Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας και πάλι παιδιά ..θελω να κανω μια τελευταία ερωτηση πανω στο θεμα που με απασχολεί...μιλησα με τομτοπ και μου ειπαν οτι στέλνουν με DPD με την οποία γλιτώνεις τελωνεία....έχει κανείς γνωση επι του θέματος;
LeEco le max 2 x829 , 8.1 Oreo Extended
Link to comment
Share on other sites

1. Άρα οποία θέλεις..

2. Μόνο tele_23 pure & long battery

3. tele_23

 

 

2. Ποια είναι τουτη??? Long battery???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2. Ποια είναι τουτη??? Long battery???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Kαλα παρηγγειλε το, μετα παρτο πρωτα στα χερια σου, και μετα βλεπεις ολα τα σχετικα, με το μαχ 2.:p:lol:;)

 

Tο εχεις κανει σαν τον ''taliban'' που εκανε 100 ερωτησεις και στο τελος πηρε αλλο κινητο και οχι το μαχ 2.

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ο Ταλιμπάν το χει και στο όνομα :lol:

Το παρήγγειλα, το πλήρωσα(νομιζα!!!) και το περιμενα...

Τωρα η πληρωμή θα γίνει απο βδομαδα.

 

Με το που έρθει πεφτει σκαλισμα. Εξ ου και οι ερωτήσεις (ναι ξερω, πρηζω :p)

 

(Τωρα αν μεχρι τριτη βρω κατι καλυτερο στα ίδια ευρω, ε ναι, δ θα παρω το μαξ 2)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το V4A δεν παίζει στη θέση headset. Flat ηχος στα ακουστικα. Στη θέση speaker παίζει κανονικά. (Και μ@μ@ει) Και προστατευόμενο το έκανα, και με δικαίωμα επανεκκίνησης. Τζιφος.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

 

Tο εχεις κανει σαν τον ''taliban'' που εκανε 100 ερωτησεις και στο τελος πηρε αλλο κινητο και οχι το μαχ 2.

 

:lol::lol::lol: Δεν υπάρχεις.... Σε καλό σου μεσημεριάτικα γελάσαμε πάλι... :D

 

239 >> 6/128 http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Δεν υπάρχεις.... Σε καλό σου μεσημεριάτικα γελάσαμε πάλι... :D

 

Ναι αλλά έψησα έναν και το πήρε και τώρα βρήκα και άλλο ΄΄πελατάκι΄΄ που τον έχω στο μπίρι-μπίρι να το πάρει.

Μην με αδικείτε λοιπόν :p:D

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol: Δεν υπάρχεις.... Σε καλό σου μεσημεριάτικα γελάσαμε πάλι... :D

 

239 >> 6/128 http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

Και γιατι οχι με καποια ευρω παραπανω αγορα απο ευρωπαϊκή αποθηκη; ;)

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από κάποια κόλπα με επανεκκινήσεις μόνο του το κινητό με την τίμια 20GRs κατέβασα την τελευταία (?) tele23 που είχε ανεβάσει προχθές ο Χρήστος.

Έκανα την σούπερ καθαρή εγκατάσταση όπως έλεγαν οι οδηγίες της πρώτης σελίδας, αλλά συνέβη κάτι παράξενο. Πάτησα swipe to install και το άφησα, μόλις γύρισα να το δω είχε ήδη ξεκινήσει την εκκίνηση του χωρίς να μου βγάλει επιλογές στο TWRP.

Είναι φυσιολογικό; Επίσης δεν καταλαβαίνω το δεύτερο βήμα των οδηγιών της εγκατάστασης.

:blink::wacko:

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το V4A δεν παίζει στη θέση headset. Flat ηχος στα ακουστικα. Στη θέση speaker παίζει κανονικά. (Και μ@μ@ει) Και προστατευόμενο το έκανα, και με δικαίωμα επανεκκίνησης. Τζιφος.

έρχεται ΟΤΑ update σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Το δικό σου ήταν σε καλή κατάσταση από banggood, ήταν σαν καινούργιο; Είχε ζελατίνα και screen protector; το Δικό μου δεν ήταν σφαγισμενο ..Μήπως ήταν και από επιστροφή..

