Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το δαχτυλικό αποτύπωμα σε αυτούς που έχουν το x829 πως πάει; Σε μένα είναι μία αποτυχία :lol:

 

Εχω την China 23s του CrisBal

 

Κακό με την custom multilanguage ROM που το παρέλαβα, λίγο καλύτερο με την Indian Official που του εγκατέστησα χθες. Ελπίζω η LeEco με κάποια από τις επόμενες ενημερώσεις να το διορθώσει. Σε διαφορετική περίπτωση δοκιμάζουμε και του CrisBal.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι να ζω Αθηνα Νεα Ιωνια και να μην εχω δει 4G ΠΟΤΕ παρα μονο Η και Η+ με τη Vodaphone....

 

Το έχεις ενεργοποιημένο βασικά? :P

 

Κληση 1285 ή μηνυμα sms (google)

Link to comment
Share on other sites

Κακό με την custom multilanguage ROM που το παρέλαβα, λίγο καλύτερο με την Indian Official που του εγκατέστησα χθες. Ελπίζω η LeEco με κάποια από τις επόμενες ενημερώσεις να το διορθώσει. Σε διαφορετική περίπτωση δοκιμάζουμε και του CrisBal.

 

To κακό είναι ότι πιάνει 1 στις 3 (κ άμα) και αυτή μόνο αν το πιέσω με δύναμη. Κάποιες φορές πιάνει κανονικά :lol: (πιο σπάνια)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

nick1967 όταν μπορέσεις μία απάντηση... :D

Έχω ανοικτά Skype viber Gmail mesanger σχεδόν μόνιμα λόγω δουλειάς με αυτά μιά μέρα γεμάτη έως αργά.

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Έχω ανοικτά Skype viber Gmail mesanger σχεδόν μόνιμα λόγω δουλειάς με αυτά μιά μέρα γεμάτη έως αργά.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μάλλον δεν έκανα καλά την ερώτηση. Πόση Ram σου τραβάει το σύστημα την ώρα που έχεις ανοιχτές αυτές τι εφαρμογές??

Ας πούμε εγώ με την Google έχοντας τις ιδιες που είπες ανοιχτές μου αφήνει 2,9 GB από τα 6 που έχω. (Θέλω να πω ότι μου φαίνονται υπερβολικά 3,1gb ram για σύστημα και αυτές τις εφαρμογές.....Δεν ξέρω....Δεν είναι ότι μένουν λίγα....Αλλά...)

Έχω την έκδοση 6/128.

Εσένα πως είναι από Ram?

Για μπαταρία στην Google είμαι πολύ ευχαριστημένος....Δεν το συζητώ...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έκανα καλά την ερώτηση. Πόση Ram σου τραβάει το σύστημα την ώρα που έχεις ανοιχτές αυτές τι εφαρμογές??

Ας πούμε εγώ με την Google έχοντας τις ιδιες που είπες ανοιχτές μου αφήνει 2,9 GB από τα 6 που έχω. (Θέλω να πω ότι μου φαίνονται υπερβολικά 3,1gb ram για σύστημα και αυτές τις εφαρμογές.....Δεν ξέρω....Δεν είναι ότι μένουν λίγα....Αλλά...)

Έχω την έκδοση 6/128.

Εσένα πως είναι από Ram?

Για μπαταρία στην Google είμαι πολύ ευχαριστημένος....Δεν το συζητώ...

8dc4b37975944dcbc079f5fa454c5e7e.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εδώ b14d9f0f90481fc0e55f16002bedae42.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

To κακό είναι ότι πιάνει 1 στις 3 (κ άμα) και αυτή μόνο αν το πιέσω με δύναμη. Κάποιες φορές πιάνει κανονικά :lol: (πιο σπάνια)

Συγκρίνοντάς το με του Xiaomi Redmi Note 3 Pro είναι η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς. Δοκίμασε αυτό το tip του hall2001 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802) μήπως και δεις βελτίωση.

 

Κρίμα και για το fingerprint και για την 800αρα μπάντα που λείπει γιατί κατά τ' άλλα είναι μία προσεγμένη συσκευή...

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνοντάς το με του Xiaomi Redmi Note 3 Pro είναι η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς. Δοκίμασε αυτό το tip του hall2001 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802) μήπως και δεις βελτίωση.

 

Κρίμα και για το fingerprint και για την 800αρα μπάντα που λείπει γιατί κατά τ' άλλα είναι μία προσεγμένη συσκευή...

 

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά δυστυχώς κάνοντας αυτό το tip του hall2001. Ας μας πουν κ τα άλλα τα παιδιά τι συμβαίνει με αυτούς στο δαχτυλικό.

 

Προσωπικά με cosmote σήμερα που έκανα μία γύρα είχα παντού 4G και επαρχία κ παντού. Οπότε δεν με περιορίζει στην περιοχή μου καθόλου που δεν έχω 800άρα.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά δουλεύει το fingerprint (Tele 23 x829)

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

8dc4b37975944dcbc079f5fa454c5e7e.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ b14d9f0f90481fc0e55f16002bedae42.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

14% Ελεύθερη...Σου τρώει και εσένα πάρα πολύ και έχεις την 4/32...

