Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Καλή Ανάσταση σε όλους.

 

Έχω φλασαρει την 22s εδώ και εβδομάδες στο Χ820 χωρίς κάποιο πρόβλημα πέρα του fingerprint που δεν μου δουλεύει,αν και δοκίμασα μόνο το τρικ με το background resources..

 

Μου έχει έρθει μήνυμα για επίσημο update αν δεν κάνω λάθος. Αν την επιτρέψω θα χάσω τα ελληνικά και τις ρυθμίσεις της ρομ του Χρήστου και αν ναι υπάρχει τρόπος να σταματήσει να μου βγάζει το reminder για update?

 

Καλό Πάσχα με υγεία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

;);):cool::cool:

Νέο Update 40. Έχει επιλογή για gestures αλλά μάλλον λείπει ακόμη η αλλαγή kernel.

Το βράδυ μπορεί πολλά να φέρει

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ούτε κι μένα. ;)

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λογικό εάν αυτός που παραλαμβάνει το SMS απενεργοποίησε​ αυτή την δυνατότητα στον provider.

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κατεβάσω ένα παιχνίδι ταχύτητας που στρίβει γέρνοντας την συσκευή και παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα να μην δουλεύει σωστά ο αισθητήρας,ενώ το έβαλα να ακουμπάει ακόμη και στο τραπέζι για να είναι ολοισια το κινητό αυτό στρίβει προς τα δεξιά,πρέπει να γύρει αριστερά αρκετά το τηλέφωνο για να πάει στο σημείο μηδέν,άρα με την ρομ τελε μάλλον οι αισθητήρες δεν έχουν σωστή ευθυγράμμιση
Link to comment
Share on other sites

Μήπως χρειάζεται calibration? (Δε ξερω αν μπορει να γινει κιολας)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Πιθανών ναι αλλά είναι σίγουρα πρόβλημα της Ρομ το ότι έχασε τα μέτρα του,στην προηγούμενη Ρομ δούλευε μία χαρά όπως και στις γυναίκας μου που έχει την κινέζομαγαζο ακόμη από το μαγαζί δουλεύει άψογα

Link to comment
Share on other sites

παιδια πολυ καλο αυτο με το auto update αλλα αμα παρει καποιος το τηλεφωνιο αργοτερα ολη μερα πρεπει να κανει ενημερωσεις!χαχα

δευ υπαρχει τροπος να φορτωνεται ι τελευτεα αναβαθμιση σε σερβερ και να αποφευγουμε ολες τις προηγουμενες?

σορρυ αν ειπα χαζομαρα...απλα για βαλω την τελευτεα ολο το βραδυ χτες εκανα update για να φτασω στην 40

Link to comment
Share on other sites

κανεις να μου πει αν μπορω να βαλω την official x829 με twrp η αν θελει οπωσδήποτε με την διαδικασια των εντολων που ειχε περιγραψει ο the big wolf?

γιατι η γυναικα μου δεν υπαρχει περιπτωση να την παλεψει με την τελε :P οποτε αυτη θα βαλει official σε αντιθεση με εμενα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα να κατεβάσω ένα παιχνίδι ταχύτητας που στρίβει γέρνοντας την συσκευή και παρουσιάζεται το εξής πρόβλημα να μην δουλεύει σωστά ο αισθητήρας,ενώ το έβαλα να ακουμπάει ακόμη και στο τραπέζι για να είναι ολοισια το κινητό αυτό στρίβει προς τα δεξιά,πρέπει να γύρει αριστερά αρκετά το τηλέφωνο για να πάει στο σημείο μηδέν,άρα με την ρομ τελε μάλλον οι αισθητήρες δεν έχουν σωστή ευθυγράμμιση

πιο παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update;Εγώ είμαι στην 37 και δεν μου βγάζει κανένα update.μιλαω για την tele23.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει update;Εγώ είμαι στην 37 και δεν μου βγάζει κανένα update.μιλαω για την tele23.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ρε παιδιά τι 40; Και εγώ στην 37 είμαι χωρίς καμία ενημέρωση για update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1.Κάνεις unzip το δέυτερο zip (adb drivers + fastboot) που κατέβασες και το αρχείο adb.rar και αντιγράφεις τον φάκελο adb στο C:\ .

