Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις μου συνέβει ένα πολύ περίεργο πράγμα.

Να πω καταρχήν πως φοράω την 22S του Cris (με βόλεψε και δεν την άλλαξα)

 

Μου έρχεται μνμ στο notification οτι έχω αναβάθμιση και εγραφε μαλιστα και chrisbalgreece, οπότε λεω ότι Cris θα έβγαλες ΟΤΑ και στην 22S. Δεν κάνω τίποτα αλλά σε κάποια στιγμή μου βγάζει να κάνω επανεκκίνηση, και κάνω.

 

Μου πέρασε την 5.9.023S_03111 (Stable release), με τις κινεζιές, με Αγγλικά και η οποία δεν είναι rooted ....

 

Και τώρα τί κάνω;

 

Να περάσω tele από πάνω;

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επισης φορανε διαφορετικες οθονες.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου συνέβει ένα πολύ περίεργο πράγμα.

Να πω καταρχήν πως φοράω την 22S του Cris (με βόλεψε και δεν την άλλαξα)

 

Μου έρχεται μνμ στο notification οτι έχω αναβάθμιση και εγραφε μαλιστα και chrisbalgreece, οπότε λεω ότι Cris θα έβγαλες ΟΤΑ και στην 22S. Δεν κάνω τίποτα αλλά σε κάποια στιγμή μου βγάζει να κάνω επανεκκίνηση, και κάνω.

 

Μου πέρασε την 5.9.023S_03111 (Stable release), με τις κινεζιές, με Αγγλικά και η οποία δεν είναι rooted ....

 

Και τώρα τί κάνω;

 

Να περάσω tele από πάνω;

 

Τι λες τώρα! :lol: Δεν είδες το Id του Update? Δεν παρατηρησες ότι έκανα συμφωνία με την Leeco και θα στέλνει κατευθείαν τις ενημερώσεις στις rom που φτιάχνω? :p:lol:

Αν δεν έχασες τις εφαρμογές σου (χλωμό) βάλε από πάνω όπως είναι όποια θες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχασα καμία εφαρμογή ευτυχώς.

 

Οπότε βάζω tele χωρίς wipe, έτσι;

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Τι NOUGAT βρε φίλε περίμενες? σοβαρά μιλας ή μας δουλεύεις?

τέλος Σεπτέμβρη στην καλύτερη και βλέπουμε... Πρώτα θα βγει η νέα ναυαρχιδα με το 835soc που θα φοράει eui-Nougat από το εργοστάσιο, το έχουν πει εξαλλου επίσημα οι ίδιοι στο αμερικανικό forum της leeco.

Και η leeco δεν έχει πάρει κανέναν 835 πριν την ολική δέσμευση τους από την Samsung.

Τσάμπα περιμένεις...

Παντως η νέα eui 23s στο pro3 μου δίνει πάνω από 170.000 στο antutu, ενώ η 20s 167.000 περίπου έδινε.

 

Εγω τα έχω πει μήνες τώρα για την Nougat... Τέλος πάντων..

Όσο αφορά την νέα στοκ μια πατάτα και μισή είναι με κινεζιες... 3 λεπτά την κράτησα και άντε για..... :lol: Το AntuTu είναι εικονικο τελείως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όχι δεν έχασα καμία εφαρμογή ευτυχώς.

 

Οπότε βάζω tele χωρίς wipe, έτσι;

 

Κοίτα αν είχες συνηθίσει Leeco apk's συντομεύσεις λογαριασμό κλπ δεν θα τα βρεις εκεί. Ότι νομίζεις? Γιατί δεν σου αρέσει η επίσημη στοκ?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βασικά είμαι φαν του καθαρού android, δεν με ενδιαφέρουν οι leeco εφαρμογές

Και θέλω root οπωσδήποτε

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις μου ήρθε το x820.

2 πραγματάκια να ρωτήσω να κατατοπιστω κ να τα βάλω σε μια σειρά.

 

1. Λοιπόν ξεκλειδώνω bootloader , περνάω twrp και μετά φλασαρω κ ρουταρω σωστά??

 

2. Η rom του φίλου Chrisbal είναι μια βελτιωμένη στοκ δίχως τα περιττά apps σωστά?? Ποιά είναι η προτεινόμενη έκδοση της να περάσω???

 

3. Απο κερνελ υπάρχει κάτι αξιόλογο να φλασαρω με extra features όπως πχ governors , overclock κτλ??

