Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και χρόνια πολλά.ηθελα να ρωτήσω για το bluetooth στο αυτοκίνητο.ειμαι με tele23.40 και ενώ συνδέεται το κινητό με το αυτοκίνητο δεν συνδέεται σαν κινητό παρά μόνο σαν συσκευή πολυμέσων.εχει να κάνει με την rom;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχει μήπως κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο Έχω γουιντ στο χωριό στην Άρτα επιανα 4g foul και Καρδίτσα με τίποτα το 820 Έχω λες λόγο διαφορετικής μπαντας να μην πιάνει μπορώ να το τσεκάρω καπως
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο Έχω γουιντ στο χωριό στην Άρτα επιανα 4g foul και Καρδίτσα με τίποτα το 820 Έχω λες λόγο διαφορετικής μπαντας να μην πιάνει μπορώ να το τσεκάρω καπως

 

Νομίζω με το Network Signal Guru τσεκαρεις τις μπαντες του δικτυου. ειναι δωρεαν στο google play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=en

Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζω άκρη όταν επιλέγω lte only Δεν έχει σήμα καθολου Αλλά θυμάμαι με το jiayu s3 είχα φουλ

Έχεις ανοίξει τα δεδομένα?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα είχα πρόβλημα με το default app στα μηνύματα. Δε μ άφηνε να στείλω μηνύματα πάρα την επιλογή σιμ(δικαρτο). Εγκατέστησα το τεξτρα και όλα καλά. Όμως δεν έπαιρνα μηνύματα και έψαχνα να βρω την αιτία. Τελικά πρέπει να έχω συνέχεια την εφαρμογή ανοιχτή για να λάβω. Καμία ιδέα για το τι φταίει ή τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα το xiaomi να παίζει το 5ghz στο 48 καναλι και όλα οκ (και στο 40 έπαιξε).

δες εδώ τη λίστα

http://www.digitalairwireless.com/wireless-blog/t-eirp/quick-guide-to-5ghz-uk-part-2.html

 

παίζει μόνο στις BAND A UNII-1 lower

 

 

Μήπως είναι θέμα των rom;

ούτε στην κινέζικη έπαιξε, ενώ ένα lg το έβλεπε κανονικά στο 157 κανάλι που το είχα πριν...

LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

3 ερωτήσεις :)))

1) του Τάσου αν βλέπω καλά είναι η ίδια με αυτήν στην πρώτη σελίδα,λ σωστά;Αν ναι δεν είναι official και δεν δουλεύουν στην δεύτερη σιμ τα δεδομένα

2)TWRP ru nandroid backup τι ακριβώς είναι?η ρομ σε back up και την περνάω μέσω TWRP?

3) το 23 s που δίνεις είναι για χ829 ;Η πιο ο χ820

 

1. Ίσως δεν είδα τσέκαρε

2. Ναι έτσι ακριβώς

3. Για όλα είναι το επίσημο 23s ουσιαστικά βέβαια βγαίνει για το χ820

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν βγάζω άκρη όταν επιλέγω lte only Δεν έχει σήμα καθολου Αλλά θυμάμαι με το jiayu s3 είχα φουλ

 

LTE /GSM/Auto PRL

Η άστο στο Default που λέει uknown γιατί τις ψάχνει όλες και κουμπώνει σε αυτήν με το ποιο ισχυρό σήμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο Έχω γουιντ στο χωριό στην Άρτα επιανα 4g foul και Καρδίτσα με τίποτα το 820 Έχω λες λόγο διαφορετικής μπαντας να μην πιάνει μπορώ να το τσεκάρω καπως

 

Πιθανό να μην έχεις κεραία κοντά με δυνατό σήμα. Γιατί αν έχεις χ820 έχεις και 800αρα και Β3 Β7 τσέκαρε με Guru.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να δω πως θα έχω call recorder στην telegram.23s.40 ...έχω φάει τα κομμάτια μου ...4 ώρες τώρα το παλεύω.

 

+ δεν βρίσκω το zip με τους dialers για να δοκιμάσω αν παίξει έτσι..

καμιά βοήθεια;

 

 

πρέπει να μαζευτούν όλα στην αρχη!!!

 

λογικά με αυτό θα παίξει ε;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947

Edited by afric
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να δω πως θα έχω call recorder στην telegram.23s.40 ...έχω φάει τα κομμάτια μου ...4 ώρες τώρα το παλεύω.

