Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο zip έχει dialer telegram 23s stock, αυτόν λες;. Όταν λες μόνο τον dialer μιλάς μόνο για το apk ή όλο το φάκελο. Γιατί έβαλα όλο το φάκελο και μου έβγαζε "η εφαρμογή dialing έχει σταματήσει".

 

Όχι βρε όλο το φάκελο. :p Το φλασαρεις από TWRP ή το αλλάζεις χειροκίνητα με τα δικαιώματα που σου είπα.. Φλασαρε και βλέπεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ok του έβαλα twrp. Η 21s Remixed έχει Ελληνικά;

 

Ναι κανονικά και φουλ. ;) Διάβασε και λίγο στο ποστ..... Τσάμπα τα γράφω 1 σελίδα πράγματα?;)

Κοντά σε Pure είναι μόνο οι RR, LINEAGE, AOKP! CM δεν λέω γιατί δεν έχει αναπτυχθεί καθόλου εδώ και 6 μήνες σχεδόν.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε όλο το φάκελο. :p Το φλασαρεις από TWRP ή το αλλάζεις χειροκίνητα με τα δικαιώματα που σου είπα.. Φλασαρε και βλέπεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι κανονικά και φουλ. ;) Διάβασε και λίγο στο ποστ..... Τσάμπα τα γράφω 1 σελίδα πράγματα?;)

Κοντά σε Pure είναι μόνο οι RR, LINEAGE, AOKP! CM δεν λέω γιατί δεν έχει αναπτυχθεί καθόλου εδώ και 6 μήνες σχεδόν.

 

Αγορίνα είσαι τιτανοτεράστιος. Φυσικά και δεν τα έγραψες τσάμπα... Τα διάβασα εις διπλούν! Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αγορίνα είσαι τιτανοτεράστιος. Φυσικά και δεν τα έγραψες τσάμπα... Τα διάβασα εις διπλούν! Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

Οκ. Καλορίζικο και πάλι και ότι θες εδώ είμαστε όλα τα παιδιά για όποια βοήθεια μπορούμε να προσφέρουμε! ;)

Αν αποφασίσεις παντός μόνο με RR να πας και με την μπαταρία κάνε λίγο οικονομία και είσαι οκ για να βγάλεις την ημέρα..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε όλο το φάκελο. :p Το φλασαρεις από TWRP ή το αλλάζεις χειροκίνητα με τα δικαιώματα που σου είπα.. Φλασαρε και βλέπεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χειροκίνητα δεν γινόταν, έτσι το φλασαρα, εγραψε οκ αλλά στην επανεκκίνηση έχει κολλήσει στο λογοτυπο eui μάλλον bootloop. Τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι βρε όλο το φάκελο. :p Το φλασαρεις από TWRP ή το αλλάζεις χειροκίνητα με τα δικαιώματα που σου είπα.. Φλασαρε και βλέπεις.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χειροκίνητα δεν γινόταν, έτσι το φλασαρα, εγραψε οκ αλλά στην επανεκκίνηση έχει κολλήσει στο λογοτυπο eui μάλλον bootloop. Τώρα;

 

Όλα γίνονται με πολλούς τρόπους. Κάνε ένα Force Reboot to recovery Κάνε παλι επανεκινηση και αν δεν κάνε και ένα clear cache να δεις Κάτι άλλο δεν έγινε σωστά μάλλον με το πρώτο τρόπο που πεοαπαθησες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή άρχισε και σε μένα να κάνει νερά το finger print βρήκα τρόπο και τώρα δουλεύει τέλεια.Κλήση στο *#*#46360000#*#* και απενεργοποιήστε το“Enable background resource control”.​

Δε λειτουργεί το παραπανω.....

Αλλη λυση?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Όλα γίνονται με πολλούς τρόπους. Κάνε ένα Force Reboot to recovery Κάνε παλι επανεκινηση και αν δεν κάνε και ένα clear cache να δεις Κάτι άλλο δεν έγινε σωστά μάλλον με το πρώτο τρόπο που πεοαπαθησες.

