Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την είχα κρατήσει ...Αλλά μετά με full wipe την διέγραψα...Ήταν η 16s λογικά ίδια με την δικιά σου αν πήρες από efox...Παίζει να μπορούμε να κάνουμε τίποτα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και αυτό το είχα κάνει αλλά τίποτα...

Με το firmware της 23s δεν πέφτει σε sleep αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος. Πρώτη μερα, αν και στην αρχή από τον ενθουσιασμό για την συσκευή δεν έδωσα και τρελή σημασία, πήγαινε σφερα και έβλεπα τους άλλους να λένε για πρόβλημα στο fp και τους "κορόιδευα".

Η μόνη μεγάλη διαφορά με 23s firmware ειναι όταν σεταρω τα fp profiles ότι το κάνει αστραπιαία... Και δεν πέφτει σε sleep.

Πάλι όμως αργεί να "νιώσει" και με 30-40% επιτυχία. Σαν να αρχίζει να "ξεχνάει" τα profiles.

Έβαλα και το 466D αλλά τα ίδια...

Καθαρίσατε τον sensor έκανα clean data...

Τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και εμένα δουλεύει..

Στο δικό μου (x829) ξαφνικά σταμάτησε να δουλευει εντελώς το fp μετα από μερικές ημέρες χρήσης. Δοκίμασα πολλά firmware μέχρι και ένα stock 16s x829 που βρήκα άλλα δεν είδα φως(δυστυχώς δεν είχα κρατήσει backup να δοκιμάσω αυτό που ήρθε). Έχω αρχίσει και πιστευω ότι ειναι θέμα hardware. Έχει κανένας παρόμοιο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (x829) ξαφνικά σταμάτησε να δουλευει εντελώς το fp μετα από μερικές ημέρες χρήσης. Δοκίμασα πολλά firmware μέχρι και ένα stock 16s x829 που βρήκα άλλα δεν είδα φως(δυστυχώς δεν είχα κρατήσει backup να δοκιμάσω αυτό που ήρθε). Έχω αρχίσει και πιστευω ότι ειναι θέμα hardware. Έχει κανένας παρόμοιο θέμα?

 

Τίποτα;; 0;; Καθόλου δεν δουλεύει;;;

Ούτε από την αρχή δεν δούλευε;

Εμένα από τις αλλαγές των Rom χάλασε...Χωρίς να χρεώνω στα παιδιά το πρόβλημα. Θεωρώ πως είναι software...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα;; 0;; Καθόλου δεν δουλεύει;;;

Ούτε από την αρχή δεν δούλευε;

Εμένα από τις αλλαγές των Rom χάλασε...Χωρίς να χρεώνω στα παιδιά το πρόβλημα. Θεωρώ πως είναι software...

 

Βρε παίδες το έχουμε πει 100 φορές ίσως και παραπάνω. Δυστυχώς κάποια κομμάτια έχουν θέμα με τον sensor ψάξτε λίγο στα site του εξωτερικού να δείτε. Στις 100 φορές οι 90 είναι θέμα hardware. Και εγώ και ο Τάσος που μπορώ να το πω με σιγουριά έχουμε βάλει και δοκιμάσει και αλλάξει πάνω από 200 ρομ με αλλαγές και τα πάντα όλα. Το αποτύπωμα δουλεύει όπως την 1η μέρα ακαριαία. Συμπέρασμα! Αν πιστεύει ο οποιοσδήποτε ότι είναι θέμα software (που σε κάποιες φορές - εξαρτάται από παραμέτρους και να είναι). Φλασαρει με φουλ Wipe μια μαμά ρομ και δοκιμάζει. Αλλά να την κρατήσει ένα μήνα περίπου γιατί στατιστικά το Fingerprint "χαλάει" από 7 έως 20 ημέρες χρήσης.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες το έχουμε πει 100 φορές ίσως και παραπάνω. Δυστυχώς κάποια κομμάτια έχουν θέμα με τον sensor ψάξτε λίγο στα site του εξωτερικού να δείτε. Στις 100 φορές οι 90 είναι θέμα hardware. Και εγώ και ο Τάσος που μπορώ να το πω με σιγουριά έχουμε βάλει και δοκιμάσει και αλλάξει πάνω από 200 ρομ με αλλαγές και τα πάντα όλα. Το αποτύπωμα δουλεύει όπως την 1η μέρα ακαριαία. Συμπέρασμα! Αν πιστεύει ο οποιοσδήποτε ότι είναι θέμα software (που σε κάποιες φορές - εξαρτάται από παραμέτρους και να είναι). Φλασαρει με φουλ Wipe μια μαμά ρομ και δοκιμάζει. Αλλά να την κρατήσει ένα μήνα περίπου γιατί στατιστικά το Fingerprint "χαλάει" από 7 έως 20 ημέρες χρήσης.

