Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

1. Εννοώ ότι έχει internetικά wallpapers το pak της Leeco. Από αυτές (from cloud Leeco)

2. Με root file manager βάζεις τις δικές σου(μόνο για lockscreen)

 

chris sorry και παλι αλλα με root δεν μπαινει η δικια μου φωτο για lockscreen.η διαδρομή data/letvTheme/wallpaper/2k είναι σωστή?γιατί κανω αντικαταταστη με rename αλλα τιποτα.

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ασχοληθώ λιγο με το xposed και θα ήθελα την βοήθεια σας με τα repos, εχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ChrisBal ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου χθες..

Και ενώ χθες όλα καλά, σήμερα από το πρωί στη δουλειά (Αθήνα κέντρο) σήμα μηδέν...μία χανόταν εντελώς, μία ερχόταν, 4g 3g τίποτα, μόνο Ε...έχω wind και Q...με το honor 6 πριν είχα συνέχεια 4g...τώρα στο σπίτι (Ν. Σμύρνη) βλέπω η wind 4g και μετά από λίγο Ε ,η q το χάνει εντελώς κάποιες φορές..αφού ίδιες κεραίες χρησιμοποιούν, πως γίνετε αυτό ? γενικά βλέπω μεγάλη αστάθεια στο σήμα... βλέπω να αλλάζω σε tele

Edited by kostasSC
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολιε το πηρα αποι φιλο και εχει επανω eui 5.9.016s ,ειναι καλη παιδια ? ειναι μανισια? γιατι δεν εχει ελληνικα... υπαρχει καποια custom rom που προτεινετε να βαλω? καποιος οδηγος?>συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις και καλη ανασταση να εχουμε!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολιε το πηρα αποι φιλο και εχει επανω eui 5.9.016s ,ειναι καλη παιδια ? ειναι μανισια? γιατι δεν εχει ελληνικα... υπαρχει καποια custom rom που προτεινετε να βαλω? καποιος οδηγος?>συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις και καλη ανασταση να εχουμε!

Πρώτη σελίδα όλες οι απαντήσεις που ζητάς. Custom κινέζικο πειραγμένη είναι αυτή που έχεις. Οι περισσότεροι έχουμε είτε την 23s CrisBal είτε την τελευταία καθαρό Android Ota Google ρομ του CrisBal-tassos.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

X820 με tele όλα τα ota full έχω τα cdla ακουστικά, όταν με παίρνουν τηλέφωνο και απαντάω από το τηλέφωνο είναι σαν νεκρά...
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να ασχοληθώ λιγο με το xposed και θα ήθελα την βοήθεια σας με τα repos, εχετε να μου προτείνετε κάποια?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για απλή χρήση που είναι κ χρήσιμα αυτα:

BootManager

Yourtube+ (Αλλάζεις μερικές default ρυθμίσεις)

Youtube Background Playback

LeEco Infrared Fix (δεν ξερω αν ο crisbal το έχει ενσωματωμένο στην rom κάποιοι το βάζουν δεν μου χρειάζεται οπότε δεν το έχω δοκιμάσει)

FingerPrint Quick Action (αν κάποιος έχει πρόβλημα με το fp που μπαίνει σε sleep βοηθάει αυτή, δίνει κ επιπλέον λειτουργίες στο fingerPrint)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη σελίδα όλες οι απαντήσεις που ζητάς. Custom κινέζικο πειραγμένη είναι αυτή που έχεις. Οι περισσότεροι έχουμε είτε την 23s CrisBal είτε την τελευταία καθαρό Android Ota Google ρομ του CrisBal-tassos.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

αυτη να κατεβασω? εχει ota updates?

Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε EUI πάλι μην κάνεις full wipe αν πας σε miui, rr κλπ ναι .Πρόσεξε να το βλέπει σε TWRP

2. Ναι θα επανέλθει όπως ήταν

3. Backup τικάρεις system - data - firmware - EFS- boot το system.img δεν χρειάζεται..

 

 

, Σε ευχαριστώ πολύ. και κάτι τελευταίο όταν κάνω restore χρειάζεται να κάνω κανένα wipe πριν ή μετά?