Εκανα force reboot τίποτα , εκανα clear cache τίποτα . Επανέφερα τον αρχικό φακελο του dialer μέσω twrp πάλι τίποτα. Μάλλον μπλέξαμε.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα force reboot τίποτα , εκανα clear cache τίποτα . Επανέφερα τον αρχικό φακελο του dialer μέσω twrp πάλι τίποτα. Μάλλον μπλέξαμε.

 

Κάτι άλλο έχεις κάνει λάθος μάλλον. Θυμήσου τις κινήσεις σου και καντο ανάποδα. Κάτι δεν έγινε σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ που είμαι με όλα wipe και internal και install τελε 23.40 (41 με ΟΤΑ) ποιο firmware έχω; Δεν διαγραφεται το παλιό firmware με ολα wipe;

 

Όχι δεν έχει καμία σχέση το partition Firmware με το internal storage.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε λειτουργεί το παραπανω.....

Αλλη λυση?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Ποια ρομ? Πως μπήκε? Τι πρόβλημα ακριβώς?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δοκιμάσω διάφορα firmware γιατι το fp δεν δουλεύει σωστά. Δεν πειράζει αν τα βάζω το ένα πάνω απ' τ' άλλο ετσι; Ο Τασσος πρότεινε το 446D (.50). Δεν το βρίσκω όμως στο link με τα modems(yandex που έχεις δώσει)
Link to comment
Share on other sites

 

Κάτι άλλο έχεις κάνει λάθος μάλλον. Θυμήσου τις κινήσεις σου και καντο ανάποδα. Κάτι δεν έγινε σωστά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι δεν έχει καμία σχέση το partition Firmware με το internal storage.

μα το τηλ είναι σε bootloop ότι έγινε , έγινε , πως θα το κάνω αναποδα; πάτησα εγκατάσταση από το twrp ,εγκατάσταση του zip.και έγινε. πως αναιρείται αυτό; τι λύση υπάρχει για το boot loop ;

Link to comment
Share on other sites

Με το κουπόνι από kimovil στο banggood πήγε τώρα στα 197,74 Ε χαχα κλάμα. Αλλά μόνο χρυσό πλέον. Καλή προωθητική ενέργεια από το μαγαζί πάντως.

 

4g πάει πολύ καλά στο κέντρο η vodaφone, θα δοκιμάσω σύντομα και cosmote. Πουθενά δεν με γύρισε σε 3g.x829 πάντα και Θεσσαλονίκη.

Εδώ κολπάκια με http injector (για όσους γνωρίζουν) δοκιμάζω στο σπίτι από cosmote τώρα και πάει σφαίρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θέλω να δοκιμάσω διάφορα firmware γιατι το fp δεν δουλεύει σωστά. Δεν πειράζει αν τα βάζω το ένα πάνω απ' τ' άλλο ετσι; Ο Τασσος πρότεινε το 446D (.50). Δεν το βρίσκω όμως στο link με τα modems(yandex που έχεις δώσει)

 

5.8.16s

To fingerprint δουλευει μια οχι. Ενω ξεκίνησε καλα, τωρα σκαλωνει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω αν θα σας βοηθήσει, αλλά αφού περάσετε με FULL WIPE την τελευταια 23.40s, δοκιμάστε να περάσετε το firmware από αυτό το ποστ πρώτα. Εγώ αυτό έκανα και όλα καλά. Από BG με 5.8.16s και χ829

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7092004#post7092004

 

LeMax2_China Official Firmware Update 20s-22s-23s

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα μας αλλά γιατί οι φώτο όταν τις μεγαλώνω στο Tapatalk φαίνονται σε χάλια ανάλυση; Αλλάζει κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Καμία εφαρμογή δεν κρασάρει εκτός και αν δεν διαβάζεις αυτά που πρέπει.. :)

2. Λογικό αν δεν ξέρεις κάτι το φοβάσαι και καλά κάνεις άλλωστε η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας γι αυτό και εγώ όταν δεν ξέρω κάτι δεν μιλάω και απλά βλέπω και μαθαίνω.. :p

3. Καμία σχέση...... Ισχύουν τα ακριβώς από πάνω.