 

Τάσο έχεις κάποια μαμά εσύ; Και εσένα με 16 δεν ήρθε; Κάτι είχες ανεβάσει πριν καιρό...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για full backup από twrp επιλέγετε compresion και skip md5,;

 

Τίποτα δεν πατάς εκτός από τα κουμπιά με τα partitions. System firmware EFS ΚΛΠ..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε. Τώρα να πατήσεις backup και μετά να τικάρεις όλα τα κουμπιά και να κάνεις slide to do να έχεις την μαμά ρομ για κάθε πιθανότατα. Μετά βάζεις ρομ αφού κάνεις FACTORY reset πρώτα. Ή πέρασε την και Dirty δλδ χωρίς τίποτα Wipe και βλέπεις . έχω αναλυτικούς οδηγούς σε κάθε ρομ αλλά και στην αρχική σελίδα. Δες εδώ περισσότερα για να καταλάβεις περίπου τι κάνεις

]

 

Όχι άλλα στην επόμενη φουλ ρομ που ετοιμάζουμε θα γίνεται και με στοκ recovery για τα παιδιά που φοβούνται να το πειράξουν! ;)

Chris;

Λες για καθαρό wipe στον οδηγό εγκατάσταση μέσω usb otg όμως το otg usb όπως έχετε πει και επιβεβαιώνω πλέων και εγώ δεν δουλεύει από την στιγμή που αντικαθιστούμε τον στοκ recovery οπότε πως;;;Δεν το βλέπει το usb

Link to comment
Share on other sites

Chris;

Λες για καθαρό wipe στον οδηγό εγκατάσταση μέσω usb otg όμως το otg usb όπως έχετε πει και επιβεβαιώνω πλέων και εγώ δεν δουλεύει από την στιγμή που αντικαθιστούμε τον στοκ recovery οπότε πως;;;Δεν το βλέπει το usb

 

Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να καταλάβεις τι γίνεται και πως γιατί πριν από 6 μήνες περίπου και εγώ μόνο το On & off ήξερα στο κινητό! :lol:

Λοιπόν. Κανένα USB δεν διαβάζεται από στοκ recovery πάρα μόνο από Custom TWRP. Αν δεν το βλέπει 2 παίζουν. Δεν το έχεις τικάρει μέσα στα Developer options ή δεν έχεις τον σωστό ανταπτορα και usb3. Αν το βλέπει μέσα θα το δει κι έξω. Κανείς 1-2-3 εναλλαγές εκεί που λέει select storage και θα το δει αν είσαι σίγουρος ότι δουλεύει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι προσπαθείς να καταλάβεις τι γίνεται και πως γιατί πριν από 6 μήνες περίπου και εγώ μόνο το On & off ήξερα στο κινητό! :lol:

Λοιπόν. Κανένα USB δεν διαβάζεται από στοκ recovery πάρα μόνο από Custom TWRP. Αν δεν το βλέπει 2 παίζουν. Δεν το έχεις τικάρει μέσα στα Developer options ή δεν έχεις τον σωστό ανταπτορα και usb3. Αν το βλέπει μέσα θα το δει κι έξω. Κανείς 1-2-3 εναλλαγές εκεί που λέει select storage και θα το δει αν είσαι σίγουρος ότι δουλεύει.

 

Μόλις το τσεκαρα με το let 1s και δουλεύει με το let max 2 δε δουλεύει και όταν λέω δε δουλεύει δε δουλεύει ούτε καν όταν είναι ανοιχτό το κινητό όχι μόνο μέσα στο ρεκοβερι

Από το developer τι πρέπει να τσεκαρω

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το τσεκαρα με το let 1s και δουλεύει με το let max 2 δε δουλεύει και όταν λέω δε δουλεύει δε δουλεύει ούτε καν όταν είναι ανοιχτό το κινητό όχι μόνο μέσα στο ρεκοβερι

Από το developer τι πρέπει να τσεκαρω

 

Ετσι μπράβο. Και σε εμένα στο χ800 δούλευε ενώ στο χ820 χ829 όχι. Θα πάρεις ένα καλώδιο ή ανταπτορακι. Κάπου τα έχουμε ποστάρει πολλές φορές αλλά που. Εγώ πήρα 2 προς 0,70 λεπτά και σκοτώνει. :lol:

Τικάρεις το usb debugin..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ετσι μπράβο. Και σε εμένα στο χ800 δούλευε ενώ στο χ820 χ829 όχι. Θα πάρεις ένα καλώδιο ή ανταπτορακι. Κάπου τα έχουμε ποστάρει πολλές φορές αλλά που. Εγώ πήρα 2 προς 0,70 λεπτά και σκοτώνει. :lol:

 

Όταν λες ανταπτορακι;Με ανταπτορακι δεν συνδέεται έτσι και αλλιώς το usb;Σου στέλνω φωτογραφία συνδεδεμένο στο 1s,με το ίδιο το συνδέω και στο let max 2 αλλά τίποτα, εκτός αν εννοείς άλλο ανταπτορακι,άλλο είδος που δεν έχω ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες ανταπτορακι;Με ανταπτορακι δεν συνδέεται έτσι και αλλιώς το usb;Σου στέλνω φωτογραφία συνδεδεμένο στο 1s,με το ίδιο το συνδέω και στο let max 2 αλλά τίποτα, εκτός αν εννοείς άλλο ανταπτορακι,άλλο είδος που δεν έχω ιδέα

 

Άλλο είδος USB-OTG Alpha 3.0 to 3.0-3.1 Αν το βρω στο στέλνω..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Call recorder πώς γίνεται να δουλέψει στην tele? κάπου πιο πίσω είδα ότι το ενεργοποιήσετε Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά να ευχαριστήσω τον Τάσο για τις άπειρες ώρες που αφιερώνει για εμάς :respect:

Όποιος θέλει είναι On air!

