Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψυχραιμια. Για να εχεις φτασει μεχρι εκει σημαινει οτι εχεις περασμενους σωστους drivers στον υπολογιστη. Αυτο σημαινει μπορει να διαβασει το κινητο.

Λοιπον:

1) Πατα παρατεταμενα το power για να σβησει.

2) Μολις σβησει και πριν προλαβει να εκκινησει ξανα, πατα μονο το Volume Up. Με τον τροπο αυτο, οταν το κινητο θα προσπαθησει να εκκινησει θα μπει σε TWRP και (εφοσον εχεις περασμενους σωστα τους drivers) θα ακουσεις το γλυκο ηχο της συνδεσης.

3) Απο τον υπολογιστη περνας τη ρομ χυμα στο κινητο.

4) Κανεις Reboot to Recovery για να δει σωστα και ολοκληρωμενα το αρχειο και κανεις εγκατασταση της ρομ.

5) Wipe dalvik & cache και μετα reboot και εισαι ετοιμος.

 

Καλη τυχη ;)

Χρωστάω κέρασμα!Όλα καλά τελικά!Σε ευχαριστώ πολύ! :)

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθεια!!!Εκανα πατατα.Περασα τελικα το twrp αλλα επελεξα να τα σβησει όλα από μεσα και να κανει φορματ(τικαρα ολες τις επιλογες).Τωρα το κινητο κολλαει αιωνια στο logo της leeco. Αν πατησω παρατεταμένα για να κλεισει επανεκκινει και παλι τα ιδια. Με πατημενο power up και volume down αναβει το μπλε λαμπακι και μαυρη οθονη...Mε volume down και power button μπαινει σε fastboot...τι κανουμε τωρα; Το κατεστρεψα;

 

Προς ενημέρωση όλων των νέων χρηστών - του κινητού σε προσπάθεια περάσματος ρο.. Το τελευταίο TWRP έχει αυτό το Bug όταν κάνουμε Full Wipe να μην ξεκινάει σε recovery και ας το επιλέξουμε γιατί χάνει τα script από τον εσωτερικό χώρο. Προτείνω λοιπόν όλοι όσοι ξεκινάτε τώρα το ταξίδι των ρομ να βάλετε το 3.0.2-1 που δεν έχει τέτοια θέματα. Στην πορεία βάζετε το 3.1.0-0. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άν διαβάσεις παραπάνω για πολλά ποστ θα δεις ότι είναι χ829...:p

+ 11€ μεταφορικά...

Διαφορές..http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7032217#post7032217

 

Χ829 είναι το 820 που βλέπεις είναι ο επεξεργαστής που φοράει ο Snapdragon 820..

 

Ακριβώς το ίδιο έχω και εγώ...Αλλά σταμάτησα να ασχολούμαι...

 

Εγώ δοκίμασα κάτι που έγραψε ένας φίλος πριν κάποιες σελίδες -λυπάμαι που δεν συγκράτησα το όνομά του, και τον ευχαριστώ. Παραθέτω αυτό που έγραψε: "Τα έσβησα (τα fingerprints) και αφού καθάρισα τον αισθητήρα τα πέρασα με ελαφρά νωπό δάκτυλο". Έκανα αυτό και τώρα δουλεύει μια χαρά.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα κάτι που έγραψε ένας φίλος πριν κάποιες σελίδες -λυπάμαι που δεν συγκράτησα το όνομά του, και τον ευχαριστώ. Παραθέτω αυτό που έγραψε: "Τα έσβησα (τα fingerprints) και αφού καθάρισα τον αισθητήρα τα πέρασα με ελαφρά νωπό δάκτυλο". Έκανα αυτό και τώρα δουλεύει μια χαρά.

 

Αυτά τα έχουμε πει εδώ και μήνες. Το θέμα είναι μετά από όλα αυτά και το Firmware αν δεν δουλευει. Πάντως καλά που το ανέφερες και πάλι. Κάνουμε stop την διεργασία Fingerprint biometric sensor clear data cache Σβήνουμε ολα τα αποτυπώματα και αφού έχουμε ultrasonic Fingerprint sensor που σημαίνει με υπέρηχους βάζουμε λίγο ζεστό νεράκι βρεχουμε το δακτυλικό και καταχωρούμε το ίδιο 3 φορές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπα είναι πολύ μεγάλο. Το 5,7 είναι ότι πρέπει άλλωστε το ίδιο hardware φοράνε που σημαίνει κάνουν και οι ρομ με μικρό αλλαγές. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν όλα τόσο εύκολα να γίνουν. Ευχαριστώ και πάλι Χρήστο και Τάσο για την τελευταία rom. Σε 10 λεπτακια ξεμπερδεψα και λειτουργούν όλα αψογα
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το κινητο πεθανε... Ειχα γυρω στο 80% μπαταρια. Πηγα να ξεκλειδωσω αλλα τιποτα. Πατησα power off παρατεταμενα παλι τιποτα.. πατησα volume up +down +power button δονησε το κινητο αλλα παλι τιποτα.. το συνδεσα πριν λιγο σε φορτιστη αυτοκινητου (γιατι ημουν εξω) τιποτα. Το εβαλα πριν 5 λεπτα σε φορτιστη τοιχου παλι τιποτα. Δεν αναβει ουτε το led λαμπακι.. υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δοκιμασω? Ειμαι εξωτερικο και δεν εχω μαζι μου υπολογιστη και χρειαζομαι το κινητο για το gps(γυρναω οδικως ατην τριτη απο Αυστρια).

