Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5.8.16s

To fingerprint δουλευει μια οχι. Ενω ξεκίνησε καλα, τωρα σκαλωνει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Τσέκαρε το deep sleep. Μάλλον το doze το παλιό θα είναι και εσένα. Εύχομαι δλδ να μην είναι ο sensor. Βέβαια αν δεις και τα παιδιά που είχαν θέματα μετά το τελευταίο Update στην v40 και τα μαγικά του Τάσου έστρωσε και αυτό. Δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Κάνεις δεν είπε ότι γεράσαμε και δεν βλέπουμε καλά... :lol: Προς το παρόν τουλάχιστον.... :p

Έχουν όλα ειπωθεί πολλές φορές. Αν τώρα πάτησες στο scan qr code & καθαρισμός μεγάλων αρχείων και έφαγες FC το έχουμε από την πρώτη ημέρα ότι λείπει ο κινέζικος Browser kai file manager. Αλλού πουθενα δεν υπάρχει FC. Εννοείται και πάλι ότι ο κάθε χρήστης επιλέγει ότι θεωρεί καλύτερο γι αυτόν... Και εγώ πχ γουστάρω miui με όποια θέματα μπορεί να έχει άλλα με γνώση τι θέλω και τι θα δω. Πάντως η δουλειά που έχει γίνει από τον @tassos_ger στην rom δεν έχει γίνει από κανένα άλλο. Να είσαι καλά και όταν την ξαναβάλεις εύχομαι να έχει τελειώσει ο Τάσος και το dt2wp dt2s.. ;)

 

Κανείς δεν είπε ότι το παιδί δεν προσφέρει αλίμονο και μάλιστα αφιλοκερδώς,ούτε είπα ότι είναι γενικα έτσι,εδώ από το εργοστάσιο βγαίνουν μανισια όλα και άλλος για παράδειγμα το παίρνει και έχει πρόβλημα fingerprint και άλλως όχι

Όσο για το κερνελ θα ήθελα μία διευκρίνιση για να ξέρω τι παίζει,θα βάλετε νέο κερνελ θα κάνετε αλλαγές, ισχύει αυτό που διάβασα αν θυμάμαι καλά xda ότι δεν επανέρχεται μετά αν κάτι δεν πάει καλα; Αυτό ήταν που φοβήθηκα

Link to comment
Share on other sites

RR σημαίνει;; Να υποθέσω Remixed...

Μια ερώτηση.. Υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται η ταχύτητα του wifi -data στη μπάρα ειδοποιήσεων, όπως γίνεται στην miui;

 

Ναι RR = Resurrection Remix φυσικά πας διαχειριστή τηλεφώνου και πατάς στο γρανάζι πάνω δεξιά και μετά στη μέση λέει εμφάνιση ταχύτητας Internet ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι τι ακριβώς έχω γράψει στην μεταφράση να σου πω την αλήθεια... :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για το κερνελ θα ήθελα μία διευκρίνιση για να ξέρω τι παίζει,θα βάλετε νέο κερνελ θα κάνετε αλλαγές, ισχύει αυτό που διάβασα αν θυμάμαι καλά xda ότι δεν επανέρχεται μετά αν κάτι δεν πάει καλα; Αυτό ήταν που φοβήθηκα

 

Όχι βρε μην φοβάσαι. Ο Kernel που είναι ουσιαστικά ο πυρήνας ενός OS το Device tree δλδ είναι στο boot.img σε κάθε ρομ που φλασαρεις γι αυτό και κάθε φορά που αλλάζεις ρομ έχεις και διαφορετικό Kernel. Άρα δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να έχεις θέμα που να μην είναι αναστρέψιμο. ;)

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τότε όπως είσαι κάνε Dirty installation ξανά την ρομ. Ποια είχες? Βάλε την v40 και θα σου κάνει ΟΤΑ σε v41. Μην κάνεις κανένα Wipe απλά Install rom. Δεν θα χαθεί τίποτα έτσι από ότι είχες και θα δουλέψει. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι βρε ξέρω το flickering... Σου είπα αν το έχεις έντονα κάνε τα παραπάνω. Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα και μιας και το είπατε και εσείς κατέβασα και εγώ και τσέκαρα.. ;)

