Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6/64 μονο 199? Με το κουπόνι αν παίζει και για μας?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μια ακόμα βοήθεια απο την ομάδα...

Ο αδελφός μου έχει εταιρικό Outlook και δεν τον αφήνει να συνδεθεί του λέει ότι η συσκευή δεν είναι ασφαλές... Μάλλον είναι το root?

Τι μπορεί να κάνει?

Edited by petraKOS07
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

6/64 μονο 199? Με το κουπόνι αν παίζει και για μας?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

 

Ακριβως. Βεβαια εγω επελεξα αποστολη με PostNL για να εχω το κεφαλι μου ησυχο (τριγωνικη αποστολη μεσω Ολλανδιας, αποφυγη τελωνειου, 10-15 μερες μονο) και αυτη η μεθοδος αποστολης χρεωνεται 11 ευρω περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασα ένα live στο FB με την νέα Leeco camera που ανέβασε ο Cris και το βίντεο είναι τελείως πιξελιασμενο. Κυριολεκτικά χαλια!! Το έπαθε κανείς άλλος;;;
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

6/64 μονο 199? Με το κουπόνι αν παίζει και για μας?

 

lg g3 d855 Zoe Xceed

 

Εννοείται για όλους!

https://www.kimovil.com/to/special/tPhxUZ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το κουπόνι είναι μυστικο; Επειδή λέω να παραγγείλω αύριο ;)

 

Εδώ κι εσύ

https://www.kimovil.com/to/special/tPhxUZ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται για όλους!

https://www.kimovil.com/to/special/tPhxUZ

 

Ενταξει το εκανες εσυ επιτελους γιατι δεν ηξερα αν επιτρεπεται να το στειλω εδω χαχα :)

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο αν φλασαρουμε αυτήν την κάμερα αντικαθιστα την υπαρχουσα?

 

Δεν είναι φλασ ζιπ αντικατάσταση rename υπάρχουσας Root Browser επικόλληση δοκιμή επιστροφή στην προηγούμενη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ακόμα βοήθεια απο την ομάδα...

Ο αδελφός μου έχει εταιρικό Outlook και δεν τον αφήνει να συνδεθεί του λέει ότι η συσκευή δεν είναι ασφαλές... Μάλλον είναι το root?

Τι μπορεί να κάνει?

 

Κρύψε το Root με SUHIDE ή rootcloack

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενταξει το εκανες εσυ επιτελους γιατι δεν ηξερα αν επιτρεπεται να το στειλω εδω χαχα :)

 

Δεν προμοταρουμε ανυαγωνιστικο site - forum Οπότε όλα οκ! Με το καλό να παραλάβεις. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετα απο πολυ καιρο σκεψης μολις αγορασα το x820 (6GB - 64GB) απο Banggood. Ειναι σε preorder και θα στειλει 25 Απριλη τις παραγγελιες που εχουν γινει και με κουπονι που βρηκα σε γνωστο blog το πηρα με 199 ευρω. Δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια να παρω το x829 χωρις την μπαντα 20 γιατι ποτε δεν ξερεις. Οποτε το αργοτερο σε κανενα μηνα θα επανελθω για ROMs κλπ. Με ενδιαφερει MIUI πιο πολυ αλλα απ οτι ειδα αυτη που εχει μαγειρεψει ο φιλος μας Crisbal δεν εχει τον MI Launcher? Κανω λαθος?

 

Φυσικά και έχει τον μαμά Mi Launcher. Πότε δεν πειράζουμε Launcher σε miui. Υπάρχει καλύτερος? :lol::p

Έρχεται και η καινούργια σε λίγες μέρες και με την νέα επίσημη Base rom και mute working από τα volumes και με τα έξτρα που έχω πάντα στα tools ελληνικό power menu και τα τελευταία Gapps.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει τον μαμά Mi Launcher. Πότε δεν πειράζουμε Launcher σε miui. Υπάρχει καλύτερος? :lol::p

Έρχεται και η καινούργια σε λίγες μέρες και με την νέα επίσημη Base rom και mute working από τα volumes και με τα έξτρα που έχω πάντα στα tools και τα τελευταία Gapps.