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece

αυτη να κατεβασω? εχει ota updates?

Ota έχει η Google ROM όχι η 23s. Πάρε τις οδηγίες που έχουμε σε κάθε βήμα στην πρώτη σελίδα και αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε. Κάθε μία ρομ λέει και τι είναι δες τι σου αρέσει και την βάζεις. Είτε EUI σαν αυτή που έχεις, είτε Google με Ota είτε muii κλπ..

 

#**#*#EDIT, Ότι και αν βάλεις θα πάρεις πρώτα update! Πριν το βήμα των wipe και install της ρομ που θα επιλέξεις.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Edited by Meyas
Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Ota έχει η Google ROM όχι η 23s. Πάρε τις οδηγίες που έχουμε σε κάθε βήμα στην πρώτη σελίδα και αν χρειαστείς βοήθεια εδώ είμαστε. Κάθε μία ρομ λέει και τι είναι δες τι σου αρέσει και την βάζεις. Είτε EUI σαν αυτή που έχεις, είτε Google με Ota είτε muii κλπ..

 

#**#*#EDIT, Ότι και αν βάλεις θα πάρεις πρώτα update! Πριν το βήμα των wipe και install της ρομ που θα επιλέξεις.

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

τελευτεα ερωτησα γιατι σε ζαλισα και παω για διαβασμα στην πρωτη σελιδα. κατεβασα αυτη LE_X2_X820-CN-FN-FEXCNFN5902303111S-5.9.023S.zip απο το επισημο σιτε. για να την βαλω την μετονομαζω σε update.zim την ριχνω χυμα μεσα και με τον file manager την κανω install με την στοκ recovery που εχει? η θα το μπρικαρω και θα τρεχω?σ ευχαριστω για την υπομονη σου!

Link to comment
Share on other sites

Ένα θέματακι που προέκυψε.ενω συνδέονται με το αυτοκίνητο μέσο bluetooth και ακούω μουσική δεν γίνεται σύνδεση σαν τηλέφωνο.;;;;;;;;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Για απλή χρήση που είναι κ χρήσιμα αυτα:

BootManager

Yourtube+ (Αλλάζεις μερικές default ρυθμίσεις)

Youtube Background Playback

LeEco Infrared Fix (δεν ξερω αν ο crisbal το έχει ενσωματωμένο στην rom κάποιοι το βάζουν δεν μου χρειάζεται οπότε δεν το έχω δοκιμάσει)

FingerPrint Quick Action (αν κάποιος έχει πρόβλημα με το fp που μπαίνει σε sleep βοηθάει αυτή, δίνει κ επιπλέον λειτουργίες στο fingerPrint)

 

Θα πρόσθετα και:

 

Luckypatcher (ο νοών νοείτω..)

MinMinGuard (διαφημίσεις)

Rootcloak (κρύβει root από εφαρμογές)

youtube adaway (διαφημίσεις youtube)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρόσθετα και:

 

Luckypatcher (ο νοών νοείτω..)

MinMinGuard (διαφημίσεις)

Rootcloak (κρύβει root από εφαρμογές)

youtube adaway (διαφημίσεις youtube)

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

A) -Πιθανά bugs

 

1) Δεν δουλεύει το QR scanner από τα γρήγορα settings. Αν και προσωπικά δουλεύω με camscanner, απλά το αναφέρω

 

2) Κάποιος ανέφερε ότι είχε πρόβλημα με googlekeyboard και δεν τον άφηνε να βάλει και ελλληνικά. Είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα, επειδή έχω γλώσσα αγγλικά στο τηλέφωνο. Το γύρισα σε ελληνικά, επέλεξα αγγλικά και ελληνικά κανονικά από ta settings του και και μετά το ξαναγύρισα στην γλώσσα αγγλικά,όλα καλά.