2.Κάνεις εγκατάσταση το exe που βρίσκετε στο zip (minimal_adb_fastboot_v1.4_setup.exe)

3.Κάνεις αντιγραφή τα αρχεία boot.img και system.img από το φάκελο images που βρίσκεται μέσα στο rar της rom που κατέβασες και τα κάνεις επικόλληση στο φάκελο C:\adb.

4.Μετά πας στο φάεκλο C:\adb και πατάς shift + δεξί κλικ και επιλέγεις Open command window here. Βάζεις το κινητό σε fastboot mode (power off button + volume down).

5.Μόλις μπεις σε fastboot γράφεις στο cmd που έχει ανοίξει fastboot devices και πρέπει να σου βγάλει το κινητό. Μετά γράφεις fastboot flash system system.img .

6.Όταν τελειώσει γράφεις στο cmd fastboot flash boot boot.img .

7.Αφού τελειώσει και αυτό γράφεις fastboot reboot και τελείωσες.

 

 

Εγκατέστησα την ρομ χτες και το fingerprint είναι αστραπιαίο.

 

1) το εκανα

2)το εκανα

3)το εκανα και επιδη δε δουλευε ειπα μηπως επειδη στο adb εχει μεσα υποφακελο adb με τα υπολοιπα αρχεια στην αρχη το εβαλα εκει ,μετα το εβαλα στο πρωτο φακελο adb αλλ απαλι τπτ

4)το εκανα

5)γραφω αλλα δε μου βγαζει τπτ και οταν εβαλα το twrp παλι δε μου εβγαζε ειχα αναγκαστει και ανοιξα το κινητο να το δει μου το αναγνωρισε στο cmd και μετα ξανα μπηκα σε recovery αλλα τωρα δε το βλεπει με τπτ με κανεναν τροπο τι μπορω να κανω?εχω windows 10,δε ξερω αν μετραει αλλα ο υπολογιστης το κινητο το βλεπει κανονικα οταν ειμαι σε revocery μου εμφανιζει ολους τους φακελους εχω θεμα μονο με το cmd εκει ειναι λες και δεν υπαρχει,οποτε τι?την εχω κολλησει και την γυναικα μου με την τελε?θα με σκοτωσει παιδια βοηθατε :P

 

chris αν εχεις την καλη διαθεση και τον χρονο καποια στιγμη με μια βιντεο κληση μεσω viber messenger η οτι θελεις να με καθοδηγησεις βημα βημα η οποιος μπορει γιατι με βλεπω μαζι με τον επιταφιο αποψε να γυρνανε και εμενα :P

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βρίσκομαι επαρχεία βουνό λόγω Πάσχα, έχω το x829 κ πιάνω εμβέλεια 4G με band 3 από 3 κεραίες. Μιλάμε για cosmote.

 

Πολύ ικανοποιημένος, χωρίς 800αρα πιάνω καλύτερο 4g overall σε οποιαδήποτε σημείο εδω με cosmote σε σχέση με κινητό με 800αρα με πάροχο wind και vodafone.

 

Η κεραία wind/vodafone απόσταση 2 χιλιομέτρων από μένα η κοντινότερη κεραία απο cosmote 45χιλιομετρα.

 

Τα παραπάνω τα γράφω για να δείξω ότι φταίνε κυριως οι εταιρίες κ όχι τα κινητά για την κάλυψη 4G.

Στα σημεία που πιάνω κ με τις δύο συσκευές μαζί 4G, ταχύτητα από cosmote με το x829 40mbps κ με κινητό με 800αρα (samsung s7) με vodafone 7mbps. :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ζήτησαν να την βάλουν κατευθείαν χωρίς να κάνουν τα 10 ΟΤΑ.

