Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

cris κάπου είχες δώσει ενα zip με dialers. Αν βάλω τον google dialer στην 19s indian που έχω, θα έχω πρόβλημα; και πως μπορώ να κρατήσω σε backup τον original.

Ευχαριστώ.

 

Βάλε πάλι στοκ με την μεγάλη εικόνα. Εγώ αυτόν έχω πάντα. Και την εγγραφή με ένα κλικ. ;)

Το πως είναι ιστορία... Ξεζιπαρισμα παίρνεις μόνο τον dialer stock μεγάλη εικόνα. Root Browser μετονομασε τον υπάρχον επικόλληση τον νέο δικαιώματα rw-r-r επανεκκίνηση

Δες εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα τρελαθώ..έχω δοκιμάσει όλες τις ρομ (μέχρι και τη miui έβαλα), όλα τα modem, τα firmware update...έχω 4G με wind, ανοίγω δεδομένα και δεν μπορώ να μπω πουθενά...νεκρό το ιντερνετ...καμιά ιδέα ?

 

ps. αν ενδιαφέρετε κανείς από Αθήνα, του το πουλάω, μιας εβδομάδας είναι το κιν...

 

Ίσως ακουστεί χαζή η ερώτηση αλλά επειδή άνθρωποι είμαστε και ξεχνάμε ρυθμίσεις apn θυμήθηκες να βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως ακουστεί χαζή η ερώτηση αλλά επειδή άνθρωποι είμαστε και ξεχνάμε ρυθμίσεις apn θυμήθηκες να βάλεις;

 

Ναι, στην wind το είχε έτοιμο..Αντιθέτως στην Q δεν το είχε και το πέρασα χειροκίνητα..Αυτό που παρατηρώ στην Q όμως είναι ότι μάλλον δεν δουλεύει η περιαγωγή δεδομένων, γιατί δεν μου βγάζει το R πάνω στο σήμα..χρησιμοποιεί κανένας άλλος Q σε χ829 να μας πει ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην wind το είχε έτοιμο..Αντιθέτως στην Q δεν το είχε και το πέρασα χειροκίνητα..Αυτό που παρατηρώ στην Q όμως είναι ότι μάλλον δεν δουλεύει η περιαγωγή δεδομένων, γιατί δεν μου βγάζει το R πάνω στο σήμα..χρησιμοποιεί κανένας άλλος Q σε χ829 να μας πει ?

 

Λογικά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από την εταιρεία. Πήγαινε σε υποκατάστημα και πες τους το.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να το ενεργοποιήσεις από την εταιρεία. Πήγαινε σε υποκατάστημα και πες τους το.

 

Ναι αλλά στο παλιό μου κινητό δουλεύει...:blink: οπότε ?

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγο παω να παραλαβω!

Ανυπομονω!

(Καταραμενο adsl που θα με αφησεις με τη μαμα ρομ :'()

 

Ελληνικά παρακαλώ? Τι εννοεί ο ποιητής? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αλλά στο παλιό μου κινητό δουλεύει...:blink: οπότε ?

 

Οπότε μόνο τα σωστά δεδομένα περιαγωγής πρέπει να περάσεις και είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξετικαρισμενο το εχω .Περιμενα να δω καπου να γραφει cache.Τεσπα και παλι δεν δουλευει αφου κλειδωθει το κινητο μετα απο μερικα δευτερολεπτα.Εχεις να προτινεις κανενα app ?εχω το wake lock αλλα και παλι δεν δουλευει :cry:

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αν έχεις κάνει όσα είπαμε. Πιθανόν να φταίει το παλιό doze στην καινούργια δουλεύει σφεντονα... ;)

Screenshot_2017-04-19-09-53-23-567_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-46-46-030_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-47-55-237_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-49-00-716_com.miui.home.png

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά παρακαλώ? Τι εννοεί ο ποιητής? :wacko:

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οπότε μόνο τα σωστά δεδομένα περιαγωγής πρέπει να περάσεις και είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο αν έχεις κάνει όσα είπαμε. Πιθανόν να φταίει το παλιό doze στην καινούργια δουλεύει σφεντονα... ;)

Screenshot_2017-04-19-09-53-23-567_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-46-46-030_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-47-55-237_com.miui.home.png Screenshot_2017-04-19-14-49-00-716_com.miui.home.png

 

Για να δουμε.Ποτε βλεπεις να ανεβαινει?:rolleyes:

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Οπότε μόνο τα σωστά δεδομένα περιαγωγής πρέπει να περάσεις και είσαι οκ.