ΥΓ Δεν απάντησα με κακοηθεια προς θεού απλά για να μην διαβάζουν και τα νέα παιδιά στην παρέα μας και χωρίς να ρωτησουν πρώτα αποφύγουν τυχόν καλύτερες συνθήκες και ρομ γι αυτούς. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι είναι πιο σταθερό. Δοκίμασε και αν είσαι οκ μείνε όπως είσαι μέχρι την Nougat. Αν έχεις θέματα (είχαν κάποια παιδιά με χ829 και άλλα partitions) γυρνάς στο προηγούμενο. Πάντα ακολουθείς σωστά τις οδηγίες και είσαι εντάξει. ;)

 

Δεν νομίζω να ειχα διάθεση μετά από τόσο κόπο και ερωτήσεις για το πώς περνάω τις ρομ απλά να την αλλάξω χωρίς λόγο

Και όταν λέω ότι κρασαρε εφαρμογές ναι κρασαρε δεν έχω λόγο να πω ψέματα και για την ώρα ξέρω τι μου συμβαίνει και τι βλέπω αν γεράσουμε θα δούμε,ακόμη και η καρτέλα με τις ρυθμίσεις έτυχε να μου βγάλει μήνυμα 3-4 φορές δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει,οκ δεν είναι κάτι τραγικό να ξανά ανοίξω για παράδειγμα αυτό που σταμάτησε αλλά ποιός ο λόγος να μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία και να βλέπω σε κινητό με 4gb μνήμη μήνυμα που έβλεπα πριν από τρία χρόνια στο zte μου με 1gb;

Απλά ημουν από τους τυχερούς και να δεν έκατσε καλά σε εμένα γιατί όπως διαβάζω όλοι είστε οκ όπως και ούτε και αποκλείω το γεγονός κάποια στιγμή να την ξανά περάσω

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει πρόβλημα ούτε το κινητό σου ούτε η ρομ ούτε κανενός αλλουνού στα διάφορα SITE που διαβάζεις. Απλά, το buffer call από το παιχνίδι στη gpu δεν είναι σωστό. Μπες στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού σου και σεταρισε σωστά. Αν δεν ξέρεις πως Googlaρισε. ;) Φυσικά ο @tassos_ger μας ενημερώνει και γι αυτό για να μην μπούμε σε άλλες διαδικασίες και σκέψεις. Respect again!

 

Χρήστο για αυτό είσαι σίγουρος? Επικοινώνησα με @revyien και επιμένουμε, δεν καταλάβαμε τί εννοείς και το παιχνίδι δεν δίνει οποιεσδήποτε ρυθμίσεις. Μήπως από τα settings του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για αυτό είσαι σίγουρος? Επικοινώνησα με @revyien και επιμένουμε, δεν καταλάβαμε τί εννοείς και το παιχνίδι δεν δίνει οποιεσδήποτε ρυθμίσεις. Μήπως από τα settings του κινητού?

 

Εμένα είναι σίγουρα πρόβλημα γιατί πέρα από το παιχνίδι έτυχε όπως είπα να το παρατηρήσω και αλλού ακόμη και σε youtube η αρχική οθόνη,για αυτό και το έψαξα και βρήκα να λένε ότι τα περισσότερα έχουν πρόβλημα και αν θέλουμε να τεσταρουμε το παιχνιδάκι αυτό συνιστάται, έτυχε να μου κάνει κάτι τέτοιο το βίντεο δεν είναι δικό μου αλλά είναι ακριβώς ότι μου έτυχε

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για το lockscreen και έχεις το stock Wallpapers σέρνοντας το εικονίδιο στην lockscreen αριστερά κάτω επιλέγεις με το δεξιά κάτω γωνία. Αν όχι χειροκίνητα από Root Browser file manager Και Αλλάζεις στο etc/default wallpaper / icons 2k μεσα που λέει lockscreen.