Κατεβάζουμε και φλασάρουμε από TWRP. ;)

 

Link Download

 

https://mega.nz/#!94gmRLTK!gl7ZqzCr13C7RI3gf7NOjtRhbnvLSrVvsz-lWUB2ii4

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε στην 37 πως θα πάμε στην 40?Δεν μου βγάζει κανένα update.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

@ChrisBal ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σου χθες..

Και ενώ χθες όλα καλά, σήμερα από το πρωί στη δουλειά (Αθήνα κέντρο) σήμα μηδέν...μία χανόταν εντελώς, μία ερχόταν, 4g 3g τίποτα, μόνο Ε...έχω wind και Q...με το honor 6 πριν είχα συνέχεια 4g...τώρα στο σπίτι (Ν. Σμύρνη) βλέπω η wind 4g και μετά από λίγο Ε ,η q το χάνει εντελώς κάποιες φορές..αφού ίδιες κεραίες χρησιμοποιούν, πως γίνετε αυτό ? γενικά βλέπω μεγάλη αστάθεια στο σήμα... βλέπω να αλλάζω σε tele

 

Λοιπόν, μετά από πολλές δοκιμές, μάλλον πιάσαμε τζακ ποτ με το κινητό.. Έχουμε και λέμε : πέρασα tele full wipe, τα ίδια... Πέρασα κινέζικη 5.9.023S τα ίδια, πέρασα πάνω από την κινέζικη την tele, τα ίδια... Έβαλα όλα τα firmware κτλ, τα ίδια... Το σήμα χάνεται εντελώς πολύ συχνά και εκεί που με το honor6 έχω 4g και Η+ με το max έχω Ε !!! Δοκίμασα και με σιμ κοσμοτε, τα ίδια... Σήμα χάλια δηλαδή... Τώρα τι κάνουμε ρε παιδιά;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.ευχαριστουμε για τη δουλεια που κανετε για εμας.σμρ μου εκανε autopdate στην 5.9.023s_03111 cris ball.μου εχουν ξεμεινει καποιες κινεζικες εφαογες και δεν μπορω να τις σβησω..υπαρχει καποιο προγραμμα να ξεκλειδωσω τη ρομ και να σβησω εφαργοες που δεν θελω?ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια και απο εμενα.ευχαριστουμε για τη δουλεια που κανετε για εμας.σμρ μου εκανε autopdate στην 5.9.023s_03111 cris ball.μου εχουν ξεμεινει καποιες κινεζικες εφαογες και δεν μπορω να τις σβησω..υπαρχει καποιο προγραμμα να ξεκλειδωσω τη ρομ και να σβησω εφαργοες που δεν θελω?ευχαριστω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Βάλε root browser file manager από playsrore και σβήσε όποια θες εκτός βέβαια συστήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λοιπόν, μετά από πολλές δοκιμές, μάλλον πιάσαμε τζακ ποτ με το κινητό.. Έχουμε και λέμε : πέρασα tele full wipe, τα ίδια... Πέρασα κινέζικη 5.9.023S τα ίδια, πέρασα πάνω από την κινέζικη την tele, τα ίδια... Έβαλα όλα τα firmware κτλ, τα ίδια... Το σήμα χάνεται εντελώς πολύ συχνά και εκεί που με το honor6 έχω 4g και Η+ με το max έχω Ε !!! Δοκίμασα και με σιμ κοσμοτε, τα ίδια... Σήμα χάλια δηλαδή... Τώρα τι κάνουμε ρε παιδιά;;;

 

Ποιό είναι χ829? Βάλε την χ829 με τα δικά της modem.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1) το εκανα

2)το εκανα

3)το εκανα και επιδη δε δουλευε ειπα μηπως επειδη στο adb εχει μεσα υποφακελο adb με τα υπολοιπα αρχεια στην αρχη το εβαλα εκει ,μετα το εβαλα στο πρωτο φακελο adb αλλ απαλι τπτ

