Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι miui rom δεν έχουν αυτό το μενού. Δοκίμασε να δεις από το κέντρο ασφαλείας αν είναι τσεκαρισμενο το καθαρισμός cache σε ύπνο και παίξε και με playstore εφαρμογές. Έχω τώρα την καινούργια επάνω χωρίς doze και δεν έχω τέτοια θέματα με το Fingerprint και δουλεύει σωστά. Υπομονή λίγο να την τελειώσω και ανεβαίνει και την βάζεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ,μήπως μπορείς να ανεβάσεις screenshot για την επιλογή που πρέπει να τσεκαρω ή να μου πεις που είναι το κέντρο ασφαλείας ?

Την εφαρμογή που γράφει ασφάλεια εννοείς?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Το track ID που έχετε είναι εικονικό σε pre-arival σε συνεννόηση με τοπικό γραφείο. Θα έρθει η παραλαβή τους από Κίνα μετά θα γίνει η αποστολή με DHL αν συμφωνησατε αυτό και θα εμφανιστεί. Εγώ που το πήρα το Χ829 από efox τους έγραψα να γίνει η παραλαβή τους πρώτα στην Ολλανδία και μετά να το στείλουν με ΕΛΤΑ και track Id NL και το είχα στα χέρια μου σε 14μερες.

 

Καλημέρα, ξέρεις αν μπορώ να ζητήσω το ίδιο από banggood; Το έχεις δοκιμάσει;

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Ιδού το πρόβλημα, το ανέβασα:

 

 

Αν κατάλαβα καλά, την εγγραφή την έκανες με εφαρμογή στο κινητό. Αν ήταν hardware το πρόβλημα, δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται το τρεμόπαιγμα στο video. Όπως αν είχες κάποια καμένα pixel δηλαδή, δεν θα εμφανιζόταν στην εγγραφή αυτά. Φαντάζομαι θα είναι από software. Δεν έχει τύχει σ' εμένα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά, την εγγραφή την έκανες με εφαρμογή στο κινητό. Αν ήταν hardware το πρόβλημα, δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται το τρεμόπαιγμα στο video. Όπως αν είχες κάποια καμένα pixel δηλαδή, δεν θα εμφανιζόταν στην εγγραφή αυτά. Φαντάζομαι θα είναι από software. Δεν έχει τύχει σ' εμένα πάντως.

 

Ναι ναι, φαίνεται κιόλας η εφαρμογή επάνω δεξιά. Μια free εκδοση που βρήκα πρόχειρα στο playstore. Ειλικρινά δεν ξερω,τι να πω...Ελπίζω να λυθεί κάπως όπως και να έχει, αν και ευτυχώς δεν μου επηρεάζει προσωπικά την όλη εμπειρία χρήσης όπως ίσως σε αλλους, οπότε stand by για τώρα.

Αν το έχει και άλλος παιδιά δοκιμάζοντας το παιχνίδι, πείτε μας.

 

Επαναλαμβάνω πάντως ότι το πρόβλημα εμφανίζεται οπτικά μόνο στο παιχνίδι.Ή τουλάχιστον σε αυτό το παιχνίδι, γιατί παιχνίδια δεν παίζω γενικά λόγο χρόνου. Στη πλοήγηση του βασικού μενού του κινητού, ίσως ναι ίσως όχι αλλά πολύ σπάνια αν το έκανε, δεν είμαι και πολύ σίγουρος όμως. Στα δε βίντεο από YouTube ή κάτι 1080p που έβαλα μέσα από σειρές, όλα καλά. Το ίδιο και βιντεάκια από youtube, είτε 108p είτε 4k. Όλα smooth έπαιξαν.

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Από που το συμπεραίνεις αυτό? Βάλε την επιλογή σου και τσέκαρε μετά στο μενού αριστερά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι για αρχή καλά είναι. :lol:

Cris, δεν επέλεγα κάποια από τις δύο συσκευές που προτείνει (OnePlus 3 / SD820 και OnePlus 3T / SD821). Μόλις διάλεξα την 1η μπόρεσα να ενεργοποιήσω το Fusion Balanced.

Είμαι με το Χ829, έχει σημασία ποια από τις δύο συσκευές να διαλέξω;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

μονο εγω ρε παιδια εχω θεμα με το fingerprint ενω ειναι κλειστη η οθονη?

Οταν ειναι ανοιχτη ή μολις το εχω κλειδωσει πιανει αμεσως

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ..έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ (μέχρι και τη miui έβαλα), όλα τα modem, τα firmware update...έχω 4G με wind, ανοίγω δεδομένα και δεν μπορώ να μπω πουθενά...νεκρό το ιντερνετ...καμιά ιδέα ?

 

ps. αν ενδιαφέρετε κανείς από Αθήνα, του το πουλάω, μιας εβδομάδας είναι το κιν...