Μάλιστα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει το fingerprint (Tele 23 x829)

 

 

Εμένα χάλια μαύρα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγκρίνοντάς το με του Xiaomi Redmi Note 3 Pro είναι η μέρα με τη νύχτα δυστυχώς. Δοκίμασε αυτό το tip του hall2001 (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6996802#post6996802) μήπως και δεις βελτίωση.

 

Κρίμα και για το fingerprint και για την 800αρα μπάντα που λείπει γιατί κατά τ' άλλα είναι μία προσεγμένη συσκευή...

 

Ούτε εγώ είδα βελτίωση...Με την Rom που ήρθε το κινητό ήμουν κομπλέ...Μετά χάλασε...Έβαλα απευθείας από στοκ τηλ τελε 23. Έκανα και αυτό που είπε ο Χρήστος με καθάρισμα με πανί, καθαρισμό cache και force stop την εφαρμογή....Αλλά πάλι τίποτα....Δεν ξέρω τι γίνεται...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χάλια μαύρα....

 

Στην αρχή με την stock που είχε το κινητό δεν δούλευε καλά αλλά μόλις έβαλα την google άρχισε να πηγαίνει σφαίρα.

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή με την stock που είχε το κινητό δεν δούλευε καλά αλλά μόλις έβαλα την google άρχισε να πηγαίνει σφαίρα.

 

Έχουμε ακριβώς τα αντίθετα αποτελέσματα..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μίας και πλέον εβδομάδας της google rom:

 

(7) Αδυναμία απευθείας αντικατάστασης ταπετσαρίας κλειδώματος.

(8) Στις κλήσεις δεν μετράει κανονικά τον χρόνο. Βγάζει ένα σωρό άλλα νούμερα αντί για τον σωστό χρόνο ομιλίας.

(9) Τα χρώματα led δεν λειτουργούν όσο κι αν προσπάθησα να τα ρυθμίσω.

Συγχαρητήρια στον CrisBal και τον Τάσο για όσα κάνουν!

Ευχαριστούμε!

Μια από τα ίδια και για εμένα

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Μετά από χρήση μίας και πλέον εβδομάδας της google rom:

 

 

(8) Στις κλήσεις δεν μετράει κανονικά τον χρόνο. Βγάζει ένα σωρό άλλα νούμερα αντί για τον σωστό χρόνο ομιλίας.

 

Συγχαρητήρια στον CrisBal και τον Τάσο για όσα κάνουν!

Ευχαριστούμε!

 

Και εδώ τα ίδια...Αλλά το πρόβλημα είναι μόνο κατά την διάρκεια της κλήσης...Στο ινφο μετα όλα καλά

 

8103710aab37c7598a28b0cc968f352a.jpg

b79cc995e183a9d195e28e33f1301a1c.jpg

788596bf9a1823b7a5049417fc5c204b.jpg

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και για εμένα

 

Αυτά είναι τα γνωστά "προβλήματα" της rom. Ιδιίως αυτό με το χρόνο στις κλήσεις υπάρχει και στο αρχικό post της rom σαν screenshot.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ακριβώς 10 μέρες μετά την παραγγελία μου, από Ευρωπαϊκή αποθήκη του Efox.

 

Στο Χ829 υπάρχει η 5.8.016S και στο Χ820 4/32 που επίσης έχω (το πουλάω, επί τη ευκαιρία, για όποιον ενδιαφέρεται), έχω την τελευταία RR(25/3/2017).

 

Με το που μετέφερα τις 2 SIM κάρτες μου, τα δεδομένα της Wind από το 4G έπεσαν στο Η με Η+. (εντός Αθηνών)

 

Στα χρώματα και στον φωτισμό υπάρχουν έντονες διαφορές, όμως σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο ότι αυτή τη στιγμή φοράω 2 διαφορετικές ΡΟΜ.

 

Νεότερα τις προσεχείς ημέρες(εφόσον διαπιστώσω περαιτέρω διαφορές).

 

Ελπίζω να βοήθησα

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πόσες ώρες SOT πιάνει χωρίς battery saving με όλα ανοιχτά (φωτεινότητα στο αυτόματο);

Στην πρώτη φόρτιση της συσκευής μου έβγαλε 5 ώρες και 50 λεπτά απο το 100% έως 2%.

 

Καλά είναι ή όχι; Για να έχω μία εικόνα τώρα που "παίζω" ακόμα με το κινητό.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα ακριβώς 10 μέρες μετά την παραγγελία μου, από Ευρωπαϊκή αποθήκη του Efox.

 

Στο Χ829 υπάρχει η 5.8.016S και στο Χ820 4/32 που επίσης έχω (το πουλάω, επί τη ευκαιρία, για όποιον ενδιαφέρεται), έχω την τελευταία RR(25/3/2017).

 

Με το που μετέφερα τις 2 SIM κάρτες μου, τα δεδομένα της Wind από το 4G έπεσαν στο Η με Η+. (εντός Αθηνών)

 

Στα χρώματα και στον φωτισμό υπάρχουν έντονες διαφορές, όμως σίγουρα παίζει σημαντικό ρόλο ότι αυτή τη στιγμή φοράω 2 διαφορετικές ΡΟΜ.

