Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, είμαι με telephone 32.37 αλλά εξακολουθώ να έχω το ίδιο πρόβλημα με τα εικονίδια κλήσης. Εμφανίζονται στα αριστερά αντί στο κέντρο και είναι μόνο τέσσερα. Εννοείται ότι λείπει η εγγραφή κλήσης. Στις "γλώσσες"έχω τα ελληνικά και "Ευρώπη- Ελλάδα".

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλημέρα. Κατέβασε αυτό είναι το ζιπ με όλους τους dialers και βάλε το stock που λέει πακέτο με την μεγάλη φωτογραφία επαφής και εγγραφή από TWRP και είσαι κομπλέ >> mega:#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw

Ευγενική χορηγία @ Τassos_ger... :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

----->>>Παρατηρήσεις

 

1) Δοκίμασα να βάλω μαζικά εφαρμογές από playstore. Επέλεγα ας πούμε 5 στη σειρά να γίνουν εγκατάσταση και εκεί που τέλειωνε τη πρώτη ή ξεκινούσε τη δεύτερη, κράσαρε η εγκατάσταση και σταματούσε τελείως. Τελικά τις έκανα δύο δύο τις εφαρμογές και όλα καλά. Μικρό το κακό, απλά το αναφέρω

 

2) Έχω θέμα με δαχτυλικό, μπάινει σε deep sleep. Παύει να λειτουργεί μετά από λίγο που θα κλείσει η οθόνη. Κατά τα άλλα λειτουργεί κομπλέ. Λέω να δοκιμάσω τώρα πρώτα τα firmware από 23s CN που δόθηκαν στο αντίστοιχο ποστ της ρομ:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7092004#post7092004 LeMax2_China Official Firmware Update 20s-22s-23s. Αν δεν δω αλλαγή, θα δοκιμάσω το firmware και της τελευταίας αμερικάνικης 16s που ανέβασαν και τα παιδιά, με τις οδηγίες που έδωσαν τα παιδιά από restore. Αν ούτε και τότε, θα δοκιμάσω και τις όποιες υπόλοιπες συμβατικές και μη λύσεις δόθηκαν. Θα ενημερώσω

 

3) Στα settings που σκάλιζα, η καρτέλα του cpu perfomance την πατάς και δεν έχει καμία αντίδραση, αλλά μάλλον είναι ήδη γνωστό.

 

---->>>Ερωτήσεις/Διευκρινίσεις:

4) Είμαι έτοιμος να περάσω twrp 3.1.0.0 απλά πριν δεν το είχα κάνει επειδή είχε πει ο Chris ότι δεν σε αφήνει να κάνεις full wipe. Κερδίζω κάτι ή να μείνω με αυτή που έχω? (3.0.2.1)

 

5) Το firmware update το πετάω χύμα μέσα και κάνω απλό install? Για το τελευταίο της 16s δόθησαν οδηγίες πως να το κάνεις με απλό restore, τι γίνεται όμως με της 23s? Απλό install?

 

6) Θέλω να βάλω nova prime, το βρήκα....κάπου :D. Πως το βάζω τώρα που είναι o nova stock? Εγκαθιστώ άλλον και τον βγάζω τελείως με titanium backup ξέρω γω, ώστε να περάσω μετά τον prime. Γιατί έτσι όπως είναι δεν φαίνεται να τον παίρνει.

 

7) οι ρυθμίσεις για το viper που δόθηκαν στο αντίστοιχο ποστ και στην αρχική, πρέπει και μπορούν να γίνουν σε όλες τις ρομ έτσι? Θέλω να πω δεν είναι ενσωματωμένες σε κάποιο update (οι ρυθμίσεις) και πρέπει να τις κάνουμε εμείες χειροκίνητα?

 

8) προτεινόμενο προφιλ μπαταρίας xana battery, έτσι ?( από την καρτέλα balanced perfomance).

 

9) ΣΟΒαρο πρόβλημα: χάνει το ποσοστό της μπαταρίας. Θέλω να πω στα settings είναι επιλεγμένο, φαίνεται για λίγο αλλά μετα από λίγο εξαφανίζεται. Και στα settings παραμένει ανοικτό. Αν το ανοιγοκλείσεις επανέρχεται για λίγο, αλλά ως εκεί. Καμιά ιδέα?

 

Μεγάλη υπόθεση και η καθημερινή σχεδόν υποστήριξη από τα παιδιά, ευχαριστούμε πολύ Tάσο και Χρήστο για το διαρκές developing!

1. Μήπως σου έμειναν αρχεία από την προηγούμενη στο data? Κάνε clear data & cache του playstore και επανεκκίνηση

2. Μην αλλάξεις firmware αν σου πάιζουν κανονικά data & wifi για το deep sleep απενεργοποίησε πρώτα και το underground resources *#*#46360000#*#* dialer και διαχειριστής τηλεφώνου τον βαθύ ύπνο βλέπεις.