 

Το μονο εικονιδιο που βλεπω στην lockerscreen ειναι κατω στην δεξια πλευρα και ανοιγει την καμερα. Οπως διαβασα σε παλιοτερο σου ποστ, πρεπει να λειπουν οι ρυθμισεις του eui locker, απο την rom, απ'οτι καταλαβα και εκει προτεινες για χειροκινητη αλλαγη του background, υποθετω σβηνεις το παλιο background και βαζεις μια ιδια φωτο στην θεση του με το ιδιο ονομα?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι σίγουρα πρόβλημα γιατί πέρα από το παιχνίδι έτυχε όπως είπα να το παρατηρήσω και αλλού ακόμη και σε youtube η αρχική οθόνη,για αυτό και το έψαξα και βρήκα να λένε ότι τα περισσότερα έχουν πρόβλημα και αν θέλουμε να τεσταρουμε το παιχνιδάκι αυτό συνιστάται, έτυχε να μου κάνει κάτι τέτοιο το βίντεο δεν είναι δικό μου αλλά είναι ακριβώς ότι μου έτυχε

 

Αμ εσύ, βάση και σχολίων στο video που παρέθεσες, αν δοκίμασες και άλλες ρομ και έχεις το ίδιο θέμα, πρέπει εκ των πραγμάτων να το στείλεις πίσω.....

Link to comment
Share on other sites

Το μονο εικονιδιο που βλεπω στην lockerscreen ειναι κατω στην δεξια πλευρα και ανοιγει την καμερα. Οπως διαβασα σε παλιοτερο σου ποστ, πρεπει να λειπουν οι ρυθμισεις του eui locker, απο την rom, απ'οτι καταλαβα και εκει προτεινες για χειροκινητη αλλαγη του background, υποθετω σβηνεις το παλιο background και βαζεις μια ιδια φωτο στην θεση του με το ιδιο ονομα?

 

Ποια ρομ έχεις? Tele_23? Βάλε Ευρώπη - Ελλάδα και θα το δεις αν έχεις άλλη βάλε mainland China.

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα είναι σίγουρα πρόβλημα γιατί πέρα από το παιχνίδι έτυχε όπως είπα να το παρατηρήσω και αλλού ακόμη και σε youtube η αρχική οθόνη,για αυτό και το έψαξα και βρήκα να λένε ότι τα περισσότερα έχουν πρόβλημα και αν θέλουμε να τεσταρουμε το παιχνιδάκι αυτό συνιστάται, έτυχε να μου κάνει κάτι τέτοιο το βίντεο δεν είναι δικό μου αλλά είναι ακριβώς ότι μου έτυχε

 

Τότε αφού το βλέπεις παντού είναι hardware cable issue. Στείλε βίντεο και άνοιξε Dispute.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να ειχα διάθεση μετά από τόσο κόπο και ερωτήσεις για το πώς περνάω τις ρομ απλά να την αλλάξω χωρίς λόγο

Και όταν λέω ότι κρασαρε εφαρμογές ναι κρασαρε δεν έχω λόγο να πω ψέματα και για την ώρα ξέρω τι μου συμβαίνει και τι βλέπω αν γεράσουμε θα δούμε,ακόμη και η καρτέλα με τις ρυθμίσεις έτυχε να μου βγάλει μήνυμα 3-4 φορές δυστυχώς η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει,οκ δεν είναι κάτι τραγικό να ξανά ανοίξω για παράδειγμα αυτό που σταμάτησε αλλά ποιός ο λόγος να μπαίνω σε αυτήν την διαδικασία και να βλέπω σε κινητό με 4gb μνήμη μήνυμα που έβλεπα πριν από τρία χρόνια στο zte μου με 1gb;

Απλά ημουν από τους τυχερούς και να δεν έκατσε καλά σε εμένα γιατί όπως διαβάζω όλοι είστε οκ όπως και ούτε και αποκλείω το γεγονός κάποια στιγμή να την ξανά περάσω

 

Κάνεις δεν είπε ότι γεράσαμε και δεν βλέπουμε καλά... :lol: Προς το παρόν τουλάχιστον.... :p

