Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει τύχει να προσπαθήσω 2 με 3 φορές να εγκαταστήσω διάφορα backup που είχα κρατήσει, αλλά είτε δεν έβλεπε το αρχείο μέσα στο φλασάκι είτε στον ίδιο τον εσωτερικό του χώρο.

Είχε κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Κάποια ιδέα;

Συμβαίνει ναι στην rr και εγώ όσες φορές προσπάθησα τζίφος. Ωχ τώρα είδα ότι είσαι εσύ Κωστάκη αγόρι μου χαχαχαχαχα

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα χρήσης του x829 με 23s crisbal διαπιστώνω τα εξής

1. Το γνωστό πρόβλημα με το fingerprint που πεφτει σε sleep mode

2. Δεν λειτουργεί η τοποθεσία χωρίς χρήση gps (μόνο δίκτυα wifi κινητής)

3. Δεν λειτουργεί το φως ειδοποίησης κλήσεων

 

αυτά για την ώρα προτάσεις δεκτές...

Link to comment
Share on other sites

http://www.duangtop.com/letv-leeco-le-max-2-x820-smartphone-32gb-p-170.html

 

X820 gold 4/32 199 usd... Απο εδω ειχα παρει το γνησιο leeco τζαμακι και μου εστειλε ενα τσουβαλι δωρα ;)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.duangtop.com/letv-leeco-le-max-2-x820-smartphone-32gb-p-170.html

 

X820 gold 4/32 199 usd... Απο εδω ειχα παρει το γνησιο leeco τζαμακι και μου εστειλε ενα τσουβαλι δωρα ;)

Δεν ειναι X820. Δεν υποστηριζει Β20. Επισης δεν υπαρχει X820 4/32 σε χρυσο. ;)

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι X820. Δεν υποστηριζει Β20. ;)

Το λεει καθαρα πανω x820 και το εχει σε gold και rose gold...(edit/σορρυ μολις ειδα grey+ gold)

Επισης γραφει για 800mhz.

Βεβαια ενα μηνυμα πριν την αγορα παντα καλο ειναι για σιγουρια..

Στα αλλα μοντελα που εχει δε γραφει χ820 μονο σε αυτο..

Οποιος ενδιαφερεται αγοραζει με προσοχη και paypal ;)

Εγω εχω την καλυτερη εντυπωση παντως ..

Με 12 usd εστειλε ενα tempered γνησιο le 2 απο λαθος), ενα πολυ καλο για lemax 2 δωρο, handsfree δωρο, και μετα εστειλε και το γνησιο για το lemax 2 .. ;)

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια μέρα χρήσης του x829 με 23s crisbal διαπιστώνω τα εξής

1. Το γνωστό πρόβλημα με το fingerprint που πεφτει σε sleep mode

2. Δεν λειτουργεί η τοποθεσία χωρίς χρήση gps (μόνο δίκτυα wifi κινητής)

3. Δεν λειτουργεί το φως ειδοποίησης κλήσεων

 

αυτά για την ώρα προτάσεις δεκτές...

Τα δύο πρώτα τα έχω και εγώ και δεν έχω βρει λύση. Για τις ειδοποιήσεις με το φωτακι θα πας ρυθμίσεις-προβολη- φωτεινός παλμός ειδοποιήσεις και επέλεξε τα όλα σε ότι χρώμα θέλεις.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι κανονικά από διαχειριστή τηλεφώνου κάνεις ότι θες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι νόμιζα ότι δεν αναγνωρίζει το Fingerprint. Αυτό είναι clear Fingerprint. Αν προλάβω να κάνουμε και ένα για το patern.

 

 

 

Τον εχω κανει φυλλο και φτερο τπν διαχειριστη τηλεφωνου και δεν μπορω να το βρω. Βασικα μου φαινεται οτι εχει λιγες ρυθμισεις. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που ακριβως είναι; Επισης το fix για το fingerprint που πεφτει σε deep sleep δε μου δούλεψε. Αν βαλω απο πανω τη stock 20s και μετα καπακια απο πανω την telegram στρωσει;

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα τα έχω και εγώ και δεν έχω βρει λύση. Για τις ειδοποιήσεις με το φωτακι θα πας ρυθμίσεις-προβολη- φωτεινός παλμός ειδοποιήσεις και επέλεξε τα όλα σε ότι χρώμα θέλεις.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Τον εχω κανει φυλλο και φτερο τπν διαχειριστη τηλεφωνου και δεν μπορω να το βρω. Βασικα μου φαινεται οτι εχει λιγες ρυθμισεις. Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις που ακριβως είναι; Επισης το fix για το fingerprint που πεφτει σε deep sleep δε μου δούλεψε. Αν βαλω απο πανω τη stock 20s και μετα καπακια απο πανω την telegram στρωσει;

 

Ναι..σε εμένα είχε φτιάξει..βάλε την 20 μπουταρε να δεις αν δουλεύει ..αν έφτιαξε πέρνα από πάνω όποια θες μετά

Link to comment
Share on other sites

Το greenify χρειάζεται η είναι περιττό λίγο ύπαρξης του διαχειριστή?

Νομίζω είναι περιττό.Έχει επιλογές ο διαχειριστής τηλεφώνου.

