Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη είναι η διαφορά του 829 με το 820. Η έλλειψη της 800αρας μπάντας και η wind την δουλεύει αρκετά ιδιαίτερα στην επαρχία.

Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάποια λύση.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

οκ καταλαβα ευχαριστω.μαλλον θα το βαλω για πουλημα

Link to comment
Share on other sites

2. Η εφαρμογή για την κάμερα είναι της τελευταίας επίσημης 23s. Το Update V41 του Τάσου έχει προχωρήσει ένα βήμα παραπέρα και σε αυτό και έχει λύσει και αυτό με το τελευταίο OIS που καθαρίζει το αποτέλεσμα με άλλα φίλτρα και τα μαύρα στίγματα από τα λευκά φόντα μπαίνει και σκέτο από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά για tele_23 και για άλλες ρομ. Όσοι δεν το έχετε καλό είναι να το βάλετε.

Link

https://mega.nz/#!FQlEQaoC!DRYg_4tpmtHp8c58ZkAoeYx-i_NEKc8_KjOD_bAom7I

 

Το update μπορεί σε όλες τις rom 23s να μπεί; Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρουμε όπως αρχικά αν γίνει πατάτα;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

το ζιπακι για την καμερα που μπηκε πιο πανω ειναι το ιδιο με το update v41 829 kb που μου βγαζει η ρομ απο to sytem update του τηλεφωνου παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το πιστέψω.Με το τελευταίο OTA της telegram μου δούλεψε το fingerprint. 1η φορά απο τότε που ήρθε το κινητό στα χέρια μου.

Επειδή γίνεται χαμός και δε μπορώ να το βρω, πως βάζω την εικόνα που θέλω στη lockscreen?

Link to comment
Share on other sites

το ζιπακι για την καμερα που μπηκε πιο πανω ειναι το ιδιο με το update v41 829 kb που μου βγαζει η ρομ απο to sytem update του τηλεφωνου παιδια?

 

ναι :):):):)

LeMax2-x820 CrisBal Aroma_28s-v.4
Link to comment
Share on other sites

Είδα στο καινούργo update επιλογή για διπλό πάτημα για ξύπνημα οθόνης ..Αλλά δεν δουλεύει..Αυτό είναι το double tap που περιμένουμε?
Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ να το πιστέψω.Με το τελευταίο OTA της telegram μου δούλεψε το fingerprint. 1η φορά απο τότε που ήρθε το κινητό στα χέρια μου.

Επειδή γίνεται χαμός και δε μπορώ να το βρω, πως βάζω την εικόνα που θέλω στη lockscreen?

 

Τελικά ένα update των 828kb έλυσε τα πάντα. Χρήστο και Τάσο σας βγάζω το καπέλο. Τους βάλατε τα γυαλιά εκεί στη leeco. Άγαλμα πρέπει να σας κανουν

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.με το double tap έχουμε κανένα νέο?Θα το πάρουμε?Μας έχετε καλομαθει πολυ:)

 

Καλημέρα. Αν και το έχουμε πει αρκετές φορές ο νέος Kernel με όλα τα καλά είναι σε εξέλιξη. Είδατε στα νέα Update την επιλογή για dt2wp και είμαστε σε αναμονή επόμενου Update από τον Τάσο που κάνει καταπληκτική δουλειά να ενεργοποιηθεί.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή για scaner Photos

https://mega.nz/#!YF9WCBAR!t1A8FaKXh3G_H8hSQqURTAdHJMuay_h1s4LIbiWiTGk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλή και σταθερή ρομ χωρίς ρουτ για να απολαμάνει το κινητό του, βάζει την κινέζικη 23s και ησυχάζει μια για πάντα από προβλήματα πάσης φύσεως!

Δεν έχει ελληνικά στα menu...αλλά ποιός δεν ξέρει σήμερα αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλή και σταθερή ρομ χωρίς ρουτ για να και άνει το κινητό του, βάζει την κινέζικη 23s και ησυχάζει μια για πάντα από προβλήματα πάσης φύσεως!

