Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι τα έχω δει αυτά που ειπώθηκαν για το fp και τα δοκίμασα , απλά δεν είχε αποτέλεσμα. Και απ τη στιγμή που δούλευε πριν πρέπει να είναι θέμα software γι' αυτό ρωτάω.

 

Δοκίμασες και τον καθαρισμό της υπηρεσίας Fingerprint biometric και της εφαρμογής κλπ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα παιδιά!

 

Σήμερα παρέλαβα το x829 μου 4/64, για όσους φίλους θέλουν να ρωτήσουν, το πήρα από geekbuying 6/3, ήρθε με SG post, πέρασε τελωνείο από ΥΕΔ Θεσσαλονίκης και το παρέλαβα σήμερα. Πλήρωσα 56€.

 

Ήρθε με την 16s μέσα, αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι επιλογές έχω σε rom σε official και τι μου προτείνετε από τις δικές σας; (Διαβάζω το thread εδώ και τρεις εβδομάδες) Θέλω να είναι όσο πιο stable γίνεται. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Το πήρες απο την κινεζική αποθήκη? Δεν το είχε η Ευρωπαϊκή?

 

Κάθε μέρα είμαι έτοιμος να το παραγγείλω γιατί έχει σούπερ χαρακτηριστικά αλλά κάθε μέρα σταματάω γιατί διαβάζω για fp προβλήματα, για wifi, για το ένα για το άλλο. Πάλι καλά που υπάρχουν και τα παιδιά που ασχολούνται και βγάζουν ρομ συνεχώς. Αν υπήρχε κάποιος από Θεσσαλονίκη και κατά προτίμηση από Δυτική Θεσσαλονίκη και είχε τη διάθεση και το χρόνο φυσικά να μου το δείξει το κινητό 5 λεπτά γιατί ωραίο φαίνεται αλλά θα ήθελα να το δω και από κοντά γιατί οι εποχές αυτές δεν είναι για περιττά έξοδα θα τον ευχαριστούσα πολύ. Όποιος ενδιαφέρεται και μπορεί ας μου στείλει pm να μην ενοχλούμε εδώ μέσα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο bootanimation για όποιον θέλει να δοκιμάσει, που δένει με τα προηγούμενα splash screens που έδωσα. Χρειάζεται μόνο αντικατάσταση το system/media/bootanimation.zip

 

https://mega.nz/#!wMp3AbSZ!77rFJIYLvASMdcqIfecq2fGgc6b_r4q7t-aE4rFvO4w

 

Προεπισκόπηση:

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρέ παιδιά βάλτε αυτό από τό TWRP μην κάνετε wipe... Καθαρίζει τους κωδικούς μετά από restore

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

Το firmware τού χ829 τι έχω εγώ υπομονή αύριο να σας το ανεβάσω..Θα το κάνετε restore όπως είναι...

 

Χρηστο σε ευχαριστουμε παρα παρα πολυ. Ειμαστε αρκετοι με το μοντελο αυτο λογω της τιμης του

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες απο την κινεζική αποθήκη? Δεν το είχε η Ευρωπαϊκή?

 

Κάθε μέρα είμαι έτοιμος να το παραγγείλω γιατί έχει σούπερ χαρακτηριστικά αλλά κάθε μέρα σταματάω γιατί διαβάζω για fp προβλήματα, για wifi, για το ένα για το άλλο. Πάλι καλά που υπάρχουν και τα παιδιά που ασχολούνται και βγάζουν ρομ συνεχώς. Αν υπήρχε κάποιος από Θεσσαλονίκη και κατά προτίμηση από Δυτική Θεσσαλονίκη και είχε τη διάθεση και το χρόνο φυσικά να μου το δείξει το κινητό 5 λεπτά γιατί ωραίο φαίνεται αλλά θα ήθελα να το δω και από κοντά γιατί οι εποχές αυτές δεν είναι για περιττά έξοδα θα τον ευχαριστούσα πολύ. Όποιος ενδιαφέρεται και μπορεί ας μου στείλει pm να μην ενοχλούμε εδώ μέσα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θεσσαλονίκη είμαι, Συκιές. Άμα θες και σήμερα, πρωί δούλευα..

