Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και πάλι,

βλέπω ότι υπάρχει έλλειψη σε γκρι Χ820 4/32, πιο συγκεκριμένα δεν υπάρχει πουθενά σε ευρωπαϊκή αποθήκη και από ΑΛΙ το βρίσκω μόνο από ένα μη αξιόπιστο μαγαζί, μήπως έχετε διαβάσει ή ξέρετε τίποτα για διαθεσιμότητες?

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα εδώ όλα τα λινκ για τα modem... Είναι και το 419D.

 

Εμένα προσωπικά δεν με βοήθησε το 419D...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7142601#

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν έχω λόγο να σου πω ψέματα. Θεσσαλονίκη είμαι, βόρεια με την χειρότερη κινητή στον πλανήτη (wind) και σε σημείο που βρίσκομαι κάθε πρωί που σχεδόν δεν έχω σήμα...Σήμερα έπιαναν 4g... Και γενικότερα τα data μου ήταν αστραπιαία σήμερα..

Αν δεν ανακοίνωσε κάποια τρομερή αλλαγή ή wind τοτε είναι του modem firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

550 και εμένα.... :D

Θα το προσπαθήσω! Σε ευχαριστώ! Με twrp το φλασαρω ε; Απλά install το κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το προσπαθήσω! Σε ευχαριστώ! Με twrp το φλασαρω ε; Απλά install το κάνω;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι το έκανα εγώ...ναι

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Το ota της telegram σας κατεβαίνει κανονικά; Εγώ προσπαθώ εδώ και πόσες ώρες και μια κολλάει στα 8mb μια στα 14 και κατεβάζει πολύ αργά. Μάλλον όταν σβήνει η οθόνη το κάνει pause και αντε πάλι από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό γίνεται γιατί πλάκωσαν οι Ιταλοί αφου κάποιος έκανε public to ROM στο ιταλικό φορουμ να κατεβάζουν τα ΟΤΑ και ο server δεν μπορεί να δίνει ταυτόχρονα σε 500 άτομα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται γιατί πλάκωσαν οι Ιταλοί αφου κάποιος έκανε public to ROM στο ιταλικό φορουμ να κατεβάζουν τα ΟΤΑ και ο server δεν μπορεί να δίνει ταυτόχρονα σε 500 άτομα.

Οκ Τάσο δεν πειράζει! Το κατέβασα τελικά και όλα καλά! Να είστε καλά εσύ και ο Χρήστος για όλα αυτά που κάνετε για εμάς! :)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη τελευταία miui όταν πήγαινα να κάνω προσθήκη αποτυπώματος διάβαζε το δάχτυλο με το ζόρι και έφτανε μέχρι το 80% της διαδικασίας.Έβαλα την telegram και τώρα δεν το διαβάζει με τίποτα.

Πραγματικά το θέμα fingerprint σε αυτο το κινητό δε ξέρω πότε θα λυθεί

Link to comment
Share on other sites

Τασο και Χρηστο καλησπερα. Λιγο τα φωτα σας παρακαλω. Με το που ανοιγω το κουμπι του wifi μου κλεινει αμεσως. Εχετε καμια ιδεα τι να κανω?
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και πάλι,

βλέπω ότι υπάρχει έλλειψη σε γκρι Χ820 4/32, πιο συγκεκριμένα δεν υπάρχει πουθενά σε ευρωπαϊκή αποθήκη και από ΑΛΙ το βρίσκω μόνο από ένα μη αξιόπιστο μαγαζί, μήπως έχετε διαβάσει ή ξέρετε τίποτα για διαθεσιμότητες?

 

Ξερω οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνεις αλλα φαινεται πολυ καλη η τιμη του , ειναι το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM και θα το βρεις εδω στα 223.22€ ... ρωτα για διαθεσιμοτητα και αμα σε βολευει καλη αγορα :lol:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποια η διαφορα στα 2 τηλεφωνα?

 

LeEco Le Max 2 (X829) leEco Lemax 2 820

Έχει απαντηθεί πολλές φορές στο θέμα μας. Ψάξε και θα δεις.

 

Το πιο σημαντικό: Απουσιάζει η 800αρα μπάντα, όπως και στα Xiaomi.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Ξερω οτι δεν ειναι αυτο που ψαχνεις αλλα φαινεται πολυ καλη η τιμη του , ειναι το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM και θα το βρεις εδω στα 223.22€ ... ρωτα για διαθεσιμοτητα και αμα σε βολευει καλη αγορα :lol:

 

Έχουμε πληροφορίες για tinydeal?δεν το ξέρω?αξιόπιστο είναι?από Ευρώπη έρχεται?

