Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ, αλλά είναι επείγον, καθότι μιλάω για τις ίδιες τις κλήσεις. Πρέπει να βρω μια λύση. Να ξαναπεράσω ROM; Πώς επαναφέρω (restore) εφαρμογές και ρυθμίσεις και όλα; Δεν το έχω ξανακάνει. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Θα μου ήταν πιο εύκολο να διορθώσω το πρόβλημα παρά να μπω στη διαδικασία του flashing...

 

Cris, έχεις κάποια λύση; Δεν ανάβει η οθόνη όταν με καλούν.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Στο παρακάτω θέμα θα βρείτε το Link για το systemless supersu 2.79 sr3. Το φλασαρετε μέσω recovery σε καθαρή ρομ έχοντας ξεκλείδωτο Bootloader και περασμένο twrp recovery. Έπειτα κατεβάζουμε από εδώ το suhide

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3450396

 

Και το φλασαρουμε κανονικά και αυτό μέσω recovery.

 

Τιπ. Οταν πάτε να κάνετε επανεκκίνηση από recovery θα σας βγάλει να γίνει ρουτ? Θα πατήσετε do not install. Μετά το φλασαρισμα του supersu suhide δεν κάνουμε Wipe dalvik ούτε wipe cache. Μόλις ανοίξει το τηλέφωνο πηγαίνετε στο playstore και κατεβαζετε το suhide gui. Το ανοίγετε δίνετε δικαιώματα ρουτ και βάζετε ότι εφαρμογή θέλετε για να κρύψετε το ρουτ. Επανεκκίνηση και είστε έτοιμοι. Τα έγραψα όσο πιο απλά γινόταν. Ότι απορία έχετε ρωτάτε ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Στο παρακάτω θέμα θα βρείτε το Link για το systemless supersu 2.79 sr3. Το φλασαρετε μέσω recovery σε καθαρή ρομ έχοντας ξεκλείδωτο Bootloader και περασμένο twrp recovery. Έπειτα κατεβάζουμε από εδώ το suhide

 

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3450396

 

Και το φλασαρουμε κανονικά και αυτό μέσω recovery.

 

Τιπ. Οταν πάτε να κάνετε επανεκκίνηση από recovery θα σας βγάλει να γίνει ρουτ? Θα πατήσετε do not install. Μετά το φλασαρισμα του supersu suhide δεν κάνουμε Wipe dalvik ούτε wipe cache. Μόλις ανοίξει το τηλέφωνο πηγαίνετε στο playstore και κατεβαζετε το suhide gui. Το ανοίγετε δίνετε δικαιώματα ρουτ και βάζετε ότι εφαρμογή θέλετε για να κρύψετε το ρουτ. Επανεκκίνηση και είστε έτοιμοι. Τα έγραψα όσο πιο απλά γινόταν. Ότι απορία έχετε ρωτάτε ελεύθερα.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Να είσαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση. Ήθελα να ρωτήσω όταν λες καθαρή ρομ εννοείς στοκ χωρίς ροοτ; Ας πούμε με την telegram αν βγάλουμε το root δε γίνεται; Θέλει αναγκαστικά την κινέζικη;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος το παρήγγειλε απο efox μεσω γερμανις και το εχει παραλάβει, ας στειλει πμ να ρωτησω κατι.

Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας και από εμένα.

Καινούριος και εγώ με ένα leeco le max 2(x829)(αύριο στα χέρια μου) προέρχομαι από αρκετά Xiaomi και είπα να αλλάξω να δω και γω τη παίζει με το leeco.

Η ερώτηση μου είναι

Στην Rom με το Χ820 υπάρχει διαφορά ?

Μπορώ να του περάσω του Χ820 με stock recovery?

Και αν ναι που μπορω να την βρω.

Προς το παρόν αυτά.

Τα υπόλοιπα όταν το έχω.

Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιο λόγο δε μπορώ να το κατεβάσω. Όταν τελειώσει το download και αναμένω να ολοκληρωθεί το πακέτο για να αποθηκευτεί στον υπολογιστή μου πετάει σφάλμα. Το δοκίμασα 5 φορές.

