Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τάσο και Χρήστο, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνατε στο update 23s.41 αλλά με το που το έβαλα το πρόβλημα μου με το wifi λύθηκε. Ευχαριστώ πολυ
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ποιο TWRP έχεις? Νομίζω είναι για το 3.0.2-0 . Μιλάς για το nandroid backup or clean stock rom?Ξετικάρισες το md5 check? Ξετικάρισες το EFS? Έλεγξες το ζιπ με winrar or 7zip για σφάλματα πριν?

εκδοση 3.0.2-1 .οταν το εκανα ειχα την ρομ με την οποια ηρθε το κινητο.

 

απο που τα ξετικαριζω? το ζιπ δεν εχει προβλημα.

 

εβαλα την τελε τωρα και δεν μπορω να αλλαξω wallpaper στην Lockscreen.τι σκατα????

 

Τελευταία ΟΤΑ Google rom 23s.v32 αυτην εχω βαλει

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το le max2 x829 το μονο προβλημα που εχω ειμαι επαρχεια και με τη wind δεν εχω καθολου 4G και Η+ που εχω ειναι εικονικο περιμενω ποση ωρα να φορτωση η σελιδα. υπαρχει κατι μηπως φτιαχτει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το le max2 x829 το μονο προβλημα που εχω ειμαι επαρχεια και με τη wind δεν εχω καθολου 4G και Η+ που εχω ειναι εικονικο περιμενω ποση ωρα να φορτωση η σελιδα. υπαρχει κατι μηπως φτιαχτει;

 

Τα ίδια και εγώ φίλε μου... Σε σχέση με το παλιό μου κινητό που ούτε αυτό είχε 800αρα, το σήμα ειναι πολύ χειρότερο..

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να το ανεβάσεις καπου?

 

Φυσικά,αν το χρειάζεσαι εννοείται,απλά διαβάζω πιο κάτω ότι το ελυσες το πρόβλημα σου οπότε πες μου αν το θέλεις

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για την 800αρα μπαντα; μου ειναι δυσκολο να αλλαξω wind αλλιως θα ειχα βαλει cosmote που εχει 4G με το χ829
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,αν το χρειάζεσαι εννοείται,απλά διαβάζω πιο κάτω ότι το ελυσες το πρόβλημα σου οπότε πες μου αν το θέλεις

 

Ναι λύθηκε με το τελευταίο update. Κατι καθάρισε λογικα. Ανέβασε το να το έχω για μελλοντική χρήση αν χρειαστεί. Σε ευχαριστώ πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη αν ξέρει κάποιος να μου πει μετά από restore που έκανα την tele μου έβγαλε κωδικό ασφαλείας που δεν γνωρίζω. Το ξεκλείδωνω με δαχτυλίκο. Εκτός από factory reset μπορώ να το διορθώσω με κάποιον τρόπο να μη ξαναβάζω εφαρμογες εξ αρχής?

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και μένα αυτό με το κλείδωμα μετά από restore... Μπαίνεις twrp στο data και σβήνεις πέντε αρχεία... Γκουγκλαρετο λίγο και θα στο βγάλει πως γίνετε
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα για την 800αρα μπαντα; μου ειναι δυσκολο να αλλαξω wind αλλιως θα ειχα βαλει cosmote που εχει 4G με το χ829

Αυτη είναι η διαφορά του 829 με το 820. Η έλλειψη της 800αρας μπάντας και η wind την δουλεύει αρκετά ιδιαίτερα στην επαρχία.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια λύση.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μενα σε λιγο θα ειμαι κάτοχος του X829, επειδη βλεπω οτι υπάρχει πολυ κινηση στο φορουμ θα ήθελα αν μπορει κάποιος εν συντομία να μου πει πια ρομ να βαλω για απροβληματιστη καθημερινή χρηση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελικά έβαλα το xiaomi να παίζει το 5ghz στο 48 καναλι και όλα οκ (και στο 40 έπαιξε).