 

Sent from my Le X821 using Tapatalk

 

Ναι ηταν σαν καινούριο. Μπορείς να δεις το unboxing εδω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έψησα έναν και το πήρε και τώρα βρήκα και άλλο ΄΄πελατάκι΄΄ που τον έχω στο μπίρι-μπίρι να το πάρει.

Μην με αδικείτε λοιπόν :p:D

 

Εγω γιατί νομίζεις ότι έγραψα ότι γελάσαμε πάλι? Ήξερα ότι διαβάζεις... :lol::p Μόνο έτσι έρχεσαι βόλτα κι από το σπίτι μας! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από κάποια κόλπα με επανεκκινήσεις μόνο του το κινητό με την τίμια 20GRs κατέβασα την τελευταία (?) tele23 που είχε ανεβάσει προχθές ο Χρήστος.

Έκανα την σούπερ καθαρή εγκατάσταση όπως έλεγαν οι οδηγίες της πρώτης σελίδας, αλλά συνέβη κάτι παράξενο. Πάτησα swipe to install και το άφησα, μόλις γύρισα να το δω είχε ήδη ξεκινήσει την εκκίνηση του χωρίς να μου βγάλει επιλογές στο TWRP.

Είναι φυσιολογικό; Επίσης δεν καταλαβαίνω το δεύτερο βήμα των οδηγιών της εγκατάστασης.

:blink::wacko:

 

Φυσιολογικότατο! Ότι χρειάζεται τα κάνει μόνο του! Τι μας πέρασες Leeco να σε βάζουμε να κάνεις Wipe cache, reboot, και πάλι Wipe και Reboot? :lol:;) Δεύτερο βήμα? Οεοοοοο?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Επίσης.. 2. Εμένα όπως βλέπεις έρχονται. Τσεκάρετε τα παραπάνω και στον διαχειριστή τηλεφώνου απενεργοποιήση το μεγάλη αναμονή κατά την διάρκεια του ύπνου.

3. Βάλε το Firmware update που έχω στην 23s που είναι το δικό της (εγώ αυτό έχω) ή βάλε όποιο σου δούλεψε καλύτερα.

25_2017_80705_._._EET.jpg

]

 

σε μένα δεν υπάρχει η 4η επιλογή, μόνο οι 3 πρώτες...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

έρχεται ΟΤΑ update σήμερα

 

Γιέεεεεεεεεεειιιιιιι..!

 

tassos_ger, απο το zipάκι με τους dialers που έδωσες, ο Dialer_telegram_.23s_stock μ' άρεσε περισσότερο απ' όλους :) Έχει βρει κανείς μήπως τρόπο να φαίνονται μικρότερα τα γράμματα μόνο στον dialer όταν δεχόμαστε κλήση; Ή να εμφανίζει τα μεγάλα ονόματα σε δυο γραμμές;

Edited by zombie_wireless
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικότατο! Ότι χρειάζεται τα κάνει μόνο του! Τι μας πέρασες Leeco να σε βάζουμε να κάνεις Wipe cache, reboot, και πάλι Wipe και Reboot? :lol:;) Δεύτερο βήμα? Οεοοοοο?

Το έχετε ανεβάσει ψηλά! 2 πράγματα έχουμε μάθει θα τα ξεχάσουμε και αυτά! Σε λίγο θα του λέμε φλάσαρε τη νέα ρομ του Cris και θα γίνεται μόνο του! :lol::lol::up:

Φοβόμουνα εν τω μεταξύ μέχρι και επανεκκίνηση να κάνω! :p

Το 2ο βήμα είναι αυτό που λες "πατάμε το OTA από το εικονίδιο δίνουμε Root permissions και download installation από TWRP το 1ο τα άλλα θα τα κάνει αυτόματα."