4)το εκανα

5)γραφω αλλα δε μου βγαζει τπτ και οταν εβαλα το twrp παλι δε μου εβγαζε ειχα αναγκαστει και ανοιξα το κινητο να το δει μου το αναγνωρισε στο cmd και μετα ξανα μπηκα σε recovery αλλα τωρα δε το βλεπει με τπτ με κανεναν τροπο τι μπορω να κανω?εχω windows 10,δε ξερω αν μετραει αλλα ο υπολογιστης το κινητο το βλεπει κανονικα οταν ειμαι σε revocery μου εμφανιζει ολους τους φακελους εχω θεμα μονο με το cmd εκει ειναι λες και δεν υπαρχει,οποτε τι?την εχω κολλησει και την γυναικα μου με την τελε?θα με σκοτωσει παιδια βοηθατε :P

 

chris αν εχεις την καλη διαθεση και τον χρονο καποια στιγμη με μια βιντεο κληση μεσω viber messenger η οτι θελεις να με καθοδηγησεις βημα βημα η οποιος μπορει γιατι με βλεπω μαζι με τον επιταφιο αποψε να γυρνανε και εμενα :P

 

Μπαίνεις σε fastboot ή μπαίνεις σε recovery? Vol - & power fastboot διαβάζεις στο ποστ αρχική Unbrick κάτω κάτω για fastboot rom.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε root browser file manager από playsrore και σβήσε όποια θες εκτός βέβαια συστήματος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποιό είναι χ829? Βάλε την χ829 με τα δικά της modem.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπαίνεις σε fastboot ή μπαίνεις σε recovery? Vol - & power fastboot διαβάζεις στο ποστ αρχική Unbrick κάτω κάτω για fastboot rom.

 

chris τι κερασμα θελεις?????ο ασχετος νομιζα fastboot και recovery ειναι το ιδιο παταγα volume up δειχνει να προχοραει τωρα ελπιζω να ειμαι οκ,αν με γλυτωσες απο κρεβατομουρμουρα οτι θελεις :))))))))))))))))))))) :lol::lol::lol:

ομως δεν ειναι καθαρη εγκατασταση μεχρι να γραψω το μηνυμα ανοιξε το τηλ και μου πεταει απανωτα μηνυματα η εφαρμογη τηλεφωνο εχει σταματησει η εφαργμογη γοογλε πλαυ εχει σταματησει η εφαρμογη μηνυματα εχει σταματησει οτι εφαρμογη ειχα εχει σταματησει?πως τη καθαριζω μηπως και στρωσει?εχει κρατησει οτι ειχε βαλει η γυναικα μου στην τελε,οτι ειχε προλαβει τελος παντων

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

chris τι κερασμα θελεις?????ο ασχετος νομιζα fastboot και recovery ειναι το ιδιο παταγα volume up δειχνει να προχοραει τωρα ελπιζω να ειμαι οκ,αν με γλυτωσες απο κρεβατομουρμουρα οτι θελεις :))))))))))))))))))))) :lol::lol::lol:

ομως δεν ειναι καθαρη εγκατασταση μεχρι να γραψω το μηνυμα ανοιξε το τηλ και μου πεταει απανωτα μηνυματα η εφαρμογη τηλεφωνο εχει σταματησει η εφαργμογη γοογλε πλαυ εχει σταματησει η εφαρμογη μηνυματα εχει σταματησει οτι εφαρμογη ειχα εχει σταματησει?πως τη καθαριζω μηπως και στρωσει?εχει κρατησει οτι ειχε βαλει η γυναικα μου στην τελε,οτι ειχε προλαβει τελος παντων

 

το ****** ουτε την καρτα τηλεφωνου δεν αναγνωριζει και για καποιο λογο κρατησε και το twrp ειναι σαν να εμεινε ενα μειγμα της τελε και της official κ το μονο που κανει ειναι να πεταει μηνυματα οτι οι εφαρμογες εχουν σταματησει

να την φλασαρω με το twrp?η να περασω ενα official στοκ ρεκοβερι που εδινες στην αρχικη και να την ξανα περασω απο εκει?

