Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα έχω βάλει και τα δύο αλλά δε βρίσκω ακριβώς τη ρύθμιση που λες.k

 

10_2017_55901_._._EEST.jpg 10_2017_60049_._._EEST.jpg 10_2017_60101_._._EEST.jpg 10_2017_60254_._._EEST.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος που εχει αγορασει απο coolicool ευρωπαικη αποθηκη να μας πει τι παιζει με τις αποστολες τους;

 

Μου εχουν στειλει ενα tracking number υποτιθεται της DHL και σε κανενα site της DHL δεν εμφανιζει τιποτα

 

Πηρα τηλεφωνο στην DHL και μου λενε το tracking number δεν ειναι υπαρχει και δεν εμφανιζει τιποτα, ουτε στο γερμανικο ταχυδρομειο.

 

Εχει τυχει σε καποιον αλλο κατι τετοιο;

Ναι σε εμενα.

12ψηφιο τρακιν. Πουθενα δεν εμφανιζει κατι.

Το efox λεει περιμενε και αν δεν εμφανιστεί σε 15 μερες ειδοποιησε μας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω το εξής πρόβλημα με το call recording. Έχοντας την Google ROM με το update 37, dialer της EUI -από το zip με τους 4 dialers- και region China Mainland δεν μου εμφανίζει καθόλου το κουμπάκι της εγγραφής στο τηλεφώνημα. Σε αυτή τη rom υπάρχει αυτή η δυνατότητα να το έχω ή πρέπει να γυρίσω σε CN της leeco όπως την τελευταία που είχε φτιάξει ο chris?

Δυστυχώς όσα προγραμματάκια έψαξα στο playstore δωρεάν εγγραφής είχαν μόνο για μόνιμη εγγραφή κλήσεων και όχι όσα ήθελα εγώ.

10_2017_60641_._._EEST.jpg[/url 10_2017_60825_._._EEST.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις θέμα βάλε το f2fs το δικό μου αν θέλεις το τελευταίο 3.1.0-0 το έχω και αυτό στην αρχική αν όχι εδώ >> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4 με το exe se fastboot κανονικά ως διαχειριστής.

Είχα το δικό σου το 3.02 και δουλεύε κανονικά, απλά ειπα να περασω το τελευταίο official img μεσω twrp εφαρμογης απο το store. Θα περασω το καινούργιο σου το βράδυ. Ευχαριστώ πολυ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε εμενα.

12ψηφιο τρακιν. Πουθενα δεν εμφανιζει κατι.

Το efox λεει περιμενε και αν δεν εμφανιστεί σε 15 μερες ειδοποιησε μας

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Καταλαβα, αυτο που φοβομουν, αποστολη απο κινα με απλο ταχυδρομειο στην γερμανια, εκτελωνισμος απο εταιρεια φαντασμα, αποστολη με απλο γερμανικο ταχυδρομιο στην Ελλαδα, παραλαβη απο ταχυδρομιο, αλλα παιζει και απο dhl, παιζει και απο speedex.

 

Καλη μας τυχη, οχι σε 2-5 μερες που λενε οι απατεωνες, ουτε σε 15 που κανει απο κινα δεν θα ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνα με το efox, το δικο μου θα αποσταλει απο γερμανικη αποθηκη. Τωρα τι παίζει δε ξέρω. Κάποιος ειπε οτι παρελαβε σε 10 μερες.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, αυτο που φοβομουν, αποστολη απο κινα με απλο ταχυδρομειο στην γερμανια, εκτελωνισμος απο εταιρεια φαντασμα, αποστολη με απλο γερμανικο ταχυδρομιο στην Ελλαδα, παραλαβη απο ταχυδρομιο, αλλα παιζει και απο dhl, παιζει και απο speedex.

 

Καλη μας τυχη, οχι σε 2-5 μερες που λενε οι απατεωνες, ουτε σε 15 που κανει απο κινα δεν θα ερθει.