έχω την 19s indian μπορω να βάλω dirty την tele; ηv40 ποια είναι;

Link to comment
Share on other sites

Χάλια ανάλυση

Αν έβαλες την συγκεκριμένη είναι μικρογραφία επίτηδες για να μην φορτώνουμε τον server στο myphone.gr

Δοκίμασε σε καμία HD να δεις τι λέει.. Μ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχω την 19s indian μπορω να βάλω dirty την tele; ηv40 ποια είναι;

 

Είδες που σου είπα ότι κάτι κάπου έγινε λάθος? Αυτά λοιπόν που έβαλες είναι για την tele_23. Δεν πειράζει. Αν ήσουν οκ με την Indian και δεν θες να χάσεις τίποτα βάλε την Indian από πάνω Dirty με τον ίδιο τρόπο και θα είσαι όπως ήσουν. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το deep sleep. Μάλλον το doze το παλιό θα είναι και εσένα. Εύχομαι δλδ να μην είναι ο sensor. Βέβαια αν δεις και τα παιδιά που είχαν θέματα μετά το τελευταίο Update στην v40 και τα μαγικά του Τάσου έστρωσε και αυτό. Δοκίμασε..

Deep sleep πως να τσεκαρω?

Το θετικο που βλεπω ειναι οτι δονειται οταν ακούμπησω δαχτυλο, αλλα δενξεκλειδωνει. Μετα απο 3 4 προσπαθειες ξεκλειδωνει.

Σα να μη διαβαζει καλα δηλαδή, οχι οτι "κοιμάται"

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Deep sleep πως να τσεκαρω?

Το θετικο που βλεπω ειναι οτι δονειται οταν ακούμπησω δαχτυλο, αλλα δενξεκλειδωνει. Μετα απο 3 4 προσπαθειες ξεκλειδωνει.

Σα να μη διαβαζει καλα δηλαδή, οχι οτι "κοιμάται"

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Εντάξει τότε κάνε καθαρισμό διαγραφή του αποτυπώματος κάνε επανεκινηση ξαναβαλτο κουνώντας ελαφρά το δάκτυλα λίγο σε γωνίες να το βλέπει ευκολα καθάρισε το με λίγο νεράκι για να δουλέψει καλύτερα ο υπέρηχος και τσέκαρε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το 446D firmware που μπορούμε να το βρούμε; Στο yandex δεν φαίνεται κάπου ούτε στα developers. Δεν πειράζει αν φλασάρω απανωτά firmware έτσι;
Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες την συγκεκριμένη είναι μικρογραφία επίτηδες για να μην φορτώνουμε τον server στο myphone.gr

Δοκίμασε σε καμία HD να δεις τι λέει.. Μ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Είδες που σου είπα ότι κάτι κάπου έγινε λάθος? Αυτά λοιπόν που έβαλες είναι για την tele_23. Δεν πειράζει. Αν ήσουν οκ με την Indian και δεν θες να χάσεις τίποτα βάλε την Indian από πάνω Dirty με τον ίδιο τρόπο και θα είσαι όπως ήσουν. ;)

 

έλα που δεν την έχω, και για να την κατεβασω απο την πρωτη σελ. ζηταει login . υπάρχει σε κανα mega

Link to comment
Share on other sites

Ετσι το έκανα αρχικα. Κουνουσατο δάχτυλο να το διαβασει καλα.

Θα το ξανακανω ομως.

 

 

Γενική ερωτηση: η χρηση usb type c to mini usb ανταπτορας προτείνεται γενικώς?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο το 446D firmware που μπορούμε να το βρούμε; Στο yandex δεν φαίνεται κάπου ούτε στα developers. Δεν πειράζει αν φλασάρω απανωτά firmware έτσι;

 

Το εχει δώσει ο Τάσος μερικές σελίδες πίσω αλλά και εγώ αρκετά πιο πίσω... Άρχισε να ψάχνεις.. Δεν έχει πρόβλημα αλλά μην το κάνεις και ψωμοτύρι...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες την συγκεκριμένη είναι μικρογραφία επίτηδες για να μην φορτώνουμε τον server στο myphone.gr