Προς το παρόν με μισή ματιά αυτό που έχω δει είναι ότι δεν έχω 4G. Ελπίζω με καμία επανεκκίνηση να ξεκινήσει! :)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια, ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά διαβάζω ότι έχει θέματα με το λογισμικό. Εγώ δεν ασχολούμαι με φλασαρίσματα, roms κλπ. Θέλω απλά να δουλεύει σωστά. Αν χρειαστεί με τους οδηγούς απλά να βάλω μία άλλη rom και αυτό μόνο. Δε το έχω ξανακάνει βέβαια. Ότι είχα μέχρι τώρα δούλευε σωστά χωρίς πείραγμα. Να προχωρήσω στην αγορά ή πρέπει να αφιερώσω πολύ χρόνο για σκάλισμα με roms;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

αν έχω καταλάβει σωστά από τις τόσες σελίδες που διάβασα για το τηλέφωνο, αυτό http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970 είναι το Χ829?

Όπως καταλαβαίνετε ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο, θα προτιμούσα να είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην έχω θέματα με δασμούς. Από που μου προτείνεται να το παραγγείλω? Από ότι είδα από άποψη οθόνης αλλά και μπάντας καλύτερα να προτιμήσω το Χ820, αν κατάλαβα κάτι λάθος παρακαλώ λίγη βοήθεια.

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια, ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά διαβάζω ότι έχει θέματα με το λογισμικό. Εγώ δεν ασχολούμαι με φλασαρίσματα, roms κλπ. Θέλω απλά να δουλεύει σωστά. Αν χρειαστεί με τους οδηγούς απλά να βάλω μία άλλη rom και αυτό μόνο. Δε το έχω ξανακάνει βέβαια. Ότι είχα μέχρι τώρα δούλευε σωστά χωρίς πείραγμα. Να προχωρήσω στην αγορά ή πρέπει να αφιερώσω πολύ χρόνο για σκάλισμα με roms;

Οι οδηγίες της πρώτης σελίδας είναι υπέρ - αναλυτικές. Αν δεν τρέμει το χέρι σου και δεν προσπερνάς βήματα είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις. Είναι πολύ καλό. Χτύπα το. ;)

Καλησπέρα,

αν έχω καταλάβει σωστά από τις τόσες σελίδες που διάβασα για το τηλέφωνο, αυτό http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970 είναι το Χ829?

Όπως καταλαβαίνετε ενδιαφέρομαι να αγοράσω το τηλέφωνο, θα προτιμούσα να είναι από ευρωπαϊκή αποθήκη για να μην έχω θέματα με δασμούς. Από που μου προτείνεται να το παραγγείλω? Από ότι είδα από άποψη οθόνης αλλά και μπάντας καλύτερα να προτιμήσω το Χ820, αν κατάλαβα κάτι λάθος παρακαλώ λίγη βοήθεια.

Είναι το X829 ναι.

Από άποψη baseband το X820 είναι καλύτερο ναι. Αν σε καίει πρέπει να διαλέξεις αυτό.

Σχετικά με ευρωπαϊκή αποθήκη, κάποια παιδιά το έχουν πάρει από το μαγαζί που έστειλες παραπάνω. Άλλοι με κάποια μικροπροβλήματα, άλλοι χωρίς.

Ζύγισε τα και προχώρα! :D

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατί νομίζεις ότι έγραψα ότι γελάσαμε πάλι? Ήξερα ότι διαβάζεις... :lol::p Μόνο έτσι έρχεσαι βόλτα κι από το σπίτι μας! :D

 

φίλε έψησα την αδερφή μου για να το πάρει και αυτή:), Αυτό που πήρα για τον γιο φίλου μου δεν το έπιασα στα χέρια μου γιατί ο πιτσιρικάς το κατέχει το θέμα και θα βγάλω το άχτι μου στο ΄΄οικογενείας ΄΄,ψάχνω όμως το 820 και μόνο από ευρωπαική αποθήκη και μάλλον θα το πάρω απο εδώ http://www.honorbuy.com/761-letv-le-max2-32gb-rom-smartphone-rose-gold.html εκτός αν υπάρχει και σε άλλο μαγαζί σε καλύτερη τιμή και δεν το έχω δει......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

σε μένα δεν υπάρχει η 4η επιλογή, μόνο οι 3 πρώτες...