Στείλε fb -> https://www.facebook.com/alexander.baris

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες και τον καθαρισμό της υπηρεσίας Fingerprint biometric και της εφαρμογής κλπ?

 

Ναι, γενικότερα έψαξα όσες περισσότερες σελίδες του thread μπόρεσα (πάνω από 100) και δοκίμασα ότι προταθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο bootanimation για όποιον θέλει να δοκιμάσει, που δένει με τα προηγούμενα splash screens που έδωσα. Χρειάζεται μόνο αντικατάσταση το system/media/bootanimation.zip

 

https://mega.nz/#!wMp3AbSZ!77rFJIYLvASMdcqIfecq2fGgc6b_r4q7t-aE4rFvO4w

 

Προεπισκόπηση:

 

Δεν είναι κακό! ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο, Τάσο και παιδιά καλησπέρα!

Έχω βάλει την tele 23 και εξ αρχής σταμάτησε να δουλεύει το fingerprint (και στην κάμερα), ενώ πριν δούλευε. Δυστυχώς δεν κράτησα backup και έχω δοκιμάσει και τα modem και την 20s CN, αλλά τίποτα.

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω;

Επίσης έχω παρατηρήσει ότι δεν γίνεται σωστή διαχείριση της RAM (έχω μόνο δύο προστευομενες εφαρμογές), το android τρώει 1gb ram. Είναι φυσιολογικό αυτό;

 

Ποίο μοντέλο έχεις; Από που το πήρες;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το x820. Πέρασα την Google Rom με το 37 update. Κάτι πρέπει να μου έχει διαφύγει και ενώ πιάνω σήμα 4G όταν μπαίνω σε μια σελίδα χρησιμοποιώντας τα data της wind που έχω με γυρνάει αυτόματα σε σήμα E ή στην καλύτερη H+ χωρίς όμως γρήγορη ροή δεδομένων. Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το x820. Πέρασα την Google Rom με το 37 update. Κάτι πρέπει να μου έχει διαφύγει και ενώ πιάνω σήμα 4G όταν μπαίνω σε μια σελίδα χρησιμοποιώντας τα data της wind που έχω με γυρνάει αυτόματα σε σήμα E ή στην καλύτερη H+ χωρίς όμως γρήγορη ροή δεδομένων. Τι μπορεί να φταίει?

 

Η wind φίλε είναι ότι να ναι ....

Πάνω κάτω και εγώ το ίδιο θέμα έχω...

Βάλε άλλη εταιρεία έστω και καρτοκινητη... Και θα δεις διαφορά...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Το θέείναι πως σήμα πιάνω 4G μόλις γυρίζω να πιάσω data από το κινητό γυρίζει σε E. Για αυτό λέω ότι μάλλον κάτι δεν έχω κάνει εγώ καλά.
Link to comment
Share on other sites

1. Ευχαριστούμε πολύ. Ήδη το είπα και θα τα πούμε και σε πμ.

2. Όχι αυτό είναι καθαρά για dialers problem το lockscreen icon είναι άλλο και το κοιτάμε τώρα με τον Τάσο. Λείπει ένα permission γιατί έχουμε πετάξει όλα τα leeco και αφήσαμε μόνο Google.:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δοκίμασε ότι κανείς με clean installation.

Βάλε αυτή καί παίξε λίγο καιρό.Ειναι οκ

https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsTzVsd3h6VHA5ODA

Τάσο ευχαριστώ. Έκανα clean installation και ξανάβαλα την tele 23s και διορθώθηκε το πρόβλημα με την οθόνη στις κλήσεις.