3. Είναι το kernel audiotor που το στήνουμε για το κινητό. Αν θες κατέβασε το ξεχωριστά μέχρι να φτιάξουμε το δικό μας.

4. Δεν κερδίζεις τίποτα αν έχεις το 3.0.2 μείνε όπως είσαι ή δοκίμασε..

5. Ναι αν είναι ζιπ μέσα και φλας χωρίς wipe

6., Όποιον launcher θες μπορείς να βάλεις κανονικά και τον ορίζεις από τις προεπιλεγμένες εφαρμογες. Το prime μπαίνει κανονικά.

7. Ναι σε όλες τις ρομ ...βέβαια ο Τασος στην τελευταία έχει κάνει ενσωμάτωση πραγμάτων και παίζει απευθείας

8. Εγώ έχω fusion balanced δοκιμάζεις και ότι σου αρέσει καλύτερα

9. Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Μηπως έπαιξες με κανένα xposed module? Τσέκαρε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά θα γυρίσω σε μαμά Ρομ μάλλον αυτή την 829 γιατί έχω θεματακια

Κρασαρουν κάποιες εφαρμογές στην τελε αλλά το χειρότερο είναι στο playstore

Όταν κατεβάσω μεγάλο αρχείο π.χ celtic heroes προς το τέλος του download πριν την εγκατάσταση crashari το playstore και άντε ξανά από την αρχή download

Επίσης αν και με εφαρμογές leeco η μαμά εχθές μου εδεινε απανωτά 142-145.000 antutu ενώ με τελε maximum 141

Πολύ καλή προσπάθεια πάντως συνεχίστε την καλή δουλειά

Και σε μένα την ενημέρωση του tomtom δσν την παίρνει με τίποτα. Στα μισά περίπου κρασαρει το playstore. Έκανα clear data και cahce επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα την ενημέρωση του tomtom δσν την παίρνει με τίποτα. Στα μισά περίπου κρασαρει το playstore. Έκανα clear data και cahce επανεκκίνηση αλλά πάλι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έτσι ακριβως αλλα εμενα μονο στα μεγαλα αρχεία

και καποια στιγμη στην 3-4 προσπαθεια το καταφερνει αλλα δεν λεει να κατεβαζω 600mb x4 :P

οποτε μολις παω σπιτι απο τη δουλεια θα αλλαξω και ας μου αρεσε,και επισης με την μανισια περα απο το bencmark το ενιωθα το τηλεφωνο ελαφρος πιο γρηγορο ισως να ταν κ η ιδεα μου,

παντως πρεπει να ημαστε οι μονοι ατυχοι με αυτο το προβλημα με την τελε :P

Link to comment
Share on other sites

έτσι ακριβως αλλα εμενα μονο στα μεγαλα αρχεία

και καποια στιγμη στην 3-4 προσπαθεια το καταφερνει αλλα δεν λεει να κατεβαζω 600mb x4 :P

οποτε μολις παω σπιτι απο τη δουλεια θα αλλαξω και ας μου αρεσε,και επισης με την μανισια περα απο το bencmark το ενιωθα το τηλεφωνο ελαφρος πιο γρηγορο ισως να ταν κ η ιδεα μου,

παντως πρεπει να ημαστε οι μονοι ατυχοι με αυτο το προβλημα με την τελε :P

 

Χαχα δεν έχει πρόβλημα το playstore έχει να κάνει με τα δικαιώματά πρόσβασης είναι κλειστά από προεπιλογή αν τα ανοίξεις είσαι οκ και συγκεκριμένα το storage

 

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογές >βρίσκεις το playstore το πατάς επάνω και πας δικαιώματα η permission και εκεί ανοίγει οποίος θες εγώ τα έχω όλα ανοιχτά έκτο την τοποθεσια location

Edited by panos314

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Αν τα σβήσεις όλα χάνεις και το τηλέφωνο.. Ωπα ωπα.. αυτό που λες μου μυρίζει ότι έχεις τικαρισμενο το mount sto system. Μπες TWRP και πάτα mount και πες μου τι βλέπεις να είναι με ν..