 

sorry αλλά δεν το κατάλαβα...πως να περάσω τα σωστά δεδομένα περιαγωγής ? από που ?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το x829. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια rom να φλασάρω , με τα λιγότερα bugs και καλή διαχείριση μπαταρίας , για να μην διαβάζω τις προηγούμενες 533 σελίδες;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ps τώρα το πρωτοάνοιξα κα φοράει 5,8,016s (stable)

Edited by vixos
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά παρακαλώ? Τι εννοεί ο ποιητής? :wacko:

 

 

Χρηστο, δεν εχω γραμμη ιντερνετ στο σπιτι. παλευω με τα δεδομενα του whats up :lol:

οποτε μεχρι να βρω γραμμη, θα μεινω με την μανισια ρομ. δε θα το πειραξω καθολου.

 

 

 

το πηρα!!!!

το τηλεφωνο ειναι ποιημα! καμια σχεση με το xiaomi redmi note 2 που εχω!

το κουτι ειναι για σεμιναριο! η συσκευη αψογη! ηρθε με την 5,8,16s stable

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αλλά r δεν έχω δει ποτέ ούτε σε αυτό ούτε στο παλιό μου letv 1s δεν ξέρω καν αν εμφανίζει τέτοιο εικονίδιο που λες,αλλά παντως μία χαρά δουλεύουν τα δεδομένα μου

 

Εμένα δεν μπαίνει καθόλου :cry:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπαίνει καθόλου :cry:

 

Τι ρυθμίσεις έβαλες;Το μόνο που χρειάζεται είναι πατάς νέο apn και στην καρτέλα που ανοίγει επάνω επάνω πατάς όνομα και γράφεις Q Internet και ακριβώς από κάτω πατάς apn και γράφεις myq και τελείωσες είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

Τι ρυθμίσεις έβαλες;Το μόνο που χρειάζεται είναι πατάς νέο apn και στην καρτέλα που ανοίγει επάνω επάνω πατάς όνομα και γράφεις Q Internet και ακριβώς από κάτω πατάς apn και γράφεις myq και τελείωσες είσαι έτοιμος

 

Τα έχω βάλει αυτά...κάτι άλλο φταίει...:(

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μπαίνει καθόλου :cry:

Ούτε εμένα έπαιζε στην αρχή. Έβαλα στις ρυθμίσεις νέο APN και μετά επανεκκίνηση και έφτιαξε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω βάλει αυτά...κάτι άλλο φταίει...:(

 

Στην Ρομ που έχω τώρα είναι από κινεζομαγαζο και λείπει η ρύθμιση αυτή αλλά νομίζω στις άλλες Ρομ υπάρχει μία επιλογή που λέει ενεργοποίηση περιαγωγής δεδομένων την έχεις επιλέξει;

Link to comment
Share on other sites

Στην Ρομ που έχω τώρα είναι από κινεζομαγαζο και λείπει η ρύθμιση αυτή αλλά νομίζω στις άλλες Ρομ υπάρχει μία επιλογή που λέει ενεργοποίηση περιαγωγής δεδομένων την έχεις επιλέξει;

 

και εγώ τη ρομ από το bangood έβαλα πάλι για να τη δοκιμάσω.έχει επιλογή για περιαγωγή αλλά τίποτα ...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε το x829. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε ποια rom να φλασάρω , με τα λιγότερα bugs και καλή διαχείριση μπαταρίας , για να μην διαβάζω τις προηγούμενες 533 σελίδες;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Ps τώρα το πρωτοάνοιξα κα φοράει 5,8,016s (stable)