Ευχαριστώ πολύ!

1. Ναι έλεγχο κάνεις αν και θα είναι οκ..

2. Σωστά ότι νομίζεις. 21s Remixed με 19s πολύ καλή μπαταρία και σταθερή. 22s είναι στοκ με Leeco 23s είναι σχεδόν Pure και μπορείς να έχεις και Leeco services. tele 23s άλλη διάσταση. Επίσης μπορείς να πας και ΣΕ AOSP RR ή mokee αλλά ξεχνάς μπαταρία και έχεις bugs όχι πολλά άλλα έχει.. Κοίτα το κάτω ποστ..

3. Όχι ακόμα... Τώρα τον φτιάχνει ο Τάσος.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά είμαι φαν του καθαρού android, δεν με ενδιαφέρουν οι leeco εφαρμογές

Και θέλω root οπωσδήποτε

 

Πες το ντε... RR remix βάλε απλά έχει μερικά θέματα που και που και μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας. Κατά τα άλλα σούπερ Clean.

Βάζεις την τελευταία. Έχει Ελληνικά σχεδόν παντού γιατί τους τα έστειλα... ;)

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B-2l1xmYBAzsTzVsd3h6VHA5ODA?usp=drive_web

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχει θέμα με το push των ειδοποιήσεων. Μετά το Gmail που δεν με ειδοποιεί, το ίδιο κάνει και το Skype. Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος; Υπάρχει λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Chris αν θέλουμε να βάλουμε για lockscreen μία δικιά μας εικόνα πως γίνεται;Είμαι με 23tele 37

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το 829 4/64 χρυσό από bangood, με nl post και χωρίς τελωνείο. Πέρασα την 23s του ChrisBal (πρώτη φορά έκανα αλλαγή ρομ σε κινητό), και όλα καλά. Το fp μου δούλευε πρίν την αλλαγή, μετά όχι. Θα την δουλέψω λίγο καιρό, αν και νομίζω πως έπρεπε να βάλω την telegram που φοράνε και οι πιο πολλοί..Αυτό το εικονίδιο της google που έχει στην κάτω σειρά στη μέση και είναι φωνητικές εντολές, γιατί δεν αλλάζει θέση ρε παιδιά ? μου την έχει δώσει στα νεύρα και θέλω να το σβήσω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, υπάρχει θέμα με το push των ειδοποιήσεων. Μετά το Gmail που δεν με ειδοποιεί, το ίδιο κάνει και το Skype. Το αντιμετωπίζει κανένας άλλος; Υπάρχει λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν και τα έχουμε πει 100 φορές + NOVA prime tesla unread ενεργοποιηση στις ρυθμίσεις του NOVA (αν μιλάς για tele_23).

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Chris αν θέλουμε να βάλουμε για lockscreen μία δικιά μας εικόνα πως γίνεται;Είμαι με 23tele 37

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δική μας με Root file manager ον cloud απο το lockscreen.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα έχουμε πει 100 φορές + NOVA prime tesla unread ενεργοποιηση στις ρυθμίσεις του NOVA (αν μιλάς για tele_23).

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δική μας με Root file manager ον cloud απο το lockscreen.

Crisbal δεν είναι αυτό. Τα έχω ενεργοποιημένα όλα αυτά! e085dbe57b6fff89110c4b3673fdc42e.jpgbee4e222fc10f5d312747b1848e393de.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα κι εγώ το 829 4/64 χρυσό από bangood, με nl post και χωρίς τελωνείο. Πέρασα την 23s του ChrisBal (πρώτη φορά έκανα αλλαγή ρομ σε κινητό), και όλα καλά. Το fp μου δούλευε πρίν την αλλαγή, μετά όχι. Θα την δουλέψω λίγο καιρό, αν και νομίζω πως έπρεπε να βάλω την telegram που φοράνε και οι πιο πολλοί..Αυτό το εικονίδιο της google που έχει στην κάτω σειρά στη μέση και είναι φωνητικές εντολές, γιατί δεν αλλάζει θέση ρε παιδιά ? μου την έχει δώσει στα νεύρα και θέλω να το σβήσω...

