Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Τι σημαίνει λοιπόν αυτό? Ότι αν περάσεις μόνο το Firmware ολόκληρο της 20s CN πάνω από την tele_23 θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. Είπαμε. Στο Firmware update είναι όλα τα έξτρα partitions (εικονικά) που αφορούν Bootloader, Modem, radio baseband Κλπ.

Και αυτό που έκανες όμως είναι μία χαρά. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο που λένε! ;):lol:

δηλαδη οπως ειναι η τελε φλασαρουμε την 20s χωρις κανενα wipe απο πανω της ?

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, πέρασε την 23s clear install και ενω έκανε οτα update στην 23s.32 μου βγάζει συνέχεια να κάτω update της 23s.32, είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα ή έχει δοθεί κάποια λύση;; ευχαριστώ για το μήνυμα χρόνο σας

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες, πέρασε την 23s clear install και ενω έκανε οτα update στην 23s.32 μου βγάζει συνέχεια να κάτω update της 23s.32, είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα ή έχει δοθεί κάποια λύση;; ευχαριστώ για το μήνυμα χρόνο σας

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γώ μόλις τώρα έκανα ξανά clean με όλα wipe, γιατί είχα προβλήματα με σμς, και τώρα έχω ακριβώς το ίδιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Και γώ μόλις τώρα έκανα ξανά clean με όλα wipe, γιατί είχα προβλήματα με σμς, και τώρα έχω ακριβώς το ίδιο θέμα

εάν την κάνει το ΟΤΑ αυτόματα δεν σου λέει να ξανακάνεις. Εάν το ΟΤΑ πάει στη Recovery και δεν κάνει φλας σου ξαναλέει. Εάν το update το κάνεις χειροκίνητα δεν σου ξαναλέει.

 

στο build.prop αλλάζει μετά το ΟΤΑ την ημερομηνία. Στο ΟΤΑ θα πρέπει να έχεις:

 

 

#OTA updates

ro.ota.romname=telegram X820 5.9.23S

ro.ota.version=20170327

ro.ota.manifest=https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=T8uRDZSZ

 

 

Εάν ναι είσαι ΟΚ και θα παραλάβεις το καινούριο update μόλις το κάνουμε public

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδη οπως ειναι η τελε φλασαρουμε την 20s χωρις κανενα wipe απο πανω της ?

Όπως λέει ο Χρήστος. Το τελεγκραμ Ρομ έρχεται χωρίς Firmware-Modem Update γιατί κάθε περιοχή είναι διαφορετική.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασα τα πάντα! Το έσβησα από το σύστημα, το ξαναπέρασα με apk αλλά αυτό τίποτα. Αρνείται να γράψει ελληνικά. Τελικά πέρασα το SwiftKey και μπορώ και ξαναγράφω. Επειδή όμως προτιμώ το gboard θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος αν μου πει πως θα το κάνω να γράφει ελληνικά και όχι αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

settings, apps, Gboard, memory. Εκει σβήνουμε cache Kai Data

Link to comment
Share on other sites

εάν την κάνει το ΟΤΑ αυτόματα δεν σου λέει να ξανακάνεις. Εάν το ΟΤΑ πάει στη Recovery και δεν κάνει φλας σου ξαναλέει. Εάν το update το κάνεις χειροκίνητα δεν σου ξαναλέει.

 

στο build.prop αλλάζει μετά το ΟΤΑ την ημερομηνία. Στο ΟΤΑ θα πρέπει να έχεις:

 

 

#OTA updates

ro.ota.romname=telegram X820 5.9.23S

ro.ota.version=20170327

ro.ota.manifest=https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=T8uRDZSZ

 

 

 

Με πάει recovery αλλά δεν κάνει τίποτα. (Έχω την 32 και μου βγάζει σαν update πάλι την 32)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους μόλις παρέλαβα το x829 μετά από ενάμιση χρόνο που είχα το le 1s

Από ότι καταλαβαίνω το geekbuying μου κοτσαρε μία αγνώστου προελεύσεως rom γιατί λείπει ή επιλογή update οπότε είμαι καταδικασμένος να μείνω με αυτήν ή να δοκιμασω μόνος μου να περάσω την original rom χωρίς να έχω ιδέα πως αλλά το κυριότερο δεν μπορώ να την βρω,ακομη και στους xda developers έχουν rom για x820 και την ινδική,με ένα ψάξιμο όσο μπόρεσα εδώ στις 400 και κάτι σελίδες πάλι δεν βρήκα κάτι,

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την μαμά χ829 ;την θέλω γιατί είναι global rom απαλλαγμένη από κινεζιες έχοντας ελληνικά και δέχεται ota update

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για οποιον ενδιαφέρεται! Μετά από περασμα της stock 20s και ξαναπερασμα από πάνω της τελεγραμμ και το δαχτυλικο και το στιγμα με wifi και δικτυο τηλεφωνου λειτουργουν ρολοι!:D

 

ena link για την20s please ..μια που κατεβασα λεει συνεχεια patching unconditionaly και δεν στηνεται..

