Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε τότε την 23s32 dirty flash

 

Την έκανα το μεσημέρι, γιατί είχα και εγώ το ίδιο θέμα με το. 34 που τελικά το έφτιαξες...

Αυτό ξεκίνησε από τότε που έβαλα τη 20s και μετά ξανά τελε για να φτιάξω το fp και δεν τα κατάφερα...

Τώρα θα φλασαρω αν είναι 23s CN του Χρήστου και μετά τελε μήπως φτιάξουν και τα δύο...

Τι λες;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα την εβαλα την Rom , το σκαλιζω συνεχεια , καλη μου φαινεται ... εχει και πολυ παραμετροποιηση αμα θες για ολα

Νεοτερα σε λιγες μερες :)

παιδιά, η RR είναι η ομορφότερη ΡΟΜ μακράν, με απίστευτη παραμετροποίηση. Έχει φυσικά και τα θέματα της, όπως ότι δεν μπορεί να εκτελέσει κλήσεις με CDLA ακουστικά κτλ.

 

Την μπαταρία ειδικά, τη ρουφάει όπως εγώ το Jameson....

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Με το suhide κρύβεις τελείως το ρουτ από ότι εφαρμογή θέλεις. Έτσι χρησιμοποιώ το cosmote GO. Δεν έχω δοκιμάσει εφαρμογή τράπεζας γιατί μπαίνω μέσω Chrome αλλά πιστεύω θα δουλεύει κανονικά.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Έκανες flash το suhide 0.55 από twrp??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά, η RR είναι η ομορφότερη ΡΟΜ μακράν, με απίστευτη παραμετροποίηση. Έχει φυσικά και τα θέματα της, όπως ότι δεν μπορεί να εκτελέσει κλήσεις με CDLA ακουστικά κτλ.

 

Την μπαταρία ειδικά, τη ρουφάει όπως εγώ το Jameson....

 

Μεγάλο κακό αυτό... Με τελε ποιανουμε αδερφέ και 7-8 ώρες sot....

 

Και ήρεμα με το Jameson :P

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναεβαλες τηλ τελε;

 

Κατέβασα αυτό το Firmware Update https://mega.nz/#!Ag4zzDra!FPTruHP8kwqj0AX53mzj2rM42lh9FddI6C2ZuVseZ9w το έβαλα χύμα στο κινητό κ το έκανα απλά install.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Την έκανα το μεσημέρι, γιατί είχα και εγώ το ίδιο θέμα με το. 34 που τελικά το έφτιαξες...

Αυτό ξεκίνησε από τότε που έβαλα τη 20s και μετά ξανά τελε για να φτιάξω το fp και δεν τα κατάφερα...

Τώρα θα φλασαρω αν είναι 23s CN του Χρήστου και μετά τελε μήπως φτιάξουν και τα δύο...

Τι λες;;

πέστο ντε. Κάνε Clean γιατί έχεις στο data/data κατάλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος το αντιμετώπισε...

Είμαι με τελεγραμ 23s. Σήμερα όταν λάμβανα κλήσεις δεν άνοιγε αυτόματα η οθόνη και αν πατούσα το power button έκλεινα την κλήση και άνοιγα μετά με fp και, βέβαια, έπρεπε να καλέσω μετά εγώ πίσω.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Τάσο αν προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις ένα zip με το OTA 34 για να το κάνουμε Dirty flash όσοι είχανε πρόβλημα χθες βράδυ;

Ευχαριστώ.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τάσο αν προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις ένα zip με το OTA 34 για να το κάνουμε Dirty flash όσοι είχανε πρόβλημα χθες βράδυ;

Ευχαριστώ.

 

Ξαναπερνα από πάνω 23s 32

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κάποιος το αντιμετώπισε...

Είμαι με τελεγραμ 23s. Σήμερα όταν λάμβανα κλήσεις δεν άνοιγε αυτόματα η οθόνη και αν πατούσα το power button έκλεινα την κλήση και άνοιγα μετά με fp και, βέβαια, έπρεπε να καλέσω μετά εγώ πίσω.