Δοκίμασε σε καμία HD να δεις τι λέει.. Μ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έλα που δεν την έχω, και για να την κατεβασω απο την πρωτη σελ. ζηταει login . υπάρχει σε κανα mega

Δεν θέλει κανένα Log in αν τι κάνεις με το κινητό απλά θα πατήσεις την εμφάνιση ιστού στον περιηγητή και όχι mobile view και θα το δεις κανονικά. Καλύτερα καντο με Pc..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει κανένα Log in αν τι κάνεις με το κινητό απλά θα πατήσεις την εμφάνιση ιστού στον περιηγητή και όχι mobile view και θα το δεις κανονικά. Καλύτερα καντο με Pc..;)

απο το pc το κάνω αλλα ενω εχω συνδεθεί μου λεει οτι δεν εχω συνδεθεί

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε ξέρω το flickering... Σου είπα αν το έχεις έντονα κάνε τα παραπάνω. Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοιο θέμα και μιας και το είπατε και εσείς κατέβασα και εγώ και τσέκαρα.. ;)

 

Αυτό που το έχεις πεθάνει στα φλασαρίσματα Ρομ το κινητό και σου δουλεύουν όλα ρολόι από day one,δεν θα το καταλάβω ποτέ ποτε :P

 

Εγώ έχω μόνο το θέμα όπως το παρεθεσα και στο video εν μέσω παιχνιδιού. Πουθενά αλλού δεν φάνηκε, τουλάχιστον για τώρα. Αν υπάρξει πρόταση για κάποια δοκιμή μέσω developers option, το ρίχνεις στο τραπέζι. Άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Δοκιμάστε και οι άλλοι αν σας βγάζει το ίδιο με το παιχνιδάκι ( Dark Meadow: the pact)

 

Link to comment
Share on other sites

απο το pc το κάνω αλλα ενω εχω συνδεθεί μου λεει οτι δεν εχω συνδεθεί

 

Γιατί βρε να συνδεθείς? Εδώ πατάς download και κατεβαίνει..

IMG_20170419_195859.jpg

http://forum.le.com/in/eui_detail.html?euiid=209

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό που το έχεις πεθάνει στα φλασαρίσματα Ρομ το κινητό και σου δουλεύουν όλα ρολόι από day one,δεν θα το καταλάβω ποτέ ποτε :P

 

Εγώ έχω μόνο το θέμα όπως το παρεθεσα και στο video εν μέσω παιχνιδιού. Πουθενά αλλού δεν φάνηκε, τουλάχιστον για τώρα. Αν υπάρξει πρόταση για κάποια δοκιμή μέσω developers option, το ρίχνεις στο τραπέζι. Άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Δοκιμάστε και οι άλλοι αν σας βγάζει το ίδιο με το παιχνιδάκι ( Dark Meadow: the pact)

 

Τότε ξαναλέω αν στο κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι τσέκαρε gpu... Και ναι έχω Φλασαρει αισίως 238 ρομ ως τώρα και αν δεις πως δουλεύει θα πάθεις πλάκα. Χ822 και ξερό ψωμί λοιπόν... :lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το fp το 466 εμένα με βοήθησε μέχρι στιγμής (χρειαζόταν πολλές προσπάθειες για να μπω, δεν είχα πρόβλημα deep sleep. Eίναι το πιο γρήγορο, θα δω πως πάει για καμιά βδομάδα)

https://mega.nz/#!Ag4zzDra!FPTruHP8kwqj0AX53mzj2rM42lh9FddI6C2ZuVseZ9w

 

Είμαι με ZenUi αξίζει το prime για όσους το χουν; Δε με ενδιαφέρει σπασμένο.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλε ο @andr68rus καινούργια mix CM Lineage aokp θελει Gapps και λένε είναι οκ.. Όσοι θέλουν δοκιμάζουν.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B-2l1xmYBAzsUmY5QWlSZnBoMlk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το fp το 466 εμένα με βοήθησε μέχρι στιγμής (χρειαζόταν πολλές προσπάθειες για να μπω, δεν είχα πρόβλημα deep sleep. Eίναι το πιο γρήγορο, θα δω πως πάει για καμιά βδομάδα)

https://mega.nz/#!Ag4zzDra!FPTruHP8kwqj0AX53mzj2rM42lh9FddI6C2ZuVseZ9w

 

Είμαι με ZenUi αξίζει το prime για όσους το χουν; Δε με ενδιαφέρει σπασμένο.