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έχουμε πει εδώ και μήνες. Το θέμα είναι μετά από όλα αυτά και το Firmware αν δεν δουλευει. Πάντως καλά που το ανέφερες και πάλι. Κάνουμε stop την διεργασία Fingerprint biometric sensor clear data cache Σβήνουμε ολα τα αποτυπώματα και αφού έχουμε ultrasonic Fingerprint sensor που σημαίνει με υπέρηχους βάζουμε λίγο ζεστό νεράκι βρεχουμε το δακτυλικό και καταχωρούμε το ίδιο 3 φορές.

 

Επαναφερατε παλι το θεμα και το ειχα ξεχασει :P

Το FP μου εμενα λειτουργει αμεσα και πολυ γρηγορα μονο με το που κλειδωσει η ο οθονη... αν περασουν 2-3 λεπτα....μετα τιποτα... δεν ειναι οτι δεν δουλευει καθολου.

Δεν νομιζω να εχουν σχεση ολες οι προαναφερθεισες λυσεις... :wacko:

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερατε παλι το θεμα και το ειχα ξεχασει :P

Το FP μου εμενα λειτουργει αμεσα και πολυ γρηγορα μονο με το που κλειδωσει η ο οθονη... αν περασουν 2-3 λεπτα....μετα τιποτα... δεν ειναι οτι δεν δουλευει καθολου.

Δεν νομιζω να εχουν σχεση ολες οι προαναφερθεισες λυσεις... :wacko:

Και σε μένα το ίδιο με την telephone 23s!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο λιγο το κινητο πεθανε... Ειχα γυρω στο 80% μπαταρια. Πηγα να ξεκλειδωσω αλλα τιποτα. Πατησα power off παρατεταμενα παλι τιποτα.. πατησα volume up +down +power button δονησε το κινητο αλλα παλι τιποτα.. το συνδεσα πριν λιγο σε φορτιστη αυτοκινητου (γιατι ημουν εξω) τιποτα. Το εβαλα πριν 5 λεπτα σε φορτιστη τοιχου παλι τιποτα. Δεν αναβει ουτε το led λαμπακι.. υπαρχει κατι αλλο που μπορω να δοκιμασω? Ειμαι εξωτερικο και δεν εχω μαζι μου υπολογιστη και χρειαζομαι το κινητο για το gps(γυρναω οδικως ατην τριτη απο Αυστρια).

Κανε εναν κοπο και αλλαξε το usb to type C cable. Εχω διαβασει οτι γενικα εχουν θεματα τα καλωδια και δημιουργουν προβληματα στις φορτισεις.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κανε εναν κοπο και αλλαξε το usb to type C cable. Εχω διαβασει οτι γενικα εχουν θεματα τα καλωδια και δημιουργουν προβληματα στις φορτισεις.

 

Στο αυτοκινητο εχω αλλο καλωδιο... Το θεμα ειναι οτι ειχα 80% μπαταρια. Το αφηνω ετσι στην πριζα τωρα να δω αν θα γινει κατι..

 

Edit: ΑΝΟΙΞΕ!!! Κρατησε το power button πανω απο ενα λεπτο πατημενο και ανοιξε κανονικα!

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερατε παλι το θεμα και το ειχα ξεχασει :P

Το FP μου εμενα λειτουργει αμεσα και πολυ γρηγορα μονο με το που κλειδωσει η ο οθονη... αν περασουν 2-3 λεπτα....μετα τιποτα... δεν ειναι οτι δεν δουλευει καθολου.

Δεν νομιζω να εχουν σχεση ολες οι προαναφερθεισες λυσεις... :wacko:

 

Και σε μενα το ιδιο με tele 23s.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δουλεύει σωστά το fp.

