Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ ήθελα να ρωτήσω κάτι για τις baseband επειδή στην sim1 έχω cosmote και στην sim2 wind αλλά έχω δωρεάν mb και στις δύο ποιο ειναι το καλύτερο firmware για να βαλω;

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους σήμερα παρέλαβα και εγώ επιτέλους το χ829 και έχω πάθει την πλάκα μου από το ποσό σφαίρα πάει το κινητό . έχει την 5.8.01s , μία γρήγορη ερώτηση πέρασα την 23s του Χριστού όμως δεν έκανα wipe to internal storage, παρόλο που έχω στικακι otg.. λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Να το ξανακάνω έτσι

Εγώ πάντως θα έκανα και internal.αφου έχεις και otg.Εγώ αυτό έχω κάνει.Γνωμη μου έτσι ;)

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ειναι το πρωτο μου Post αν και κατοχος χ 829 μιας εβδομαδας.

αγοραστικε απο banggood , ηρθε ανοιχτο το κουτι με εγκατεστημενη kineziki εκδοση mutli language και κολλημενο screen protector

εγκατασταθηκε original rom indian 19s η τελευταια εγκεκριμένη απο την εταιρεια.

το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι ενα flickering στην δεξια μερια του τις οθωνης σε τυχαια στιγμή κατα την λειτουργια του κινητου.

εψαξα και ειναι πως αρκετος κοσμος εχει το ιδιο προβλημα σε συσκευες χ820 και χ 829 αλα πουθενα καμια απαντηση και λυση .

θα ηταν εβλογο αν καποιος χρηστης ειχε το ιδιο προβλημα και εχει βρει μια λυση.

παραθετο τα λινκ

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

you tube reference

επισης μονο στιν sim 1 δεχεται data, και σε cosmote δεν πιανω 4g.

Edited by netandtech
update link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σήμερα παρέλαβα και εγώ επιτέλους το χ829 και έχω πάθει την πλάκα μου από το ποσό σφαίρα πάει το κινητό . έχει την 5.8.01s , μία γρήγορη ερώτηση πέρασα την 23s του Χριστού όμως δεν έκανα wipe to internal storage, παρόλο που έχω στικακι otg.. λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Να το ξανακάνω έτσι

 

Δεν χρειάζεται να έχεις στικ otg αφού κάνεις wipe τα πάντα μπορείς να βάλεις την ρομ μέσω usb από το PC σου.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις χρήματα μέσα στο PayPal balance. Βγάλε μια prepaid ή αν έχεις μια μισθοδοσίας την συνδέεις με τον λογαριασμό και πληρώνεις μέσω PayPal για κάλυψη και ασφάλεια αλλά ουσιαστικά τραβάει από την κάρτα. ;)

Εχω ηδη συνδεμενη καρτα αλλα ειναι αδεια. Πιστευω να την φορτωσω σημερα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κατέβασα πριν λίγο την 32 και έκανα βρώμικη εγκατάσταση ...

 

τις προηγούμενες ημέρες είχα κατεβάσει και τα φακελλάκια ΚΕΡΝΕΛ & ΠΡΟΦΙΛΕ για να κάνω την αλλαγή στο viper , πλην δεν το είχα ολοκληρώσει ...

 

τώρα που πήγα να ασχοληθώ, είδα ότι στο viper υπάρχουν ήδη τα φακελάκια αυτά με ημερομηνία 28-3-017 ...

 

καταλαβαίνω ότι στην 32άρα τελικά κανονίσθηκε αυτόματα και αυτό το θέμα ... σωστά ;;;;

 

 

ΑΚΥΡΟ :

 

Οι φάκελοι υπήρχαν αλλά ήταν άδειοι ... τους αντικατέστησα με αυτούς που συνέστησε ο Χρήστος ...

 

τα θέματα ήχου με ενδιαφέρουν πολύ ... αυτό που έγραψα για τα οικεία ακουστικά δεν ήταν πολύ σωστό, αφού μετά μερικές μέρες χρήσης, η έλλειψη απομόνωσης (καθώς δεν έχουν βύσματα τύπου σιλικόνης ή αφρού) επιτρέπει σε υπερβολικό βαθμό να ακούγονται οι ήχοι του περιβάλλοντος, ενώ το μπάσο χάνει αρκετά σε όγκο ... αυτό το καταλαβαίνει κανείς, απλά αν πιέσει τα ακουστικά στα αυτιά του, οπότε όλα βελτιώνονται σε τεράστιο βαθμό ... θα πειραματισθώ βάζοντας με κάποιο τρόπο βύσματα και θα αναφέρω τυχόν αποτελέσματα ...

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι βλέπω το efox εχει τη δυνατότητα να στειλει απο γερμανια, ισπανια, ιταλια.

Τι ειναι προτιμοτερο?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, η ρομ που έρχεται το χ829 5.8.016s(stable) ειναι indian

Πρεπει να κανω full wipe και το internal ?

 

Καλημέρα παιδιά, πέρασα την ρομ χτες όλα κομπλέ, τρελαμένος :happy::)

Μπράβο στα παιδιά που φτιάχνουν τις ρομ αλλά κ σε όλους σας που βοηθάτε με τις γνώσεις σας.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατέβασα πριν λίγο την 32 και έκανα βρώμικη εγκατάσταση ...

 

τις προηγούμενες ημέρες είχα κατεβάσει και τα φακελλάκια ΚΕΡΝΕΛ & ΠΡΟΦΙΛΕ για να κάνω την αλλαγή στο viper , πλην δεν το είχα ολοκληρώσει ...

 

τώρα που πήγα να ασχοληθώ, είδα ότι στο viper υπάρχουν ήδη τα φακελάκια αυτά με ημερομηνία 28-3-017 ...

