Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 4G έφτιαξε όντως μετά από επανεκκίνηση.

Όσο αφορά το δεύτερο βήμα; .

Δεν χρειάζεται αν έβαλες την τελευταία έκδοση της προηγούμενης εβδομάδας. Κάνε Update κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι χ829 είναι. Κάπου προχθές είχα βρει το χ820 4/64 198 αλλά που? Είχα ποστάρει μερικές σελίδες ποιο πίσω.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αν έβαλες την τελευταία έκδοση της προηγούμενης εβδομάδας. Κάνε Update κανονικά.

Να μπω για update στο OTA εννοείς; Βγήκε το σημερινό ή έχω άλλο προηγούμενο να κάνω;;

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε κοιτας το 6+128 με λιγα ευρω παραπάνω?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να μπω για update στο OTA εννοείς; Βγήκε το σημερινό ή έχω άλλο προηγούμενο να κάνω;;

 

Το 33 είναι το τελευταίο. Πάτα να δεις πιο έχεις. Το βράδυ ανεβάζει άλλο ο Τάσος. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

δεν είναι, είναι το 829, αν δεις δεν έχει την 20 μπάντα .

820 τέλος πάντων έκδοση με 20 μπάντα μάλλον υπάρχει διαθέσιμο μόνο στο honorbuy από ΕU αποθήκη

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται αν έβαλες την τελευταία έκδοση της προηγούμενης εβδομάδας. Κάνε Update κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι χ829 είναι. Κάπου προχθές είχα βρει το χ820 4/64 198 αλλά που? Είχα ποστάρει μερικές σελίδες ποιο πίσω.

 

Έψαξα αρκετά αλλά δεν μπόρεσα να βρω το post σου (μέχρι τώρα έψαχνα βασικά) αν το βρεις πουθενά κάνε μία παράθεση αν δεν σου είναι κόπος. Θα συνεχίσω να ψάχνω βέβαια. (Δεν με ενδιαφέρει μόνο το 820 αλλά και το 822).

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

απο εδω παρηγγειλε κανεις? http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html

ερχεται απο ευρωπη? ειναι το 820?

και οι custom roms σε ποια μοντελ x820 , x829 ταιριαζουν?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ολα παίρνουν τις ιδιες ρομς. Δεν αλλαζει κατι πανω σε αυτο(αν κανω λαθος διορθωστε)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ είσαι τώρα? Σε miui μόνο δεν υπάρχει.

 

με Αγγλοκινέζικη stock stable αλλά όχι με κινητό X... πίστευα αυτές οι επιλογές θα ήταν τα ίδιες by default ανεξαρτήτως συσκευής.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πέρασα το stock moded launcher στην tele 23s και το τηλ έπεσε σε bootlooop! Και είχα μόλις εγκαταστήσει όλες τις εφαρμογές.. :(

ΠΡΟΣΟΧΉ!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν με μισή ματιά αυτό που έχω δει είναι ότι δεν έχω 4G. Ελπίζω με καμία επανεκκίνηση να ξεκινήσει! :)

Ελπιζω να εχεις στειλει μυνημα στην εταιρια σου για ενεργοποιηση 4G εε?? Εγω ετσι την ειχα πατησει. Λες και ειχα 4g κι απο χτες!!! χαχαχαχα!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ναι ηταν σαν καινούριο. Μπορείς να δεις το unboxing εδω

Με μουλτι δεν το παρελαβες? Ειδα το chrome σε σημειο που το εχουν οι μουλτι...

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις στειλει μυνημα στην εταιρια σου για ενεργοποιηση 4G εε?? Εγω ετσι την ειχα πατησει. Λες και ειχα 4g κι απο χτες!!! χαχαχαχα!!

Ενεργοποιημένο το είχα, αφού στην προηγούμενη ρομ ήταν όλα κανονικά ;)

Απλώς δεν είχε κάτσει καλά η ρύθμιση κατά την εγκατάσταση. Έφτιαξε με επανεκκίνηση. Πολύ συχνό φαινόμενο. Η αλήθεια είναι δε θυμάμαι αν σε κάποια EUI rom ήταν εντάξει από την αρχή :lol:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω το εξης προβλημα εχο την LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece όταν προσπαθώ να ενεργοποιησω το δακτυλικο αποτυπωμα στο ibank γραφω το i-code και δεν ενεργοποιείται η υπηρεσια έχω κάνη reset έχω μιλήση με την τραπεζα αλλά ακόμα δεν δουλεύει
Link to comment
Share on other sites

Με μουλτι δεν το παρελαβες? Ειδα το chrome σε σημειο που το εχουν οι μουλτι...

