Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κατέβασα την 5.9.023s stable έχω το κινητό πάντα με την official, σε ποια σελίδα μπορώ να δω τη άλλαξε σε σχέση με την 5.9.020s;
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι..ειχα την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable και μου ζητησε να κανειAutoUpdate.Τελικα με εστειλε με 5.9.023s china με dirty install..Πως μπορω να την ξανακανω ελληνικη?.πρεπει να ξανακανω ολα τα βηματα απο την αρχη?δλδ adb ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ BOOTLOADER

και ελληνικό TWRP? το ελληνικο twrp το εσβησε απο οτι ειδα..θελω να περασω την telegram.23s.32.zip..εχει ελληνικα?.περναει με απλο update χωρις twrp ελληνικο Η θελει απο την αρχη την διαδικασια?

Edited by takis19821982
Link to comment
Share on other sites

Της γυναίκας μου παιδιά μέχρι τώρα με την 829 το finger πάει απίστευτα γρήγορα και επιπλέον μία εικόνα από antutu

Screenshot_20170414-214359.jpg' alt='Scr

Screenshot_20170414-215322.jpg

Edited by revyien
Link to comment
Share on other sites

Chris Τάσο λίγο βοήθεια.δεν μπορώ να βάλω δικιά μου φωτογραφία σαν lockscreen.προσπαθω με το root αλλά δεν γίνεται.υπαρχει ηδη η φωτο στον φάκελο με την σωστη ονομασια άλλα δεν εμφανίζετε. μηπως είναι άλλη η διαδρομή τώρα που έχουμε το wallpapers?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Γεια και παλι..ειχα την LeMax2_5.9.022S_CrisBalGreece_Stable και μου ζητησε να κανειAutoUpdate.Τελικα με εστειλε με 5.9.023s china με dirty install..Πως μπορω να την ξανακανω ελληνικη?.πρεπει να ξανακανω ολα τα βηματα απο την αρχη?δλδ adb ΞΕΚΛΕΊΔΩΜΑ BOOTLOADER

και ελληνικό TWRP? το ελληνικο twrp το εσβησε απο οτι ειδα..θελω να περασω την telegram.23s.32.zip..εχει ελληνικα?.περναει με απλο update χωρις twrp ελληνικο Η θελει απο την αρχη την διαδικασια?

 

Τελικα περασα την telegram.23s.32.zip. αλλα δεν εχει επιλογη για τον default Launcher...που μπορω να τον βρω?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την telegram.23s.32.zip. αλλα δεν εχει επιλογη για τον default Launcher...που μπορω να τον βρω?ευχαριστω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125164#post7125164

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά ή χ829 με την καμία δεν είναι official και ας έφτιαξε το finger print

1) μόλις είδα βίντεο με χ829 στο youtube που έχει ota

2)με την 829 που είχε έρθει το τηλέφωνο στην sim 2 αναγνώριζε ίντερνετ και τα λοιπά,με αυτήν εδώ μου λέει πρέπει να την βάλω slot 1 για ίντερνετ και lte services

3) ερώτηση αν βάλω το back up από ο δικό μου τηλέφωνο με την 829 στης γυναίκας μου θα της περάσει πάλι και το μανισιο το ρεκοβερι;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την telegram.23s.32.zip. αλλα δεν εχει επιλογη για τον default Launcher...που μπορω να τον βρω?ευχαριστω

 

Η tele έχει ένα Launcher αν θες κατέβασε τον Asus zenui από playstore που είναι πολύ καλός. Αν έχεις Prime key & tesla Είσαι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως παιδιά ή χ829 με την καμία δεν είναι official και ας έφτιαξε το finger print

1) μόλις είδα βίντεο με χ829 στο youtube που έχει ota

2)με την 829 που είχε έρθει το τηλέφωνο στην sim 2 αναγνώριζε ίντερνετ και τα λοιπά,με αυτήν εδώ μου λέει πρέπει να την βάλω slot 1 για ίντερνετ και lte services