 

3) Δεν μπορώ να απενεργοποιήσω ταυτόχρονα τις 2 σιμ. Με αφήνει μόνο τη μία ή την άλλη. Αν βάλω flightmode, τις απενεργοποιεί κανονικά και τις 2 και μετά μπορώ να ανοίξω μόνο το wifi που θέλω, εφόσον πολλάκις το χρησιμοποιώ το κινητό με κλειστές sim. Μου βγάζει ειδοποίηση ότι μια σιμ πρέπει να μένει πάντα ανοικτή και δεν με αφήνει να κάνω και τη δεύτερη off από τα settings.

 

4) Τα ήδη γνωστά θέματα στις κλήσεις με την κακή καταμέτρηση. ΛΟγικά με το φλασάρισμα του dialer θα λυθεί. Ελπίζω και σε επόμενο update να ενσωματωθεί.

 

5) Εδώ έχουμε ένα ορθογραφικό? μάλλον λάθος, στα settings. Σε αγγλικά λέει VPN Wireless Cust (διόρθωση Cast)settings. Αμελητέο όμως.

 

cust.jpg

 

6) Το cpu perfomance από τα settings, που είπατε θα επιμεληθείτε.

 

 

B) -Ερωτήσεις

 

 

1) Όσον αφορά το viper4A, πήρα τα αρχειάκια που λέει το ποστ της αρχικής, τα έβαλα όπως υποδεικνύει. Ενεργοποίησα και convolver σε headset και speaker (+ bluetooth ) καρτέλα, όλα 72% με προφίλ dolby όπως υποδεινύεται στις εικόνες από @Crisbal. Θέλει και κάποια άλλη ρύθμιση? Να φορτώσω κάποιο προφιλ ή κάτι? Γιατί πέρα από convolver, όλα τα άλλα είναι off (πχ master power,playback gain control etc) ....Ή δεν παίζει ρόλο?

 

2) Αν φαίνεται να μου δουλεύει το fingerprint με τα modem 21s,22s,23s κάνω τίποτα άλλο για μεγιστοποίηση της απόδοσης του fingerprint? Έκανα απενεργοποίηση τα services. Να κάνω και άλλη μια καλπιμπράρισμα του αισθήτηρα και να τα ξαναπεράσω άλλη μια με καθαρό δάκτυλο-αισθητήρα ή να το παρατήσω μη μας χαλάσει και εμάς? :P (όποιος πάει για τα πολλά...). Πάντως με το που κλείσω την οθόνη και το ανοίξω με το δάκτυλο, ανοίγει αστραπιαία. Περίπου ίδια ταχύτητα και από deep sleep, αλλά μάλλον φτάνει την ίδια αν βάλεις σωστά το δάκτυλο, τι να πω....Όλα φαίνονται καλά πάντως ως τώρα.

 

3) Άλλα modem χρειάζεται να φλασάρουμε? Ένα παιδί είπε ότι είχε καλύτερο σήμα στη Θεσσαλονίκη με 16s modem. Ή να κάτσουμε με το modem που δίνεις στο ποστ της CN για τώρα μέχρι να έρθει καινούριο update? Ρωτάω για να μην μπλέκουμε και έχουμε τίποτα θέματα με τα αλλεπάλληλα modem.