 

Πας ρυθμίσεις > τέρμα κάτω δεξιά καρτέλα "ρυθμίσεις εφαρμογών" > Τηλέφωνο/επαφές > ρυθμίσεις ήχων εγγραφής > Ενεργοποίησε το αυτόματες ρυθμίσεις εγγραφής σε όλες τις κλήσεις. Μόνο έτσι θα έχει εγγραφή κλήσεων αυτόματα μεν που θα σου γεμίζει τον χώρο αλλά μέσα από κάποιον file manager απλά διαγράφεις τις παλιές μετά από κάποιον καιρό η όταν γεμίσει ο χώρος στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις > τέρμα κάτω δεξιά καρτέλα "ρυθμίσεις εφαρμογών" > Τηλέφωνο/επαφές > ρυθμίσεις ήχων εγγραφής > Ενεργοποίησε το αυτόματες ρυθμίσεις εγγραφής σε όλες τις κλήσεις. Μόνο έτσι θα έχει εγγραφή κλήσεων αυτόματα μεν που θα σου γεμίζει τον χώρο αλλά μέσα από κάποιον file manager απλά διαγράφεις τις παλιές μετά από κάποιον καιρό η όταν γεμίσει ο χώρος στο κινητό

 

ποπο ρε φιλε... αυτο το {τέρμα κάτω δεξιά καρτέλα "ρυθμίσεις εφαρμογών"} ήταν σωτήριο ... στραβωμάρα:O:O:O:O:blink::blink::blink:

 

edit

τελικά έβαλα και τον

Dialer_telegram_.23s_stock.zip απο δω και τέλος...όπως ακριβώς το θέλω.... με κουμπάκι και να κάνει ηχογράφηση μόνο όταν το πατήσω

Edited by afric
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους. Να ρωτήσω κάτι. Στο twrp όταν κάνω install κάτι, μου βγάζει πρώτη γραμμή με κόκκινα γράμματα το εξής : E: Resource (image) -(background) failed to load.... Και μετά κάνει την εγκατάσταση κανονικά, αλλά μου γράφει και no MD5 file found... Τι σημαίνουν αυτά; έχω κάποιο πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα​ σας. Με το double tap τελικά τι γίνεται;; Δουλεύει;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

εχω φαει τοση ωρα να ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη.

εχω κατεβασει και εχω περασει χυμα στον φακελο την OFFICIAL ROM X829-5.8.016S και οταν παταω εγκατασταση γραφει τα παρακατω.

δεν βρεθηκε αρχειο md5

το αρχειο zip ειναι κατεστραμμενο

σφαλμα κατα την εγκατασταση του zip

τι μπορει να εχω κανει λαθος?

εχω το χ829

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

εχω φαει τοση ωρα να ψαχνω αλλα δεν βγαζω ακρη.

εχω κατεβασει και εχω περασει χυμα στον φακελο την OFFICIAL ROM X829-5.8.016S και οταν παταω εγκατασταση γραφει τα παρακατω.

δεν βρεθηκε αρχειο md5

το αρχειο zip ειναι κατεστραμμενο

σφαλμα κατα την εγκατασταση του zip

τι μπορει να εχω κανει λαθος?

εχω το χ829

Καλημέρα. Ποιο TWRP έχεις? Νομίζω είναι για το 3.0.2-0 . Μιλάς για το nandroid backup or clean stock rom?Ξετικάρισες το md5 check? Ξετικάρισες το EFS? Έλεγξες το ζιπ με winrar or 7zip για σφάλματα πριν?

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά σε όλους. Να ρωτήσω κάτι. Στο twrp όταν κάνω install κάτι, μου βγάζει πρώτη γραμμή με κόκκινα γράμματα το εξής : E: Resource (image) -(background) failed to load.... Και μετά κάνει την εγκατάσταση κανονικά, αλλά μου γράφει και no MD5 file found... Τι σημαίνουν αυτά; έχω κάποιο πρόβλημα;

Ποια ρομ έχεις? Πως την είχες βάλει? Τσέκαρες τα mount?Ποιο TWRPS έχεις? Το MD5 file found μην σε απασχολεί είναι φυσιολογικό γιατί σε custom rom δεν χρειάζεται.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα​ σας. Με το double tap τελικά τι γίνεται;; Δουλεύει;;

