Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά chris με το bluetooth στο αυτοκίνητο τίποτα.ειναι όλα τσεκαρισμενα και στο αυτοκίνητο και στο κινητό και έχω βάλει και το smartlock.οποιο άλλο τηλέφωνο και να βάλω το περνάει αμέσως.εχω δύο lemax2 με 23s41 και κανένα δεν συνδέεται σαν τηλέφωνο.τι να κάνω;Κάπου διάβασα στο google ότι ίσως είναι πολύ νέο το τηλέφωνο.παιζει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Από την Δευτέρα 17/04 είμαι και εγώ κάτοχος του Leeco Le Max 2 x829! Το πήρα από Geekbuying, στις 19/03. Μεσολάβησε το Πάσχα, οπότε ίσως να καθυστέρησε λίγο ακόμη γιαυτό. Δεν πέρασε τελωνείο.

Διάβαζω το forum πριν το παραγγείλω και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες!

 

Έβαλα την ίδια μέρα που το πήρα την tele και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Πάει σφαίρα και είναι όσο καθαρή θέλω! Συγχαρητήρια για την δουλειά που έχουν ρίξει ο Τάσσος και ο Χρήστος, πραγματικά είναι απίστευτη!

 

Το fingerprint από την αρχή είχε το γνωστό θέμα, δηλαδή μόλις κλειδώσει το κινητό μετά από 5 δευτερόλεπτα σταματάει να λειτουργεί και έπρεπε να πατήσω το κουμπί της ενεργοποίησης και μετά λειτουργούσε κανονικά. Σήμερα εφάρμοσα το παρακάτω και πλέον λειτουργεί κανονικά όση ώρα και αν έχει κλείσει το κινητό:

 

[...]

Δεν ξέρω αν θα σας βοηθήσει, αλλά αφού περάσετε με FULL WIPE την τελευταια 23.40s, δοκιμάστε να περάσετε το firmware από αυτό το ποστ πρώτα. Εγώ αυτό έκανα και όλα καλά. Από BG με 5.8.16s και χ829

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7092004#post7092004

 

LeMax2_China Official Firmware Update 20s-22s-23s

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν καταλαβαίνω τίποτα. Και σύστημα να το έσβησες κατά λάθος δεν έχει σχέση με την εγκατάσταση. Βάλτο στο usb και φλάσαρε. Restart to recovery καιδεν έδειξε σύστημα άρα κάπως το έκανες Wipe? Κάνε εγκατάσταση από πάνω. Έλεγξε το ζιπ me winrar 7zip.

 

τελικά έκανε εγκατάσταση αλλά οι εφαρμογές πάνε όλες ,μονο φωτο , μουσικη και video κράτησε.

τώρα έχω official . root πως κάνουμε; γιατί το twrp δεν με ρώτησε για root

μήπως να ρίξω την tele;

Edited by johnlotos2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Από την Δευτέρα 17/04 είμαι και εγώ κάτοχος του Leeco Le Max 2 x829! Το πήρα από Geekbuying, στις 19/03. Μεσολάβησε το Πάσχα, οπότε ίσως να καθυστέρησε λίγο ακόμη γιαυτό. Δεν πέρασε τελωνείο.

Διάβαζω το forum πριν το παραγγείλω και έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες!

 

Έβαλα την ίδια μέρα που το πήρα την tele και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Πάει σφαίρα και είναι όσο καθαρή θέλω! Συγχαρητήρια για την δουλειά που έχουν ρίξει ο Τάσσος και ο Χρήστος, πραγματικά είναι απίστευτη!

 

Το fingerprint από την αρχή είχε το γνωστό θέμα, δηλαδή μόλις κλειδώσει το κινητό μετά από 5 δευτερόλεπτα σταματάει να λειτουργεί και έπρεπε να πατήσω το κουμπί της ενεργοποίησης και μετά λειτουργούσε κανονικά. Σήμερα εφάρμοσα το παρακάτω και πλέον λειτουργεί κανονικά όση ώρα και αν έχει κλείσει το κινητό:

 

Να υπενθυμίσω ότι όπως και εσύ, έτσι και εγώ έκανα την Google room και μόνο αυτό το firmware που παρεθεσα πιο πάνω. Κανένα άλλο για να μην μπλέξω. Μπαίνω στον πειρασμό να βάλω 466D αλλά λέω καλύτερα κάτσε όπως είσαι. Εξάλλου εκείνο ο Τάσος το πρότεινε για κάποιες χώρες εξωτερικού, ιδίως Γερμανία όπου και φαίνεται να μένει.

