Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θριαμβος, περασα την 20ς clean instal , μετα στο καπακι την tele (no wipe) και τα fp δουλευουν σφαιρα ! τωρα κατεβαζω και το OTA 34 .( μονο θεμα που ειχα αργει πολυ το accuweateher να βρει την τοποθεσια για να φορτωσει το widget )
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

θριαμβος, περασα την 20ς clean instal , μετα στο καπακι την tele (no wipe) και τα fp δουλευουν σφαιρα ! τωρα κατεβαζω και το OTA 34 .( μονο θεμα που ειχα αργει πολυ το accuweateher να βρει την τοποθεσια για να φορτωσει το widget )

 

Μόνο σε εμένα δεν δούλεψε;;;; ;;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μετα τo κατεβασμα της ΟΤΑ 34, και αφου το κινητο μπηκε recovery και την εγκατεστησε, εχει κολλησει στην επανεκκινηση εδω και κανα 15λεπτο. Εχει μεινει στο λογοτυπο της EUI που λεει απο κατω Εναρξη εφαρμογων. Δεν εχει κολλησει, καθως βλεπω τα πολυχρωμο κυκλακι να κινειται. Τι κανουμε?? Φοβαμαι να το πειραξω.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μετα τo κατεβασμα της ΟΤΑ 34, και αφου το κινητο μπηκε recovery και την εγκατεστησε, εχει κολλησει στην επανεκκινηση εδω και κανα 15λεπτο. Εχει μεινει στο λογοτυπο της EUI που λεει απο κατω Εναρξη εφαρμογων. Δεν εχει κολλησει, καθως βλεπω τα πολυχρωμο κυκλακι να κινειται. Τι κανουμε?? Φοβαμαι να το πειραξω.

Μετα την αναβάθμιση κάνει optimized​ τα Apps και μπουταρι μέσα στο σύστημα. πρωτού να δωθεί το ΟΤΑ δοκιμάζεται πρώτα από 5, 6 παιδιά και μετά το κάνουμε Public

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβάθμιση κάνει optimized​ τα Apps και μπουταρι μέσα στο σύστημα. πρωτού να δωθεί το ΟΤΑ δοκιμάζεται πρώτα από 5, 6 παιδιά και μετά το κάνουμε Public

Άρα κακώς κάναμε το update.. Πάω για φλασάρισμα ξανά..

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

και μενα κολησε μετα το αρχικο logo ουτε καν μπορω να βαλω το σιμ password ,αναγκαστικα εκανα restore που δεν πευχε ...και τωρα ολα ξανα μανα ... πως μπορβ να βρω το προηγουμενο το προηγουμενο οτα #33?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Μετα τo κατεβασμα της ΟΤΑ 34, και αφου το κινητο μπηκε recovery και την εγκατεστησε, εχει κολλησει στην επανεκκινηση εδω και κανα 15λεπτο. Εχει μεινει στο λογοτυπο της EUI που λεει απο κατω Εναρξη εφαρμογων. Δεν εχει κολλησει, καθως βλεπω τα πολυχρωμο κυκλακι να κινειται. Τι κανουμε?? Φοβαμαι να το πειραξω.

 

Kαι μένα ακριβώς τα ίδια. Κάτι δεν πάει καλά με την 34. Κρίμα και δεν είχα μπακαπ εδώ. από την αρχή πάλι.

 

ως τότε προτείνω να μην περάσει κανείς την 34.

 

Επίσης τελειώνει το optimizing apps καθώς ακούω τις ειδοποιήσεις να σκάνε, αλλά δεν φευγει από αυτήν την οθόνη ποτε. Μετά από force reboot, δείχνει το φόντο αλλά το κινητό είναι νεκρό, δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Δοκίμασα wipe dalvik, cache και δεν βοήθησε.

Edited by chrisgala13
Link to comment
Share on other sites

Να πω ένα καλό πάντως ότι έκανα μια επανεκκίνηση και είδα το νέο boot animation.. Δυνατό! :up:

 

Αν και η σωστή ορθογραφία είναι Heavily modded :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι μένα ακριβώς τα ίδια. Κάτι δεν πάει καλά με την 34. Κρίμα και δεν είχα μπακαπ εδώ. από την αρχή πάλι.

 

ως τότε προτείνω να μην περάσει κανείς την 34.

 

Επίσης τελειώνει το optimizing apps καθώς ακούω τις ειδοποιήσεις να σκάνε, αλλά δεν φευγει από αυτήν την οθόνη ποτε. Μετά από force reboot, δείχνει το φόντο αλλά το κινητό είναι νεκρό, δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα. Δοκίμασα wipe dalvik, cache και δεν βοήθησε.

κάνε ρεβοοτ

Link to comment
Share on other sites

κάνε ρεβοοτ

 

έχω κάνει 4. Απλά δεν κάνει τίποτα. Δείχνει το φόντο, την μπάρα κατάστασης, και κατα τα άλλα νεκρό. Δε λειτουργεί κανένα κουμπί, τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάνει 4. Απλά δεν κάνει τίποτα. Δείχνει το φόντο, την μπάρα κατάστασης, και κατα τα άλλα νεκρό. Δε λειτουργεί κανένα κουμπί, τίποτα.

Aκριβως τα ιδια κι εδω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Αν και η σωστή ορθογραφία είναι Heavily modded :p

Ακόμα καλύτερα Heavenly! ;)

έχω κάνει 4. Απλά δεν κάνει τίποτα. Δείχνει το φόντο, την μπάρα κατάστασης, και κατα τα άλλα νεκρό. Δε λειτουργεί κανένα κουμπί, τίποτα.

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα ίδια..