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Και τι κανω σε αυτην την περιπτωση? Κατεβαζω τωρα την ινδικη 5.8.19ς

 

Ακυρο και με την ινδικη. Βοηθεια παιδες. Που βρισκω την 5.8.16 για το χ829

 

https://mega.nz/#!15AGGQiY!utSKf4kxtHNrC047LuXbIc7F3mF9-dz0vanJQ-o68p0

και ίσως έχεις πρόβλημα με το twrp για να την περάσεις οπότε δοκίμασε με αυτό

https://mega.nz/#!DlIAEaYB!Dy5AfzWjO3O2XUOwM2wbTLEGnA9ZOO2W70znuW9LGiI

Εγώ που την πέρασα δεν κατάφερα να φτιάξω το fp ακόμα είναι νεκρό.

Link to comment
Share on other sites

Crisbal υπάρχει τρόπος να τρέξουμε εφαρμογές που κάνουν root detection κ δεν ανοίγουν όπως winbank,otetv κλπ (κυρίως με καίει μια εταιρική εφαρμογή που πρέπει να δουλέψω)

 

Δεν αναφέρομαι για λύσεις οπως rootcloak,xposed,suhide κλπ τπτ από αυτά δεν πιάνει. Αναφέρομαι για την CN Crisbal 23s που παίζω τώρα. Βάζοντας το system από κάποιες άλλες ROM κάνουν bypass τον έλεγχο για root και force closed των εφαρμογών κ δεν θέλουν περαιτέρω πείραγμα για να λειτουργήσεις τέτοιες εφαρμογές.

 

Έχω κάνει κάποιες αλλαγές για τα μέτρα μου κ είναι το μόνο που δεν μπορώ να καταφέρω.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

https://mega.nz/#!15AGGQiY!utSKf4kxtHNrC047LuXbIc7F3mF9-dz0vanJQ-o68p0

και ίσως έχεις πρόβλημα με το twrp για να την περάσεις οπότε δοκίμασε με αυτό

https://mega.nz/#!DlIAEaYB!Dy5AfzWjO3O2XUOwM2wbTLEGnA9ZOO2W70znuW9LGiI

Εγώ που την πέρασα δεν κατάφερα να φτιάξω το fp ακόμα είναι νεκρό.

 

 

Ποιο FP φιλε μου εδω δεν μου αναβει το wifi. Αλλα χτυπανε απο πισω. Βλαστημισα την ωρα και τη στιγμη που δεν το αφησα μαμα οπως ηταν.

Σε ευχαριστω παντως θα τα δοκιμασω κι αυτα, αν και τα δοκιμασα και δεν επαιξε πριν. Με πιο twrp την περασες?

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

λογικό, γιατί από την 23s μπήκανε καινούργια WiFi driver

 

Ναι αλλά γιατί να έχει μόνο αυτός πρόβλημα;Αν είναι πρόβλημα με τους WiFi drivers δε θα έπρεπε να έχουν και όλοι οι άλλοι;

Link to comment
Share on other sites

Ποιο FP φιλε μου εδω δεν μου αναβει το wifi. Αλλα χτυπανε απο πισω. Βλαστημισα την ωρα και τη στιγμη που δεν το αφησα μαμα οπως ηταν.

Σε ευχαριστω παντως θα τα δοκιμασω κι αυτα, αν και τα δοκιμασα και δεν επαιξε πριν. Με πιο twrp την περασες?

 

με αυτό που είναι στο 2ο link και με το LeMax2 Latest Official TWRP που είναι στη πρώτη σελίδα περνάει κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Έχει απαντηθεί πολλές φορές στο θέμα μας. Ψάξε και θα δεις.

 

Το πιο σημαντικό: Απουσιάζει η 800αρα μπάντα, όπως και στα Xiaomi.

 

εψαξα πριν κανω αναρτηση αλλα δυστηχως δεν μπορεσα να βρω κατι ειναι πολλες οι σελιδες. ευχαριστω για την απαντηση. αλλα για ποιο απο τα δυο λες οτι δεν εχει την 800 μπαντα? το 829 η το 820?

με λιγα λογια το "ευρωπαικο" ποιο ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο FP φιλε μου εδω δεν μου αναβει το wifi. Αλλα χτυπανε απο πισω. Βλαστημισα την ωρα και τη στιγμη που δεν το αφησα μαμα οπως ηταν.

Σε ευχαριστω παντως θα τα δοκιμασω κι αυτα, αν και τα δοκιμασα και δεν επαιξε πριν. Με πιο twrp την περασες?

 

 

Λοιπόν ξανά έβαλα και είναι αρκετή ώρα με 419D και το fp δείχνει πολύ καλά...δεν λέω μεγάλα λόγια....Σε όλο τον πλανήτη πλην ελαχίστων περιπτώσεων το fp του le Max 2 έχει θέμα...

