σε αντίθεση με την Google που έχω, μου βγάζει προβλήματα με FP ενώ έχω κάνει ότι μου έχουν πει και με νευριάζει η μεγάλη χρήση της Ram. Ποια έκδοση (ram) έχεις και πόσο σου τραβάει χωρίς ανοιχτές εφαρμογές το MIUI?

Γενικά η Google είναι μεγάλη επιτυχία..

 

Αααα τι sot βγάζεις ? (Και με έντονη και με άλλη χρήση)

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.

οταν παω να ορισω αποτυπωμα με παει σε οθονη που εχει για επιλογες μονο κωδικους πιν και μοτιβα!

τι κανω λαθος;

 

εκδοση:

LeMax2_CN23s_CrisBalGreece με το τελευταιο LeMax2FirmwareUpdate.

ΟΤΑ ενημερωσεις δεν θα χει για μας; :p

 

Λοιπόν να πω και εγώ της εντυπώσεις μου από το την τελευταία Miui8 v.5 7.3.19 by CrisBalGreece μιας και την δουλευω σχεδόν μια εβδομάδα …επειδή δοκίμασα σχεδόν όλες της ρομ του Χρήστου θεωρώ ότι αυτή είναι η μόνη που δεν έχω προβλήματα, πρώτον σε διάρκεια μπαταριάς δεύτερον στην λειτουργιά των εφαρμογών, τρίτον διορθώθηκε το πρόβλημα της χειροκίνητης αναζήτησης δικτύου, η καμερα της miui τα σπάει! το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει με ένα χάιδεμα …να τονίσω η μόνη ρομ που δεν πέρασα είναι η τελευταία της google αυτήν αφήνω άλλους να μας πουν …Χρήστο και Τάσο θερμά συγχαρητήρια.

 

Τωρα παω διπλα γιατι επεσε στα χερια μου ενα huawei honor 6 και με εβγαλε την πιστη...καμια ρομ για Αυτο εχει Χρηστο της προκοπης?:p:p:lol::lol:

τωρα μ εβαλες σε σκεψεις.

αυτη νομιζω δεν την προτιμησα γιατι στην περιγραφη ελεγε οτι απευθυνεται σε εμπειρους χρηστες.

 

ειναι ευκολη τελικα;

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στα κτίρια (σπίτι, εργασίες κλπ) έχω σήμα Η. Έξω πιάνω και 4G. Ακόμα δεν πρόλαβα να κάνω ελέγχους στα διάφορα σημεία που κινούμαι. Πάντως, μέσα στο σπίτι (ρετιρέ) που με το προηγούμενο είχα 4G, με το Χ829 έχω Η με 2 μπάρες. (Τι ακριβώς είναι το Η δεν ξέρω)

 

Σ'ευχαριστώ πολύ επειδή η απάντηση σου με βοήθησε να προβώ στην αγορά του x829 :) Εμένα με ενδιέφερε περισσότερο γενικά να πιάνει data το x829 έστω και 3G!Και μιας που μένω Αθήνα θα πιάνω συνέχεια 4G :) Τώρα για 15 μέρες το καλοκαίρι διακοπές σε νησί να πιάνω και 3G Ε!δεν έγινε και τίποτα :p Οσο για το H ή H+ αν δεν κάνω λάθος(με διορθώνει κάποιο μέλος)είναι το 3G :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια.

οταν παω να ορισω αποτυπωμα με παει σε οθονη που εχει για επιλογες μονο κωδικους πιν και μοτιβα!

τι κανω λαθος;

 

εκδοση:

LeMax2_CN23s_CrisBalGreece με το τελευταιο LeMax2FirmwareUpdate.

ΟΤΑ ενημερωσεις δεν θα χει για μας; :p

 

 

τωρα μ εβαλες σε σκεψεις.

αυτη νομιζω δεν την προτιμησα γιατι στην περιγραφη ελεγε οτι απευθυνεται σε εμπειρους χρηστες.

 

ειναι ευκολη τελικα;

πανευκολη και πολυ λειτουργικη

Link to comment
Share on other sites

Απλά τρελαμένος:):dance::happy::)

Μόλις παρέλαβα Χ829 6/128 απο efox γερμανίας ακριβός 10 μέρες. Καλά το κινητό είναι απίστευτο΄ο ήχος το κάτι άλλο !!!:shoot::shoot:

Αύριο ξεκινάει το πείραγμα (αν τα καταφέρω βέβαια)χαχαχα!!