Δεν πρζ όμως. Έκανα καθαρή εγκατάσταση και πέρασα τα OTA updates κανονικά μέσω της εφαρμογής. Απλώς τα πέρασα χειροκίνητα, επειδή μετά το reboot to recovery μένει εκεί και περιμένει. Δεν ξέρω αν φταίει ότι όταν κατέβαζα το OTA 33 το σταμάτησα και το ξεκίνησα από την αρχή μετά από λίγο.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τον κόπο σου και γενικά για την καταπληκτική Ρομ :D

Στην τελεγκραμ μπορείτε να κάνετε unroot και μετά systemless root με τον magisk installer.

Πως μπορούμε να κάνουμε unroot ;

 

=========================================

Να αναφέρω ότι το Winbank app σε εμένα λειτουργεί κανονικά παρόλο που είναι root το τηλέφωνο.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου για το ενδιαφέρον και την άμεση απάντηση. Ήθελα να ρωτήσω όταν λες καθαρή ρομ εννοείς στοκ χωρίς ροοτ; Ας πούμε με την telegram αν βγάλουμε το root δε γίνεται; Θέλει αναγκαστικά την κινέζικη;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γίνεται ναι αρκεί να μην έχεις κανονικό ρουτ στο system. Θέλει supersu systemless και στο recovery πάντα πατάμε do not install στο τέλος στην επανεκκίνηση και δεν κάνουμε Wipe dalvik cache. Πολύ σημαντικα τα τελευταία Τιπ.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετώπισε κανείς το παρακάτω πρόβλημα;Στις ειδοποιήσεις των μηνυμάτων επισυνάπτω φωτογραφία τα γράμματα φαίνονται κάπως παράξενα σαν σκιά
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα παιζει με τους ελληνικους χαρακτηρες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ναι αλλά μου το κάνει μόνο επάνω στις ειδοποιήσεις σε όλα τα άλλα είναι οκ τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, πηρα ενα για φιλο και μολις παρελαβε Χ829 6/128. Απο antelife (ιδια παρτιδα με efox κλπ δηλαδη, ειναι το ιδιο μαγαζι ουσιαστικα).

Εχει καποιος την καλοσυνη, λογω ελλειψης χρονου, με 2 γραμμες να μου γραψει πως να κινηθω για να ριξω μια καλη custom (ποιον twrp και ποια rom , πχ tele κλπ)?

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπήρχε και σε παλιότερη ρομ αυτό. Άλλαξε γραμματοσειρά μέρα από το advance settings. Βάλτε το πρώτη και τσέκαρε το.

Λέω την πρώτη που παίζει σίγουρα ελληνικά γιατί κάποιες δεν υποστηρίζουν.

 

============================

Bug founded!

Δε λειτουργεί το QR code στην telegram..

Νομίζω δεν έχει αναφερθεί κάπου.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπήρχε και σε παλιότερη ρομ αυτό. Άλλαξε γραμματοσειρά μέρα από το advance settings. Βάλτε το πρώτη και τσέκαρε το.

Λέω την πρώτη που παίζει σίγουρα ελληνικά γιατί κάποιες δεν υποστηρίζουν.

 

============================

Bug founded!

Δε λειτουργεί το QR code στην telegram..

Νομίζω δεν έχει αναφερθεί κάπου.

 

Δε βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις να λέει advance settings ,στο 1s που είχα είχε εφαρμογή που κατεβαζες και γραμματοσειρές αλλά εδώ όλα είναι αλλιώς, ακόμη και το le cloud μου βγάζει για συγχρονισμό μόνο επαφές και notes ενώ στο le 1s είχε και μουσική και φωτογραφίες και τα πάντα και το εμφάνιζε και στον file explorer σαν επιλογή αποθηκευτικού χώρου,

τελος πάντων στο θέμα μας τώρα δεν μπορώ αλήθεια να βρω στις ρυθμίσεις του κινητού επιλογή advance settings που να έχει και επιλογή για γραμματοσειρές

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω κάπου στις ρυθμίσεις να λέει advance settings ,στο 1s που είχα είχε εφαρμογή που κατεβαζες και γραμματοσειρές αλλά εδώ όλα είναι αλλιώς, ακόμη και το le cloud μου βγάζει για συγχρονισμό μόνο επαφές και notes ενώ στο le 1s είχε και μουσική και φωτογραφίες και τα πάντα και το εμφάνιζε και στον file explorer σαν επιλογή αποθηκευτικού χώρου,

τελος πάντων στο θέμα μας τώρα δεν μπορώ αλήθεια να βρω στις ρυθμίσεις του κινητού επιλογή advance settings που να έχει και επιλογή για γραμματοσειρές

 

Καλησπέρα. Από όσα λες καταλαβαίνω ότι έχεις την Multi 16s κινεζομαγαζου. Διάβασε με ηρεμία τους οδηγούς να περάσεις άλλη ρομ να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

============================

Bug founded!