 

Ωραία χαίρομαι που είσαι οκ τώρα. Όχι αν έχεις συνηθίσει το zenui είναι μια χαρά. Αν σου έρχονται και όλες οι ειδοποιήσεις μείνε όπως είσαι. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω βρηκα ποια ρομ θα βαλω! Την mix cm linage aokp που λες παραπάνω.

Φαινεται οτι ειναι αυτο που ζηταω!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί βρε να συνδεθείς? Εδώ πατάς download και κατεβαίνει..

IMG_20170419_195859.jpg

http://forum.le.com/in/eui_detail.html?euiid=209

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τότε ξαναλέω αν στο κάνει μόνο στο συγκεκριμένο παιχνίδι τσέκαρε gpu... Και ναι έχω Φλασαρει αισίως 238 ρομ ως τώρα και αν δεις πως δουλεύει θα πάθεις πλάκα. Χ822 και ξερό ψωμί λοιπόν... :lol::p

 

o chrome δε ήθελε να το κατεβάσει με τίποτα, ο firefox το κατέβασε. Το φλασάρω μέσω twrp ως έχει ή να το κάνω rename σε update.zip;

Link to comment
Share on other sites

 

o chrome δε ήθελε να το κατεβάσει με τίποτα, ο firefox το κατέβασε. Το φλασάρω μέσω twrp ως έχει ή να το κάνω rename σε update.zip;

 

Αν εχεις TWRP όπως είναι. Αν είσαι σε στοκ μετονομασία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζω βρηκα ποια ρομ θα βαλω! Την mix cm linage aokp που λες παραπάνω.

Φαινεται οτι ειναι αυτο που ζηταω!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Θέλει Gapps extra, Kamera extra, sound fx extra, κλπ.. Περίμενε να σου βρω τα λινκ.

Gapps http://opengapps.org/

GPS https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsaXJzNmtHZGJ4UWM

Sound https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsaDR3NldfbGljd0E

Camera https://drive.google.com/open?id=0B-2l1xmYBAzsdDQySzFKZXlKNlk

Μπαταρία fast drain..

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι είμαι οκ , απλά πρέπει να έχω την εφαρμογή sms συνέχεια ανοιχτή αλλίως δεν τα παίρνω

 

Dialer *#*#46360000# *#* απενεργοποιήση underground resources

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

 

o chrome δε ήθελε να το κατεβάσει με τίποτα, ο firefox το κατέβασε. Το φλασάρω μέσω twrp ως έχει ή να το κάνω rename σε update.zip;

τελικά δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση μου βγάζει αποτυχία. οταν πάω να επιλέξω restart to recovery μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα σύστημα εγκαταστημένο, ενω βλέπω αρχεία απο το twrp και το κακό έιναι ότι μου βλέπει το otg μετά απο reboot to recovery. τι να κάνω ;

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν μπορεί να κάνει εγκατάσταση μου βγάζει αποτυχία. οταν πάω να επιλέξω restart to recovery μου λέει ότι δεν υπάρχει κανένα σύστημα εγκαταστημένο, ενω βλέπω αρχεία απο το twrp και το κακό έιναι ότι μου βλέπει το otg μετά απο reboot to recovery. τι να κάνω ;

 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Και σύστημα να το έσβησες κατά λάθος δεν έχει σχέση με την εγκατάσταση. Βάλτο στο usb και φλάσαρε. Restart to recovery καιδεν έδειξε σύστημα άρα κάπως το έκανες Wipe? Κάνε εγκατάσταση από πάνω. Έλεγξε το ζιπ me winrar 7zip.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

το manifest.xml δεν το βρηκα ουτε χειρολκινητα πουθενα στην μαμα ρομ. κατεβαζω αλλη? :lol:
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...