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμσα και την RR του cris! πολυ καλη πεταει κανενα προβλημα ουτε με ειδοποιησεις ουτε τιποτα! μονο η γρηγορη φορτιση σαν να μην δουλευει αλλα ουτε με ενδιαφερει ! το αποτυπωμα δεν το εβαλα, δεν με βολευει..το double tap ειναι το καλυτερο αν μπορει να μπει...παντως η RR μου φενεται η πιο γρηγορη και απλη οπως την θελω χωρις απειρες ρυθμισεις. η καμερα μια χαρα δουλευει! η snapdragon , απο μπαταρια να δουμε μονο! παντως ειναι σκετος πυραυλος! μακαρι να την κανουν ακομα καλυτερη αν βεβεα γινεται!

καλη ανασταση σε ολους παιδια και ενα μεγαλο μπραβο στον cris και στο αλλο το παλικαρι!

Link to comment
Share on other sites

chris καπως το επανεφερα πατησα καθαρισμο dalvic και απο κατω cashe δεν εστρωσε μετα εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και δειχνει οκ αλλα εχει κρατησει φακελους απο την προηγουμενη ρομ απο εφαρμογες και καποιες ρυθμισεις πως μπορω να την κανω να τα σβησει ολα να ειναι σαν καινουρια?

επισης παιδια προς πληροφοριση οσοι νομιζαμε οτι τελικα με το x829 μας ειχαν δωσει ρομ απο το κινεζομαγαζο καναμε λαθος και τσαμπα τους τα εχωνα στο geekbuying :P αν αυτη που περασα τωρα ειναι η official για το χ829 τοτε το να μην εχει update ειναι νορμαλ γιατι ναι δεν υπαρχει εικονιδιο update,εκτος αν δεν ειναι η official ουτε αυτη γιατι στο κινεζικο site της leeco που μπηκα δεν την εχει για κατεβασμα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολλές δοκιμές, μάλλον πιάσαμε τζακ ποτ με το κινητό.. Έχουμε και λέμε : πέρασα tele full wipe, τα ίδια... Πέρασα κινέζικη 5.9.023S τα ίδια, πέρασα πάνω από την κινέζικη την tele, τα ίδια... Έβαλα όλα τα firmware κτλ, τα ίδια... Το σήμα χάνεται εντελώς πολύ συχνά και εκεί που με το honor6 έχω 4g και Η+ με το max έχω Ε !!! Δοκίμασα και με σιμ κοσμοτε, τα ίδια... Σήμα χάλια δηλαδή... Τώρα τι κάνουμε ρε παιδιά;;;

 

Έκανα restore το backup που κράτησα με τη ρομ που είχε έρθει το κινητό (5.8.016S) , και βλέπω ήδη κάποια βελτίωση στο σήμα. Άρα το λάθος μου ήταν που πέρασα τις ρομ με φουλ wipe ; έπρεπε να τις περάσω από πάνω με install μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μετά από πολλές δοκιμές, μάλλον πιάσαμε τζακ ποτ με το κινητό.. Έχουμε και λέμε : πέρασα tele full wipe, τα ίδια... Πέρασα κινέζικη 5.9.023S τα ίδια, πέρασα πάνω από την κινέζικη την tele, τα ίδια... Έβαλα όλα τα firmware κτλ, τα ίδια... Το σήμα χάνεται εντελώς πολύ συχνά και εκεί που με το honor6 έχω 4g και Η+ με το max έχω Ε !!! Δοκίμασα και με σιμ κοσμοτε, τα ίδια... Σήμα χάλια δηλαδή... Τώρα τι κάνουμε ρε παιδιά;;;

 

Έκανα restore το backup που κράτησα με τη ρομ που είχε έρθει το κινητό (5.8.016S) , και βλέπω ήδη κάποια βελτίωση στο σήμα. Άρα το λάθος μου ήταν που πέρασα τις ρομ με φουλ wipe ; έπρεπε να τις περάσω από πάνω με install μόνο; θα το παρακολουθησω πως θα πάει και βλέπουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...