Μόλις με το καλό τελειώσει ο Τάσος με τις δοκιμές του kernel.;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις? Πως την είχες βάλει? Τσέκαρες τα mount?Ποιο TWRPS έχεις? Το MD5 file found μην σε απασχολεί είναι φυσιολογικό γιατί σε custom rom δεν χρειάζεται.;)

 

Chrisbal έχω το 829. Είχα βάλει με full wipe τη δικιά σου ρομ και μετά και την τελε και είχα πει ότι είχα σοβαρό πρόβλημα με το σήμα... Τώρα έβαλα πάλι την ρομ του bangood 16s...το σήμα έφτιαξε.. Δοκίμασα και έβαλα dirty την τελε αλλά μου κρασαραν εφαρμογές, οπότε ξαναγύρισα στην δική του.. Τα mount τι είναι; είμαι και νέος στις αλλαγές ρομ... 3.0.2-1 έχω twrp... Θα ήθελα να βάλω πάλι την τελε αλλά το φοβάμαι...

Link to comment
Share on other sites

Chrisbal έχω το 829. Είχα βάλει με full wipe τη δικιά σου ρομ και μετά και την τελε και είχα πει ότι είχα σοβαρό πρόβλημα με το σήμα... Τώρα έβαλα πάλι την ρομ του bangood 16s...το σήμα έφτιαξε.. Δοκίμασα και έβαλα dirty την τελε αλλά μου κρασαραν εφαρμογές, οπότε ξαναγύρισα στην δική του.. Τα mount τι είναι; είμαι και νέος στις αλλαγές ρομ... 3.0.2-1 έχω twrp... Θα ήθελα να βάλω πάλι την τελε αλλά το φοβάμαι...

 

Καλησπέρα. Την δική του την έβαλες με fastboot και πλήρη format?

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την δική του την έβαλες με fastboot και πλήρη format?

 

Ναι, fastboot, πέρασα το twrp recovery και με φουλ φορματ πέρασα τη ρομ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έστειλε το geekbuying το firmware για χ829, θέλω να ρωτήσω πως περνάω;

1)με TWRP καθαρη εγκατάσταση;

2)σαν restore από backup​;Και αν ναι τι διαφορά έχει από καθαρή εγκατάσταση;

3)με fastboot ?

4)η μήπως θέλει να περάσω πρώτα το original recoveryκαι από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει συζητηθεί ήδη το θέμα, αλλά το thread είναι τεράστιο και δεν έψαξα σε τρομερό βάθος. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Le Max 2 x829 (http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-6GB-RAM-128GB-ROM-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1133296.html?rmmds=cart), δεν ξέρω όμως κατα πόσο είναι συμβατό με τις μπάντες της Cosmote και συγκεκριμένα με το 4G. Υπάρχει θέμα συνδεσιμότητας με το τηλέφωνο; Επίσης, πόσο συχνή είναι περίπου η δυσλειτουργία του fingerprint scanner; Να το πάρω λέτε ή θα έχω θέμα στη χρήση; Ευχαριστώ πολύ!

Κανένας άλλος είχε θέματα με το σήμα; Να το πάρω ρε παιδιά; Έχω αμφιβολίες γιατί δεν είμαι πολύ σχετικός με ρομς κτλ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έστειλε το geekbuying το firmware για χ829, θέλω να ρωτήσω πως περνάω;

1)με TWRP καθαρη εγκατάσταση;

2)σαν restore από backup​;Και αν ναι τι διαφορά έχει από καθαρή εγκατάσταση;

3)με fastboot ?

4)η μήπως θέλει να περάσω πρώτα το original recoveryκαι από εκεί;

 

Είναι εύκολο να το ανεβάσεις καπου?

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Κανένας άλλος είχε θέματα με το σήμα; Να το πάρω ρε παιδιά; Έχω αμφιβολίες γιατί δεν είμαι πολύ σχετικός με ρομς κτλ..

Όχι εγώ δεν είχα θέμα

Εγώ έχω ένα άλλο θέμα και θέλω να ρωτήσω αν το είχε κανένας άλλος και αν υπάρχει λύση

Πριν λίγο μου το έκανε για 3 φορά τις τελευταίες μέρες,ένα ελαφρύ flickering στην οθόνη για κλάσματα του δευτερολέπτου,διάβασα σε φόρουμ ότι και άλλοι το παθαίνουν και είδα και βίντεο στο YouTube που το δείχνει,το έχει πάθει κανένας εδώ; Ξέρουμε καμία λύση;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...