 

Το track ID που έχετε είναι εικονικό σε pre-arival σε συνεννόηση με τοπικό γραφείο. Θα έρθει η παραλαβή τους από Κίνα μετά θα γίνει η αποστολή με DHL αν συμφωνησατε αυτό και θα εμφανιστεί. Εγώ που το πήρα το Χ829 από efox τους έγραψα να γίνει η παραλαβή τους πρώτα στην Ολλανδία και μετά να το στείλουν με ΕΛΤΑ και track Id NL και το είχα στα χέρια μου σε 14μερες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωριζει καποιος αν παιζει USB OTG out of the box (κι αν ναι, με οποιοδήποτε usb c otg adaptor) ? Αν όχι, με καποια από τις custom roms που αναφέρατε?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

System /app/doze

 

Δεν υπάρχει σε εμένα και αυτός είναι ο λόγος που δεν δουλεύει και το app.

Περισσότερη σημασία για μένα έχει το double tup. Για το ξύπνημα της οθόνης. Έχουμε κανένα νέο περίπου πότε θα είναι έτοιμο?

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

chris?

για εκατασταση στο twrp τελε 23s μου ζηταει να τσεκαρω και δεν ξερω αν πρεπει τα παρακατω

επαληθευση της υπογραφης zip

και επανεκινηση μετα την εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωριζει καποιος αν παιζει USB OTG out of the box (κι αν ναι, με οποιοδήποτε usb c otg adaptor) ? Αν όχι, με καποια από τις custom roms που αναφέρατε?

Ευχαριστω.

 

Σε όλες τις ρομ αν έχεις το σωστό καλώδιο ή ανταπτορακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν υπάρχει σε εμένα και αυτός είναι ο λόγος που δεν δουλεύει και το app.

Περισσότερη σημασία για μένα έχει το double tup. Για το ξύπνημα της οθόνης. Έχουμε κανένα νέο περίπου πότε θα είναι έτοιμο?

 

Το App που δεν δουλεύει? Μόλις είναι έτοιμος ο νέος κερνελ... Παγκόσμια πρώτη από τον Τάσο! Δεν υπάρχει πουθενά αλλού όπως καταλαβαίνεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

chris?

για εκατασταση στο twrp τελε 23s μου ζηταει να τσεκαρω και δεν ξερω αν πρεπει τα παρακατω

επαληθευση της υπογραφης zip

και επανεκινηση μετα την εγκατασταση

 

Όχι δεν τικάρεις τίποτα από αυτά. Untick όλα. Δεν χρειάζεται το md5 signature.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χ820 6/64 >> http://m.tinydeal.com/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-4g-phone--flip-cover-p-164524?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=KB-526749&utm_content=KB-526749&utm_campaign=New_Arrivals_170410_en&Csid=4428561&sc_src=email_2323058

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις ρομ αν έχεις το σωστό καλώδιο ή ανταπτορακι.

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το App που δεν δουλεύει? Μόλις είναι έτοιμος ο νέος κερνελ... Παγκόσμια πρώτη από τον Τάσο! Δεν υπάρχει πουθενά αλλού όπως καταλαβαίνεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι δεν τικάρεις τίποτα από αυτά. Untick όλα. Δεν χρειάζεται το md5 signature.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χ820 6/64 >> http://m.tinydeal.com/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-2k-msm8996-4g-phone--flip-cover-p-164524?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_term=KB-526749&utm_content=KB-526749&utm_campaign=New_Arrivals_170410_en&Csid=4428561&sc_src=email_2323058

 

οκ ευχαριστωωωω

κανει εγκατασταση τωρα :) μολις τελειωσει πρεπει να κανω καθαρισμο ξανα τα cashe και wipe? η ειμαι οκ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα.

Ποιά ρομ είναι χωρίς ρουτ με stock launcher και έχει όλα τα καλούδια σας???? Δηλ. παίζει άψογα χωρίς προβληματάκια??

Μόλις έφτασε το χ822 και του πέρασα το TWRP με την μέθοδο του Cris!

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

10_2017_55901_._._EEST.jpg 10_2017_60049_._._EEST.jpg 10_2017_60101_._._EEST.jpg 10_2017_60254_._._EEST.jpg

