Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτησω και κατι αλλο? Κατεβαζω τις official china απο το λινκ του πρωτου site το μετονομαζω σε update.zip και με το stock recovery μου βγαζει zip corrypted

ειπα να δοκιμασω κι αυτες μπας και αλλαξου τιποτα στα κρυφα partition

 

Και εμενα οταν ηρθε με official recovery αυτο ελεγε ... Τελικα εφταιγε το Recovery ... Εβαλα αυτο απο την πρωτη σελιδα και μετα μπηκαν ολες κανονικα... για δοκιμασε

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Chris μπορώ να αφαιρέσω την εφαρμογή doze από την 23s την δική σου να δω αν ξυπνά το finger?

 

Nαι αν είναι μέσα δεν θυμάμαι Παρτην μαζί με τον φάκελο και βάλτην στην ίδια διαδρομή με Root file manager Πρόσεξε τα δικαιώματα να είναι ίδια με τις άλλες εφαρμογες και στο φάκελο και μέσα τα αρχεία οατ και το apk.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Chris μπορώ να αφαιρέσω την εφαρμογή doze από την 23s την δική σου να δω αν ξυπνά το finger?

Δοκίμασε αυτό http://play.google.com/store/apps/details?id=de.andip71.boeffla_doze_control εμένα έκανε δουλειά!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρω αν υπαρχει ?

 

System /app/doze

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έκανε τίποτα. Ευχαριστώ για την βοήθεια
Έκανες reboot?
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

1.Κάνεις unzip το δέυτερο zip (adb drivers + fastboot) που κατέβασες και το αρχείο adb.rar και αντιγράφεις τον φάκελο adb στο C:\ .

2.Κάνεις εγκατάσταση το exe που βρίσκετε στο zip (minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe)

3.Κάνεις αντιγραφή τα αρχεία boot.img και system.img από το φάκελο images που βρίσκεται μέσα στο rar της rom που κατέβασες και τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο C:\adb.

4.Μετά πας στο φάεκλο C:\adb και πατάς shift + δεξί κλικ και επιλέγεις Open command window here. Βάζεις το κινητό σε fastboot mode (power off button + volume down).

5.Μόλις μπεις σε fastboot γράφεις στο cmd που έχει ανοίξει fastboot devices και πρέπει να σου βγάλει το κινητό. Μετά γράφεις fastboot flash system system.img .

6.Όταν τελειώσει γράφεις στο cmd fastboot flash boot boot.img .

7.Αφού τελειώσει και αυτό γράφεις fastboot reboot και τελείωσες.

 

Εγκατέστησα την ρομ χτες και το fingerprint είναι αστραπιαίο.

 

Πρέπει να κάνω όλο αυτό;Η αν περάσω το original recovery από την πρώτη σελίδα στο φόρουμ μπορώ να την εγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει και σε παλιότερο post, έχω την εντύπωση ότι η leeco χρησιμοποιεί διαφορετικό hardware στα επιμέρους εξαρτήματα της συσκευής και έτσι ίσως έχουμε το φαινόμενο του conflict ανάμεσα σε drivers και fp hardware. Όπως για παράδειγμα στα 2 διαφορετικά Display.
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, μετά το flashαρισμα της Τελε, έκανα τα OTA της και παράλληλα κατέβαζα εφαρμογές. Κάποια στιγμή έβαλα και το Νοva prime. Μετά μου ζητούσε άδεια να μπεί στο Google....Ενώ θεωριτικα ήταν μέσα....

Και τώρα δεν κάνει τίποτα λογαριασμός...Δεν συνχρονιζει...Δεν με αφήνει να δω τίποτα... Και με το που κάνω reboot τρώω δύο errors.

 

Edit: επίσης οπότε κάνω επανεκκίνηση, δεν υπάρχει το Nova Prime....

 

pmW351DLjpofWZsPsj

pmDJSbo7j

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, μετά το flashαρισμα της Τελε, έκανα τα OTA της και παράλληλα κατέβαζα εφαρμογές. Κάποια στιγμή έβαλα και το Νοva prime. Μετά μου ζητούσε άδεια να μπεί στο Google....Ενώ θεωριτικα ήταν μέσα....

g]

 

Πώς την έβαλες dirty? Ίσως γι αυτό πήγαινε εφαρμογές playstore βρες το palaystore κάνε clear Data Kai cache επανεκκίνηση

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω δοκιμασει τα παντα . εχω κανει πανω απο 40 φλασαρισματα με διαφορετικους τροπους firmware modem,restore τα δοκιμασα ολα. Εκει εχει μουλαρωσει

 

Οι μονες που περασαν σωστα με stock recovery στο 829 ηταν η 16ς και η 18ς. Η 17 εκανε bootloop και ολες οι αλλες corrupted

Edited by hunters1977
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Θελει κάποιος/καποιοι βασικα να ανεβασουν screenshots με sot?

