Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και όποιος γνωρίζει και θέλει αν μπορεί να με βοηθήσει έχω το leeco cool1 και δεν μπορώ να κατεβάσω απο το play store αλλά ούτε και από το email ένα αρχείο μου λέει αναμονή για wifi.Ξερω ότι πρέπει να απευθυνθω στο θέμα με την συσκευή μού αλλά δεν πρέπει να γνωρίζει κάποιος εκεί.Συγνωμη και πάλι όποιος μπορεί και θέλει ας βοηθήσει.Ευχαριστω πολύ.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση και όποιος γνωρίζει και θέλει αν μπορεί να με βοηθήσει έχω το leeco cool1 και δεν μπορώ να κατεβάσω απο το play store αλλά ούτε και από το email ένα αρχείο μου λέει αναμονή για wifi.Ξερω ότι πρέπει να απευθυνθω στο θέμα με την συσκευή μού αλλά δεν πρέπει να γνωρίζει κάποιος εκεί.Συγνωμη και πάλι όποιος μπορεί και θέλει ας βοηθήσει.Ευχαριστω πολύ.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα πας στις λήψεις Downloads πρέπει να το έχει μέσα στο φάκελο με τα tools κάπου στην επιφάνεια εργασίας. Θα πατήσεις να ανοιξει και μετά θα το ορίσεις από 1mb σε unlimited. Μετά κατέβασε ότι θες. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αναφερομαι κατα κυριο λογο σε wind που ειναι και ο κυριος αριθμος μου. Στο συνολο, και σε ποσοστο πανω απο 90% πλεον επαρχια παιζει μονο η 800mh. Σε παμπολα μερη που γυρναω ειδικα καλοκαιρι τα τελευταια 2-3 χρονια στην επαρχια, δεν ειχα καν data σε συσκευες που ελειπε η 800αρα. Οταν λεω δεν εχω data εννοω σημα G. Αντιστοιχα η δευτερη καρτα cosmote στα περισσοτερα μερη παιζει 3g κανονικα. Στο θεμα του data λοιπον το ζορι δεν ειναι οτι απο 4g πεφτεις 3g aka χεστηκε η φοραδα στο αλώνι. :lol:

Το προβλημα ειναι οτι στο σημειο που σε εξυπηρετει μονο κεραια στα 800mh data που να χτυπας τον ποπο σου στο πατωμα δεν εχεις data.- Εχω οργωσει γενικα την ελλαδα και το εχω ζησει αρκετες φορες, οπου πλεον το βασικοτερο στοιχειο της συσκευης που επιλεγω πλεον ειναι να παιζει η 800αρα. Υποψιν οτι νεα κεραια μπαινει τον τελευταιο καιρο, και σε vodafone και cosmote σε απομακρυσμενες περιοχες ειναι στα 800mh. Απο εκει και περα οπως ειπε και ο Cris, μιας και δε μπορω να ξερω με σιγουρια αν εχετε θεμα με την ελλειψη 800αρας η οχι στην περιοχη σας, με το υπάρχων τηλ που εχετε, τσεκαρετε πανω σε ποια μπαντα παιζουν τα data σας.

Πώς γίνεται αυτός ο έλεγχος στο τηλέφωνο;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

EDIT Παιδιά όσοι έχετε την Google Rom το τελευταίο Update είναι το. 30. Οπότε και ας εμφανίζεται το 28 μην κάνετε τίποτα. Θα καθαρίσει στο επόμενο ρομ Flash που θα βγει.

 

 

Η νέα Ρομ θα φτιάξει και τα led;γιατι εμένα δεν δουλεύουν.Μήπως κάνω κάτι λαθος.;

Παρατήρησα ότι και το eui στις ρυθμίσεις κρασαρη όταν το πατάω.

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

μεσω ολλανδιας;;;; απο eu δε στελνει;

Πρόσεξε πώς θα παραγγείλεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι αγοράζεις το Χ820 ή το Χ829. Προσωπικά νόμιζα ότι αγόραζα το Χ820 και παρέλαβα το Χ829 από efox Ισπανίας με 6/128 στα 265€.

Και ΝΑΙ, έχω μεγάλο πρόβλημα με την μέχρι στιγμής χρήση του χωρίς την 800σάρα μπάντα. Ζω στην Καστοριά και έχω wind.