Μάλλον δεν έχω γίνει κατανοητός. Δε μιλάω για τα αριθμητικά badges στο tesla unread. Αυτά μια χαρά λειτουργούν. Για παράδειγμα η ώρα τώρα είναι 20.00 και μου έχουν έρθει 3 μηνύματα στο gmail, ένα στις 17.00, ένα στις 18.00 και ένα στις 19.00, αν δεν μπω στο gmail και δεν κάνω ανανέωση δε μου εμφανίζονται πουθενά αυτά τα mail. Επίσης στο onedrive μόνο αν μπω στην εφαρμογή ανεβαίνουν οι φωτογραφίες, αν την κλείσω σταματάνε. Δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω. Σαν να μην τρέχουν στο προσκήνιο οι εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Το track ID που έχετε είναι εικονικό σε pre-arival σε συνεννόηση με τοπικό γραφείο. Θα έρθει η παραλαβή τους από Κίνα μετά θα γίνει η αποστολή με DHL αν συμφωνησατε αυτό και θα εμφανιστεί. Εγώ που το πήρα το Χ829 από efox τους έγραψα να γίνει η παραλαβή τους πρώτα στην Ολλανδία και μετά να το στείλουν με ΕΛΤΑ και track Id NL και το είχα στα χέρια μου σε 14μερες.

 

Δυστηχως ομως οταν καποιος διαβαζει 2-5 μερες μεταφορα με dhl απο ευρωπαικη αποθηκη και αποστολη σε 48 ωρες εχοντας αγορασει απο γερμανικα eshops και ξεροντας τους χρονους της DHL, δεν περιμενει σε καμια περιπτωση οτι θα φτασει τις 15 μερες, αλλα περιπου στις μισες και αυτος ειναι και ο λογος που πληρωνει και τα 60 και πλεον ευρω.

Link to comment
Share on other sites

chris

ολα καλα φιλε μου χιλια ευχαριστω ενα προβληματακι μονο που δε ξερω καν αν ειναι προβληματακι

μετα την εγκατασταση εκανα ακομη και internal και πεταξα την ρομ μετα μεσα στο τηλεφωνο απο τον θπολογιστη δεν βρισκω την ρομ για να την σβησω να μην μου τρωει χωρο ,τουλαχιστον πριν την εγκατασταση μου εδειχνε 53,7 απο τα 60gb ελευθερα οπως μου ελεγε και με της μαμα ρομ πρωτου εγκαταστησω οτιδηποτε απο εφαρμογες και τωρα με το που περασα την ρομ μου δειχνει 50,6 στα 60 ελευθερα,ειναι απλα μεγαλυτερη η ρομ η για καποιο λογο εχει κρατησει το ζιπ και δεν μπορω να το βρω να το σβησω?

το ρομ το ειχα πεταξει χυμα στον αποθηκευτικο οχι στο φακελο του twrp

 

για να σου δωσω να καταλαβει; ακομη και στην διαχ αρχειων μου δειχνει σαν να υπαρχει κατι αποθηκευμενο

μου λεει εσωτερικος χωρος αποθυκευσης 2,52 gb οτι τα χρησιμοποιω απο τα 53,17

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ομως οταν καποιος διαβαζει 2-5 μερες μεταφορα με dhl απο ευρωπαικη αποθηκη και αποστολη σε 48 ωρες εχοντας αγορασει απο γερμανικα eshops και ξεροντας τους χρονους της DHL, δεν περιμενει σε καμια περιπτωση οτι θα φτασει τις 15 μερες, αλλα περιπου στις μισες και αυτος ειναι και ο λογος που πληρωνει και τα 60 και πλεον ευρω.

Καπως ετσι την "πατησα"

Οπως και να ειχε ομως, πριν το πασχα δε θα το χα στα χερια μου.

Ετσι πληρωσα κατι παραπάνω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βάλε την επίσημη ρομ με όλα τα Wipe να μπουν όλα σωστά από την αρχή. Κράτησε την κάνα 7ημερο να δεις ότι όλα δουλεύουν σωστά και είσαι οκ. Μετά μόνο με Wipe Advanced Wipe Κάνε τα data system cache art Dalvik cache Και βάλε tele 23s.

 

Χρηστο, εκανα απο το Advanced Wipe ολες τις επιλογες και μετα περασα την ΡΟΜ. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα το νιωθω λιγο χειροτερο το FP απο χθες που την εβαλα πρωτη φορα.

Να κανω Format Data και ξανα απο την αρχη η δεν εχει σημασια?

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο, εκανα απο το Advanced Wipe ολες τις επιλογες και μετα περασα την ΡΟΜ. Βεβαια δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα το νιωθω λιγο χειροτερο το FP απο χθες που την εβαλα πρωτη φορα.

Να κανω Format Data και ξανα απο την αρχη η δεν εχει σημασια?