 

Επαναφερατε παλι το θεμα και το ειχα ξεχασει :P

Το FP μου εμενα λειτουργει αμεσα και πολυ γρηγορα μονο με το που κλειδωσει η ο οθονη... αν περασουν 2-3 λεπτα....μετα τιποτα... δεν ειναι οτι δεν δουλευει καθολου.

Δεν νομιζω να εχουν σχεση ολες οι προαναφερθεισες λυσεις... :wacko:

 

Και σε μένα το ίδιο με την telephone 23s!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και σε μενα το ιδιο με tele 23s.

 

Και μένα το ίδιο ακριβώς

 

Παιδια σε οσους το fp δεν δουλευει λιγα δευτερολεπτα/λεπτα αφου κλεισετε την οθονη αλλα γενικα δουλευει δοκιμαστε να αλλαξετε το firmware που εχει δωσει ο Χρηστος απο το δικο του.Εγω το δοκιμασα και εστρωσε και πλεον παει σφαιρα.Εδω ειναι το link για το firmware και πως να το κανετε: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7067500#post7067500

Edited by original1924
Link to comment
Share on other sites

Το να πέφτει σε ύπνο το δακτυλικό το πάθαινα κ εγώ η λύση είναι σε αυτές τις σελίδες 100% επιτυχία

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rom-small-eui-5-9-aurel-battery-t3524531/page28

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έχω περάσει την 23s πραγματικά έχω άλλο κινητό. Πολύ πιο γρήγορο και αεράτο και οφείλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου στον Crisbal!2-3 θεματακια έχω μόνο που λογικά λύνονται. Καταρχήν στην stock το gps το είχα σε δίκτυα wifi και κινητής και έπιαναν κανονικά σε εφαρμογές καιρό και στους χάρτες. Τώρα δυστυχώς πρέπει να ανοίξω και το κανονικό gps για να έχω στίγμα.Διορθωνεται κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω. Περιμένω από coolicool το x829 128GB. Αν έρθει χωρίς ελληνικά και έχει αγγλικά και κινέζικα σημαίνει ότι είναι official untouched rom από την leeco?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βλέπω ότι έχει το MAX 2 4g+

 

Screenshot_20170403_113553.jpg

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από χθες που έχω περάσει την 23s πραγματικά έχω άλλο κινητό. Πολύ πιο γρήγορο και αεράτο και οφείλω να δώσω τα συγχαρητήριά μου στον Crisbal!2-3 θεματακια έχω μόνο που λογικά λύνονται. Καταρχήν στην stock το gps το είχα σε δίκτυα wifi και κινητής και έπιαναν κανονικά σε εφαρμογές καιρό και στους χάρτες. Τώρα δυστυχώς πρέπει να ανοίξω και το κανονικό gps για να έχω στίγμα.Διορθωνεται κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ρυθμίσεις είναι από τον διαχειριστή τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά ή από τα έξτρα Settings στις κάρτες. Αν θυμάται κάποιος άλλος να σου πει. Να μπει εκεί που λέει υψηλή ακρίβεια και gps & wifi & data

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω. Περιμένω από coolicool το x829 128GB. Αν έρθει χωρίς ελληνικά και έχει αγγλικά και κινέζικα σημαίνει ότι είναι official untouched rom από την leeco?

 

Ναι και αν έχει Official Update στις ρυθμίσεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις είναι από τον διαχειριστή τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά ή από τα έξτρα Settings στις κάρτες. Αν θυμάται κάποιος άλλος να σου πει. Να μπει εκεί που λέει υψηλή ακρίβεια και gps & wifi & data

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι και αν έχει Official Update στις ρυθμίσεις.

Μπορείς να μου στείλεις ένα screenshot τι ακριβώς εννοείς για το official update ;

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις είναι από τον διαχειριστή τηλεφώνου αν θυμάμαι καλά ή από τα έξτρα Settings στις κάρτες. Αν θυμάται κάποιος άλλος να σου πει. Να μπει εκεί που λέει υψηλή ακρίβεια και gps & wifi & data

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι και αν έχει Official Update στις ρυθμίσεις.

Δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω κάπου..

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα δουλεύει σωστά το fp.

 

Διαχειριστής τηλεφώνου και μετά διαχείριση ενέργειας και μετά ξετικαρετε το πάνω πάνω μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια ύπνου. Δοκιμάστε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου στείλεις ένα screenshot τι ακριβώς εννοείς για το official update ;

 

Θα το βλέπεις στις ρυθμίσεις στην μέση και στο πληροφορίες τηλεφώνου επάνω επάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι πρεπει να κανω ωστε να μην εξαφανιζεται η εκαστοτε επιλεγμενη ταπετσαρια σε καθε restart της συσκευης??

Να βάλεις πίσω τα μαμά apk's για τα wallpapers..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...