OTA. 36.... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων των νέων χρηστών - του κινητού σε προσπάθεια περάσματος ρο.. Το τελευταίο TWRP έχει αυτό το Bug όταν κάνουμε Full Wipe να μην ξεκινάει σε recovery και ας το επιλέξουμε γιατί χάνει τα script από τον εσωτερικό χώρο. Προτείνω λοιπόν όλοι όσοι ξεκινάτε τώρα το ταξίδι των ρομ να βάλετε το 3.0.2-1 που δεν έχει τέτοια θέματα. Στην πορεία βάζετε το 3.1.0-0. ;)

Ενταξυ ευχαριστώ πολύ,

Κάτι ακόμη,εδώ λες ότι αν κάνω full wipe θα έχω θέμα σωστά;Εγώ πέρασα το twrp που λες στη πρώτη σελίδα,θα έχω θέμα;

Και χωρίς usb otg πως μπορώ να κάνω full wipe και ιντερναλ;Λες εγκατάσταση μέσα από twrp, δηλαδή;

Βρήκες μπελά έτσι;;;χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Call recorder πώς γίνεται να δουλέψει? κάπου πιο πίσω είδα ότι το ενεργοποιήσατε

 

Πας εφαρμογές σέρνεις προς τα αριστερά να ανοίξεις τα Settings τους πατάς στο επαφές και μέσα στις ρυθμίσεις εμφανίζει το εγγραφή κλήσεων κοίτα μερικές σελίδες πίσω έχει και screenshot.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ
Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ ευχαριστώ πολύ,

Κάτι ακόμη,εδώ λες ότι αν κάνω full wipe θα έχω θέμα σωστά;Εγώ πέρασα το twrp που λες στη πρώτη σελίδα,θα έχω θέμα;

Και χωρίς usb otg πως μπορώ να κάνω full wipe και ιντερναλ;Λες εγκατάσταση μέσα από twrp, δηλαδή;

Βρήκες μπελά έτσι;;;χαχαχαχα

 

Θα ανοίξεις το κινητό όταν είσαι σε TWRP θα το συνδέσεις στο Pc. Το βλέπει? Είσαι οκ πετάς μέσα με αντιγραφή επικόλληση ότι θες! Δεν το βλέπει? Έχεις πρόβλημα με drivers ή (σπάνιο) αν πας στο mount είναι ξετικαρισμενο το usb mtp.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από όσα λες καταλαβαίνω ότι έχεις την Multi 16s κινεζομαγαζου. Διάβασε με ηρεμία τους οδηγούς να περάσεις άλλη ρομ να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι Bug το ξέρουμε από την 1η 23s επειδή λείπει ο κινέζικος Browser ΔΕΝ δουλεύει από τα wifi Settings. Έχει καμία 300αρια τέτοιες εφαρμογές στο playstore κατέβασε οποία σου κάνει κέφι! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σίγουρα είναι η γραμματοσειρά. Ποια ρομ έχεις? Αν έχεις tele ή δική μου 23s. Άλλαξε γραμματοσειρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

0. Όχι δουλεύουν κανονικά

1 . Ναι. Κοίτα στην αρχική σελίδα με όλους τους αναλυτικούς οδηγούς

2. Αρχική σελίδα διαλέγεις και παίρνεις.

 

Σε ευχαριστώ

Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Θα ανοίξεις το κινητό όταν είσαι σε TWRP θα το συνδέσεις στο Pc. Το βλέπει? Είσαι οκ πετάς μέσα με αντιγραφή επικόλληση ότι θες! Δεν το βλέπει? Έχεις πρόβλημα με drivers ή (σπάνιο) αν πας στο mount είναι ξετικαρισμενο το usb mtp.

 

Και τελευταίο για σήμερα και γλυτώνεις από εμένα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσπαθώ να απαντήσω με παράθεση αλλά δεν μου εμφανίζει όλο το μήνυμα οπότε το ξανά γράφω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και τελευταίο για σήμερα και γλυτώνεις από εμένα

Edited by revyien
Δεν εμφανίζει όλο το μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Τέλος το φόρουμ με βαρέθηκε μου κόβει τα μηνύματα εμφανίζει μία σειρά απο ολόκληρο κατεβατο,χαχα οπότε καλό βράδυ και ευχαριστώ για όλα
Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κανείς την 36?Είναι οκ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τζαμί....

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τζάμι...

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...