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

ena link για την20s please ..μια που κατεβασα λεει συνεχεια patching unconditionaly και δεν στηνεται..

Και σε εμένα έτσι έλεγε. Κάνε υπομονή και περίμενε μέχρι να τελειώσει. Μπορεί και κάνα δεκάλεπτο να είναι έτσι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα έτσι έλεγε. Κάνε υπομονή και περίμενε μέχρι να τελειώσει. Μπορεί και κάνα δεκάλεπτο να είναι έτσι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλα λες το κλεισα στη μεση και την εχει μισοπερασει..αφου δεν το μπρικαρα παλι καλα:)

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

εάν την κάνει το ΟΤΑ αυτόματα δεν σου λέει να ξανακάνεις. Εάν το ΟΤΑ πάει στη Recovery και δεν κάνει φλας σου ξαναλέει. Εάν το update το κάνεις χειροκίνητα δεν σου ξαναλέει.

 

στο build.prop αλλάζει μετά το ΟΤΑ την ημερομηνία. Στο ΟΤΑ θα πρέπει να έχεις:

 

 

#OTA updates

ro.ota.romname=telegram X820 5.9.23S

ro.ota.version=20170327

ro.ota.manifest=https://www.magentacloud.de/api/sharelink/download?id=T8uRDZSZ

 

 

Εάν ναι είσαι ΟΚ και θα παραλάβεις το καινούριο update μόλις το κάνουμε public

Από τις 5 φορές που έχω κάνει καθαρή εγκατάσταση στη ρομ μόνο μια σταμάτησε να μου βγάζει ένδειξη για update μετά την εγκατάσταση του OTA.

Όλες τις άλλες φορές μετά το πέρας της εγκατάστασης της ρομ, έβγαζε OTA update, το κατέβαζα, πατούσα reboot, με πήγαινε στο recovery και δεν έκανε τίποτα. Οπότε έβρισκα μόνος μου το update στις λήψεις του OTA και το εγκαθιστούσα χειροκίνητα. Μετά έκανε επανεκκίνηση και αν έμπαινα στο OTA έβγαζε ξανά το ίδιο update.

Πριν λίγο (ενώ είχα εγκαταστήσει το update όπως περιγράφω παραπάνω), μπήκα στο OTA και πάτησα ξανά download να δω τι θα γίνει. Αυτή τη φορά με μόλις τελείωσε το download και έκανα reboot, πήγε στο recovery, έκανε μόνο του εγκατάσταση και επανεκκίνησε μόνο του. Μου έβγαλε κανονικά optimizing apps 1 of 13 κλπ. Μόλις τελείωσε και άνοιξε το τηλέφωνο, πήγα ξανά στο OTA και έβγαζε κάνα το ίδιο update.

Ερώτηση: έχω το root Explorer, που μπορώ να δω αυστηρά τα paths για το OTA που αναφέρεις;

Υ.Γ. Συγνώμη αν έγινα κουραστικός με την περιγραφή.

Καλησπέρα σε όλους μόλις παρέλαβα το x829 μετά από ενάμιση χρόνο που είχα το le 1s

Από ότι καταλαβαίνω το geekbuying μου κοτσαρε μία αγνώστου προελεύσεως rom γιατί λείπει ή επιλογή update οπότε είμαι καταδικασμένος να μείνω με αυτήν ή να δοκιμασω μόνος μου να περάσω την original rom χωρίς να έχω ιδέα πως αλλά το κυριότερο δεν μπορώ να την βρω,ακομη και στους xda developers έχουν rom για x820 και την ινδική,με ένα ψάξιμο όσο μπόρεσα εδώ στις 400 και κάτι σελίδες πάλι δεν βρήκα κάτι,

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την μαμά χ829 ;την θέλω γιατί είναι global rom απαλλαγμένη από κινεζιες έχοντας ελληνικά και δέχεται ota update

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά προσωπική εκτίμηση είναι ότι το X829,όσο αφορά το επίσημο λογισμικό θα έχει την μοίρα του X800 US. Δηλαδή, θα μείνει χωρίς υποστήριξη. Τυχεροί είναι οι κάτοχοι του που οι Roms του X820 κάνουν και για το Χ829.

Πρόταση μου είναι να διαλέξεις και να περάσεις κάποια από αυτές που θα βρεις στην πρώτη σελίδα. ;)

Ξέρουμε αν θα γίνει ανανέωση του επίσημου λογισμικού;

Σε φήμες είμαστε από μήνα σε μήνα. Τελευταίο update είναι για τέλος του μήνα.