 

Δεν σβήνει σε καμία στοκ ρομ Launcher απλά αλλάζω τις λειτουργίες. Βάλε NOVA launcher ή Asus ZenUI που είναι σούπερ και έχει πολλές ρυθμίσεις και παίρνει όλες τις ειδοποιήσεις. Το fp αν και το έχουμε πει δεν έχει απολύτως σχέση με αλλαγή ρομ όσο με Firmware και fastboot rom τις οποίες βάζουν τα κινεζομάγαζα και γι αυτό μετά από αλλαγή χαλάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal δεν είναι αυτό. Τα έχω ενεργοποιημένα

talk

 

Όχι εκεί εδώ >>>> 10_Απριλίου_2017_60049_μ.μ._EEST.jpg και μέσα σε αυτό..

Και *#*#46360000# *#* απενεργοποιήση το 4ο κάτω underground resources

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω βάλει σπ@σμέν0 το nova prime και μου είναι έτσι. Λες να φταίει αυτό; feb315f6cad85e8cc49c86b37625ada9.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το έχω βάλει σπασμένο το nova prime και μου είναι έτσι. Λες να φταίει αυτό;

 

Όχι και δεν τα λέμε On air! :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια ενημέρωση, έχω την 23αρα του CrisBal με το δικό του Launcher, έβαζα λοιπον ένα παιχνίδι δεν μου έβγαζε εικονίδιο, Anycut για να βγει, τίποτα πάλι.. Με επιλεγμένο auto φακέλους,.. Έβγαλα λοιπόν από το φάκελο τα πάντα, και βουαλα εμφανίστηκε.. Σβήστηκε ο παλιός φάκελος και δημιούργησε καινούργιο με το εικονίδιο..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια ενημέρωση, έχω την 23αρα του CrisBal με το δικό του Launcher, έβαζα λοιπον ένα παιχνίδι δεν μου έβγαζε εικονίδιο, Anycut για να βγει, τίποτα πάλι.. Με επιλεγμένο auto φακέλους,.. Έβγαλα λοιπόν από το φάκελο τα πάντα, και βουαλα εμφανίστηκε.. Σβήστηκε ο παλιός φάκελος και δημιούργησε καινούργιο με το εικονίδιο..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

Βρε παιδιά διαβάστε και λίγο. Έχει 2 λειτουργίες η μία με το τετράγωνο κάτω που εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές και την στοκ που φαίνονται σε υποφακελους στην 2η 3η επιφάνεια. Ψάξτε και λίγο... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λίγο φροντιστήριο.. Έχω την τελε περασμένη και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά σκέφτομαι να την κάνω ένα backup και να δοκιμάσω και κάποια άλλη. 1 Αν κάνω full wipe με twrp μπορώ να βάλω οποία θέλω η θα έχω προβλήματα ασυμβατότητας 2 με restore θα επανέλθω ακριβως στην παρούσα κατασταση. Εννοώ modem fingerprints etc τα οποία δουλευουν σωστά.. Και 3 στο backup τι να επιλέξω data. system . Boot image?

Στο data σώζονται και fotos music etc?

Thanks προκαταβολικά

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δική μας με Root file manager ον cloud απο το lockscreen.

 

Επειδή δεν το κατάλαβα.τι εννοείς ον cloud? Με root file το κάναμε πριν.τωρα με το zip του Τάσου που περνάει το wallpapers πως;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έπαθα κάτι κουλό, έκανα backup rom, έβαλα 2-3 άλλες να δοκιμάσω και είπα να επαναφέρω το Restore που είχα πάρει Σήμερα... Όλα καλά αλλά μου λέει λάθος Pin όταν πάω να μπω... Με το fingertip παίζει κανονικά και έτσι μπαίνω... Πως το αλλάζω τώρα αυτό?

 

Παράθεση από godjet >

Έκανα restore Ένα Παλαιότερο backup μου Και για κάποιο λόγο Δεν μπορώ να βάλω Ξανά το σωστό Πάτερν (ειμαι σιγουρος οτι το βαζω σωστα ..) Για να το ξεκλειδώσω...Έλεος θα πάει στραφι ολο το στησιμο ..καμια ιδεα ?

Εδώ κατεβάζεις από MEGA φλασαρεις χωρίς Wipe από TWRP ξεκινάει και είσαι κομπλέ >>> https://mega.nz/#!ZU0GmC4T...wdEMr07nm74WXk και κοίτα και από κάτω..

 

Ισχυει και για την περιπτωση μου αυτο φανταζομαι εεε??