Όσοι περιμενετε το κινητό, δοκιμάστε πρώτα αυτό και μετά μπλέκετε με τα άλλα. Οδηγίες στο ποστ του λινκ,όπως και ποσταριστηκε πριν:

 

http://www.myphone.gr/foru...04#post7092004

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για την τελευταία του auriel τι έχεις να πεις? Έχεις κάνει κανένα τεστ? Γιατί δε συνεργαζεστε να βγάλετε κάτι δυνατό?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω όσους έχουν το x820 με tele 23s41 έχουν θέμα με το bluetooth του αυτοκινήτου;Σε citroen αυτοκίνητο.δοκιμαστε κάποιος αν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και χρονια πολλα, ειδα και εγω την προσφορα στα 199 και με δελεασε το κινητο απλα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια και οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει. 1) το κινητο εκτος απο το θεμα με το flickering στην οθονη εχει καποιο αλλο θεμα; και το προβλημα αυτο με την οθονη ειναι κατι που σιγα σιγα διευρυνεται και σε πιο πολλες εφαρμογες η απλα υπαρχει σε καποια παιχνιδια;, 2) εχω διαβασει το θεμα με τις αποστολες απο κινα και το τελωνειο απλα θελω να ρωτησω το εχει παραγγειλει καποιος σχετικα προσφατα απο Θεσσαλονικη ιδιως και αν ναι ειχε θεμα με τελωνειο και περιπου τι πληρωσε και 3) αν υπαρχει καποια ψιλοσταθερη ρομ με Ελληνικα να τη βαλεις και να μην ξανασχοληθεις ιδιαιτερα και γενικα οποιαδηποτε αλλη πληροφορια για το κινητο που θεωρειται χρησιμη πριν το παραγγειλει καποιος. Να πω τελος οτι σκεφτομουν να παρω το xiaomi redmi note 4 global με την 20 μπαντα απο Ελλαδα και λογω εγγυησης ισως, αλλα πραγματικα αυτο το κινητο με τα χαρακτηριστικα που εχει με εβαλε σε πειρασμο. Ευχαριστω εκ των προτερω σε οποιον απαντησει. Καλο πασχα Edited by kosmodj
προσθεση σχολιων
Link to comment
Share on other sites

.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Dialer *#*#46360000# *#* απενεργοποιήση underground resources

 

Δυστυχώς ούτε έτσι παίρνω μηνύματα. Πρέπει να έχω και έτσι ανοιχτή την εφαρμογή; Μηπως φταίει ο Ζεν;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν πάω να κατεβάσω κάποιο μεγάλο παιχνίδι από το play store κατεβάζει μόνο το πρόσθετο αρχείο και δεν εγκαθιστά την εφαρμογή. Μπορεί​ να γίνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

η lineage η καινουργια που εβαλε ο cris το λινκ παραπανω ειναι παρα πολυ καλη! πυραυλος! καμερα εχει την snap και την letv αλλα δεν ξερω πως ανοιγει...εχει το audio fx και απα gps δεν τεσταρα...δεν εχει bugs εχει ενεημερωση απριλιου στο android system και γενικα για καποιον που θελει pure android ειναι η καλυτερη αυτη τη στιγμη,,,εμενα μου δουλεθει και το αποτυπωμα.....απο μπαταρια δεν ξερω ακομα αλλα διαβασα οτι εχει καλο sot....μακαρι ο criss να μπορουσε να βαλει καμια καλη καμερα

αξιζει να την δοκιμασετε με χιλια

Link to comment
Share on other sites

Crisbal αν μπορείς ρε φίλε ανέβασε σε παρακαλώ το apk για την κάμερα της miui

 

Πάλι? Από εχθές το μεσημέρι το έχω δώσει! :lol::p

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7158553#post7158553

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όταν πάω να κατεβάσω κάποιο μεγάλο παιχνίδι από το play store κατεβάζει μόνο το πρόσθετο αρχείο και δεν εγκαθιστά την εφαρμογή. Μπορεί​ να γίνει κάτι?

 

Εξαρτάται ποια ρομ έχεις πως μπήκε αν καθάρισες cache κλπ. Κάνε καθαρισμό και βλέπεις..

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα στην παρεα και χρονια πολλα, ειδα και εγω την προσφορα στα

 

1. Πρόβλημα δεν υπάρχει με flickering ίσως εμφανίζεται για πρώτη φορά σήμερα σε ένα παιχνίδι. Εγώ τουλάχιστον δεν έχω κάτι τέτοιο. Ίσως να σου πουν και τα υπόλοιπα περίπου 500 παιδιά που το έχουν κάτι...