Αυτό που έχω θέμα τώρα είναι ότι τα OTA updates τα κάνω install και στο reboot ανοίγει το TWRP στην αρχική του οθόνη και περιμένει να του δώσω κάποια εντολή. Ενώ μέχρι πρότινος γινόταν η επανεκκίνηση και άνοιγε κανονικά το σύστημα με εγκατεστημένη την ΟΤΑ. Γιατί συμβαίνει αυτό;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Chris στο 829 ενεργοποιωντας και απενεργοποιωντας το παρακατω *#*#46360000#*#* μετα απο επανεκιννηση ανοιγει το wifi. Με το FP δεν εχω προβλημα εξαρχης. Ισως μπορει να σε βοηθησουν ολα αυτα που αναφερουμε για βελτιωσεις
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Όχι βρέ παιδιά βάλτε αυτό από τό TWRP μην κάνετε wipe... Καθαρίζει τους κωδικούς μετά από restore

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

Το firmware τού χ829 τι έχω εγώ υπομονή αύριο να σας το ανεβάσω..Θα το κάνετε restore όπως είναι...

 

Τάσο, όλη την ρομ από το τελευταίο που πούλησες δεν την έχεις backup? Την ίδια συσκευή πήραμε με λίγες μέρες διαφορά στην παράδοση..

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι τα έχω δει αυτά που ειπώθηκαν για το fp και τα δοκίμασα , απλά δεν είχε αποτέλεσμα. Και απ τη στιγμή που δούλευε πριν πρέπει να είναι θέμα software γι' αυτό ρωτάω.

 

Για ακριβώς αυτό τον λόγο έχω σκυλιασει να βρω λύση εδώ και πόσο καιρό...Αλλά τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, γενικότερα έψαξα όσες περισσότερες σελίδες του thread μπόρεσα (πάνω από 100) και δοκίμασα ότι προταθηκε.

 

Γι'αυτό θέλω να φτιάξουμε ένα forum να υπάρχουν ξεχωριστά θέματα για το κάθε πρόβλημα και την λύση του(αν υπάρχει). ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέείναι πως σήμα πιάνω 4G μόλις γυρίζω να πιάσω data από το κινητό γυρίζει σε E. Για αυτό λέω ότι μάλλον κάτι δεν έχω κάνει εγώ καλά.

 

Κατά 90% είναι θέμα εταιρείας, το παθενα με αλλες σσυσκευες, το ίδιο και τώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Chris στο 829 ενεργοποιωντας και απενεργοποιωντας το παρακατω *#*#46360000#*#* μετα απο επανεκιννηση ανοιγει το wifi. Με το FP δεν εχω προβλημα εξαρχης. Ισως μπορει να σε βοηθησουν ολα αυτα που αναφερουμε για βελτιωσεις

 

Εσύ είσαι που είχες θέμα με το wifi?

Τι εννοείς δεν έχεις θέμα με το fp?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειμαι. εννοω δεν ειχα θεμα απο την αρχη. δουλευε παντα μια χαρα με ολες τις ρομ που δοκιμασα. το wifi ειναι καθαρα θεμα λογισμικου γιατι αν δεν κανω επανεκκινηση για μερες ανοιγει κανονικα οταν περασω με τυχαια σειρα πρωτα καποιους driver. Απο την στιγμη που επανεκκινω δεν ξανανοιγει και φτου και απο την αρχη περασμα με τυχαια σειρα μοντεμ driver και ξανα εχω μεχρι παλι να επανεκκινησω
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειμαι. εννοω δεν ειχα θεμα απο την αρχη. δουλευε παντα μια χαρα με ολες τις ρομ που δοκιμασα. το wifi ειναι καθαρα θεμα λογισμικου γιατι αν δεν κανω επανεκκινηση για μερες ανοιγει κανονικα οταν περασω με τυχαια σειρα πρωτα καποιους driver. Απο την στιγμη που επανεκκινω δεν ξανανοιγει και φτου και απο την αρχη περασμα με τυχαια σειρα μοντεμ driver και ξανα εχω μεχρι παλι να επανεκκινησω