3) ερώτηση αν βάλω το back up από ο δικό μου τηλέφωνο με την 829 στης γυναίκας μου θα της περάσει πάλι και το μανισιο το ρεκοβερι;

 

Όχι αν δεν το τικάρεις στο recovery. Πάτα restore και ξετικαρε το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα restore το backup που κράτησα με τη ρομ που είχε έρθει το κινητό (5.8.016S) , και βλέπω ήδη κάποια βελτίωση στο σήμα. Άρα το λάθος μου ήταν που πέρασα τις ρομ με φουλ wipe ; έπρεπε να τις περάσω από πάνω με install μόνο; θα το παρακολουθησω πως θα πάει και βλέπουμε ...

 

Αν δεν Άλλαξες το Firmware δεν έχει σχέση. Κάνε Dirty installation και δοκίμασε χωρίς Wipe δλδ αν έχει θέματα κάνε μόνο Wipe art Dalvik cache and cache.

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά κατέβασα την 5.9.023s stable έχω το κινητό πάντα με την official, σε ποια σελίδα μπορώ να δω τη άλλαξε σε σχέση με την 5.9.020s;

 

Εδώ >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7149347#post7149347

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

tyyyyy!!!!!!!!

 

Δες και αυτό όμως >>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7125709#post7125709

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα Mega Link από την telegram 23s40. Μπορείτε να κάνετε κατευθείαν φλασ στην twrp. To OTA δουλεύει αλά τραβάνε πάρα πολλά άτομα ταυτόχρονα.

 

https://mega.nz/#!94gmRLTK!gl7ZqzCr13C7RI3gf7NOjtRhbnvLSrVvsz-lWUB2ii4

Link to comment
Share on other sites

tyyyyy!!!!!!!!

Το εκανα install και κολλησε το κινητο στη lock screen λες και κατι εγινε λαθος.εκανα dirty install telegram.23s.32. και ξαναμπηκα αλλα με τον nova launcher...καμια αλλη ιδεα?ευχαριστω πολυ!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εκανα install και κολλησε το κινητο στη lock screen λες και κατι εγινε λαθος.εκανα dirty install telegram.23s.32. και ξαναμπηκα αλλα με τον nova launcher...καμια αλλη ιδεα?ευχαριστω πολυ!!!!!!

 

εκανα Install (https://mega.nz/#!5VUSXaRA!PBA9XvhEZGZ6sP2Nmy7vTm6FdA38DvcF1WJAyUwOk4M) τον default launcher στην telegram.23s.40.

αλλα κολλησε το κινητο στη lock screen λες και κατι εγινε λαθος.εκανα dirty install telegram.23s.40. και ξαναμπηκα αλλα με τον nova launcher...καμια αλλη ιδεα για τον deafult launcher?ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Chris Τάσο λίγο βοήθεια.δεν μπορώ να βάλω δικιά μου φωτογραφία σαν lockscreen.προσπαθω με το root αλλά δεν γίνεται.υπαρχει ηδη η φωτο στον φάκελο με την σωστη ονομασια άλλα δεν εμφανίζετε. μηπως είναι άλλη η διαδρομή τώρα που έχουμε το wallpapers?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαλεξε την ταπετσαρία που θέλεις και βάλε την σαν ταπετσαρία. Tωρα στο Νova, ταπετσαρίες, ζωντανές ταπετσαρίες, το εικονίδιο με τα δύο βουνά (ταπετσαρία π.) set als wallpaper και έχεις επιλογή για lockscreen

Link to comment
Share on other sites

Διαλεξε την ταπετσαρία που θέλεις και βάλε την σαν ταπετσαρία. Tωρα στο Νova, ταπετσαρίες, ζωντανές ταπετσαρίες, το εικονίδιο με τα δύο βουνά (ταπετσαρία π.) set als wallpaper και έχεις επιλογή για lockscreen

Αυτό που έχω στο ζωντανές ταπετσαρίες είναι μόνο το holo spiral.δεν έχει επιλογή να πατήσω τα δύο βουνά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

f222f9c99a1af172e8ff1855210983a1.jpg

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για το le max 2 x820 4 g ram .εχουμε κανενα λινκ απο που να το παρω?Με το τελωνειο τι παιζει?
Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή που να μπορώ εύκολα και γρήγορα να αλλάζω απο 2g σε 4g και πίσω.