 

[/url]

 

Cris είναι τικαρισμενα στο mount cashe+data αυτά τα δυο

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν έχει πρόβλημα το playstore έχει να κάνει με τα δικαιώματά πρόσβασης είναι κλειστά από προεπιλογή αν τα ανοίξεις είσαι οκ και συγκεκριμένα το storage

 

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογές >βρίσκεις το playstore το πατάς επάνω και πας δικαιώματα η permission και εκεί ανοίγει οποίος θες εγώ τα έχω όλα ανοιχτά έκτο την τοποθεσια location

Έχεις δίκιο φίλε! Ωραίος! Σε εμένα δούλεψε!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν έχει πρόβλημα το playstore έχει να κάνει με τα δικαιώματά πρόσβασης είναι κλειστά από προεπιλογή αν τα ανοίξεις είσαι οκ και συγκεκριμένα το storage

 

Πας ρυθμίσεις >εφαρμογές >βρίσκεις το playstore το πατάς επάνω και πας δικαιώματα η permission και εκεί ανοίγει οποίος θες εγώ τα έχω όλα ανοιχτά έκτο την τοποθεσια location

 

θα το δοκιμασω απο το σπιτι ευχαριστω

αλλα αν ηταν απο τα δικαιωματα θα επρεπε να ειναι αποτυχημενες ολες οι προσπάθειες ετσι δεν ειναι?εμενα στις 4 την μια θα το κανει εγκατασταση

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις θέμα βάλε το f2fs το δικό μου αν θέλεις το τελευταίο 3.1.0-0 το έχω και αυτό στην αρχική αν όχι εδώ >> https://mega.nz/#!dc8jFAyL!-nJaYgLfSJDK4J5XT8LMMWwV9qKX8N3B7e1jP3vvhs4 με το exe se fastboot κανονικά ως διαχειριστής.

Τελικά το μόνο που μου λειτουργεί σωστά είναι το 3.0.2 απο την αρχική. Το άλλο που μου έδωσες σε mega τρώει σκάλωμα στην αρχική του twrp και στρώνει μονο με reboot recovery.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την tele 23 έχω ένα θέματα κι με τα μυνήματα.οταν επιλέγω να γίνεται ερώτηση από ποιά sim να στελνει , δεν με ρωτάει όταν στέλνω μήνυμα αλλά μου γράφει ότι δεν έχω επιλέξει sim για τα μηνύματα.στις κλήσεις λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την tele 23 έχω ένα θέματα κι με τα μυνήματα.οταν επιλέγω να γίνεται ερώτηση από ποιά sim να στελνει , δεν με ρωτάει όταν στέλνω μήνυμα αλλά μου γράφει ότι δεν έχω επιλέξει sim για τα μηνύματα.στις κλήσεις λειτουργεί κανονικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ το ίδιο. Ρώτησα ξανά αλλά δεν απάντησε κανείς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

x829 δείχνει ;a3699b0515db2c633d1419ea9620f75c.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ έχω με τα 4GB/64 και μου βγάζει αυτά

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_04_2017/post-330623-0-49995100-1491566675.jpg

http://www.insomnia.gr/uploads/monthly_04_2017/post-330623-0-56225200-1491568124.jpg

Edited by PANOSPAOK
Samsung Ace,Samsung core ,Samsung Galaxy S Advance,Samsung Galaxy Pocket,Samsung Galaxy S,Samsung Galaxy S 2,Samsung Galaxy S 3,Samsung Galaxy S 4,Xiaomi Redmi 3,Xiaomi Redmi Note 3(MTK),Xiaomi Redmi Note 4(MTK),leeco le max 2(x829)
Link to comment
Share on other sites

Α, είχα αναφέρει οτι η RR είναι σβέλτη, δεν έβαλα λεπτομέρειες.

Screenshot_20170411-130200.jpg

Επίσης, αναφέρατε για προβλήματα στην RR με την κάμερα. Ποιά είναι αυτά; Γιατί μέχρι στιγμής δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ. Ρωτάω μήπως είναι σε κάποια λειγουργία που δεν χρησιμοποιώ.

Edited by Grimitris
Link to comment
Share on other sites

Α, είχα αναφέρει οτι η RR είναι σβέλτη, δεν έβαλα λεπτομέρειες.

Screenshot_20170411-130200.jpg

Επίσης, αναφέρατε για προβλήματα στην RR με την κάμερα. Ποιά είναι αυτά; Γιατί μέχρι στιγμής δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ. Ρωτάω μήπως είναι σε κάποια λειγουργία που δεν χρησιμοποιώ.

 

Βαλε και μια φωτο με το SOT αν σου ειναι ευκολο, να δουμε και εκει πως παει, γιατι μαλλον τρωει πολυ μπαταρια .

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και μια φωτο με το SOT αν σου ειναι ευκολο, να δουμε και εκει πως παει, γιατι μαλλον τρωει πολυ μπαταρια .

Ελπίζω να καλύπτει. Αυτό είναι το σημερινό. Ίσως η πρώτη μέρα που δεν του αλλάζω τα φώτα από το πρωί. Το bench που έβαλα νωρίτερα έγινε εχθές.

Screenshot_20170411-132650.jpg

 

Edit. Έκανα και ένα φρέσκο Antutu μόλις o.O

Screenshot_20170411-133558.png

Edited by Grimitris
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να καλύπτει. Αυτό είναι το σημερινό. Ίσως η πρώτη μέρα που δεν του αλλάζω τα φώτα από το πρωί. Το bench που έβαλα νωρίτερα έγινε εχθές.