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

 

Η νέα Ρομ θα φτιάξει και τα led;γιατι εμένα δεν δουλεύουν.Μήπως κάνω κάτι λαθος.;

Παρατήρησα ότι και το eui στις ρυθμίσεις κρασαρη όταν το πατάω.

Δεν κάνεις τίποτα λάθος Το έχουμε γράψει πολλές φορές. Τα Led colors είναι υπό κατασκευή όπως και πολλά άλλα ακόμα αλλά στήνουμε την ρομ σιγά σιγά ώστε να δουλεύει σταθερά χωρίς προβλήματα και προσθέτουμε με τα Update αυτά που έλειπαν από την αρχική κινεζική. ;)

Το eui είναι το eui moder που πρέπει να βάλεις xposed να κατεβάσεις το module να το ενςργοποιησεις και μετά θα δουλεύει η συντόμευση από εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς γίνεται αυτός ο έλεγχος στο τηλέφωνο;

 

Από εδώ playstore

Network Signal Guru

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

μεσω ολλανδιας;;;; απο eu δε στελνει;

 

Νομίζω ότι η Ολλανδία είναι στην Ευρώπη...

Συνηθως το "μεσω ολλανδιας" χρησιμοποιείται για αγορες απο κινεζικη αποθηκη :)

Αν καταλαβα καλα απο efox θα ερθει απο ευρωπαϊκή αποθήκη (ελπιζω σύντομα)

Πρόσεξε πώς θα παραγγείλεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι αγοράζεις το Χ820 ή το Χ829. Προσωπικά νόμιζα ότι αγόραζα το Χ820 και παρέλαβα το Χ829 από efox Ισπανίας με 6/128 στα 265€.

Και ΝΑΙ, έχω μεγάλο πρόβλημα με την μέχρι στιγμής χρήση του χωρίς την 800σάρα μπάντα. Ζω στην Καστοριά και έχω wind.

Οχι, δεν εχω θεμα με τη wind και χρησιμοποιώ xiaomi redmi note 2, που το λειπει η 800

Βεβαια μενω Θεσσαλονίκη. Και γενικά σπανια χρησιμοποιώ 4g γιατι καταπινει μπαταρία...

Οποτε συνειδητά παω στο χ829(?) 6gb + 128gb

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις τίποτα λάθος Το έχουμε γράψει πολλές φορές. Τα Led colors είναι υπό κατασκευή όπως και πολλά άλλα ακόμα αλλά στήνουμε την ρομ σιγά σιγά ώστε να δουλεύει σταθερά χωρίς προβλήματα και προσθέτουμε με τα Update αυτά που έλειπαν από την αρχική κινεζική. ;)

Το eui είναι το eui moder που πρέπει να βάλεις xposed να κατεβάσεις το module να το ενςργοποιησεις και μετά θα δουλεύει η συντόμευση από εκεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από εδώ playstore

Network Signal Guru

Εγκατέστηκα το NSG αλλά τι να καταλάβω από τις μετρήσεις του; (!!!!)

HELP

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε πώς θα παραγγείλεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι αγοράζεις το Χ820 ή το Χ829. Προσωπικά νόμιζα ότι αγόραζα το Χ820 και παρέλαβα το Χ829 από efox Ισπανίας με 6/128 στα 265€.

Και ΝΑΙ, έχω μεγάλο πρόβλημα με την μέχρι στιγμής χρήση του χωρίς την 800σάρα μπάντα. Ζω στην Καστοριά και έχω wind.

 

kai εγω wind εχω φιλε .. παρε το huawei mobile e5577c που δινει τσαμπε με τα 30 gb και εισαι κομπλε.. παει μπαλλααα..:D

και εγω το περιμενω το ιδιο απο efox germany..