 

Γ) -Σχολιασμοί

 

1) Δακτυλικό δεν ξέρω, είμαι από τους τυχερούς? Με στοκ 16s από banggood δούλευε. Με το που έβαλα 23s google rom έμπαινε deep sleep μετά από 12-20 δεύτερα κλειστή οθόνη. Με το που φλάσαρα τα modem για 21s,22s,23s που έδωσε ο Crisbal (ποστ της 23s CN από πρώτη σελίδα) δούλεψε νεράκι. Απενεργοποίησα και τα background services όπως υποδεικνύεται, θα δείξει. Πάντως η ταχύτητα, εφόσον βάλω το δάκτυλο σωστά, μου φαίνεται ίδια με το leeco le 2 pro που έχει η αδελφούλα (ρομ του ιταλού)

 

2) Το τζαμάκι της remax από banggood τίποτα σπουδαίο που να δικαιολογεί την τιμή τουλάχιστον. Καλή συσκευασία, ταιριάζει καλά και είναι αξιοπρεπές γενικά. Παρήγγειλα από aliexpress το πρώτο σε orders και αξιολογήσεις για le max 2, συνεννοήσιμος πωλητής, θα δείξει.

 

3) Εντυπωσιακό τηλέφωνο και οπτικά. Όλοι το κοιτάνε και ρωτάνε. Πλέον στη τιμή του είναι και flagship killer κυριολεκτικά. Με τη θήκη που του έχω μοιάζει λένε κάποιοι από μακριά και με galaxy note! Εν πάσει περιπτώσει να το προσέχετε γιατί μας το ματιάζουν :P. Κανά anti-lost app με βλέπω να το αγοράζω πάντως σύντομα.

 

4) Φόρτιση κάπου 60' για φουλ με fast charge, 1h 30m με κανονική αργή. Ένα 60% νομίζω το πιάνει στο μισάωρο. Μπόμπα γενικά.

 

5) Τώρα με τα SOT (screen on time) βλέπω και άλλες μετρήσεις με άλλη χρήση. Τα ακουστικά του κινητού ρουφάνες πολύ μπαταρία πάντως, να ξέρετα. Τώρα κατα τα άλλα με λογική χρήση είμαστε 5hr σίγουρα και μετά μπορεί και 5,5 ώρες. Πάντα με balanced fusion από ΑΚΤ (όπως πρότεινε και ο φίλος Crisbal). Battery assistant μόνο από 20% και κάτω. Λογικά με τα άλλα προφιλ θα πάει και 6 και παραπάνω, αλλά λογικά θα κόβει από απόδοση. Εγώ πολύ ευχαριστημένος πάντως (5,7'' και 2κ...) και οποιαδήποτε ρύθμιση βελτιστοποίσης κάνετε με το Τάσο σε νέο update, πολύ ευπρόσδεκτη.

 

 

 

6) Όσοι έχετε πρόβλημα χώρου με την 64gb έκδοση, αν δεν έχετε θέματα ιδιωτικότητας, google autosync για τις φώτο. Κατά τα άλλα εμένα μου φτάνει για μουσική, εφόσον κυρίως spotify χρησιμοποιώ. Αν είχε τα 128 gb, ταινίες και σειρές θα το φόρτωνα. Αλλά αυτό λύνεται με ένα usb type c ~20E από ebay και τα γνωστά κινεζομάγαζα (εγώ πήρα της Eaget τα 64gb). Συμβατική λύση χώρου μεν, αλλά μια λύση. Ή άλλο φλασάκι με αντάπτορα otg.

 

 

7) Όσοι έχετε πρόβλημα με ειδοποιήσεις, δείτε λίγο από τα permission στα settings να κάνουν autolaunch ή όποιες εφαρμογές έχετε θέμα, για να σας έρχονται. Εγώ είχε θέμα με το widget του φακού και το έλυσα έτσι και με πολλές άλλες όπως το lumen για φίλτρο οθόνης το βράδυ( αλλά ακόμα και το ίδιο το AKT για autolaunch). Μιλάμε για εκκίνηση του κινητού μετά από off ή και απλή επανεκκίνηση.