 

Λογικά νούμερα μπαταρίας γύρω στις 3,5 ώρες sot με ελαφριά χρήση. Τo Antutu δεν με ενδιαφέρει γιατί με τiς ίδιες ρυθμίσεις μπορώ να βγάλω και εγώ 157.200 έχω κάπου καί screenshot καλό πάντως που αναφέρεις ότι η κάμερα δουλεύει σωστά πιά.;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, αναφέρατε για προβλήματα στην RR με την κάμερα. Ποιά είναι αυτά; Γιατί μέχρι στιγμής δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ. Ρωτάω μήπως είναι σε κάποια λειγουργία που δεν χρησιμοποιώ.

Έχεις android 6, τα προβλήματα είναι στην android 7 έκδοση https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχεις android 6, τα προβλήματα είναι στην android 7 έκδοση https://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/x82x-resurrectionremix-m-v5-7-4-t3542355

Α, φυσικά. 7άρι για καθημερινή χρήση δεν το κόβω να βλέπουμε μέχρι να βγάλει EUI με 7άρι η LeEco.

Link to comment
Share on other sites

Chris άσχετο ,αλλά θέλω μία βοήθεια.μιλαμε για το χ522 le s3,το περάσαμε twrp αλλά ζητάει κωδικό στην αρχή, όταν μπαίνεις στο recovery, μπορεις να βοηθήσεις?
Link to comment
Share on other sites

Cris τελικά εμένα είναι τικαρισμενα στο mount στο twrp τα cashe και data. Ειναι οκ;

Ναι οκ ειναι μόνο αυτά..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Chris άσχετο ,αλλά θέλω μία βοήθεια.μιλαμε για το χ522 le s3,το περάσαμε twrp αλλά ζητάει κωδικό στην αρχή, όταν μπαίνεις στο recovery, μπορεις να βοηθήσεις?

Έχεις ρομ me encryption για αυτο. Θα φύγει όταν κάνεις wipe data reboot to recovery και μετά βάλεις άλλη ρομ με πάλι όλα τα wipe και internal. ΠΡΟΣΟΧΗ να το βλέπει το κινητό σε twrp γιατί αλλιώς αν δεν έχεις USB/OTG δεν θα μπορείς να την βάλεις μέσα μετά το full wipe.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο. Ρώτησα ξανά αλλά δεν απάντησε κανείς.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ έχω ειδικά με sms απο τράπεζες δεν μου ρχεται τίποτα. Δεν έχω βρει λύση ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ειδικά με sms απο τράπεζες δεν μου ρχεται τίποτα. Δεν έχω βρει λύση ακόμα

 

Ορίστε default sms card ..τώρα εσύ γιατί δεν παίρνεις sms δεν ξέρω. Εμένα από eurobank & Alpha μου έρχονται κανονικα όταν κάνω πληρωμή με κάρτα.:confused:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε default sms card ..τώρα εσύ γιατί δεν παίρνεις sms δεν ξέρω. Εμένα από eurobank & Alpha μου έρχονται κανονικα όταν κάνω πληρωμή με κάρτα.:confused:

 

Πειριαώς εγώ, έιχα ξαναγράψει για το πρόβλημα πριν καμιά δεκαριά μέρες αλλά επειδή δεν απάντησε άλλος νόμιζα οτι ήμουν μόνος. Από τότε έχω κάνει clean install με όλα wipe και internal τη δική σου (τελε) αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά λύθηκε το πρόβλημα με το playstore ευχαριστώ:) και θα την κρατήσω την Ρομ

Απλά θα ρωτήσω ξανά παιδιά μου εμφανίζει σαν διαθέσιμη ενημέρωση τελε 32s αλλά ήδη έχω αυτήν και εκεί που είναι για λήψη μου λέει md5 49,5 mb το κατεβαζω; Τι ακριβώς είναι το md5; Δε θέλω να βάλω κάτι που θα πειράζει το κερνελ γιατί από όσο ξέρω το κερνελ αν πειραχτει δεν αλλάζει ούτε με μανησια Ρομ μετά,διορθωστε με αν είμαι λάθος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατέβασε αυτό είναι το ζιπ με όλους τους dialers και βάλε το stock που λέει πακέτο με την μεγάλη φωτογραφία επαφής και εγγραφή από TWRP και είσαι κομπλέ >> mega:#!I8QVSK6Z!Aecgv3G1sAV7vzMJB5-Ar5mEN_dNy6Cg9MeJRTOASQw

Ευγενική χορηγία @ Τassos_ger... :lol:

 

 

Cris δεν βλέπω κανένα ζιπ για να κατεβάσω. Κάποιο λινκ ίσως; Αυτό που μου έγραψες, δεν το ανοίγει.

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...