 

Ενταξει ολα καλα, το διόρθωσε το αρχείο που έδωσε ο Χρήστος... Ευχαριστώ

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά διαβάστε και λίγο. Έχει 2 λειτουργίες η μία με το τετράγωνο κάτω που εμφανίζονται όλες οι εφαρμογές και την στοκ που φαίνονται σε υποφακελους στην 2η 3η επιφάνεια. Ψάξτε και λίγο... ;)

Έχω την έκδοση που μου είχες στείλει inbox με lock screen στην θέση του Live, τα ξέρω όλα που λες και φυσάει με τις τρόποποιησεις σου, μπορούσα να βρω το παιχνίδι στην επιλογή την 2ρη αλλά στους υποφακελους την είχε εξαφανιστεί. Τέλος πάντων όλα καλά, τώρα που το έπαθα μια χαρά ξέρω τι να κάνω. Βέβαια εάν τον έχεις βελτιώσει από τοτε δεν με χαλάει καθόλου.. ; -) και πάλι CrisBal είσαι θεουλης!..

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

@Chrisbal

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Tele 23s που την βρίσκω? Στα λινκς της πρώτης σελίδας δεν είδα τίποτα..

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Λίγο φροντιστήριο.. Έχω την τελε περασμένη και είμαι ευχαριστημένος. Αλλά σκέφτομαι να την κάνω ένα backup και να δοκιμάσω και κάποια άλλη. 1 Αν κάνω full wipe με twrp μπορώ να βάλω οποία θέλω η θα έχω προβλήματα ασυμβατότητας 2 με restore θα επανέλθω ακριβως στην παρούσα κατασταση. Εννοώ modem fingerprints etc τα οποία δουλευουν σωστά.. Και 3 στο backup τι να επιλέξω data. system . Boot image?

Στο data σώζονται και fotos music etc?

Thanks προκαταβολικά

1. Αν πας σε EUI πάλι μην κάνεις full wipe αν πας σε miui, rr κλπ ναι .Πρόσεξε να το βλέπει σε TWRP

2. Ναι θα επανέλθει όπως ήταν

3. Backup τικάρεις system - data - firmware - EFS- boot το system.img δεν χρειάζεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1 . Επειδή δεν το κατάλαβα.τι εννοείς ον cloud? 2. Με root file το κάναμε πριν.τωρα με το zip του Τάσου που περνάει το wallpapers πως;

1. Εννοώ ότι έχει internetικά wallpapers το pak της Leeco. Από αυτές (from cloud Leeco)

2. Με root file manager βάζεις τις δικές σου(μόνο για lockscreen)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@Chrisbal

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!

Tele 23s που την βρίσκω? Στα λινκς της πρώτης σελίδας δεν είδα τίποτα..

Eδώ ΟΤΑ rom >>. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7133978#post7133978

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά το έχω βάλει σπ@σμέν0 το nova prime και μου είναι έτσι. Λες να φταίει αυτό;

Αααα και κάτι άλλο του έχεις δώσει δικαιώμτα πρόσβασης και επικάλυψεις εφαρμογών συστήματος?:wacko:

13_2017_91453_._._EEST.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται το δικο μου. είναι αθηνα. Ευτυχως δεν ηλπιζα να το έχω πριν το πασχα :p

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Αν πας σε EUI πάλι μην κάνεις full wipe αν πας σε miui, rr κλπ ναι .Πρόσεξε να το βλέπει σε TWRP

2. Ναι θα επανέλθει όπως ήταν

3. Backup τικάρεις system - data - firmware - EFS- boot το system.img δεν χρειάζεται..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Εννοώ ότι έχει internetικά wallpapers το pak της Leeco. Από αυτές (from cloud Leeco)

2. Με root file manager βάζεις τις δικές σου(μόνο για lockscreen)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Eδώ ΟΤΑ rom >>. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7133978#post7133978

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αααα και κάτι άλλο του έχεις δώσει δικαιώμτα πρόσβασης και επικάλυψεις εφαρμογών συστήματος?:wacko:

13_2017_91453_._._EEST.jpg

 

 

@Chrisbal η tele 23s. που παραθέτεις είναι full εργοστασιακή απείραχτη με όλα τα apps μέσα ή είναι custom δικιά σου με τις βελτιώσεις?

Le Max 2 X829 4/64

Le Max 2 Pro X820 6/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...