 

καταλαβαίνω ότι στην 32άρα τελικά κανονίσθηκε αυτόματα και αυτό το θέμα ... σωστά ;;;;

 

 

ΑΚΥΡΟ :

 

Οι φάκελοι υπήρχαν αλλά ήταν άδειοι ... τους αντικατέστησα με αυτούς που συνέστησε ο Χρήστος ...

 

...

 

Μπορείς να μου πεις τη ενεργοποιησες στο viper για να το δει το root file manager γιατι δεν μπορω να το βρω.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που παρήγγειλα απο efox έχει ζελατίνα φορεμένη ήδη επάνω έτσι δεν είναι και σε σας? Χωριστά μας έστειλαν kai temper glass Ρωτάω μη κάνω καμιά βλακεία..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που παρήγγειλα απο efox έχει ζελατίνα φορεμένη ήδη επάνω έτσι δεν είναι και σε σας? Χωριστά μας έστειλαν kai temper glass Ρωτάω μη κάνω καμιά βλακεία..

 

Ναι έχει μάλλον tempered glass αν κρίνω από το πάχος αλλά αφήνει πολλές δαχτυλιές.

Το δώρο δεν ξέρω τι ποιότητας είναι.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μπορείς να μου πεις τη ενεργοποιησες στο viper για να το δει το root file manager γιατι δεν μπορω να το βρω.

 

απλά άνοιξέ το viper και πάτησε convolver , πάτα το κουτάκι δίπλα από το ''select impulse response'' θα σου πει οτι δεν υπάρχουν αρχεία και θα δεις την διαδρομή. έτοιμος.

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ του x820 και του x829; έχουν τις ίδιες ρομ και μπαντες; Βλέπω πως το x820 ειναι περίπου 140ευρω παραπάνω από τό x829. 372eu/235eu
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

ζελατινα ειναι επανω..... γυαλακι χωριστα

ετσι ηρθε σε εμενα

Απο που το εστειλαν? Μιλαμε για το χ829 στα 265-270?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορά μεταξύ του x820 και του x829; έχουν τις ίδιες ρομ και μπαντες; Βλέπω πως το x820 ειναι περίπου 140ευρω παραπάνω από τό x829. 372eu/235eu

 

πας στην πρώτη σελίδα. θα τα βρεις εκεί!

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μπορείς να μου πεις τη ενεργοποιησες στο viper για να το δει το root file manager γιατι δεν μπορω να το βρω.

 

απλά άνοιξέ το viper και πάτησε convolver , πάτα το κουτάκι δίπλα από το ''select impulse response'' θα σου πει οτι δεν υπάρχουν αρχεία και θα δεις την διαδρομή. έτοιμος.

 

Σ'ευχαριστω το βρήκα όλα κομπλέ :)

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πέρασα την ρομ χτες όλα κομπλέ, τρελαμένος :happy::)

Μπράβο στα παιδιά που φτιάχνουν τις ρομ αλλά κ σε όλους σας που βοηθάτε με τις γνώσεις σας.:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορείς να μου πεις τη ενεργοποιησες στο viper για να το δει το root file manager γιατι δεν μπορω να το βρω.

 

καλημέρα, απάντησε ήδη ο φίλος παραπάνω ... ουσιαστικά ενεργοποιείς το viper και βάζοντας ον το ίδιο και το convolver ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, απάντησε ήδη ο φίλος παραπάνω ... ουσιαστικά ενεργοποιείς το viper και βάζοντας ον το ίδιο και το convolver ...

 

Ναι το είδα το έφτιαξα ευχαριστώ:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κούριερ ή απλο? Σε λιγο παραγγελνω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν θυμάμαι να είχε επιλογές απο efox γερμανιας, εκτος και αν δεν το ειδα, αλλά σε μένα έκανε 10 μέρες από παραγγελία μέχρι παράδοση με dhl και ήρθε οδικώς.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Απο που το εστειλαν? Μιλαμε για το χ829 στα 265-270?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

efox..... ναι για το χ829

αν παρεις απο DE ερχεται με DHL

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας. ειναι το πρωτο μου Post αν και κατοχος χ 829 μιας εβδομαδας.

αγοραστικε απο banggood , ηρθε ανοιχτο το κουτι με εγκατεστημενη kineziki εκδοση mutli language και κολλημενο screen protector

εγκατασταθηκε original rom indian 19s η τελευταια εγκεκριμένη απο την εταιρεια.

το προβλημα που αντιμετωπιζω ειναι ενα flickering στην δεξια μερια του τις οθωνης σε τυχαια στιγμή κατα την λειτουργια του κινητου.

εψαξα και ειναι πως αρκετος κοσμος εχει το ιδιο προβλημα σε συσκευες χ820 και χ 829 αλα πουθενα καμια απαντηση και λυση .

θα ηταν εβλογο αν καποιος χρηστης ειχε το ιδιο προβλημα και εχει βρει μια λυση.

παραθετο τα λινκ

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

you tube reference

επισης μονο στιν sim 1 δεχεται data, και σε cosmote δεν πιανω 4g.

 

Kαλησπέρα, μια απο τα ίδια και γω. Παρέλαβα στις 24 Μαρτίου απο banggood και είχε flickering το κινητό. Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν να το στείλω πίσω και θα μου κάνουν refund. Λογικά είναι θέμα hardware οπότε μην περιμένεις να λυθεί. Καλύτερα στείλτο πίσω για να πάρεις refund.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, συγνώμη αν έχει ήδη απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ να βρω, αν η τελε έχει double tap .... έχει ;;;;

 

Ακόμα καμία Leeco rom δεν έχει. Σε λίγο καιρό μόνο η δικιά μας! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris με τα firmware επειδή έχω cosmote και wind ποιο να βαλω? Έχω data και στα δύο.

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...