δες εδώ τη λίστα

http://www.digitalairwireless.com/wireless-blog/t-eirp/quick-guide-to-5ghz-uk-part-2.html

 

παίζει μόνο στις BAND A UNII-1 lower

 

 

Μήπως είναι θέμα των rom;

ούτε στην κινέζικη έπαιξε, ενώ ένα lg το έβλεπε κανονικά στο 157 κανάλι που το είχα πριν...

 

Το έκανα και εγώ να δουλέψει στη 40. Θα δοκιμάσω και με τις άλλες που υποδεικνύεις, σύμφωνα και με το πίνακα, μήπως με βολεύει άλλη καλύτερα. Αλλά έστω παιζει, παιζει. Κομπλέ.

 

Θενκς!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω εδώ και μερικές ημέρες την τελευταία τηνstable κινεζική 23s που είχατε ανεβάσει. μπορώ να πω ότι είναι αρκετά σταθερή, έχει βέβαια πολλές κινεζικές εφαρμογές.. ένα πράγμα που παρατήρησα όμως είναι ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την τele Αυτός είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι αν Θα την κρατήσω ή όχι.. τι να παίζει ρόλο γι αυτό άραγε?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζω εδώ και μερικές ημέρες την τελευταία τηνstable κινεζική 23s που είχατε ανεβάσει. μπορώ να πω ότι είναι αρκετά σταθερή, έχει βέβαια πολλές κινεζικές εφαρμογές.. ένα πράγμα που παρατήρησα όμως είναι ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την τele Αυτός είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι αν Θα την κρατήσω ή όχι.. τι να παίζει ρόλο γι αυτό άραγε?

 

Κάνα συγκριτικό θα μας ανεβάσεις?

 

Επίσης καμία καλή εφαρμογή κάμερας οι "φωτογράφοι" του νήματος έχετε να προτείνετε? Μία all around λύση εννοώ κι ας είναι και επί πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο και Χρήστο, δεν ξέρω τι ακριβώς κάνατε στο update 23s.41 αλλά με το που το έβαλα το πρόβλημα μου με το wifi λύθηκε. Ευχαριστώ πολυ

 

Απλά περιλαμβάνει ένα Modem Update από τον Τάσο που λύνει θέματα μετά από πολύ ψάξιμο γιατί τα μαμά Modem Firmware αν τα βάλεις ατόφια έχουν θέμα αλλά με mix by Tassos σκοτώνουν! :lol:

Να είσαι καλά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακόμη αν ξέρει κάποιος να μου πει μετά από restore που έκανα την tele μου έβγαλε κωδικό ασφαλείας που δεν γνωρίζω. Το ξεκλείδωνω με δαχτυλίκο. Εκτός από factory reset μπορώ να το διορθώσω με κάποιον τρόπο να μη ξαναβάζω εφαρμογες εξ αρχής?

Κατέβασε αυτό και φλασαρεις από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

https://mega.nz/#!ZU0GmC4T!QDi68gW4CQvTxGex2M5S9bUVkJGtkwdEMr07nm74WXk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

1. Δοκιμάζω εδώ και μερικές ημέρες την τελευταία τηνstable κινεζική 23s που είχατε ανεβάσει. μπορώ να πω ότι είναι αρκετά σταθερή, έχει βέβαια πολλές κινεζικές εφαρμογές..

2. ένα πράγμα που παρατήρησα όμως είναι ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την τele Αυτός είναι ο μόνος λόγος που σκέφτομαι αν Θα την κρατήσω ή όχι.. τι να παίζει ρόλο γι αυτό άραγε?

1. Με ποια κριτήρια είναι ποιο σταθερή? Λόγω υπηρεσιών LEECO? Ναι η tele είναι Google Based δεν έχει Leeco και κινέζικα.

2. Η εφαρμογή για την κάμερα είναι της τελευταίας επίσημης 23s. Το Update V41 του Τάσου έχει προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα και σε αυτό και έχει λύσει και αυτό με το τελευταίο OIS που καθαρίζει το αποτέλεσμα με άλλα φίλτρα και τα μαύρα στίγματα από τα λευκά φόντα μπαίνει και σκέτο από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά για tele_23 και για άλλες ρομ. Όσοι δεν το έχετε καλό είναι να το βάλετε.