Δεν έχει ελληνικά στα menu...αλλά ποιός δεν ξέρει σήμερα αγγλικά!

 

Συμφωνώ και επαυξάνω εγώ έχω 23s Official και είμαι οκ.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που λέω όλα οκ με την miui μου έκανε συνεχώς κρασαρισματα σε εφαρμογές, κάνω καθαρή εγκατάσταση την 23s crisbal, στην προηγούμενη είχα καταφέρει να βάλω το suhide, εδώ με τίποτα, βάζω official για το 829, ούτε εδώ, μία μου έβγαζε ότι δεν είχα κάνει systemless, μία ότι δεν είναι συμβατό το expose,μουλαρωσε γερά, βάζω ξανά την 23s crisbal, τώρα που στο καλό χάθηκε το update;;; Έχω λιώσει πάνω από το κινητό τόσες ώρες.

Αν μπορεί κάποιος, αυτό που γράφετε πάνω, για την official 23 που έχει μόνο αγγλικά βάλτε ένα λινκ να δοκιμάσω

Edited by anestisgeo
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει καλή και σταθερή ρομ χωρίς ρουτ για να απολαμάνει το κινητό του, βάζει την κινέζικη 23s και ησυχάζει μια για πάντα από προβλήματα πάσης φύσεως!

Δεν έχει ελληνικά στα menu...αλλά ποιός δεν ξέρει σήμερα αγγλικά!

To πρόβλημα δεν είναι οι custom ROMs αλλά η χρήστες που δεν ξέρουν τη θέλουν. Εάν θέλεις κινεζικές εφαρμογές( τσάμπα μουσική, le cloud), συνεχώς συνδέσεις προς Κίνα, διαφημίσεις, Baidu network location και περιορισμούς κάτσε με την official 23S.

 

Εάν δεν θέλεις διαφημίσεις πουθενά, καθαρισμένο Ρομ από leeco, Google Network location, Google dialer (μέγιστο, μεγάλο, νορμάλ η Stock Foto) + latest gapps, Nova με LeEco memory fixes, χposed, v4a και customization βάζεις την τελεγκραμ. Για τσάμπα cloud αποθήκευτικο χώρο υπάρχουν πάρα πολλές δυνατότητες (Google drive, Microsoft, Mega και κάποια άλλα που θα σας τα πει ο Χρήστος.

 

Άλλες Ευι custom παρέχουν σχεδόν παρόμοια (70% χωρίς Google integration) με την τελεγκραμ.

 

Όλες οι custom EUI εκτός του Aurel (Reboots) έχουν aπειραχτο το Firmware, τα GPU Driver και το fingerprint.

 

Εάν θέλεις απόλυτη ελευθερία πας για LOS με χειρότερη μπαταρία (80%) και κάμερα (περίπου 90% από LeEco).

 

Μέχρι τώρα μιλούσα για marshmallow (6.0.1)

 

Εάν θέλεις Nougat (7.1.1/7.1.2 , δυστυχώς χωρίς κάμερα και Xposed) βάζεις LOS.

 

Τόρα και κάτι για το Modem-firmware. Το official 23S φλασάρι το 23S official firmware που βάζει το .30 modem του Ιουνίου.

 

υπάρχει επίσης το 23S unofficial modem που είναι το ίδιο καθώς και το 446d που έχει ένα πιο καινούργιο Modem .50 του Αυγούστου.

 

Η τελεγκραμ έρχεται χωρίς modem και ο καθένας μπορεί να βάλει οποίο του αρέσει. Εμείς εδώ στη Γερμανία προτιμάμε το 446d γιατί δεν δημιουργεί reboots, μιλαμε για το χ829 γιατι το χ820 δεν έχει πρόβλημα σε carrier aggregation (Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία).

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά στην επίσημη κινεζική 23σ πως βάζουμε playstore και gapps? Root γίνεται?