Haha το ξερω δεν υπαρχει καλυτερος, δεν εχω ιδεα πως νομιζα οτι τον ειχες πειραξει. Ανυπομονω να παραλαβω και να βαλω αυτο που ετοιμαζεις. :D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως. Βεβαια εγω επελεξα αποστολη με PostNL για να εχω το κεφαλι μου ησυχο (τριγωνικη αποστολη μεσω Ολλανδιας, αποφυγη τελωνειου, 10-15 μερες μονο) και αυτη η μεθοδος αποστολης χρεωνεται 11 ευρω περιπου.

 

Καλησπέρα, υπάρχει επιλογή κάπου για αποστολή με PostNL που δεν την βλέπω η απλά το ζήτησες στα σχόλια;

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει επιλογή κάπου για αποστολή με PostNL που δεν την βλέπω η απλά το ζήτησες στα σχόλια;

Καμια 20αρια φορες που εχω παραγγειλει απο Banggood και αφοτου ρωτησα και το support team τους, επιλεγω το "Priority Direct Mail" που κοστιζει λιγο παραπανω αλλα ειναι παντα με PostNL. Εγω θα σου προτεινα εκτος απο αυτο να αφησεις και ενα comment καλου κακου στο order που θα κανεις. Για το x820 που παρηγγειλα, τα εξοδα αποστολης μου κοστισαν γυρω στα 11 ευρω, αλλα οπως ειπα το στελνουν μεσω Ολλανδιας και ερχεται απροβληματιστα σε 10-15 μερες για Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Αν και τα 6gb ram δεν θα χρειαστούν ποτέ ,το εργαλείο είναι πύραυλος. Και έχει και την Β20. Το αφεντικό τρελλάθηκε. Αγοραστές τώρα γιατί του χρόνου μπορεί να έχουν και 50% πανω
CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Αν και τα 6gb ram δεν θα χρειαστούν ποτέ ,το εργαλείο είναι πύραυλος. Και έχει και την Β20. Το αφεντικό τρελλάθηκε. Αγοραστές τώρα γιατί του χρόνου μπορεί να έχουν και 50% πανω

 

Εεε ναι τοσο καιρο το σκεφτομουν για το x829 και ημουν πολυ διστακτικος (προφανως:p:lol:) Aλλα τωρα ουτε καν το σκεφτηκα!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε και πατάτε το Play.....

https://mega.nz/#!IYVWBDpI!dMzEPZsi4-pxPpUmC4BAOA98tRmcuxF8jl57gn6yU6A

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε και πατάτε το Play.....

https://mega.nz/#!IYVWBDpI!dMzEPZsi4-pxPpUmC4BAOA98tRmcuxF8jl57gn6yU6A

χαχαχαχαχα καλό!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φλασ ζιπ αντικατάσταση rename υπάρχουσας Root Browser επικόλληση δοκιμή επιστροφή στην προηγούμενη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Κρύψε το Root με SUHIDE ή rootcloack

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν προμοταρουμε ανυαγωνιστικο site - forum Οπότε όλα οκ! Με το καλό να παραλάβεις. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φυσικά και έχει τον μαμά Mi Launcher. Πότε δεν πειράζουμε Launcher σε miui. Υπάρχει καλύτερος? :lol::p

Έρχεται και η καινούργια σε λίγες μέρες και με την νέα επίσημη Base rom και mute working από τα volumes και με τα έξτρα που έχω πάντα στα tools ελληνικό power menu και τα τελευταία Gapps.

1. Cris, εγώ έβαλα χθες την miui (από την 23s google που είχα) και εγκατέστησα τον Nova Launcher. Δεν θα έπρεπε; Δεν θεώρησα σπουδαίο τον launcher που πρωτοείδα. Ίσως βιάστηκα να πάω στον δοκιμασμένο που ήξερα...

2. Πώς κάνω Root την miui;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

1. Cris, εγώ έβαλα χθες την miui (από την 23s google που είχα) και εγκατέστησα τον Nova Launcher. Δεν θα έπρεπε; Δεν θεώρησα σπουδαίο τον launcher που πρωτοείδα. Ίσως βιάστηκα να πάω στον δοκιμασμένο που ήξερα...

2. Πώς κάνω Root την miui;

 

Δεν υπάρχει πρόβλημα και που έβαλες NOVA launcher. Το γυρνάς οπότε θες από προεπιλογες.