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω πάντως ότι το πρόβλημα εμφανίζεται οπτικά μόνο στο παιχνίδι.Ή τουλάχιστον σε αυτό το παιχνίδι, γιατί παιχνίδια δεν παίζω γενικά λόγο χρόνου.

Το δοκίμασα και εγώ αλλά γίνεται μόνο στο βίντεο στην αρχή του παιχνιδιού. Όταν αρχίζεις να παίζεις δεν γίνεται. Νομίζω ότι είναι εφέ του παιχνιδιού γιατί αν ήτανε πρόβλημα της οθόνης κανονικά δεν έπρεπε να εμφανίζεται στο screen record που ανέβασες έτσι δεν είναι;

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Cris, δεν επέλεγα κάποια από τις δύο συσκευές που προτείνει (OnePlus 3 / SD820 και OnePlus 3T / SD821). Μόλις διάλεξα την 1η μπόρεσα να ενεργοποιήσω το Fusion Balanced.

Είμαι με το Χ829, έχει σημασία ποια από τις δύο συσκευές να διαλέξω;

 

Αφου και εσυ εχεις SD 820 πια λες να ενεργοποιησεις;;

Εκτως και αν εχεις snapdragon 821 :p ;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ..έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ (μέχρι και τη miui έβαλα), όλα τα modem, τα firmware update...έχω 4G με wind, ανοίγω δεδομένα και δεν μπορώ να μπω πουθενά...νεκρό το ιντερνετ...καμιά ιδέα ?

 

ps. αν ενδιαφέρετε κανείς από Αθήνα, του το πουλάω, μιας εβδομάδας είναι το κιν...

 

τελικά μάλλον είναι θέμα wind...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι, φαίνεται κιόλας η εφαρμογή επάνω δεξιά. Μια free εκδοση που βρήκα πρόχειρα στο playstore. Ειλικρινά δεν ξερω,τι να πω...Ελπίζω να λυθεί κάπως όπως και να έχει, αν και ευτυχώς δεν μου επηρεάζει προσωπικά την όλη εμπειρία χρήσης όπως ίσως σε αλλους, οπότε stand by για τώρα.

Αν το έχει και άλλος παιδιά δοκιμάζοντας το παιχνίδι, πείτε μας.

 

Επαναλαμβάνω πάντως ότι το πρόβλημα εμφανίζεται οπτικά μόνο στο παιχνίδι.Ή τουλάχιστον σε αυτό το παιχνίδι, γιατί παιχνίδια δεν παίζω γενικά λόγο χρόνου. Στη πλοήγηση του βασικού μενού του κινητού, ίσως ναι ίσως όχι αλλά πολύ σπάνια αν το έκανε, δεν είμαι και πολύ σίγουρος όμως. Στα δε βίντεο από YouTube ή κάτι 1080p που έβαλα μέσα από σειρές, όλα καλά. Το ίδιο και βιντεάκια από youtube, είτε 108p είτε 4k. Όλα smooth έπαιξαν.

 

Δεν έχει πρόβλημα ούτε το κινητό σου ούτε η ρομ ούτε κανενός αλλουνού στα διάφορα SITE που διαβάζεις. Απλά, το buffer call από το παιχνίδι στη gpu δεν είναι σωστό. Μπες στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού σου και σεταρισε σωστά. Αν δεν ξέρεις πως Googlaρισε. ;) Φυσικά ο @tassos_ger μας ενημερώνει και γι αυτό για να μην μπούμε σε άλλες διαδικασίες και σκέψεις. Respect again!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι miui rom δεν έχουν αυτό το μενού. Δοκίμασε να δεις από το κέντρο ασφαλείας αν είναι τσεκαρισμενο το καθαρισμός cache σε ύπνο και παίξε και με playstore εφαρμογές. Έχω τώρα την καινούργια επάνω χωρίς doze και δεν έχω τέτοια θέματα με το Fingerprint και δουλεύει σωστά. Υπομονή λίγο να την τελειώσω και ανεβαίνει και την βάζεις.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση ,μήπως μπορείς να ανεβάσεις screenshot για την επιλογή που πρέπει να τσεκαρω ή να μου πεις που είναι το κέντρο ασφαλείας ?

Την εφαρμογή που γράφει ασφάλεια εννοείς?

 

Ναι στην ασφάλεια εκεί που έχει αυτόματα καθαρισμό recent cache απενεργοποιήση. Και τις εφαρμογές που σου είπα. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται παντως για την τελευταια προσφορα απο Banggood, πλεον το γκρι χρωμα δεν το εμφανιζει, οποτε υποψιαζομαι τους τελειωνουν τα κομματια. Ηθελα να παραγγειλω για εναν φιλο και το παρατηρησα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ..έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ (μέχρι και τη miui έβαλα), όλα τα modem, τα firmware update...έχω 4G με wind, ανοίγω δεδομένα και δεν μπορώ να μπω πουθενά...νεκρό το ιντερνετ...καμιά ιδέα ?