Link

https://mega.nz/#!FQlEQaoC!DRYg_4tpmtHp8c58ZkAoeYx-i_NEKc8_KjOD_bAom7I

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ να δουλέψει στη 40. Θα δοκιμάσω και με τις άλλες που υποδεικνύεις, σύμφωνα και με το πίνακα, μήπως με βολεύει άλλη καλύτερα. Αλλά έστω παιζει, παιζει. Κομπλέ.

 

Θενκς!

 

Πολλές συσκευές δεν είναι συμβατές 100% μεταξύ τους χωρίς χέρι ειδικά με Modem router. Μου έχει συμβεί πολλές φορές να συνδέομαι από ένα λαπτοπ και από άλλο να μην το βλέπει κανείς. Καμία φορά και ένα reset στο Modem βοηθάει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris και το ota41 αν είναι ευκολο....

 

Ευχαριστώ πολυυυυυυ

 

Θα είναι On air σύντομα γιατί περιλαμβάνει κι άλλα πράγματα ( Dt2w/dt2s, faux sound patch, latest security updates, governor's, Westwood,.... Θα το πάρεις από OTA όπως όλοι κανονικά. Ως τότε βάλε το ζιπ για την κάμερα αν θες και θα μιλήσω στον Τάσο για το πότε περίπου θα είναι ολοκληρωμένο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Hunters έγινε φίλε μου θα την ανέβασω

Όσο για το flickering στην οθόνη να ξέρετε αν το πάθετε μάλλον οφείλεται στην υποδοχή που συνδέεται η LCD με το κινητό δίνει παραπάνω ρεύμα,αυτά διάβασα τουλάχιστον,δεν φταίει ουτε η οθόνη ούτε τίποτα,ειδα ξανά δύο βίντεο με παρόμοιο πρόβλημα από iPhone και Samsung και λύθηκε το πρόβλημα τους βάζοντας μία ειδική ταινία στην υποδοχή,αν μου χειροτερέψει που δεν το εύχομαι θα το εφαρμόσω

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την τελευταια miui του cris και θελω να ρωτησω πως μπορω να παραμετροποιησω τον launcher 5χ5 εικονιδια για παραδειγμα, πως μπορω να παιξω με τα dpi και αν ξερει κανεις γιατι το fingerprint sensor δεν δουλευει παρα μονο αμα πατησω το power key πρωτα
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με το Network Signal Guru τσεκαρεις τις μπαντες του δικτυου. ειναι δωρεαν στο google play

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qtrun.QuickTest&hl=en

 

Εδώ που μένω αν δεν είχε B20 800αρα μπάντα το κινητο δεν θα έπιανα καθόλου 4g ενώ τώρα φουλ σήμα. Εξάλλου το πρόγραμμα το λέει.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον έχει πρόβλημα με ειδοποιήσεις TypeApp

System settings / App management / γραναζάκι πάνω πάνω δεξιά ( πάει στο Configure apps ) / Battery optimization

 

εκεί πατάμε το Not optimized (στο μαύρο φόντο ) και μας εμφανίζει δυο επιλογές την Not optimized και την All apps ,την επιλέγουμε και μας εμφανίζει όλες τις εφαρμογές. Πατάμε στο TypeApp και επιλέγουμε στο μενού που ανοίγει Don't optimize... και πλέον παίρνω κανονικά.

 

 

Αν κάποιος ξέρει και άλλον τρόπο ευπρόσδεκτος!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

 

edit

 

 

το gmail τελικά δεν μου παίζει ούτε έτσι

δοκίμασα και το παρακάτω

*#*#46360000#*#* --> Settings plus

με απενεργοποίηση του Enable background resource control

 

αλλά το gmail δεν παιζει....

 

edit 2

τελικά μετά απο reboot έπαιξαν ολα οκ

Edited by afric
LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...