 

Το fp σου δουλεύει καλά τώρα δηλαδή;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Και σωστα και ακαριαια και ολα. Ποτε δεν ειχα θεμα. το μονο που επεφτε για υπνο. Απο τοτε που εβαλα τους 466 οδηγους δουλεψε ακομα καλυτερα χωρις να πεφτει για υπνο αλλα μετα απο τυχαια επανεκκινηση που εκανα χαλασε το wifi. Το θεμα ειναι μηπως βρω τους οδηγους του χ829 να δουλευει σωστα το wifi και ας πεφτει για υπνο τπ fp. Οποιος γυρευει τα πολλα χανει και τα λιγα. χαχαχαχαχα
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο ερθει το χ829 που περιμενω, αν κρατησω μπακ απ(πως?) και στο στείλω, δε θα κάνεις τη δουλεια σου?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σωστα και ακαριαια και ολα. Ποτε δεν ειχα θεμα. το μονο που επεφτε για υπνο. Απο τοτε που εβαλα τους 466 οδηγους δουλεψε ακομα καλυτερα χωρις να πεφτει για υπνο αλλα μετα απο τυχαια επανεκκινηση που εκανα χαλασε το wifi. Το θεμα ειναι μηπως βρω τους οδηγους του χ829 να δουλευει σωστα το wifi και ας πεφτει για υπνο τπ fp. Οποιος γυρευει τα πολλα χανει και τα λιγα. χαχαχαχαχα

 

Μάλιστα...Μου βρωμάει hd πρόβλημα σε εμένα και ξενερώνω...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβασει καποια στιγμη ο chris τις επομενες μερες την ρομ του. Δεν γνωριζω αν στο backup η την ρομ περιλαμβανονται οι οδηγοι. Οι ειδικοι ας απαντησουν αν γνωριζουν. Ευχαριστω για την προθεση σου, αν δεν βγαλω ακρη εδω ειμαστε θα σου πω

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλιστα...Μου βρωμάει hd πρόβλημα σε εμένα και ξενερώνω...

 

Και δεν ξερεις να το αλλαξεις? Εχω ξεκοιλιασει πανω απο 10 για οθονες κεραιες καμερουλες μπαταριες ενσωματωμενες και ολα δοξα το θεο δουλεψαν κανονικα. Δεν ειμαι επαγγελματιας απλα πιανουν τα χερια μου σε πολλα πραγματα λογω δουλειας:lol:

 

Ενα huawei p8 lite που ειχα πριν ζεσταινοταν πολυ και τελειωνε η μπαταρια στο αψε σβησε. καταλαβα οτι υπηρχε καποια διαρροη τασης σε καποιο κυκλωμα οποτε το ανοιξα και το ψεκασα με σπρει πλαστικοποιησης πλακετων contakt plastic 70 ,αδιαβροχοποιηση κανονικη και δουλευει 4 μηνες αψογα.

 

Ασε που πιστευω οτι δεν εχει προβλημα και μπορει απλα να μην σου παταει η φυσα καλα στην μητρικη

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

 

Και δεν ξερεις να το αλλαξεις? Εχω ξεκοιλιασει πανω απο 10 για οθονες κεραιες καμερουλες μπαταριες ενσωματωμενες και ολα δοξα το θεο δουλεψαν κανονικα. Δεν ειμαι επαγγελματιας απλα πιανουν τα χερια μου σε πολλα πραγματα λογω δουλειας:lol:

 

Ενα huawei p8 lite που ειχα πριν ζεσταινοταν πολυ και τελειωνε η μπαταρια στο αψε σβησε. καταλαβα οτι υπηρχε καποια διαρροη τασης σε καποιο κυκλωμα οποτε το ανοιξα και το ψεκασα με σπρει πλαστικοποιησης πλακετων contakt plastic 70 ,αδιαβροχοποιηση κανονικη και δουλευει 4 μηνες αψογα.