 

 

Στάλθηκε από το unknown μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για οποιον ενδιαφέρεται! Μετά από περασμα της stock 20s και ξαναπερασμα από πάνω της τελεγραμμ και το δαχτυλικο και το στιγμα με wifi και δικτυο τηλεφωνου λειτουργουν ρολοι!:D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πατησα μην ξαναεμφανιστει η ερώτηση οαν συνδέωστο υπολογιστή με usb ανδ θέλω mtp , μόνο φόρτιση κτλ. Νόμιζα ότι θα εμφανίζεται πάντα σαν mtp αλλά τελικά μόνο φορτίζει. Ξέρει κανείς πως το ξαναενεργοποιώ γιατί δεν μπορώ να το βρω.----

ακυρο το βρήκα πάτησα πάνω στο εικονίδιο usb πάνω αριστερά και εμφανίστηκε για όποιον ενδιαφέρεται

Edited by geom_
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση σχετικά με την telegram

Παλεύω να αλλάξω lock screen image και δεν μπορώ !

Είτε με long press στην αρχική οθόνη, είτε μέσω της εφαρμογής Άλμπουμ, είτε μέσω explorer όταν πατάω "χρήση ως" μου δίνει επιλογή μόνο για ταπετσαρία και όχι για οθόνη κλειδώματος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για οποιον ενδιαφέρεται! Μετά από περασμα της stock 20s και ξαναπερασμα από πάνω της τελεγραμμ και το δαχτυλικο και το στιγμα με wifi και δικτυο τηλεφωνου λειτουργουν ρολοι!:D

 

Χωρίς κανένα wipe και στα 2 περάσματα?

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο πρώτα τα έχω και εγώ και δεν έχω βρει λύση. Για τις ειδοποιήσεις με το φωτακι θα πας ρυθμίσεις-προβολη- φωτεινός παλμός ειδοποιήσεις και επέλεξε τα όλα σε ότι χρώμα θέλεις.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχω κοιτάξει στη προβολή φωτεινός παλμός ειναι όλα ενεργοποιημένα και επίσης δεν έχει επιλογή χρώματος

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κανένα wipe και στα 2 περάσματα?

 

Αν δεν κάνω λάθος...Wipe μόνο την πρώτη.

Θα το δοκιμάσω το μεσημέρι...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για οποιον ενδιαφέρεται! Μετά από περασμα της stock 20s και ξαναπερασμα από πάνω της τελεγραμμ και το δαχτυλικο και το στιγμα με wifi και δικτυο τηλεφωνου λειτουργουν ρολοι!:D

 

Καλημέρα. Τι σημαίνει λοιπόν αυτό? Ότι αν περάσεις μόνο το Firmware ολόκληρο της 20s CN πάνω από την tele_23 θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. Είπαμε. Στο Firmware update είναι όλα τα έξτρα partitions (εικονικά) που αφορούν Bootloader, Modem, radio baseband Κλπ.

Και αυτό που έκανες όμως είναι μία χαρά. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο που λένε! ;):lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε πότε.... :lol:

https://gizchina.it/2017/03/leeco-le-max-2-android-nougat/

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση σχετικά με την telegram

Παλεύω να αλλάξω lock screen image και δεν μπορώ !

Είτε με long press στην αρχική οθόνη, είτε μέσω της εφαρμογής Άλμπουμ, είτε μέσω explorer όταν πατάω "χρήση ως" μου δίνει επιλογή μόνο για ταπετσαρία και όχι για οθόνη κλειδώματος.

 

Δεν πρόλαβα να δω αν ανέβασε ο Τάσος το Update. Το έχουμε διορθώσει αυτό και βάλαμε και έξτρα Ram Check στις ρυθμίσεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αλλα 2 προβληματάκια που έχω cris και δε ξέρω πως να τα διορθώσω.

Αρχικά όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο και μου κάνουν κλήση δεν ανάβει η οθόνη και αν πατήσω το power για να ανάψει κάνει απόριψη κλήσης.

Το δεύτερο εχει να κάνει με το messenger που δε μου πετάει σε κυκλάκι δεξιά τα εισερχόμενα μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εχω περασει telegram 23s.32

καπου ειδα πως μπορω να περασω ενα moden update για να γινει το κινητο σαν το 820 απο θεμα καλυψης δικτυου.

μπορει καποιος παλιος να μου στειλει το link δεν το βρισκω..

ευχαριστω. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Με το που πέρασα την 20s stock και από πάνω την telegram και ενώ διορθωθηκαν όλα τα θέματα που είχα, προεκυψε ένα άλλο. Στο πληκτρολόγιο gboard και ενώ έχω επιλεγμένα τα ελληνικά παραμένει το αγγλικό πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω ελληνικά. Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:(

cris υπαρχει περιπτωση το χ 829 να δει μπαντα b20 ?

thanks

 

έχει δοθεί απάντηση για αυτό ποιο πριν σε καμιά περίπτωση:(

Edited by pyrgoslyvios
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

http://www.duangtop.com/letv-leeco-le-max-2-x820-smartphone-32gb-p-170.html

 

X820 gold 4/32 199 usd... Απο εδω ειχα παρει το γνησιο leeco τζαμακι και μου εστειλε ενα τσουβαλι δωρα ;)

 

Από τελωνείο ?

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Με το που πέρασα την 20s stock και από πάνω την telegram και ενώ διορθωθηκαν όλα τα θέματα που είχα, προεκυψε ένα άλλο. Στο πληκτρολόγιο gboard και ενώ έχω επιλεγμένα τα ελληνικά παραμένει το αγγλικό πληκτρολόγιο με αποτέλεσμα να μην μπορώ να γράψω ελληνικά. Διορθώνεται κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασα τα πάντα! Το έσβησα από το σύστημα, το ξαναπέρασα με apk αλλά αυτό τίποτα. Αρνείται να γράψει ελληνικά. Τελικά πέρασα το SwiftKey και μπορώ και ξαναγράφω. Επειδή όμως προτιμώ το gboard θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος αν μου πει πως θα το κάνω να γράφει ελληνικά και όχι αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...