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος του X829 εδω και 2 μερες.Το κινητο ειναι τουμπανο γενικα.Μου ηρθε σε 15 μερες απο geekbuying με sgpost χωρις τελωνειο (μενω Βολο) και ειχε την εκδοση 5.8.016s χωρις κινεζιες και με ξεκλειδωτο bootloader.Να πω επισης οτι δεν ειχα κανενα θεμα μεχρι τωρα με fp sensor η οτιδηποτε.Ξεκλειδωνει σχεδον ακαριαια.Και 4G(vodafone) παντου ολες τις γραμμες ακομα και μεσα στο σπιτι.Θελω να κανω μια ερωτηση μονο.Εχω παρει ηδη back up με twrp για να ξεκινησω τα σκαλισματα οποτε αν κατι δεν μου αρεσει μπορω να κανω απλα ενα restore και να ξαναγινει οπως ειναι τωρα ακριβως?

 

ΥΓ: Χρηστο και Τασσο τα συγχαρητηρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά τρελαμένος:):dance::happy::)

Μόλις παρέλαβα Χ829 6/128 απο efox γερμανίας ακριβός 10 μέρες. Καλά το κινητό είναι απίστευτο΄ο ήχος το κάτι άλλο !!!:shoot::shoot:

Αύριο ξεκινάει το πείραγμα (αν τα καταφέρω βέβαια)χαχαχα!!

 

Γενικά το x820 x822 x829 είναι πολύ καλά και ποιοτικά κινητά. Προσωπικά το κινητο τα σπάει από ήχο από οθόνη από επιδόσεις ο ήχος στα ακουστικά είναι υπερπαραγωγή Crystal clear με πλούσιο μπάσο. Από wifi φουλ σε όλο το σπίτι. 4g ζω επαρχία vodafone έχω πιάνω παντού 4g Full σήμα ακόμα και στο σπίτι μου. X820 έχω εγώ. .

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μίας και πλέον εβδομάδας της google rom:

 

(1) Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας με τη χρήση του AKT profiles

(2) Φωτεινότερα χρώματα κάμερας σε σχέση με τις άλλες...10 ΡΟΜ που έχω δοκιμάσει

(3) Λίγο πιο αργή η αλλαγή μπροστινής -πίσω κάμερας από ό,τι στις άλλες.

(4) Το κινητό δεν κολλάει πουθενά

(5) Απίστευτος ήχος με το VIPER4Android

(6) Πολύ εύκολες οι ΟΤΑ ενημερώσεις. Δύο φορές μέχρι τώρα, τα κάνει όλα μόνο του.

(7) Αδυναμία απευθείας αντικατάστασης ταπετσαρίας κλειδώματος.

(8) Στις κλήσεις δεν μετράει κανονικά τον χρόνο. Βγάζει ένα σωρό άλλα νούμερα αντί για τον σωστό χρόνο ομιλίας.

(9) Τα χρώματα led δεν λειτουργούν όσο κι αν προσπάθησα να τα ρυθμίσω.

(10) Δεν μου δίνει την επιλογή μπλοκαρίσματος ανεπιθύμητων αριθμών που μου παρείχαν οι άλλες ρομ.

Συγχαρητήρια στον CrisBal και τον Τάσο για όσα κάνουν!

Ευχαριστούμε!

Edited by poetryf
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν την έχω δοκιμάσει και σε αντίθεση με την Google που έχω, μου βγάζει προβλήματα με FP ενώ έχω κάνει ότι μου έχουν πει και με νευριάζει η μεγάλη χρήση της Ram. Ποια έκδοση (ram) έχεις και πόσο σου τραβάει χωρίς ανοιχτές εφαρμογές το MIUI?

Γενικά η Google είναι μεγάλη επιτυχία..

 

Αααα τι sot βγάζεις ? (Και με έντονη και με άλλη χρήση)

 

nick1967 όταν μπορέσεις μία απάντηση... :D

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Από wifi φουλ σε όλο το σπίτι. 4g ζω επαρχία vodafone έχω πιάνω παντού 4g Full σήμα ακόμα και στο σπίτι μου. X820 έχω εγώ. .

Eγω παλι να ζω Αθηνα Νεα Ιωνια και να μην εχω δει 4G ΠΟΤΕ παρα μονο Η και Η+ με τη Vodaphone....

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι να ζω Αθηνα Νεα Ιωνια και να μην εχω δει 4G ΠΟΤΕ παρα μονο Η και Η+ με τη Vodaphone....

 

θεώρησε δεδομένο τότε ότι κάτι τρέχει είτε με την κάρτα σου , είτε με την συσκευή σου.

Καλογρέζα και κέντρο Ν. Ιωνίας βλέπω συνέχεια 4G ακόμα και εντός σπιτιού

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το δαχτυλικό αποτύπωμα σε αυτούς που έχουν το x829 πως πάει; Σε μένα είναι μία αποτυχία :lol:

 

Εχω την China 23s του CrisBal

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...