Έκανα και ένα δεύτερο βήμα εγώ, μπήκα recovery έκανα clear dalvic & cache και το cache, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Optimizing apps και μετά όσα λέει ο συννόνοματος από πάνω..

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Aκριβως τα ιδια κι εδω.

 

Και γω ακριβως το ιδιο μετα την αναβαθμιση...

 

Ακόμα καλύτερα Heavenly! ;)

Επιβεβαιώνω κι εγώ τα ίδια..

Έκανα και ένα δεύτερο βήμα εγώ, μπήκα recovery έκανα clear dalvic & cache και το cache, αλλά το αποτέλεσμα ήταν το ίδιο. Optimizing apps και μετά όσα λέει ο συννόνοματος από πάνω..

 

Λοιπόν βρήκα τι φταίει. Το ΟΤΑ 34 έσβησε τον Νοβα. Αρα δεν εχει launcher το κινητό. Μπήκα από desktop στο playstore, πάτησα να περαστεί ενα τυχαίο launcher γιατί για κάποιο λόγο το nova λεει ότι δεν είναι συμβατό, περίμενα 30 δεύτερα να μπει ο launcher ο άλλος και τώρα όλα οκ. Ξαναπερνάω nova.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα τι φταίει. Το ΟΤΑ 34 έσβησε τον Νοβα. Αρα δεν εχει launcher το κινητό. Μπήκα από desktop στο playstore, πάτησα να περαστεί ενα τυχαίο launcher γιατί για κάποιο λόγο το nova λεει ότι δεν είναι συμβατό, περίμενα 30 δεύτερα να μπει ο launcher ο άλλος και τώρα όλα οκ. Ξαναπερνάω nova.

Αν ρωτήσω πως έκανες εγκατάσταση launcher από desktop στο κινητό θα φανώ εντελώς τελευταίος γιδοβοσκός;; :lol::blink::ninja:

Το σκέφτηκα κι εγώ αυτό με το launcher, αλλά δεν είχα λύση με την καμία..

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Χαχα καθόλου. Μπαίνεις play.google.com κάνεις σύνδεση με το λογαριασμό σου. Επιλέγεις μία εφαρμογή (ΠΧ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cmnlauncher) και επιλέγεις το κινητό σου και μετά ΟΚ. Περιμένεις 30-40 δεύτερα να κατέβει στο κινητό και να περαστεί, και μετά όλα οκ. Αν δεν ξεκολλάει το κινητό, κάνε είτε reboot είτε κάντε του μία κλήση.

 

Αφού ανοίξει κομπλέ, ξανακατεβάζετε ΝΟΒΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναπερασα απο πανω χωρις κανενα wipe την rom που ειχα. Την tele 23. Περασε μια χαρα απο TWRP, εκκινησε, αμεσως ξαναπερασε τον Nova (επιβεβαιωνω οτι εκει ηταν το προβλημα) και ολα οκ. Περναω ta updates τωρα. Θα μπουν ολα εκτος το τελευταιο, το .34
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναπερασα απο πανω χωρις κανενα wipe την rom που ειχα. Την tele 23. Περασε μια χαρα απο TWRP εκκινησε, αμεσως ξαναπερασε τον Nova (επιβεβαιωνω οτι εκει ηταν το προβλημα) και ολα οκ. Περναω ta updates τωρα. Θα μπουν ολα εκτος το τελευταιο, το .34

 

Πέρνα και το 34 απλά πέρνα κι άλλο ένα launcher πριν το update, ώστε μετά να έχει κάτι να εκκινήσει.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα καθόλου. Μπαίνεις play.google.com κάνεις σύνδεση με το λογαριασμό σου. Επιλέγεις μία εφαρμογή (ΠΧ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cmnlauncher) και επιλέγεις το κινητό σου και μετά ΟΚ. Περιμένεις 30-40 δεύτερα να κατέβει στο κινητό και να περαστεί, και μετά όλα οκ. Αν δεν ξεκολλάει το κινητό, κάνε είτε reboot είτε κάντε του μία κλήση.

 

Αφού ανοίξει κομπλέ, ξανακατεβάζετε ΝΟΒΑ

Προφανώς το κινητό πρέπει να είναι ανοιχτό και συνδεδεμένο στο ίντερνετ..

Σ'ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω αύριο γιατί είμαι από τάμπλετ και με πετάει στο το play store το δικό του.. :)

Καληνύχτα από μένα!

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγω ξαναπερασα απο πανω χωρις κανενα wipe την rom που ειχα. Την tele 23. Περασε μια χαρα απο TWRP, εκκινησε, αμεσως ξαναπερασε τον Nova (επιβεβαιωνω οτι εκει ηταν το προβλημα) και ολα οκ. Περναω ta updates τωρα. Θα μπουν ολα εκτος το τελευταιο, το .34

 

πως τα κατεβαζουμε πλην το 34 θελω μεχρι το 33

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό είναι ακόμα κι ας είναι κολλημένο στην οθόνη αυτή. Καληνύχτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως τα κατεβαζουμε πλην το 34 θελω μεχρι το 33

 

Πάνε πρώτη σελίδα, το λινκ για την google rom είναι εκεί (μέχρι 33 ή 32 δε θυμάμαι)

Link to comment
Share on other sites

Ανοιχτό είναι ακόμα κι ας είναι κολλημένο στην οθόνη αυτή. Καληνύχτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πάνε πρώτη σελίδα, το λινκ για την google rom είναι εκεί (μέχρι 33 ή 32 δε θυμάμαι)

https://mega.nz/#!Ag4zzDra...ddI6C2ZuVseZ9w

 

 

 

αυτο ειναι ετσι ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...