 

Χειρότερο με ποια ρομ? Με την επίσημη fastboot x829 ή με την δική μας? Από την στιγμή που έβαλες επίσημη χ829 σημαίνει ότι έχει μπει και το επίσημο Fingerprint Firmware άρα αν έχεις θέματα είναι hardware ή και software doze όπως είπα και παραπάνω. Βάλε λοιπόν πάλι την δική μας και με λίγο υπομονή έρχονται τα καλύτερα από τον Τάσο με αρκετά νέα καλούδια. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μου εμφανίζει τον αποθηκευτικό χώρο

Αλλά δεν έχω βάλει τίποτα μέσα είναι όπως άνοιξε από το πέρασμα της ρομ,μόνο σε εμένα παιδια η και εσάς τόσο σας έδινε; Πιστεύω κράτησε σε κάποιο κρυφό partition το ζιπ

Στο αλλά που λέει έχει 2 και κάτι gb αλλά δεν τα εμφανίζει πουθενά τι είναι

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

x829 δείχνει ;[

 

10_2017_85652_._._EEST.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι μου εμφανίζει τον αποθηκευτικό χώρο

Αλλά δεν έχω βάλει τίποτα μέσα είναι όπως άνοιξε από το πέρασμα της ρομ,μόνο σε εμένα παιδια η και εσάς τόσο σας έδινε; Πιστεύω κράτησε σε κάποιο κρυφό partition το ζιπ

Στο αλλά που λέει έχει 2 και κάτι gb αλλά δεν τα εμφανίζει πουθενά τι είναι

 

Το ζιπ αν το έβαλες μέσα μετά τα Full Wipe είναι σίγουρα μέσα. Μπες με Root file manager να το βρεις αν και με τον Asus file manager θα το βλέπεις πατώντας στο αποθηκευτικος χώρος κάτω κάτω. Κρυφά partitions δεν υπάρχουν πέρα των απαιτούμενων System IMAGE, SYSTEM, FIRMWARE, DATA, EFS, SD CARD

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

10_2017_85652_._._EEST.jpg

 

Το είχα δει αλλά αν προσέξεις είναι presale. Πέρα από αυτό μέχρι χθές νομίζω έλεγε πως η αποστολή θα γινεί στις 10/4 και στη συνέχεια το 'αλλαξαν σε 20/4. Και δεν είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη αν δεν κάνω λάθος.

Edited by V3Ge7t0_6
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

1) βρηκα μια καποια λυση δεν ξερω αν εχει κ αλλος το ιδιο θεμα οποτε θα το γραψω

μπηκα σε recovery και μεσω twrp εκανα διαγραφη δεδομενων,ανοιξε το τηλεφωνο και με πηγε στα 52gb ελευθερα απο τα 50 περιπου που μου εδινε,βεβαια μεχρι τα 53,17 ακομη κατι λειπει που δεν μπορω να βρω τι :)

2) το καθαρισμος μεγαλων αρχειων της leeco απο τις ρυθμισεις του αποθηκευτικου χωρου μολις το παταω μου βγαζει μηνυμα οτι σταματησε να λειτουργει

3)το twrp μετα την τελε μου ανοιγει παντα στα αγγλικα και πρεπει να αλλαζω καθε φορα γλωσσα

4)στις αναβαθμισεις ενω μου λεει οτι ειμαι ενημερομενος μου δινει μια αναβαθμιση 49.6 mb md5 την κατεβαζω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

10_2017_85652_._._EEST.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ζιπ αν το έβαλες μέσα μετά τα Full Wipe είναι σίγουρα μέσα. Μπες με Root file manager να το βρεις αν και με τον Asus file manager θα το βλέπεις πατώντας στο αποθηκευτικος χώρος κάτω κάτω. Κρυφά partitions δεν υπάρχουν πέρα των απαιτούμενων System IMAGE, SYSTEM, FIRMWARE, DATA, EFS, SD CARD

 

μπα οχι chris δεν το εβλεπα με τον asus οσο για ροοτ file manager ειδα το μηνυμα σου αργα αφου εκανα αυτο που γραφω στο παραπανω μηνυμα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπορει καποιος παντως να επιβεβαιωσει τον ελευθερο χωρο που του δινει στα 60gb εκδοση με την tele μετα απο καθαρη εγκατασταση?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...