 

 

η μετέφρασε τη σελίδα με Chrome. https://www.chinahandys.net/google-playstore-le-max-installieren/

 

για root, supersu

 

http://download.chainfire.eu/1021/SuperSU/SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip

 

η magisk

 

https://forum.xda-developers.com/apps/magisk/official-magisk-v7-universal-systemless-t3473445

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι οι custom ROMs αλλά η χρήστες που δεν ξέρουν τη θέλουν. Εάν θέλεις κινεζικές εφαρμογές( τσάμπα μουσική, le cloud), συνεχώς συνδέσεις προς Κίνα, διαφημίσεις, Baidu network location και περιορισμούς κάτσε με την official 23S.

 

Εάν δεν θέλεις διαφημίσεις πουθενά, καθαρισμένο Ρομ από leeco, Google Network location, Google dialer (μέγιστο, μεγάλο, νορμάλ η Stock Foto) + latest gapps, Nova με LeEco memory fixes, χposed, v4a και customization βάζεις την τελεγκραμ. Για τσάμπα cloud αποθήκευτικο χώρο υπάρχουν πάρα πολλές δυνατότητες (Google drive, Microsoft, Mega και κάποια άλλα που θα σας τα πει ο Χρήστος.

 

Άλλες Ευι custom παρέχουν σχεδόν παρόμοια (70% χωρίς Google integration) με την τελεγκραμ.

 

Όλες οι custom EUI εκτός του Aurel (Reboots) έχουν aπειραχτο το Firmware, τα GPU Driver και το fingerprint.

 

Εάν θέλεις απόλυτη ελευθερία πας για LOS με χειρότερη μπαταρία (80%) και κάμερα (περίπου 90% από LeEco).

 

Μέχρι τώρα μιλούσα για marshmallow (6.0.1)

 

Εάν θέλεις Nougat (7.1.1/7.1.2 , δυστυχώς χωρίς κάμερα και Xposed) βάζεις LOS.

 

Τόρα και κάτι για το Modem-firmware. Το official 23S φλασάρι το 23S official firmware που βάζει το .30 modem του Ιουνίου.

 

υπάρχει επίσης το 23S unofficial modem που είναι το ίδιο καθώς και το 446d που έχει ένα πιο καινούργιο Modem .50 του Αυγούστου.

 

Η τελεγκραμ έρχεται χωρίς modem και ο καθένας μπορεί να βάλει οποίο του αρέσει. Εμείς εδώ στη Γερμανία προτιμάμε το 446d γιατί δεν δημιουργεί reboots, μιλαμε για το χ829 γιατι το χ820 δεν έχει πρόβλημα σε carrier aggregation (Βέλγιο, Ολλανδία, Γερμανία).

 

Τα είπες όλα Master.... Respect!

:respect::respect::respect::respect::respect::respect:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Επειδή γίνεται χαμός και δε μπορώ να το βρω, πως βάζω την εικόνα που θέλω στη lockscreen?

 

Συγγνώμη που επαναλαμβάνομαι αλλά επιτέλους με την telegram το κινητό λειτουργεί ακριβώς όπως θέλω και δε θέλω να αλλάξω πάλι ρομ για κάτι τόσο ασήμαντο.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή εφαρμογή για scaner Photos

https://mega.nz/#!YF9WCBAR!t1A8FaKXh3G_H8hSQqURTAdHJMuay_h1s4LIbiWiTGk

 

Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το cs camscanner

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Σημερα με το καλο παραλαμβανω.