 

Ναι με multi-language.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ V4A σε μένα δουλεύει στο headset μόνο με τον ανταπτορα για 3,5mm ακουστικά, αλλά όχι με τα δικά του CDLA ακουστικά .

Νορμάλ, 3,5 ακουστικά με ανταπτορα η Bluetooth ακουστικά με aptx/BT 4.1. CDLA είναι proprietary.

 

To OTA θα βγει μάλλον σήμερα. V4a fixes, Nova 5.1b3 με le max fixes (για όσους δεν είναι στο Beta πρόγραμμα) και κάποια άλλα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

απο ευρωπαικη αποθηκη τι παιζει παιδια?

και ποια μοντελα?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό που βρήκα από ευρωπαϊκή αποθήκη http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html . Αν βρει κανένας άλλος τίποτα ας ενημερώσει γιατί από ότι βλέπω έχουν έλλειψη.
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Το μοναδικό που βρήκα από ευρωπαϊκή αποθήκη http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html . Αν βρει κανένας άλλος τίποτα ας ενημερώσει γιατί από ότι βλέπω έχουν έλλειψη.

αυτο βρηκα και εγω αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι

εσυ το αγορασες απο εκει?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Από εκεί πήρα το δικό μου.

Από Ιταλία το στελνουν με dhl σε 3 μέρες είναι στο σπίτι σου.

 

Μου έβγαλε πρόβλημα με το fingerprint μετά από συνεννόηση το έστειλα Σλοβενία και αφού διαπιστώθηκε ότι είναι hardware πρόβλημα μου εστειλαν καινούριο και μου πιστωσαν και τα μεταφορικά για να το στείλω.

 

Είμαι 100% ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

αυτο βρηκα και εγω αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο μαγαζι

εσυ το αγορασες απο εκει?

 

Δεν γνωρίζω πόσο αξιόπιστο είναι το μαγαζί, πιστεύω όμως πως θα βρεις πληροφορίες στο forum αν ψάξεις. Προσωπικά με ενδιαφέρει περισσότερο να βρω 6/64 Χ820 η Χ822 από Ευρώπη και 2ον να βρω γκρι.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά μια ερώτηση ποια είναι ή διαφορά στα δύο τηλέφωνα εδώ http://www.efox-shop.com/goods/search/index?encode=YTozOntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjE4OiJMZUVjbyBMZUVjbyBMZSBMZSAiO3M6MTg6InNlYXJjaF9lbmNvZGVfdGltZSI7aToxNDkxMDM5MjM1O30= και έχουν αυτήν την διαφορά τιμής , για το 6/128 ευχαριστώ!!!
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Νορμάλ, 3,5 ακουστικά με ανταπτορα η Bluetooth ακουστικά με aptx/BT 4.1. CDLA είναι proprietary.

 

To OTA θα βγει μάλλον σήμερα. V4a fixes, Nova 5.1b3 με le max fixes (για όσους δεν είναι στο Beta πρόγραμμα) και κάποια άλλα πράγματα.

 

Τάσσο καλησπέρα, το Νοva στο update δεν είναι το prime, ε;; Ρωτάω διότι κάθε φορά ξανακάνω εγκατάσταση το Prime, σε κάθε ΟΤΑ η Flash update...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γειά σας παιδιά μια ερώτηση ποια είναι ή διαφορά στα δύο τηλέφωνα εδώ http://www.efox-shop.com/goods/search/index?encode=YTozOntzOjE4OiJnb29kcy9zZWFyY2gvaW5kZXgiO3M6MDoiIjtzOjg6ImtleXdvcmRzIjtzOjE4OiJMZUVjbyBMZUVjbyBMZSBMZSAiO3M6MTg6InNlYXJjaF9lbmNvZGVfdGltZSI7aToxNDkxMDM5MjM1O30= και έχουν αυτήν την διαφορά τιμής , για το 6/128 ευχαριστώ!!!

 

Έχει απαντηθεί πρόσφατα και πιο πίσω κάνε μία αναζήτηση....

Μια σημαντική διαφορά... Το χ829 δεν έχει την B20(800) μπάντα...

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εδώ και τρεις μέρες έχω το τηλέφωνο φόρτιζε πάρα πολύ γρήγορα)(έχω βάλει την 23s) Σήμερα περιεργως κόλλησε αρκετή ώρα στο 62% Έβαλα ένα power bank και το συνέχισα τερμάτισε μέχρι 100% αλλά νομίζω ότι δεν είναι το ίδιο γρήγορο.. φυσικό βέβαια γιατί το power bank δεν υποστηρίζει quick charge Μήπως θέλει καμία ιδιαίτερη ρύθμιση μέσα στη rom?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...