 

ps. αν ενδιαφέρετε κανείς από Αθήνα, του το πουλάω, μιας εβδομάδας είναι το κιν...

 

Ουσιαστικά έχεις απαντήσει μόνος σου. Το πιο πιθανό είναι να έχει γίνει μπάχαλο με όλα τα Flash το Modem - data firmware. Ξεκίνησε από την αρχή με Clean installation και ένα Firmware. Ποιο είχες και δούλευε σωστά στην αρχή? Αυτό! Δεν φταίει τίποτα άλλο. Έχω παντού 4G στην 1η κάρτα στην 2η κάρτα όπου επιλέγω εγώ και όποτε θέλω. Τα APN τα έχουμε σεταρισμενα σε όλες τις ρομ κατά κύριο λόγο στις σωστές ρυθμίσεις για Ελλάδα και για όλους τους παροχους εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το background του default locker στην google23s που βρισκεται για να αλλαξω χειροκινητα την εικονα;

 

Αν μιλάς για το lockscreen και έχεις το stock Wallpapers σέρνοντας το εικονίδιο στην lockscreen αριστερά κάτω επιλέγεις με το δεξιά κάτω γωνία. Αν όχι χειροκίνητα από Root Browser file manager Και Αλλάζεις στο etc/default wallpaper / icons 2k μεσα που λέει lockscreen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Cris, δεν επέλεγα κάποια από τις δύο συσκευές που προτείνει (OnePlus 3 / SD820 και OnePlus 3T / SD821). Μόλις διάλεξα την 1η μπόρεσα να ενεργοποιήσω το Fusion Balanced.

Είμαι με το Χ829, έχει σημασία ποια από τις δύο συσκευές να διαλέξω;

 

Αν και σου απάντησαν, φοράμε SD820. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για οσους ενδιαφερονται παντως για την τελευταια προσφορα απο Banggood, πλεον το γκρι χρωμα δεν το εμφανιζει, οποτε υποψιαζομαι τους τελειωνουν τα κομματια. Ηθελα να παραγγειλω για εναν φιλο και το παρατηρησα.

 

Φτου σου και δεν πρόλαβα να έχω 3...:lol::p

Screenshot_2017-04-19-13-43-03-850_com.android.c.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[

 

 

Όλα τσεκαρισμενα είναι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σύζευξη έκανες πρώτα να την δει ως εγκεκριμένη συσκευή? Δες και την καρτέλα smart lock.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφου και εσυ εχεις SD 820 πια λες να ενεργοποιησεις;;

Εκτως και αν εχεις snapdragon 821 :p ;)

Τώρα κατάλαβα ότι το SD σημαίνει SnapDragon!!!

OK σε ευχαριστώ. Άρα σωστά επέλεξα την 1η συσκευή.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα ούτε το κινητό σου ούτε η ρομ ούτε κανενός αλλουνού στα διάφορα SITE που διαβάζεις. Απλά, το buffer call από το παιχνίδι στη gpu δεν είναι σωστό. Μπες στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού σου και σεταρισε σωστά. Αν δεν ξέρεις πως Googlaρισε. ;) Φυσικά ο @tassos_ger μας ενημερώνει και γι αυτό για να μην μπούμε σε άλλες διαδικασίες και σκέψεις. Respect again!

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι στην ασφάλεια εκεί που έχει αυτόματα καθαρισμό recent cache απενεργοποιήση. Και τις εφαρμογές που σου είπα. ;)

 

ρε φιλε πραγματικα δεν το βρισκω και τρελενομαι:blink::blink::blink:

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε πραγματικα δεν το βρισκω και τρελενομαι:blink::blink::blink:

 

IMG_20170419_135037.jpg IMG_20170419_135008.jpg

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο παω να παραλαβω!

Ανυπομονω!

(Καταραμενο adsl που θα με αφησεις με τη μαμα ρομ :'()

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

IMG_20170419_135037.jpg IMG_20170419_135008.jpg

 

ξετικαρισμενο το εχω .Περιμενα να δω καπου να γραφει cache.Τεσπα και παλι δεν δουλευει αφου κλειδωθει το κινητο μετα απο μερικα δευτερολεπτα.Εχεις να προτινεις κανενα app ?εχω το wake lock αλλα και παλι δεν δουλευει :cry:

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροποε να βαλουμε καμερα απο eui - miui le LOS? πεταει με pure android rom! δεν το πραλαβενω! μονο η snap camera δεν μ αρεσει
Link to comment
Share on other sites

cris κάπου είχες δώσει ενα zip με dialers. Αν βάλω τον google dialer στην 19s indian που έχω, θα έχω πρόβλημα; και πως μπορώ να κρατήσω σε backup τον original.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...