 

Με ποια ρομ είσαι τώρα? Σε miui μόνο δεν υπάρχει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγίες της πρώτης σελίδας είναι υπέρ - αναλυτικές. Αν δεν τρέμει το χέρι σου και δεν προσπερνάς βήματα είναι σίγουρο ότι θα τα καταφέρεις. Είναι πολύ καλό. Χτύπα το. ;)

 

Είναι το X829 ναι.

Από άποψη baseband το X820 είναι καλύτερο ναι. Αν σε καίει πρέπει να διαλέξεις αυτό.

Σχετικά με ευρωπαϊκή αποθήκη, κάποια παιδιά το έχουν πάρει από το μαγαζί που έστειλες παραπάνω. Άλλοι με κάποια μικροπροβλήματα, άλλοι χωρίς.

Ζύγισε τα και προχώρα! :D

 

Ευχαριστώ καταρχήν για την άμεση απάντηση,

Και κάτι άλλο το Χ820 βγαίνει μόνο σε rose gold και force gold αν κατάλαβα σωστά? Γιατί θα προτιμούσα το grey (χωρίς να είναι απαγορευτικό).

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Το έχετε ανεβάσει ψηλά! 2 πράγματα έχουμε μάθει θα τα ξεχάσουμε και αυτά! Σε λίγο θα του λέμε φλάσαρε τη νέα ρομ του Cris και θα γίνεται μόνο του! :lol::lol::up:

Φοβόμουνα εν τω μεταξύ μέχρι και επανεκκίνηση να κάνω! :p

Το 2ο βήμα είναι αυτό που λες "πατάμε το OTA από το εικονίδιο δίνουμε Root permissions και download installation από TWRP το 1ο τα άλλα θα τα κάνει αυτόματα."

Προς το παρόν με μισή ματιά αυτό που έχω δει είναι ότι δεν έχω 4G. Ελπίζω με καμία επανεκκίνηση να ξεκινήσει! :)

Το 4G έφτιαξε όντως μετά από επανεκκίνηση.

Όσο αφορά το δεύτερο βήμα;

Ευχαριστώ καταρχήν για την άμεση απάντηση,

Και κάτι άλλο το Χ820 βγαίνει μόνο σε rose gold και force gold αν κατάλαβα σωστά? Γιατί θα προτιμούσα το grey (χωρίς να είναι απαγορευτικό).

Υπάρχει και σε γκρι. Είναι το X822 που έχει τις ίδιες μπάντες με το X820. Και κάτι διαφορές στη οθόνη. Μη δίνεις όμως σημασία. Θεώρησε το ίδιο και προχώρα αν το βρεις.

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κάτοχος MiMax, αποφάσισα να χτυπήσω το LetvMax το 6/128 μοντέλο να δω τι ψάρια πιάνει και να αποφασίσω εάν αξίζει να αλλάξω το υπέροχο MiMax.

 

- Από Bangood όλα καλά με τις παραγγελίες? Ξέρετε αν στέλνουν με PostNL η κατευθείαν με SignaporePost (πιο ριψοκίνδυνο...)?

- Υπάρχει κάποια σταθερή custom rom με Android 7? Βλέπω lineage nightly build έχει μέχρι 13 για το Letv ενώ για το MiMax έχω κανονικά 14.1 (7.1.1)

- Η μπαταρία του είναι η μεγαλύτερη ανησυχία μου. Αντέχει 18 ώρες με 4g/wifi συνέχεια ανοιχτά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το 4G έφτιαξε όντως μετά από επανεκκίνηση.

Όσο αφορά το δεύτερο βήμα;

 

Υπάρχει και σε γκρι. Είναι το X822 που έχει τις ίδιες μπάντες με το X820. Και κάτι διαφορές στη οθόνη. Μη δίνεις όμως σημασία. Θεώρησε το ίδιο και προχώρα αν το βρεις.

 

Αυτό http://www.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-c-g-307110 είναι το Χ822 έτσι?

LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...