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως το "μεσω ολλανδιας" χρησιμοποιείται για αγορες απο κινεζικη αποθηκη :)

Αν καταλαβα καλα απο efox θα ερθει απο ευρωπαϊκή αποθήκη (ελπιζω σύντομα)

 

Όχι! Έχω πάρει 4 από εκεί έως τώρα. Όλα έρχονται από Hong Kong αλλά γράφεις να γίνει μέσω Ολλανδίας και NL post αν και το ξέρουν πολύ καλά το παιχνίδι καλό θα ήταν να τους το γράψεις κι όλας εκτός και αν πάρεις το τσιμπημένο σε τιμή που έρχεται από Γερμανία υποτίθεται αλλά στον Τάσο που είναι και εκεί δεν του ήρθε ποτέ και πήρε τα λεφτά του πίσω γιατί είχε πληρώσει με PayPal.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στις λήψεις Downloads πρέπει να το έχει μέσα στο φάκελο με τα tools κάπου στην επιφάνεια εργασίας. Θα πατήσεις να ανοιξει και μετά θα το ορίσεις από 1mb σε unlimited. Μετά κατέβασε ότι θες. ;)

Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση είσαι μεγάλος γιατρός για τα τηλέφωνα.Ευχαριστω πάρα πολύ αν θελήσω κάτι μπορώ να σε ενοχλήσω ξανά.Επειδη έχω άλλη συσκευή από αυτή του νήματος.Σε ευχαριστώ θερμά.

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η google rom ?

 

Η google rom είναι αυτή:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7122774#post7122774

 

Καλησπέρα,

χρησιμοποιώ την 23 τελε εδώ και 3 μέρες περίπου με ΑΚΤprofiles fusion ή xhana. Η αίσθηση που έχω είναι οτι είναι πιο γρήγορη από την 23s που είχα πριν αλλά νομίζω ότι το sot είναι αρκετά χαμηλότερο. Είναι βέβαια νωρίς ακόμα.

 

Κι εμένα μου φαίνεται πιο γρήγορη. Το sot που βγάζει σ' εμένα είναι ίδιο με την 19s indian.

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Έχω πάρει 4 από εκεί έως τώρα. Όλα έρχονται από Hong Kong αλλά γράφεις να γίνει μέσω Ολλανδίας και NL post αν και το ξέρουν πολύ καλά το παιχνίδι καλό θα ήταν να τους το γράψεις κι όλας εκτός και αν πάρεις το τσιμπημένο σε τιμή που έρχεται από Γερμανία υποτίθεται αλλά στον Τάσο που είναι και εκεί δεν του ήρθε ποτέ και πήρε τα λεφτά του πίσω γιατί είχε πληρώσει με PayPal.

Μπερδευτηκα.

Αυτο στα 265 ευρω έρχεται απο ευρωπαϊκή αποθηκη?

Θελω να ρθει σχετικα γρηγορα και χωρις τελωνειο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η google rom είναι αυτή:

 

Εδώ η τελευταια έκδοση με τα καινούρια server Update Ναι η ίδια είναι τώρα το ανοιξα το λινκ

 

https://mega.nz/#!xhAj1TZA!uYtQf_zZRVTp1AElE3ZFMav2lu2FR5NIWuZiUkoGqAQ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπερδευτηκα.

Αυτο στα 265 ευρω έρχεται απο ευρωπαϊκή αποθηκη?

Θελω να ρθει σχετικα γρηγορα και χωρις τελωνειο

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Τσέκαρε. Αν γράφει πάνω δεξιά με κόκκινα γράμματα EU Warehouse είναι σε στοκ εκεί. Αν είναι έτσι τσέκαρε με DHL για να έρθει σε 3 μέρες.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα όπως μου είπε ο cris dirty χωρίς wipe πριν και μετά με το που πάτησα ota έδωσε δικαιώματα και έκανε 3 αναβαθμίσεις (28.29.30) απλώς όταν πατάω τις τρεις παύλες μου λέει ότι έχει την 28.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Αυτό είναι νορμάλ γιατί δεν το άλλαξα. Όταν κάνεις την 30αρα αναβάθμιση σου δείχνει μόνο το chancelog από την 28. Μέχρι τώρα πάλευα να σώσω τα δεδομένα. Από το επόμενο update θα διορθωθεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι' εγώ το x829 πριν 3 μέρες (15 μέρες NL post από Bangood). Πρώτες εντυπώσεις από το τηλέφωνο καλές. Στα μειονεκτήματα η μπαταρία (αλλά φορτίζει στο τσακ μπαμ), ROM χάλια, το EUI πολύ χειρότερο από το MIUI, fingerprint sensor για τα μπάζα αλλά φαντάζομαι ότι αυτό διορθώνεται.

 

Σε ότι αφορά το κομμάτι της ROM θα προτιμούσα να έχει έρθει με μία Official που να παίρνει ενημερώσεις και όχι με αυτό το ...πράμα! Το θέμα της γλώσσας δεν με νοιάζει και τόσο αφού έχω συνηθίσει να δουλεύω με Αγγλικά.