Δε λειτουργεί το QR code στην telegram..

Νομίζω δεν έχει αναφερθεί κάπου.

 

Δεν είναι Bug το ξέρουμε από την 1η 23s επειδή λείπει ο κινέζικος Browser ΔΕΝ δουλεύει από τα wifi Settings. Έχει καμία 300αρια τέτοιες εφαρμογές στο playstore κατέβασε οποία σου κάνει κέφι! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αντιμετώπισε κανείς το παρακάτω πρόβλημα;Στις ειδοποιήσεις των μηνυμάτων επισυνάπτω φωτογραφία τα γράμματα φαίνονται κάπως παράξενα σαν σκιά

 

Σίγουρα είναι η γραμματοσειρά. Ποια ρομ έχεις? Αν έχεις tele ή δική μου 23s. Άλλαξε γραμματοσειρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

0. Στην Rom με το Χ820 υπάρχει διαφορά ?

1. Μπορώ να του περάσω του Χ820 με stock recovery?

2. Και αν ναι που μπορω να την βρω.

Προς το παρόν αυτά.

Τα υπόλοιπα όταν το έχω.

 

0. Όχι δουλεύουν κανονικά

1 . Ναι. Κοίτα στην αρχική σελίδα με όλους τους αναλυτικούς οδηγούς

2. Αρχική σελίδα διαλέγεις και παίρνεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση ζητώ από τους φίλους που λένε ότι το V4A δουλεύει κανονικά στη ρύθμιση για τα ακουστικα. Παιδιά δουλευει και με τα CDLA η μόνο με συμβατικά ακουστικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα κάποιος με CDLA να επιβεβαιώσει παρακαλώ.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από όσα λες καταλαβαίνω ότι έχεις την Multi 16s κινεζομαγαζου. Διάβασε με ηρεμία τους οδηγούς να περάσεις άλλη ρομ να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι Bug το ξέρουμε από την 1η 23s επειδή λείπει ο κινέζικος Browser ΔΕΝ δουλεύει από τα wifi Settings. Έχει καμία 300αρια τέτοιες εφαρμογές στο playstore κατέβασε οποία σου κάνει κέφι! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σίγουρα είναι η γραμματοσειρά. Ποια ρομ έχεις? Αν έχεις tele ή δική μου 23s. Άλλαξε γραμματοσειρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

0. Όχι δουλεύουν κανονικά

1 . Ναι. Κοίτα στην αρχική σελίδα με όλους τους αναλυτικούς οδηγούς

2. Αρχική σελίδα διαλέγεις και παίρνεις.

 

Cris, δεν ανοίγει η οθόνη όταν με καλούν. Έχω tele 23s OTA 35. Από χθές συμβαίνει αυτό. Έχεις καμμία πριν πρόταση;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από όσα λες καταλαβαίνω ότι έχεις την Multi 16s κινεζομαγαζου. Διάβασε με ηρεμία τους οδηγούς να περάσεις άλλη ρομ να ησυχάσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι Bug το ξέρουμε από την 1η 23s επειδή λείπει ο κινέζικος Browser ΔΕΝ δουλεύει από τα wifi Settings. Έχει καμία 300αρια τέτοιες εφαρμογές στο playstore κατέβασε οποία σου κάνει κέφι! :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σίγουρα είναι η γραμματοσειρά. Ποια ρομ έχεις? Αν έχεις tele ή δική μου 23s. Άλλαξε γραμματοσειρά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

0. Όχι δουλεύουν κανονικά

1 . Ναι. Κοίτα στην αρχική σελίδα με όλους τους αναλυτικούς οδηγούς

2. Αρχική σελίδα διαλέγεις και παίρνεις.