2. Τελωνείο. Μέσω Ολλανδίας και NL post θα είσαι οκ

3. Ναι αν θες στοκ ρομ eui 21s Remixed με Ελληνικά παντού και καλή μπαταρία. Υπάρχουν βέβαια και καλύτερες καθαρές με πολλά + tele_23. Αλλά και άλλες. Πάρτο με το καλό κι εδώ είμαστε. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δυστυχώς ούτε έτσι παίρνω μηνύματα. Πρέπει να έχω και έτσι ανοιχτή την εφαρμογή; Μηπως φταίει ο Ζεν;

 

Δοκίμασε τον NOVA με Prime και ενεργοποίηση των ειδοποιήσεων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρήστο για την τελευταία του auriel τι έχεις να πεις? Έχεις κάνει κανένα τεστ? Γιατί δε συνεργαζεστε να βγάλετε κάτι δυνατό? k

 

Πολύ καλή δουλειά αλλά δεν θέλει συνεργασίες και κάνει πολλά mix με διάφορες ρομ γι αυτό έχει υπερθέρμανση και FC και Force Reboot.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά chris με το bluetooth στο αυτοκίνητο τίποτα.ειναι όλα τσεκαρισμενα και στο αυτοκίνητο και στο κινητό και έχω βάλει και το smartlock.οποιο άλλο τηλέφωνο και να βάλω το περνάει αμέσως.εχω δύο lemax2 με 23s41 και κανένα δεν συνδέεται σαν τηλέφωνο.τι να κάνω;Κάπου διάβασα στο google ότι ίσως είναι πολύ νέο το τηλέφωνο.παιζει κάτι τέτοιο;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ίσως τελικά να μην συνεργάζονται σαν συσκευές. Δοκίμασες και με καμία playstore After market εφαρμογή? Δεν έχεις να χάσεις κάτι..

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τελικά έκανε εγκατάσταση αλλά οι εφαρμογές πάνε όλες ,μονο φωτο , μουσικη και video κράτησε.

τώρα έχω official . root πως κάνουμε; γιατί το twrp δεν με ρώτησε για root

μήπως να ρίξω την tele;

 

Βάλτην τι να σου πω ότι νομίζεις. Το θέμα είναι ότι κατά λάθος έσβησες το σύστημα σε κάποιο από τα αρχικά Wipes. Κάνε ένα Clean τώρα χωρίς Internal storage.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει ota στην tele 23.41? Γιατί εγώ ακόμα με τη 40 είμαι και δεν εμφανίζει καμία καινούργια
Link to comment
Share on other sites

το manifest.xml δεν το βρηκα ουτε χειρολκινητα πουθενα στην μαμα ρομ. κατεβαζω αλλη? :lol:

 

Για βοήθα λίγο? Τι ακριβώς θες να κάνεις?

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βγει ota στην tele 23.41? Γιατί ε ακόμα με τη 40 είμαι και δεν εμφανίζει καμία καινούργια

 

Ναι δοκίμασε γιατί τραβάνε περίπου 680 άτομα και ίσως ο host κόβει λόγω traffic. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο για την τελευταία του auriel τι έχεις να πεις? Έχεις κάνει κανένα τεστ? Γιατί δε συνεργαζεστε να βγάλετε κάτι δυνατό?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλή rom επίσης έχουν εξαλειφθεί τα random reboot, η 10.1 θα έλεγα είναι αψεγάδιαστη!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή rom επίσης έχουν εξαλειφθεί τα random reboot, η 10.1 θα έλεγα είναι αψεγάδιαστη!

 

Όχι απόλυτα. Σίγουρα όμως πολύ καλή προσπάθεια με πάντρεμα CM +RR +LOS +EUI = Small eui& μικρή σαλάτα κάποιες φορές...

Ποστ πριν από λίγο : " What are the main reasons causing random reboots ??" :lol::p

Κακιούλες... Μία χαρά είναι.... Ίσως λίγο προσοχή παραπάνω και θα είναι οκ. Αλλά ουδείς αλάνθαστος. Εδώ δεν είναι η Leeco με πληρωμένους προγραμματιστες άλλωστε..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εκκαθάριση δεδομένων και μου βγαίνει έτσι. Έκανα βλακεια?

g]

 