Δοκίμασα μερικές αλλά δεν δούλεψαν.

Έχετε κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή να προτείνετε.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να τρέξω το antutu και μου λέει να απενεργοποιήσω κάτι επικάλυψεις οθόνης αλλά δεν ξέρω τι να κάνω

Θα πας απο τις εφαρμογες στην εφαρμογη antutu και θα πατησεις στις αδειες και θα τσεκαρεις ολες,θα εισαι οκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως παιδια ειτε το πιστευεται ειτε οχι η πιο σφαιρα ρομ ειναι της χ829 ,κανω συγκριση απο εχθες της γυναικας μου με το δικο μου,απλα δεν υπαρχει,ειχα την τελε με παταγε και σε antutu και και ταχυττα γενικα και δουλευαν ολα απο barcode ,πυξιδα μεχρι fingerprint,το βραδυ αργα εβαλα την κινεζικη 23ς απλα παλι με παταει lol το μονο κακο ειναι οτι η χ829 που ανεβηκε εδω αν εχεις την σιμ στην εισοδο δυο σου λεει να βαλεις την καρτα στην εισοδο ενα γιατι αλλιως δε δουλευουν τα δεδομενα,σε αντιθεση με την χ829 που ειχα οταν πηρα το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την tele 23.37 και δεν μου έρχεται το ota για αναβάθμιση στην 40

Ούτε κι εμένα μου έρχοταν.κατεβασε την από την αρχή με το link του Τάσου και κάνε dirty.εγω έτσι έκανα.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην παρέα και καλή Ανάσταση να έχουμε....

Μόλις παρέλαβα το X829 4/64 απο Ευρωπαϊκή αποθήκη του Efox... Σε 9 μέρες...

Λοιπόν την βοήθεια σας πως να στήσω το τηλέφωνο μιας και δεν είναι δικό μου αλλά του αδελφού μου και θέλω μια rom σταθερή και Ελληνικα.. CrisBal τα φώτα σου...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά στην παρέα και καλή Ανάσταση να έχουμε....

Μόλις παρέλαβα το X829 4/64 απο Ευρωπαϊκή αποθήκη του Efox... Σε 9 μέρες...

Λοιπόν την βοήθεια σας πως να στήσω το τηλέφωνο μιας και δεν είναι δικό μου αλλά του αδελφού μου και θέλω μια rom σταθερή και Ελληνικα.. CrisBal τα φώτα σου...

 

φιλε μου πως καταλαβες οτι ειναι ευρωπαικη αποθηκη?εφοσον σου ηρθε σε 9 μερες λογικα ευρωπαικη ειναι αλλα εγραφε τπτ στην περιγραφη?

Νέα ARoMA-CN-28s-Rooted- και Debloated
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να ληφθεί και να εγκατασταθεί το update μόνο του;Εμένα μου λέει ότι έχω το 40 αλλά εγώ δεν το πέρασα χειροκίνητα!
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πως καταλαβες οτι ειναι ευρωπαικη αποθηκη?εφοσον σου ηρθε σε 9 μερες λογικα ευρωπαικη ειναι αλλα εγραφε τπτ στην περιγραφη?

Προφανως εγραφε sent from DE(γερμανια) όπως και το δικο μου(δε το παρελαβα ακομη)

Οπως ειπώθηκε, το στελνουν απο κινα γερμανια και απο γερμανια εδω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προφανως εγραφε sent from DE(γερμανια) όπως και το δικο μου(δε το παρελαβα ακομη)

Οπως ειπώθηκε, το στελνουν απο κινα γερμανια και απο γερμανια εδω

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Παιδιά το πλήρωσα μαζί με θήκη και τζάμι 220 και είπαν από Γερμανία ότι το στέλνουν και μου ήρθε με DHL GERMANY...

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...