 

Ασε που πιστευω οτι δεν εχει προβλημα και μπορει απλα να μην σου παταει η φυσα καλα στην μητρικη

 

Ακριβώς τα ίδια...Έχω αλλάξει πολλές οθόνες και γενικά πολύ hardware. Δεν θα γουσταρα κινητό ενός μήνα να το πειραξω, αν και κάπου διάβασα ότι θα μπορούσε να είναι και κάτι με υον connector. Δεν ξέρω ...

 

Μου θυμίζει εποχές που είχα το Zopo zp999 το οποίο τότε ήταν σφαίρα και με 3(!!) Gb ram και μετά από ενάμιση χρόνο είχε θέμα με GPS και ήθελε αφροδες υλικό μέσα...Κλπ κλπ.

Θα δούμε...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Και σωστα και ακαριαια και ολα. Ποτε δεν ειχα θεμα. το μονο που επεφτε για υπνο. Απο τοτε που εβαλα τους 466 οδηγους δουλεψε ακομα καλυτερα χωρις να πεφτει για υπνο αλλα μετα απο τυχαια επανεκκινηση που εκανα χαλασε το wifi. Το θεμα ειναι μηπως βρω τους οδηγους του χ829 να δουλευει σωστα το wifi και ας πεφτει για υπνο τπ fp. Οποιος γυρευει τα πολλα χανει και τα λιγα. χαχαχαχαχα

 

Βάλε τα μόντεμ από την Indian rim και θα είσαι μία χαρά πιστεύω..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα ανεβασει καποια στιγμη ο chris τις επομενες μερες την ρομ του. Δεν γνωριζω αν στο backup η την ρομ περιλαμβανονται οι οδηγοι. Οι ειδικοι ας απαντησουν αν γνωριζουν. μητρικη

 

Δυστυχώς είδα τώρα τό backup από το χ829 και για κάποιο λόγο το firmware δεν έχει γίνει είναι 0. Δοκιμάστε αυτό απο twep μήπως και ....

https://mega.nz/#!dE1jVA7L!x48_kI26rnk71zhXWF_5THJxET3gpRZTZAfIwHTj40Y

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν απαντήθηκε αλλά το κινητό πίανει 4G σε μία από τις 2 σιμ, όποια έχει ενεργοποιημένα τα data. Πχ εγώ που έχω 2 σιμ κοσμοτέ πιάνει 4G μόνο σε αυτή που έχω επιλέξει για data, όποια και αν είναι αυτή, είτε η 1 ή η 2.

 

Χρήστο παρεπιπτώντως, διαλέγοντας χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου μου κάνει επανεκίνηση το κινητο. Μου το είχε ξανακάνει άλλη μία φορά που χρειάστηκε να κάνω χειροκίνητη στη 23.32.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και είμαι λίγο άσχετος... Τι διαφορά έχει το χ820 με το χ829? Αν πάρω το χ829 και δεν το "πειραξω" καθόλου θα δουλεύει κανονικά με 4g και wifi?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και είμαι λίγο άσχετος... Τι διαφορά έχει το χ820 με το χ829? Αν πάρω το χ829 και δεν το "πειραξω" καθόλου θα δουλεύει κανονικά με 4g και wifi?

 

Ναι θα δουλεύει, αρκεί να μην ζεις επαρχία, γιατί θα έχεις πρόβλημα με την κάλυψη του δικτύου. Αν έχεις wind δε, σε συνδυασμό με επαρχία, μην πάρεις χ829. Λείπει μία μπάντα, αυτό είναι όλο.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι μιας και είμαι λίγο άσχετος... Τι διαφορά έχει το χ820 με το χ829? Αν πάρω το χ829 και δεν το "πειραξω" καθόλου θα δουλεύει κανονικά με 4g και wifi?

 

Ναι δεν θα εχει θεμα αρκει η εταιρεια τηλεφωνειας στην περιοχη σου να εχει ισχυρο σημα 4G στο χ829 λειπει η 800αρα μπαντα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...