Ωχ! Έχασες τα Id των Updates! Μην αγχώνεσαι. Μόλις γυρίσει ο Τάσος από μια δουλειά εκτός θα σου πει τι να κάνεις ή θα σου στήσει ζιπ για τα Id. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα και χρονια πολλα, ειδα και εγω την προσφορα στα 199 και με δελεασε το κινητο απλα θελω να ρωτησω 2-3 πραγματακια και οποιος εχει την καλοσυνη να μου απαντησει. 1) το κινητο εκτος απο το θεμα με το flickering στην οθονη εχει καποιο αλλο θεμα; και το προβλημα αυτο με την οθονη ειναι κατι που σιγα σιγα διευρυνεται και σε πιο πολλες εφαρμογες η απλα υπαρχει σε καποια παιχνιδια;, 2) εχω διαβασει το θεμα με τις αποστολες απο κινα και το τελωνειο απλα θελω να ρωτησω το εχει παραγγειλει καποιος σχετικα προσφατα απο Θεσσαλονικη ιδιως και αν ναι ειχε θεμα με τελωνειο και περιπου τι πληρωσε και 3) αν υπαρχει καποια ψιλοσταθερη ρομ με Ελληνικα να τη βαλεις και να μην ξανασχοληθεις ιδιαιτερα και γενικα οποιαδηποτε αλλη πληροφορια για το κινητο που θεωρειται χρησιμη πριν το παραγγειλει καποιος. Να πω τελος οτι σκεφτομουν να παρω το xiaomi redmi note 4 global με την 20 μπαντα απο Ελλαδα και λογω εγγυησης ισως, αλλα πραγματικα αυτο το κινητο με τα χαρακτηριστικα που εχει με εβαλε σε πειρασμο. Ευχαριστω εκ των προτερω σε οποιον απαντησει. Καλο πασχα

Δυστυχώς όχι δεν είναι κάτι που εμφανίζεται πρώτη φορά όπως λέει ο Χρήστος

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

Και σε άλλα φόρουμ αν ψάξεις πολλοί το έχουν

Εμένα μέχρι τώρα μου το είχε κάνει στις δύο εβδομάδες 3-4 φορές τυχαία και στάνταρ στο παιχνίδι αλλά τώρα το απόγευμα δε βίντεο με εφαρμογή vr μου το πέταξε 3-4 φορές

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι έβλεπα ρε συ;;;; χαχα κόλλησα στο letv και δεν πρόσεξα που είχες το miui μπροστά, ευχαριστώ.

Το έκανες το καλό, πες πως το περνάμε τώρα!!! Είναι αρχείο rar και δεν το βλέπω στο recovery

Edited by anestisgeo
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι δεν είναι κάτι που εμφανίζεται πρώτη φορά όπως λέει ο Χρήστος

https://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/max-2-screen-flickering-problem-t3431637

Και σε άλλα φόρουμ αν ψάξεις πολλοί το έχουν

Εμένα μέχρι τώρα μου το είχε κάνει στις δύο εβδομάδες 3-4 φορές τυχαία και στάνταρ στο παιχνίδι αλλά τώρα το απόγευμα δε βίντεο με εφαρμογή vr μου το πέταξε 3-4 φορές

 

Βρε δεν λέω δεν το έχεις. Επίσης όπως λες και στο εξωτερικό. Εδώ κάνε ένα poll από τους 500+ πόσοι το έχουν και το βλέπουμε. Αυτό λέω να βγάλουμε ένα ποσοστό αποτυχίας υλικού να έχουμε στατιστικά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όχι απόλυτα. Σίγουρα όμως πολύ καλή προσπάθεια με πάντρεμα CM +RR +LOS +EUI = Small eui& μικρή σαλάτα κάποιες φορές...

Ποστ πριν από λίγο : " What are the main reasons causing random reboots ??" :lol::p

Κακιούλες... Μία χαρά είναι.... Ίσως λίγο προσοχή παραπάνω και θα είναι οκ. Αλλά ουδείς αλάνθαστος. Εδώ δεν είναι η Leeco με πληρωμένους προγραμματιστες άλλωστε..

 

cris την φοράω 3 εβδομάδες μια φορά μόνο στην αρχή είχα 1 reboot, τέλος πάντων τέλεια rom δεν υπάρχει έτσι κι αλλιώς,περιμένω την δική σας με dt2w αλλιώς δεν βλέπω λόγο να την αλλάξω, πότε το βλέπετε με τον Τάσο με το καλό να είναι έτοιμη;

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν πάω να κατεβάσω κάποιο μεγάλο παιχνίδι από το play store κατεβάζει μόνο το πρόσθετο αρχείο και δεν εγκαθιστά την εφαρμογή. Μπορεί​ να γίνει κάτι?

δώσε στο PlayStore όλα τα rights.

 

 

 

Telegram 23S.41 OTA update για αυτούς που δεν μπορούν να το κατεβάσουν. Διορθώνει τα σκοτεινά σημάδια στις φωτογραφίες από thirt party apps όπως WhatsApp, Viber, Telegram. Το κάνουμε φλασ στην twrp recovery.

 

https://mega.nz/#!Q5oDRDaa!Wd03c2L1IZia0XSR72iUoG90_rzTdZyGreAgBkakplE

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...