 

Το έπαθα δύο - τρεις φορές...Αλλά με τόσες αλλαγές και wipes δεν έχω κάποιο θέμα (νομίζω..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πέστο ντε. Κάνε Clean γιατί έχεις στο data/data κατάλοιπα

 

Το έκανα...Όλα καλα...

Αλλά άντε πάλι από την αρχή :P

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει τι διαθέσιμο αποθηκευτικό χώρο του δίνει με τα 60 gb? Όταν τονοητα εχθές έχω την εντύπωση ήταν κοντά στα 54 σήμερα που πέρασα την τον του Ινδού μου έδινε 52 με κάτι φωτογραφίες πήγα στα 51,3 και με μόνες εγκαταστάσεις antutu messenger και Viber όταν το κοίταξα ήταν στα 49,έσβησα φωτογραφίες αλλά πήγα στα 50 με μόνο 3 εγκαταστημένες εφαρμογές

Επίσης ενώ πάτησα clean install δεν μου είχε σβήσει 2-3 φωτογραφίες που είχα τραβήξει ούτε κάτι φακέλους από εφαρμογές,τα έσβησα μετά εγώ

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζω την 7.4.3 οπότε εκεί θα το έχει αν πάνε όλα καλά.. :lol:

 

Το apn το έφτιαξα τελικά,ένα μπαγκ που βρήκα ειναι οτι δεν απενεργοποιεί σιμ,ενώ την κανεις off δεν τερματίζει,

Στα πολύ θετικά τρομερή απόδοση μπαταρίας!!!

26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Τάσο αν προλαβαίνεις μπορείς να κάνεις ένα zip με το OTA 34 για να το κάνουμε Dirty flash όσοι είχανε πρόβλημα χθες βράδυ;

Ευχαριστώ.

https://www.magentacloud.de/lnk/sFOxDIe2

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται σε κανέναν άλλο το κάτω μέρος εκεί που είναι τα "κουμπιά";

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εμένα ζεστενόταν κάποια στιγμή το κινητό κάτω προς τα κουμπιά με το φως. Νομίζω με την 23s ήταν. Ιδίως με ενεργό gps, πάρα μα πάρα πολύ ζεστό. Παραδόξως όμως δεν επιρρέαζε τη διάρκεια της μπαταρίας.

 

Εν αναμονη για το κινητο, ψαχνω να βρω αν γινετε να δουλεψει η καμερα του σε manual mode και αν υπαρχει τροπος να παρουμε raw αρχειο απο την καμερα. Εχει δοκιμασει κανεις να ξεκλειδωσει το camera2api σε αυτη την συσκευη;

 

Αν δεν κάνω λάθος, σε όλες τις rom του CrisBal είναι ξεκλείδωτο το camera2api.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες flash το suhide 0.55 από twrp??

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μεγάλο κακό αυτό... Με τελε ποιανουμε αδερφέ και 7-8 ώρες sot....

 

Και ήρεμα με το Jameson :P

Ναι το χρησιμοποιώ εδώ και 5 μήνες με έχει βολέψει πάρα πολύ.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι το χρησιμοποιώ εδώ και 5 μήνες με έχει βολέψει πάρα πολύ.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Όταν πάω να το κάνω install μου ζητάει το magisk... Κάνω κάτι λάθος;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να το κάνω install μου ζητάει το magisk... Κάνω κάτι λάθος;

Το suhide μπαίνει πάω από systemless Root μόνο. Δεν θέλει να έχεις xposed. Magisk με suhide δουλεύουν μαζί αλλά δεν χρειάζεται. Systemless μαζί με suhide και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το suhide μπαίνει πάω από systemless Root μόνο. Δεν θέλει να έχεις xposed. Magisk με suhide δουλεύουν μαζί αλλά δεν χρειάζεται. Systemless μαζί με suhide και είσαι κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Πολύ σωστά τα λες. Γι αυτό στο νέο xposed που έχουμε μέσα έχεις την δυνατότητα να πας κατευθείαν για systemless xposed και όχι για το γνωστό Official. Βέβαια θέλει και τις αλλαγές του στον Root Manager. Για να γίνει αυτό πρέπει να επέμβεις στο pre-built Root. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες. Γι αυτό στο νέο xposed που έχουμε μέσα έχεις την δυνατότητα να πας κατευθείαν για systemless xposed και όχι για το γνωστό Official. Βέβαια θέλει και τις αλλαγές του στον Root Manager. Για να γίνει αυτό πρέπει να επέμβεις στο pre-built Root. ;)