Θα το κρατησω μανισιο λιγες μέρες, καθως no adsl, no party :p

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια το cs camscanner

 

+1 . Αυτό που ανέβασε ο Crisbal είναι για αν θέλουμε να ανεβάσουμε σε ψηφιακή μορφή καμία παλιά μας φωτο. Καλό μεν, αλλά σαν τη δουλειά που κάνει το CamScanner για τα PDF μάλλον κανένα (ειδικα το πληρωμενο)

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το χ829

Με ανοιχτά τα δεδομένα και ρομ 23ς σε σημεία που δεν έχει 3g σήμα το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνησης ανά τακτά χρονικά διαστήματα

Άλλος με χ829 και 23ς μπορεί να επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο περασα mui ξανά την καινούρια αλλά πάλι δεν ανοίγουν τα δεδομένα..Με την παλιά δουλεύουν άριστα τα δεδομένα με την καινούρια ότι και να δοκιμάζω δεν ανοίγουν...Έχεις καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να δοκιμάσουν την τελευταία Updated επίσημη Camera apk της Leeco για το max2.

Φλασάρουμε κανονικά από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά.

Link

https://mega.nz/#!pZN0BZKC!cu5IBShX35fSTQqkcM9gkQAKZsPC4aKLDq8VEL_hqrI

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal στην δική σου πως κάνω update ρε φίλε; Δεν μου εμφανίζει επιλογή

 

Ποια από τις 16 ρομ? Μόνο στην 22s θα έχεις Update. Ίσως και στις 20s.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+1 . Αυτό που ανέβασε ο Crisbal είναι για αν θέλουμε να ανεβάσουμε σε ψηφιακή μορφή καμία παλιά μας φωτο. Καλό μεν, αλλά σαν τη δουλειά που κάνει το CamScanner για τα PDF μάλλον κανένα (ειδικα το πληρωμενο)

 

Εννοείται ότι αν χρειάζεσαι κάτι ποιο επαγγελματικό κάνεις δουλειά με το camscaner. Και εγώ αυτό έχω απλά όπως είπες βγάζει ποιο καθαρό αποτέλεσμα σε ποιότητα σκαναρισματος φωτογραφιών και original papers. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρηστο περασα mui ξανά την καινούρια αλλά πάλι δεν ανοίγουν τα δεδομένα..Με την παλιά δουλεύουν άριστα τα δεδομένα με την καινούρια ότι και να δοκιμάζω δεν ανοίγουν...Έχεις καμία ιδέα;

 

Αν εχεις περάσει πολλές ρομ την μία πάνω στην άλλη λογικό. Κάνε Clean installation & internal Αφού βέβαια πιστεύω έχεις κρατήσει τα απαιτούμενα BACKUP από τις προηγούμενες . Κάνε και ένα βγάλσιμο κάρτας επανεκκίνηση και μετά εισαγωγή πάλι. Απενεργοποιώντας τις κάρτες? Δοκίμασε μήπως το γλυτώσεις. Θέμα cache είναι.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρόβλημα με το χ829

Με ανοιχτά τα δεδομένα και ρομ 23ς σε σημεία που δεν έχει 3g σήμα το τηλέφωνο κάνει επανεκκίνησης ανά τακτά χρονικά διαστήματα

Άλλος με χ829 και 23ς μπορεί να επιβεβαιώσει;

 

Ποια 23s? Official? Aurel.. θα τα έχεις συχνά.. Moded Firmware ποιο? Τι είχες πριν? Πως την πέρασες? Έχεις backup? Κάνε Clean installation.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Υποθέτω ότι αυτή είναι και η καλύτερη πρόταση σε κάμερα, τουλάχιστον για το κινητό. Ελπίζω όλα αυτά να τα ενσωματώνειs Cris σε μελλοντικά update (βλέπε Google dialer κλπ) γιατί μέσα στο νήμα χάνουμε τη μπάλα και πολλοί σκέψου ακόμα αγοράζουν το τηλέφωνο κιόλας.

 

---------------------

 

 

Από μπαταρία,έπαιζα λίγο με better battery stats (xda) και μου έβγαλε ειδοποίηση ότι το Viber "καιει" πολύ μπαταρία, κάτι που παρατήρησα και εγω,οπότε το αφαίρεσα για τώρα να δω πως θα παει. Ψάχνω για εναλλακτική σε mod ή παλαιότερη εκδοση, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...