 

Καλορίζικο. Έχει Ελληνικά? Αν ναι δεν είναι επίσημη. Αν δεν θες πειράματα και Root xposed κλπ βάλε όπως είσαι από πάνω μόνο με Wipe Dalvik cache and cache Την 21s Remixed που είναι ουσιαστικά η τελευταία ενημέρωση αυτής που φοράς. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παραπάνω twrp κάνει για x829 ή είναι μόνο για x820 kai x822;

 

Όλα κάνουν για όλα βάλε αυτό όμως που είναι ποιο σταθερό μέχρι να μπεις στο κλίμα. Προσοχή drivers Bootloader κλπ. (αν είναι επίσημη).

https://mega.nz/#!kVMHkRRA!VfI17ktJ686o_nVkZ670kvxSQ5Huk-2HCLuLuaRAy78

Τρέχεις το exe που έχει ως διαχειριστής όταν είσαι σε fastboot συνδεδεμένος στο Pc και ακολουθείς τις οδηγίες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμο με υποστήριξη x2-f2fs, με άλλο φόντο(μπλέ σκούρο), άλλη γραμματοσειρά, άλλο λουκέτο!!!!:p

 

----------ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ---------

Εννοείτε ότι έχετε εγκαταστήσει τους drivers στο PC> adb drivers LeEco_X820_LeMAX2

mega:///#!M8oADZaQ!d-hq3uFKS3j-BW4cd1e2imKZ9BBhoZVaucRWcn97L8U

1.) Κατεβάζουμε το TWRP (LeEco_LE_x2-f2fs_X820_822_TWRP_v1_CRISBAL_GR)zip από εδώ: https://mega.nz/#!8AUn3RTJ!9wBhdHxPHwIFNZzldd24chhyqVv4HUkGhC6SEKHDcNE

2.) Το ξεζιπάρουμε και μέσα στο φάκελο LeEco_X820_MAX_TWRP_v1_CRISBAL_GR βρίσκουμε τοX820_FASTBOOT_v4.exe (βλ.ιταλός):lol:

3.) Συνδέουμε το κινητό με το PC και κρατάμε πατημένα τα πλήκτρα Vol(-) & Power on/off μέχρι να μπει σε fastboot

3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο X820_FASTBOOT_v4.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace για εγκατάσταση και δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) μέχρι να γράψει LeEco Recovery και το ξεσυνδέουμε.

4.) Μπαίνουμε recovery και αν πάμε στα settings, πάνω δεξιά στην υδρόγειο, σέρνουμε προς τα πάνω να βρούμε την γλώσσα μας και μπορούμε να επιλέξουμε τα Ελληνικά ως κύρια γλώσσα.

5.) Εγκαταστήστε όποια rom θέλετε official ή όχι με τον γνωστό τρόπο (wipe>factory reset>back>επιλογή rom>install).;)

Άντε καλορίζικο.... Όποιος το βάλει μου λέει...

Περιμένω εντυπώσεις.

 

 

χρηστο δε με προλαβες και εβαλα το παραπανω. κρατησα και back up τα παντα. γυρω στα 8gb ειναι το back up

 

 

να περασω αυτο που δινεις εδω: https://mega.nz/#!kVMHkRRA!VfI17ktJ686o_nVkZ670kvxSQ5Huk-2HCLuLuaRAy78 ?