Έχουν όλα ειπωθεί πολλές φορές. Αν τώρα πάτησες στο scan qr code & καθαρισμός μεγάλων αρχείων και έφαγες FC το έχουμε από την πρώτη ημέρα ότι λείπει ο κινέζικος Browser kai file manager. Αλλού πουθενα δεν υπάρχει FC. Εννοείται και πάλι ότι ο κάθε χρήστης επιλέγει ότι θεωρεί καλύτερο γι αυτόν... Και εγώ πχ γουστάρω miui με όποια θέματα μπορεί να έχει άλλα με γνώση τι θέλω και τι θα δω. Πάντως η δουλειά που έχει γίνει από τον @tassos_ger στην rom δεν έχει γίνει από κανένα άλλο. Να είσαι καλά και όταν την ξαναβάλεις εύχομαι να έχει τελειώσει ο Τάσος και το dt2wp dt2s.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αμ εσύ, βάση και σχολίων στο video που παρέθεσες, αν δοκίμασες και άλλες ρομ και έχεις το ίδιο θέμα, πρέπει εκ των πραγμάτων να το στείλεις πίσω.....

 

Ναι δεν είναι θέμα Ρομ

Τα Τηλέφωνα λένε βγήκαν με αυτό το πρόβλημα σε άλλους πιο έντονα σε άλλους λιγότερο,μου το έχει παρουσιάσει με 3 διαφορετικούς τρόπους,με αυτόν όπως και στο παιχνίδι που κατέβασες,με την μορφή στο βίντεο που έστειλα και άλλη μία φορά εμφάνισε για 1 -2 δευτερόλεπτα κάτι σαν τα λεγόμενα χιόνια που κάναν οι παλιές τηλεοράσεις όταν δεν πιάνανε σήμα

Link to comment
Share on other sites

μα το τηλ είναι σε bootloop ότι έγινε , έγινε , πως θα το κάνω αναποδα; πάτησα εγκατάσταση από το twrp ,εγκατάσταση του zip.και έγινε. πως αναιρείται αυτό; τι λύση υπάρχει για το boot loop ;

Τότε όπως είσαι κάνε Dirty installation ξανά την ρομ. Ποια είχες? Βάλε την v40 και θα σου κάνει ΟΤΑ σε v41. Μην κάνεις κανένα Wipe απλά Install rom. Δεν θα χαθεί τίποτα έτσι από ότι είχες και θα δουλέψει. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι δεν είναι θέμα Ρομ

Τα Τηλέφωνα λένε βγήκαν με αυτό το πρόβλημα σε άλλους πιο έντονα σε άλλους λιγότερο,μου το έχει παρουσιάσει με 3 διαφορετικούς τρόπους,με αυτόν όπως και στο παιχνίδι που κατέβασες,με την μορφή στο βίντεο που έστειλα και άλλη μία φορά εμφάνισε για 1 -2 δευτερόλεπτα κάτι σαν τα λεγόμενα χιόνια που κάναν οι παλιές τηλεοράσεις όταν δεν πιάνανε σήμα

 

Ναι βρε ξέρω το flickering... Σου είπα αν το έχεις έντονα κάνε τα παραπάνω. Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα και μιας και το είπατε και εσείς κατέβασα και εγώ και τσέκαρα.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο με το θέμα μας αλλά γιατί οι φώτο όταν τις μεγαλώνω στο Tapatalk φαίνονται σε χάλια ανάλυση; Αλλάζει κάπως αυτό;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

e0bb88d615e685bdb3443d433c14d809.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Καλορίζικο και πάλι και ότι θες εδώ είμαστε όλα τα παιδιά για όποια βοήθεια μπορούμε να προσφέρουμε! ;)

Αν αποφασίσεις παντός μόνο με RR να πας και με την μπαταρία κάνε λίγο οικονομία και είσαι οκ για να βγάλεις την ημέρα..

 

RR σημαίνει;; Να υποθέσω Remixed...

Μια ερώτηση.. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η ταχύτητα του wifi -data στη μπάρα ειδοποιήσεων, όπως γίνεται στην miui;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...