 

Νεότερα τις προσεχείς ημέρες(εφόσον διαπιστώσω περαιτέρω διαφορές).

 

Ελπίζω να βοήθησα

Άμα τραβήξεις και φώτο δίπλα δίπλα τα δύο κινητά θα ήταν τρελή βοήθεια για πολλούς..

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Άμα τραβήξεις και φώτο δίπλα δίπλα τα δύο κινητά θα ήταν τρελή βοήθεια για πολλούς..

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Μπορώ να το κάνω, αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει κανένα νόημα, έχοντας διαφορετικές ΡΟΜ. Όταν βάλω τις ίδιες(κι εφόσον έχω ακόμη το Χ820) θα ανεβάσω φωτογραφία.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Πριν στην 23s του Χρήστου απερίγραπτα χάλια. Tώρα στη google καλύτερα. Είμαι στο όριο να το αφήσω το fingerprint ή να το βγάλω. Βολέυει πάρα πολύ να ξεκλειδώνει με ένα κλικ. Κάποιες φορές κάνει 5 δοκιμές να ανοίξει. Έχω δοκιμάσει να σκουπίσω το reader, να κάνω wipe την υπηρεσία και force restart χωρίς ιδιαιτερα αποτελέσματα. Περιμένω να δώ μήπως λυθεί και αυτό το θέμα γιατί ίσως να είναι θέμα software αφού πολλοί έχουμε βελτίωση είτε με τη μία ρομ ή την άλλη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποια διαφορά δυστυχώς κάνοντας αυτό το tip του hall2001. Ας μας πουν κ τα άλλα τα παιδιά τι συμβαίνει με αυτούς στο δαχτυλικό.

 

Προσωπικά με cosmote σήμερα που έκανα μία γύρα είχα παντού 4G και επαρχία κ παντού. Οπότε δεν με περιορίζει στην περιοχή μου καθόλου που δεν έχω 800άρα.

 

Επαρχία που; Γιατί εμένα μου έβγαλε θέματα η Vodafone σε Ναύπλιο, που δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Επαρχία που; Γιατί εμένα μου έβγαλε θέματα η Vodafone σε Ναύπλιο, που δεν το περίμενα για να πω την αλήθεια!

 

Με την cosmote είναι πολύ λίγα τα μέρη που θα δεις διαφορά σε κινητο με 800άρα και χωρίς. Τουλάχιστον εγώ τα τελευταία 4 χρόνια που έχω συσκευή χωρίς 800άρα δεν είχα κανένα πρόβλημα. Όπου υπήρχε σήμα 4G είχα, όπου δεν είχα δεν είχε ούτε κάποιο κινητό με 800άρα.

 

Δεν συμβαίνει το ίδιο δυστυχώς σε wind και vodafone με την wind να έχει ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα στο τομέα αυτό και στην vodafone περιορίζεται κυρίως στις περιοχές που έχει κοινές κεραίες με την wind.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω, αλλά αυτή τη στιγμή δεν έχει κανένα νόημα, έχοντας διαφορετικές ΡΟΜ. Όταν βάλω τις ίδιες(κι εφόσον έχω ακόμη το Χ820) θα ανεβάσω φωτογραφία.

 

Μην βάλεις τα ίδια αποτελέσματα θά δεις.Τεραστια διαφορά!;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν στην 23s του Χρήστου απερίγραπτα χάλια. Tώρα στη google καλύτερα.....

 

:lol::lol: Καλησπέρα. Δεν έχει σχέση αυτό αλλά άλλες παράμετροι. Άλλωστε οι ίδιες ρομ είναι στο σύστημα απλά έχουμε αφαιρέσει πολλές εφαρμογές. Όλες οι υπηρεσίες Fingerprint biometric είναι ακριβώς οι ίδιες!

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τότε οτι είναι ο λόγος που είναι καλύτερα τώρα; Γιατί ειναι καλύτερα. Πριν ήταν πρακτικά αδύατο να μπω στο κινητό.

 

Μπορεί να σου είχε γεμίσει κάποια cache του βιομετρικού και με την εγκατάσταση που κάνει αυτόματα καθαρισμό σε όλες τις cache να γύρισε στα Default και γι αυτό έπαιξε. Το έχουμε βάλει αυτό να γίνεται με τον Τάσο αυτόματα κατά την εγκατάσταση γι αυτού του είδους προβλήματα! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εδώ τα ίδια...Αλλά το πρόβλημα είναι μόνο κατά την διάρκεια της κλήσης...

 

Θα πάτε στο apk mirror και θα κατεβάσετε την έκδοση του Νοέμβρη που δεν είχε τέτοιο πρόβλημα. Έχει γραφτεί ήδη στην Google αυτό το πρόβλημα και είπαν οι προγραμματιστες ότι θα το φτιάξουν.

Το lockscreen wallpapers επιστρέφει με το σημερινό βραδινό Update που έρχεται μαζί με άλλες εκπλήξεις! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...