 

8) xposed, nova go, alpha web banking όλα παραδόξως δουλεύουν χωρίς error. Και χωρίς rootcloak ιδίως, το οποίο και έχω σε standby, αν τυχόν μου χρειαστεί. Έβαλα και το τελευταίο google play store apk που βρήκα, να δούμε αν θα μας βγάλει error σε πολλαπλές εγκαταστάσεις εφαρμογών τώρα. Επίσης και nova prime με ειδικό χειρισμό (θενκς Chris!), όλα καλα. :)

 

9) Για το περιβόητο 4g, στο λεωφορείο σήμερα που τσέκαρα σε όλη τη Μητροπόλεως και την Εγνατία που πέρασα (Θεσσαλονίκη) είχα. Καν 2 black σημεία υπήρχαν που μου έβγαλε σκέτο Η+ (μπροστά από τα πολυσύχναστα καφέ της καρόλου Ντηλ ας πούμε) αλλά κατά τα άλλα κομπλέ. Vodafone πάντα. Δεν πολυκαίγομαι αλλά σε κανα χρόνο+ που θα χρειαστώ 800αρα μπάντα λόγω επικείμενου αγροτικού, λογικά θα αλλάξω κινητό (ελπίζω le max 3 ως τότε.) Εκτός και αν κανα τζιμάνι λύσει το θέμα της 800αρας μπάντας στο x829 ως τότε :P

 

10) Στο θέμα της οθόνης, όντως το x829 χάνει στη απόδοση του λευκού. Και αυτό φαίνεται και σε σύγκριση με άλλα κινητά, όχι μόνο με το x820 ας πούμε. Πάντως μαρέσει και με βολεύει πιο πολύ, καθότι είναι πιο ξεκούραστο και για τα μάτια. Truly for the win!

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

όταν έχω ανοιχτο το wi fi μου λαγγάρει όλες τις υπολοιπες συσκευες που ειναι στο wi fi

 

ακυρο , δεν εχει απλα εικονιδιο οταν κανει sync

Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Πότε θα γίνει επόμενο OTA update περίπου;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το απόγευμα ήρθε και της γυναίκας μου:))) επίσης με κινέζομαγαζο Ρομ,αν της περάσω twrp μπορώ να της περάσω την official x829 με την διόρθωση για finger print η θέλει την διαδικασία που γράφεται κάποιες σελίδες πίσω;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αλάνια! Αυτό που παρατηρώ μετά από 3 μήνες χρήσης είναι ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά πιο γρήγορα και πιο εύκολα. Στις αρχές μπορεί να το φόρτιζα 1 φορά στις 2 μέρες, και τώρα με μέτρια χρήση βγάζει μισή μέρα. 4 ώρες η μπαταρία και έχω το προτεινόμενο ΑΚΤ προφίλ ΧΑΝΑ

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

chris sorry και παλι αλλα με root δεν μπαινει η δικια μου φωτο για lockscreen.η διαδρομή data/letvTheme/wallpaper/2k είναι σωστή?γιατί κανω αντικαταταστη με rename αλλα τιποτα.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης δεν μου δουλεύει στο bluetooth του αυτοκινήτου σαν τηλέφωνο.μονο μουσική μπορώ να ακούω.παιζει κάτι;

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αλάνια! Αυτό που παρατηρώ μετά από 3 μήνες χρήσης είναι ότι η μπαταρία πέφτει αρκετά πιο γρήγορα και πιο εύκολα. Στις αρχές μπορεί να το φόρτιζα 1 φορά στις 2 μέρες, και τώρα με μέτρια χρήση βγάζει μισή μέρα. 4 ώρες η μπαταρία και έχω το προτεινόμενο ΑΚΤ προφίλ ΧΑΝΑ

Τι μπορεί να φταίει?

 

Δοκίμασε το fusion, το xhana μου χαλάει και μένα πολύ μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Με tele 23s δε μου έρχεται αναφορά παράδοσης στα sms αν και την έχω ενεργοποιημένη.Καμια ιδέα; 605214be7b168b8d4fc9608acf44c88e.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Με tele 23s δε μου έρχεται αναφορά παράδοσης στα sms αν και την έχω ενεργοποιημένη.Καμια ιδέα; 605214be7b168b8d4fc9608acf44c88e.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ούτε κι μένα. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...