Ετσι απο περιέργεια

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω δοκιμασει τα παντα . εχω κανει πανω απο 40 φλασαρισματα με διαφορετικους τροπους firmware modem,restore τα δοκιμασα ολα. Εκει εχει μουλαρωσει

 

Οι μονες που περασαν σωστα με stock recovery στο 829 ηταν η 16ς και η 18ς. Η 17 εκανε bootloop και ολες οι αλλες corrupted

 

Απλα για να μαθω, τι σου κανει και προσπαθεις να φτιαξεις?

Link to comment
Share on other sites

Απλα για να μαθω, τι σου κανει και προσπαθεις να φτιαξεις?

 

Παταω να ανοιξει το κουμπι του wifi και μου κλεινει αμεσως.

Χρηστο και Τασο κατι ειχατε πει για kernel

μπορω να κανω κατι απο εδω?

 

http://opensource.le.com/

 

https://github.com/AndroPlus-org/android_kernel_leeco_x2

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ στο λέω γιατί οι Κινέζοι είναι μεγάλοι ψεύτες . Κοιτα προσεκτικά στις εικόνες που το γράφει στο πίσω καπάκι καθαρά χ829 . Προσέχουμε για να έχουμε..;)[color="#bbc"

 

Γειά σου Χρήστο είναι τελικά το χ820 αυτό στο dinyideal; εσύ είσαι που τους ρωτάς 21/3/2017 00:27:21 τι συμπέρασμα βγάζεις με τα σχόλια τους, γιατί ρωτάνε πολλοί αν διαβάσεις για την 800 και το χ820;

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Κοίτα εδώ τις εντολές >>>>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7048821#post7048821 έχω και εδώ κάποιες Ρομ . Δοκίμασε και δες και το βίντεο..

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Πώς την έβαλες dirty? Ίσως γι αυτό πήγαινε εφαρμογές playstore βρες το palaystore κάνε clear Data Kai cache επανεκκίνηση

 

Χρήστο τίποτα...

Αυτό έγινε από την μετάβαση 34 -> 35 ΟΤΑ...

Δες λίγο ξανά τις φωτογραφίες..

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα απο την 35 στην 36

 

Καλημέρα. Δοκίμασες να περάσεις Official καθαρά να δεις? Κάτι σου έχει μείνει και χτυπάει. Έκανες πρώτα Wipe data πριν ξεκινήσεις τα Flash να φύγει το αρχικό encryption στα data. Βάλε από την αρχή με ηρεμία καθαρή επίσημη να δεις χωρίς encryption. Και συνεχίζεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

Υπάρχει τρόπος να δω αν θα υποστηρίζει 4G(vodafone,cosmote) το Χ829 στην επαρχία που είμαι? Γιατί μου φαίνεται πως άδικα περιμένω για το Χ820.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα από banggood το χ829 με 6gb ram και 128gb. Με ένα κουπόνι που τρέχει μου βγήκε 229 ευρώ. Νομίζω είναι πολυ καλή η τιμή για τέτοια χαρακτηριστικά. Να ανησυχώ για τελωνεία; Επέλεξα απλή αποστολή. Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν η Letv έχει δώσει (επιτέλους) τα kernel sources και αν υπάρχουν custom kernels γαι τη συσκευή. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Απο κινα στα 229 ευρω, ετσι?

Εγω εδωσα 262.κατι για το ιδιο, συν θηκη, συν γκλας, αποστολη απο ευρωπη ομως(μην εχω τρεχαματα με τελωνεία)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως υπάρχει κάποιο twrp νεότερο απο του cris που να λειτουργεί σωστά? Μέχρι τωρα οτι δοκίμασα ειτε official είτε cuoco μου κολλάει στην πρώτη σελίδα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως υπάρχει κάποιο twrp νεότερο απο του cris που να λειτουργεί σωστά? Μέχρι τωρα οτι δοκίμασα ειτε official είτε cuoco μου κολλάει στην πρώτη σελίδα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ολοι του cris εχουμε σωστα λειτουργει, εχουμε αλλαξει 10 ρομ χωρις ποτε να εχει προβλημα, τωρα σε σενα ποιος ξερει τι εχεις κανει για να μην λειτουργει σωστα.;)

υπαρχει νεοτερο παντως, 3.1.0.0 Πανε XDA και κατεβασε το

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δοκίμασες να περάσεις Official καθαρά να δεις? Κάτι σου έχει μείνει και χτυπάει. Έκανες πρώτα Wipe data πριν ξεκινήσεις τα Flash να φύγει το αρχικό encryption στα data. Βάλε από την αρχή με ηρεμία καθαρή επίσημη να δεις χωρίς encryption. Και συνεχίζεις.. ;)

 

Όχι δεν έκανα...Εννοείς να ξαναπεράσω με full wipe (και internal η δεν έχει σημασία?? ) την 16s, μετά ξανά wipe μόνο τα data και flashαρισμα την Τελε;

 

Επίσης χαλιά πάλι το fp, μετά από κάποιο update αλλά δεν ξέρω πιο....

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...