Είναι Root όταν θα βάζεις εφαρμογή που ζητάει Root θα ανοίγει παράθυρο θα πατάς επάνω θα πηγαίνει στις άδειες Root και απλά θα δίνεις. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το τσίμπησα το X820 6GB από banggood 199€! Το πήρα με δωρεάν μεταφορικά γιατί όσες φορές έχω πάρει έτσι από banggood έρχεται με PostNL (π.χ. X829 με Air parcel register ήρθε με PostNL μέσα σε 16 μέρες).

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζετε και πατάτε το Play.....

https://mega.nz/#!IYVWBDpI!dMzEPZsi4-pxPpUmC4BAOA98tRmcuxF8jl57gn6yU6A

 

Πρέπει να τα έχει άπλυτα και αυτά να βρωμάνε ποδαριλα. Έτσι και να το σκεφτεί δεν θα πλησιάσει καν. Χαχαχαχα

Αν θέλει να κάνει καμία συναλλαγή τράπεζας με fingerprint θα βγάζει το παπούτσι και την κάλτσα μέσα στον κόσμο. Χαχαχα

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

Ενσωματώστε μία φωτο σαν αυτήν στην επιφάνεια εργασιας στο επόμενο update ;)

 

https://mega.nz/#!8GgRSCSA!o8zDXlivFsxnA49AEem5r8yy_7NUpIzV6VcRS8Xnel0

CN 5.9.419D developer
Link to comment
Share on other sites

To πρόβλημα δεν είναι οι custom ROMs αλλά η χρήστες που δεν ξέρουν τη θέλουν. Εάν θέλεις κινεζικές εφαρμογές( τσάμπα μουσική, le cloud), συνεχώς συνδέσεις προς Κίνα, διαφημίσεις, Baidu network location και περιορισμούς κάτσε με την official 23S.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Σταθερή ρομ χωρίς ρούτ που να παίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ δεν θα βρεις εδώ μέσα με τίποτα...και όλα τ' αλλα είναι λόγια να αγαπιόμαστε!

Βάζεις τον Asus Launcher επιπλέον και είσαι ΟΚ! Χιλιάδες ποστ έχουν γραφτεί εδώ μέσα συνεχώς διορθώνουν τα λάθη επι λαθών.. Δεν θέλω να κάνω αντιπαραθέσεις αλλά λέω απλά την γνώμη μου (8 μηνών χρήσης κινητού) ! Όλα τα υπόλοιπα (κινέζικα apps) κρύβονται σε έναν φάκελο και ησυχάζεις μια για πάντα κανοντας χρήση και του force stop! Είμαι εναντίον του άχρηστου ρουτ που σχεδόν καταστρέφει την μπαταρία και την συσκευή!

(Η συσκευή είναι Χ822 - Σουηδία)

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Ενσωματώστε μία φωτο σαν αυτήν στην επιφάνεια εργασιας στο επόμενο update ;)

 

https://mega.nz/#!8GgRSCSA!o8zDXlivFsxnA49AEem5r8yy_7NUpIzV6VcRS8Xnel0

 

Στείλε κανένα μεγάλο πακέτο με φώτο να τις βάλω όλες..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ενσωματώστε μία φωτο σαν αυτήν στην επιφάνεια εργασιας στο επόμενο update ;)

 

https://mega.nz/#!8GgRSCSA!o8zDXlivFsxnA49AEem5r8yy_7NUpIzV6VcRS8Xnel0

 

Ωραία εικόνα!

 

Πω ρε π@@@@ μου, μας πέθαναν εκεί στη Leeco, που να το φανταστώ ότι θα παει τόσο φθηνά το τηλεφωνακι και με B20.... Καλά και τα 6 gb φιγούρα. Κριμα. Τυχεροί όσοι παραγγείλετε τώρα με τα 199.

 

------------------

 

Επιβεβαιώνω ότι χωρίς Viber εφαρμογή και με αποκλειστική χρήση tugabrowser το κινητό παει πολύ καλύτερα ενεργειακά. Θα δω μήπως βάλω παλιότερη η εφαρμογή viber καθώς και τί άλλες παραμετροποιήσεις μπορούν να γίνουν. Messenger lite επισης για το Facebook και καθόλου Facebook εφαρμογή.

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...