Link to comment
Share on other sites

1. Βέβαια και η google του Κρις ήταν γρήγορη για εμένα απλά μου κρασαρε κάποιες φορές εφαρμογές και

2. φοβήθηκα τα μελλοντικά update που θα δώσουν τα παιδιά που θα έχουν νέο kernel ,το κερνελ 3. δεν επανέρχεται ούτε με restore από όσο ξέρω οπότε το φοβήθηκαυ

 

1. Καμία εφαρμογή δεν κρασάρει εκτός και αν δεν διαβάζεις αυτά που πρέπει.. :)

2. Λογικό αν δεν ξέρεις κάτι το φοβάσαι και καλά κάνεις άλλωστε η ημιμάθεια είναι χειρότερη της αμάθειας γι αυτό και εγώ όταν δεν ξέρω κάτι δεν μιλάω και απλά βλέπω και μαθαίνω.. :p

3. Καμία σχέση...... Ισχύουν τα ακριβώς από πάνω.

ΥΓ Δεν απάντησα με κακοηθεια προς θεού απλά για να μην διαβάζουν και τα νέα παιδιά στην παρέα μας και χωρίς να ρωτησουν πρώτα αποφύγουν τυχόν καλύτερες συνθήκες και ρομ γι αυτούς. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

χρηστο δε με προλαβες και εβαλα το παραπανω. κρατησα και back up τα παντα. γυρω στα 8gb ειναι το back up

 

 

να περασω αυτο που δινεις εδω: https://mega.nz/#!kVMHkRRA!VfI17ktJ686o_nVkZ670kvxSQ5Huk-2HCLuLuaRAy78 ?

 

Ναι είναι πιο σταθερό. Δοκίμασε και αν είσαι οκ μείνε όπως είσαι μέχρι την Nougat. Αν έχεις θέματα (είχαν κάποια παιδιά με χ829 και άλλα partitions) γυρνάς στο προηγούμενο. Πάντα ακολουθείς σωστά τις οδηγίες και είσαι εντάξει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

καλα, θα το αφησω οπως ειναι τωρα.

το σταθερο που λες, το περναω με την ιδια διαδικασια;

 

ειναι safe ή αλλαγη ρομ; θελω την remixed 21s (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7068135#post7068135) που αν θυμαμαι καλα εκανες λογο για πολυ καλη διαρκεια μπαταριας.

 

στο twrp τι να ΜΗΝ επιλεξω για wipe;

Link to comment
Share on other sites

καλα, θα το αφησω οπως ειναι τωρα.

το σταθερο που λες, το περναω με την ιδια διαδικασια;

 

ειναι safe ή αλλαγη ρομ; θελω την remixed 21s (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7068135#post7068135) που αν θυμαμαι καλα εκανες λογο για πολυ καλη διαρκεια μπαταριας.

 

στο twrp τι να ΜΗΝ επιλεξω για wipe;

 

Ναι αν δεν θες Root xposed κλπ σχεδόν μαμά ρομ με Ελληνικά δλδ. Μην κάνεις όλα τα Wipe δοκίμασε μόνο Wipe advance wipe κάνεις Dalvik art cache & cache Ποιο κάτω και αν δεν έχεις κάτι να χάσεις κάνε και τα Data. Άρα ΔΕΝ κάνεις Internal & system και βλέπεις.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι στοκ με την μεγάλη εικόνα. Εγώ αυτόν έχω πάντα. Και την εγγραφή με ένα κλικ. ;)

Το πως είναι ιστορία... Ξεζιπαρισμα παίρνεις μόνο τον dialer stock μεγάλη εικόνα. Root Browser μετονομασε τον υπάρχον επικόλληση τον νέο δικαιώματα rw-r-r επανεκκίνηση

Δες εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7148947#post7148947

 

Στο zip έχει dialer telegram 23s stock, αυτόν λες;. Όταν λες μόνο τον dialer μιλάς μόνο για το apk ή όλο το φάκελο. Γιατί έβαλα όλο το φάκελο και μου έβγαζε "η εφαρμογή dialing έχει σταματήσει".

Link to comment
Share on other sites

ελληνικα δε θελω. δε χρησιμοποιω ποτε.

θελω βασικα μια ρομ με καλη μπαταρια (sot) και να ειναι οσο πιο stock/vanilla android γινεται. θα εβαζα ρεζουρεξιον ρεμιξ ομως ειδα οτι η μπαταρια ειναι χαλια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...