 

Επειδη το θεμα root-τραπεζες-nova-ote απασχολει αρκετους απο εμας,προτεινω να φτιαξει καποιος εναν οδηγο με τα βηματα που χρειαζονται για να γινει.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες. Γι αυτό στο νέο xposed που έχουμε μέσα έχεις την δυνατότητα να πας κατευθείαν για systemless xposed και όχι για το γνωστό Official. Βέβαια θέλει και τις αλλαγές του στον Root Manager. Για να γίνει αυτό πρέπει να επέμβεις στο pre-built Root. ;)

Είχα δοκιμάσει systemless xposed 86.2 έκδοση αλλά δεν καθόταν δεν έμπαινε το suhide μετά. Σε samsung Rom αυτό. Σε aosp δουλεύει κανονικά xposed με systemless και suhide. Το Magisk ακόμα δεν κατάλαβα τι πραγματικά προσφέρει. Ξέρω ότι είναι ένα είδος systemless xposed αλλά δεν τρελάθηκα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερνα από πάνω 23s 32

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έπαθα δύο - τρεις φορές...Αλλά με τόσες αλλαγές και wipes δεν έχω κάποιο θέμα (νομίζω..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έκανα...Όλα καλα...

Αλλά άντε πάλι από την αρχή :P

Σ' ευχαριστώ, αλλά είναι επείγον, καθότι μιλάω για τις ίδιες τις κλήσεις. Πρέπει να βρω μια λύση. Να ξαναπεράσω ROM; Πώς επαναφέρω (restore) εφαρμογές και ρυθμίσεις και όλα; Δεν το έχω ξανακάνει. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα μου ήταν πιο εύκολο να διορθώσω το πρόβλημα παρά να μπω στη διαδικασία του flashing...

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα root-τραπεζες-nova-ote απασχολει αρκετους απο εμας,προτεινω να φτιαξει καποιος εναν οδηγο με τα βηματα που χρειαζονται για να γινει.

+1 Θελω κι εγω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το θεμα root-τραπεζες-nova-ote απασχολει αρκετους απο εμας,προτεινω να φτιαξει καποιος εναν οδηγο με τα βηματα που χρειαζονται για να γινει.

Συμφωνώ παιδιά! Ας μας δώσουν τα φώτα τους οι έμπειροι του θέματος με έναν οδηγό.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ, αλλά είναι επείγον, καθότι μιλάω για τις ίδιες τις κλήσεις. Πρέπει να βρω μια λύση. Να ξαναπεράσω ROM; Πώς επαναφέρω (restore) εφαρμογές και ρυθμίσεις και όλα; Δεν το έχω ξανακάνει. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα μου ήταν πιο εύκολο να διορθώσω το πρόβλημα παρά να μπω στη διαδικασία του flashing...

 

Το θέμα είναι ότι δεν γνωρίζω από πού πηγάζει το πρόβλημα γι'αυτό δεν μπορώ να σε βοηθήσω... Δεν το αντιμετώπισα ξανά...

Τάσος η Χρήστος μπορούν σίγουρα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα σας γράψω αναλυτικά σε κανα 2ωρο

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Οτιδήποτε γράψεις η γραφτεί δεν θα ήθελα προσωπικά να επηρεάζει η να επηρεάζεται από το ΟΤΑ.

Χρήστο η Τάσο πείτε μας αναλυτικά όταν μπορείτε το καλύτερο δυνατό τρόπο για να κρύβουμε εφαρμογές από root.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γράψω αναλυτικά σε κανα 2ωρο

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Εισαι ωραιος!

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...