Edited by Christian27
~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα τα πάντα! Το έσβησα από το σύστημα, το ξαναπέρασα με apk αλλά αυτό τίποτα. Αρνείται να γράψει ελληνικά. Τελικά πέρασα το SwiftKey και μπορώ και ξαναγράφω. Επειδή όμως προτιμώ το gboard θα παρακαλούσα αν γνωρίζει κάποιος αν μου πει πως θα το κάνω να γράφει ελληνικά και όχι αγγλικά.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πήγαινε στις εφαρμογές και καντου clear data & cache. Επανεκινηση Δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Giannis 511 ευχαριστώ για τη συμβουλή αλλά θα προτιμησω αν κάποιος ξέρει που να βρω την επίσημη χ829 να περάσω αυτήν,για δύο λόγους πρώτον μου αρέσει το interface και οι περισσότερες custom rom τουλάχιστον στο le 1s που είχα ,ήταν κλασικό interface android με κεντρικό κουμπί για να μπεις στις εφαρμογές πράγμα που πλέον το απεχθανομαι,και δεύτερον χρησιμοποιώ εφαρμογές τράπεζας και την θέλω καθαρή
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Τι σημαίνει λοιπόν αυτό? Ότι αν περάσεις μόνο το Firmware ολόκληρο της 20s CN πάνω από την tele_23 θα έχεις το ίδιο αποτέλεσμα. Είπαμε. Στο Firmware update είναι όλα τα έξτρα partitions (εικονικά) που αφορούν Bootloader, Modem, radio baseband Κλπ.

Και αυτό που έκανες όμως είναι μία χαρά. Δεν θέλει κόπο θέλει τρόπο που λένε! ;):lol:

 

Τάσο έχουμε λινκ από αυτό το firmware?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω είναι κάποια από αυτές τις ρομ φτιαγμένες από έλληνα;;;αν ναι μπράβο ειλικρινά!!.
Έχει βουίξει ο τόπος μέχρι στας Ινδίες έχουν φτάσει οι άτιμοι tasos και CrisBal!!
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, για οποιον ενδιαφέρεται! Μετά από περασμα της stock 20s και ξαναπερασμα από πάνω της τελεγραμμ και το δαχτυλικο και το στιγμα με wifi και δικτυο τηλεφωνου λειτουργουν ρολοι!:D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7055908#

 

Αυτην έβαλες;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένας e-mail client (καλός όμως) που να κάνει sync τα e-mail κάθε 1 λεπτό πχ;

ο μαμά έχει κάθε 5 λεπτά το μικρότερο.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όπως βλέπω θα γίνουμε πάρα πολλές στο τέλος.... :lol::lol:

Κατεβάστε όσοι πήρατε ή περιμένετε την μαμά ρομ που θα σας έρθει με αυτή μονταρισμένη και pre-rooted για να την έχετε, για παν ενδεχόμενο επιστροφής ....

Αρχίσαμε.... ;)

 

DOWNLOAD Link

https://mega.nz/#!t1ZkEYwT!utSKf4kxtHNrC047LuXbIc7F3mF9-dz0vanJQ-o68p0

 

Χρήστο την έχεις σε άλλο λινκ;;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

TO OTA διορθώθηκε. Δυστυχώς ο Hoster έσβησε ένα αρχείο γι'αυτό ερχόταν πάντα το ίδιο ΟΤΑ. Το ξαναεβαλα πάλη πάνω. Ελπίζω σε λίγο καιρό να είμαστε σε καινούργιο Hoster
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από που προτείνετε την αγορά της συσκευής από Ευρωπαϊκή αποθήκη?

 

Πάντως όχι geekbuying την πήρα σήμερα και έχουν περασμένη δική τους ρομ και σε καινούργιο κινητό πρέπει να αρχίσω τις αλχημειες άσχετος άνθρωπος

Από honorbuy που είχα πάρει το le 1s σε μία μέρα το είχα στα χέρια μου με original rom και μέχρι τώρα έπαιρνα ota απλά στο lemax 2 έχουν τσιμπιμενη τιμή και είπα να το πάρω από αλλού και το μετανιώνω

Link to comment
Share on other sites

TO OTA διορθώθηκε. Δυστυχώς ο Hoster έσβησε ένα αρχείο γι'αυτό ερχόταν πάντα το ίδιο ΟΤΑ. Το ξαναεβαλα πάλη πάνω. Ελπίζω σε λίγο καιρό να είμαστε σε καινούργιο Hoster

Επιβεβαιώνω ότι σε μένα διορθώθηκε το πρόβλημα. :up:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...