Και το λέω και θλίβομαι διότι η συσκευή είναι γενικά άψογη....

 

Ειλικρινά όταν πάω να πω ότι είναι 100% hardware τοτε κάτι γίνεται η διαβάζω και λέω μετα ότι ειναι100% software...

Με το ΟP3T δεν υπάρχουν τέτοια θέματα και έχουν τον ίδιο sensor από όσο ξέρω....

 

Νιώθω ότι δεν θα το ψάξω άλλο μιας και τα παιδιά μεγειρευουν double tap.... Και στο LG V10 του αδελφού μου με βολεύει πολύ...Οπότε να πάει να γ...... το fp.

Τι να πω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εψαξα πριν κανω αναρτηση αλλα δυστηχως δεν μπορεσα να βρω κατι ειναι πολλες οι σελιδες. ευχαριστω για την απαντηση. αλλα για ποιο απο τα δυο λες οτι δεν εχει την 800 μπαντα? το 829 η το 820?

με λιγα λογια το "ευρωπαικο" ποιο ειναι?

 

Μην τρελαίνεσαι..

Το 829 είναι η US version και δεν εχει την 800(Β20) μπάντα. Πράγμα που θα σου είναι πρόβλημα αν ζεις στην επαρχία... Πόσο μάλλον αν έχεις wind και είσαι επαρχία.

Έχει διαφορετικη οθόνη αλλά μην σκας....

Αυτά... Αν θες 800 πας χ820...

Εγώ είμαι με χ829 6/128 Θεσσαλονίκη με Wind και αν εξερεσεις την κάλυψη του δικτύου (λόγο wind, όχι συσκευής) είμαι μία χαρά...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Να το θεσω διαφορετικα. Πως θα εγκαταστησω τον wifi driver στο χ829?

 

Εβαλα και την μαμα rom αλλα τιποτα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ξανά έβαλα και είναι αρκετή ώρα με 419D και το fp δείχνει πολύ καλά...δεν λέω μεγάλα λόγια....Σε όλο τον πλανήτη πλην ελαχίστων περιπτώσεων το fp του le Max 2 έχει θέμα...

Και το λέω και θλίβομαι διότι η συσκευή είναι γενικά άψογη....

 

Ειλικρινά όταν πάω να πω ότι είναι 100% hardware τοτε κάτι γίνεται η διαβάζω και λέω μετα ότι ειναι100% software...

Με το ΟP3T δεν υπάρχουν τέτοια θέματα και έχουν τον ίδιο sensor από όσο ξέρω....

 

Νιώθω ότι δεν θα το ψάξω άλλο μιας και τα παιδιά μεγειρευουν double tap.... Και στο LG V10 του αδελφού μου με βολεύει πολύ...Οπότε να πάει να γ...... το fp.

Τι να πω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μην τρελαίνεσαι..

Το 829 είναι η US version και δεν εχει την 800(Β20) μπάντα. Πράγμα που θα σου είναι πρόβλημα αν ζεις στην επαρχία... Πόσο μάλλον αν έχεις wind και είσαι επαρχία.

Έχει διαφορετικη οθόνη αλλά μην σκας....

Αυτά... Αν θες 800 πας χ820...

Εγώ είμαι με χ829 6/128 Θεσσαλονίκη με Wind και αν εξερεσεις την κάλυψη του δικτύου (λόγο wind, όχι συσκευής) είμαι μία χαρά...

οταν λες εχει διαφορετικη οθονη τι εννοεις?

βασικα εχω ενα mi max και ηθελα να το ανταλλαξω με το leeco απλα μου λετε αυτα τωρα και ψιλο κολλαω

Link to comment
Share on other sites

Να το θεσω διαφορετικα. Πως θα εγκαταστησω τον wifi driver στο χ829?

 

Εβαλα και την μαμα rom αλλα τιποτα

Με αλλαγη μοντεμ δε περνανε οι drivers?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με αλλαγη μοντεμ δε περνανε οι drivers?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ναι είναι μέσα οι drivers

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οταν λες εχει διαφορετικη οθονη τι εννοεις?

βασικα εχω ενα mi max και ηθελα να το ανταλλαξω με το leeco απλα μου λετε αυτα τωρα και ψιλο κολλαω

 

Καταρχάς το mi Max μαρεσει πολύ ... Και ήταν να το πάρω...Αλλά ήρθα εδώ τελικά.

Ο κατασκευαστής αλλάζει..

x820 - sharp

x829 - truly

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αυτό...Αν και κάποιος (ψαξτο) είχε κάνει ένα review και των 2 διότι έχει και τις δύο version και το καθένα είχε τα καλά του χωρίς να υστερεί η truly..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...