 

Chris όχι φίλε μου δεν έχω από κινεζομαγαζο ούτε την δική σου,είχα από κινεζομαγαζο αλλα την άλλαξα εχθές και έβαλα Indian 19s

Αλλά πέρα από το θέμα με τις γραμματοσειρές και το advance settingsπου δε βρίσκω μου φαίνεται διαφορετική από την 20s που είχα στο letv 1s σαν να λείπουν πράγματα και δεν ξέρω αν παίζει να μην έγινε σωστή εγκατάσταση

Θα επισυναψω φωτογραφίες και από τα δύο κινητά να δεις τι είχε στο ένα και τι λείπει στο καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν είναι Bug το ξέρουμε από την 1η 23s επειδή λείπει ο κινέζικος Browser ΔΕΝ δουλεύει από τα wifi Settings. Έχει καμία 300αρια τέτοιες εφαρμογές στο playstore κατέβασε οποία σου κάνει κέφι! :p

 

Να υποθέσω ότι το ίδιο ισχύει και για την πυξίδα ??

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Και Chris κάτι ακόμα φίλε μου τελε είναι η google rom που λες στην πρώτη σελίδα;Πως την περνάω ρώτησα και εχθές αλλά δεν το είδε κάποιος,TWRP και μετα ιnstall η θέλει να ξεκλειδώσω και bootloader γιατί δεν έχω ιδέα πως
Link to comment
Share on other sites

Και Chris κάτι ακόμα φίλε μου τελε είναι η google rom που λες στην πρώτη σελίδα;Πως την περνάω ρώτησα και εχθές αλλά δεν το είδε κάποιος,TWRP και μετα ιnstall η θέλει να ξεκλειδώσω και bootloader γιατί δεν έχω ιδέα πως

 

Αν σου ήρθε το κινητό με multi rom δηλ με ελληνικά μέσα από το κινεζομάγαζο πιθανόν το bootloader να είναι ξεκλείδωτο. Διάβασε προσεκτικά την πρώτη σελίδα και θα τα καταφέρεις, τα έχει όλα εκεί. Και εγώ πρώτη φορά το έκανα.:)

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Αν σου ήρθε το κινητό με multi rom δηλ με ελληνικά μέσα από το κινεζομάγαζο πιθανόν το bootloader να είναι ξεκλείδωτο. Διάβασε προσεκτικά την πρώτη σελίδα και θα τα καταφέρεις, τα έχει όλα εκεί. Και εγώ πρώτη φορά το έκανα.:)

 

Δηλαδή χρειάζεται ξεκλειδωμα ετσι;

Το θέμα είναι εάν είναι ήδη ξεκλειδωτο

Τι να πω ίσως το δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Μία διευκρίνηση ζητώ από τους φίλους που λένε ότι το V4A δουλεύει κανονικά στη ρύθμιση για τα ακουστικα. Παιδιά δουλευει και με τα CDLA η μόνο με συμβατικά ακουστικά;

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ήθελα κάποιος με CDLA να επιβεβαιώσει παρακαλώ.

 

Δεν καταλαβαίνω καμιά διαφορά στον ήχο μόλις ενεργοποιώ το V4A. Σίγουρα πάντως όταν το δοκίμασα πριν μέρες δούλευε κανονικά. Συμβατικά δεν έχω τώρα για να το δω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή χρειάζεται ξεκλειδωμα ετσι;

Το θέμα είναι εάν είναι ήδη ξεκλειδωτο

Τι να πω ίσως το δοκιμασω

 

Σου ξανά λέω, αν το κινητό σου έχει ελληνικά μέσα το πιθανότερο να είναι ξεκλείδωτο. Εγώ π.χ δεν το κοίταξα καθόλου πέρασα κατευθείαν TWRP και μετά την ρομ. Τα παιδιά εδώ που είναι και πιο έμπειρα λένε ότι άμα έχει multi ρομ περασμένη από το κινεζομαγαζο είναι ξεκλείδωτο. Διάβασε προσεκτικά την πρώτη σελίδα και προχώρα.

LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Χρήστο ,σε έχουμε ζαλίσει. Ερώτηση. Πάνω από την τελευταία tele 23s.35 μπορώ να περάσω την δική σου 23ς χωρις wipe ώστε να διορθώσω το fp και το led που άναβε όταν είχα αναπάντητες κλήσεις ή μυνηματα;
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...