 

- Ποιά είναι προτιμότερη από τα official που βλέπω, η Chinese ή η Indian;

- Η δουλειά του CrisBall, που φαίνεται αξιόλογη, πάνω σε ποιά από τις παραπάνω βασίζεται και με ποιόν τρόπο μπορεί να ενημερωθεί;

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλά όταν έκανες flash το Ρομ δε διάβαζες τη σου γράφει? Τα Λινκ είναι μέσα στα Settings αλλά πρέπει να κάνουμε κάτι ακόμα.

Καμία φορά έχω την εντύπωση στο γερμανικό γκρούπ και εδώ ότι μερικοί δεν διαβάζουν

 

καταρχάς σε ευχαριστώ κι εγώ για την πολύ καλή δουλειά που κάνεις.

που ακριβός να διαβάσω ΤΙ μου γράφει?στο κινητό?έκανα dirty έκανα και full clean ξαναεγκατεστησα τα update και πάλι τίποτα.

με δείχνει ακόμα στην 28.δεν θέλω να γίνομαι κουραστικός αλλά δεν είμαστε όλοι στο ίδιο επίπεδο γνώσεων. δεν χρειάζεται να γίνεσαι ειρωνικός.

 

με σεβασμό πάντα.

Ζητώ συγγνώμη εάν νόμιζες ότι σε ειρωνεύομουνα. Όταν κάνεις flash, dirty η clean σου γράφει η recovery πια πράγματα δεν δουλεύουνε ακόμα. Και Όχι δεν γίνεσαι κουραστικός.

Edited by tassos_ger
Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη εάν νόμιζες ότι σε ειρωνεύομουνα. Όταν κάνεις flash, dirty η clean σου γράφει η recovery πια πράγματα δεν δουλεύουνε ακόμα. Και Όχι δεν γίνεσαι κουραστικός.

όλα καλά.εχεις δίκιο δεν το παρατήρησα.δεν ήξερα ότι το γράφει εκει για να κοιτάξω.Αναμενουμε το νέο update.και πάλι

συγχαρητήριά για την τόση καλή δουλειά και μεγάλη υπομονή που δείχνετε.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Πρόσεξε πώς θα παραγγείλεις ώστε να είσαι σίγουρος ότι αγοράζεις το Χ820 ή το Χ829. Προσωπικά νόμιζα ότι αγόραζα το Χ820 και παρέλαβα το Χ829 από efox Ισπανίας με 6/128 στα 265€.

Και ΝΑΙ, έχω μεγάλο πρόβλημα με την μέχρι στιγμής χρήση του χωρίς την 800σάρα μπάντα. Ζω στην Καστοριά και έχω wind.

 

Μία διευκρίνηση ως προς την απάντηση σου....Στην Καστοριά που είσαι το πρόβλημα σου με την 800 είναι ότι δεν πιάνεις 4G ή ότι δεν πιάνεις ούτε 3G ούτε γενικά data?Γιατί όλοι γνωρίζουμε ότι ίσως γιαυτό τον λόγο είναι και τόσο "φθηνό" το x829.Και λόγου οικονομικού το σκέφτομαι για x829 επειδή μένω Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου φαίνεται πιο γρήγορη. Το sot που βγάζει σ' εμένα είναι ίδιο με την 19s indian.

 

 

Μια στιγμή, δηλαδή πιάνεις 6+ ώρες sot? Κάπου τόσο δεν ήταν καλή ώρα και η indian? Για μεγάλο διάστημα πρέπει να ήταν η καλύτερη στη μπαταρία.

 

 

---------------------------------------------

 

προσφορούλα καλή ποιότητα καλωδίου type c της Blitzwolf. Προσωπικά το χτύπησα και θα έπερνα και δεύτερο αλλά λέω ντάξει υπερβολή. Ας έρθει πρώτα με το καλό το κινητό και βλέπουμε :D

 

http://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TC2-3A-USB-Type-C-Braided-Charging-Data-Cable-6ft1_8m-With-Magic-Tape-Strap-p-1118458.html?rmmds=flashdeals

Link to comment
Share on other sites

Mr Chrisbal μήπως να ασχοληθείς ένα φεγγάρι και με το cool1; Νομίζω του αξίζει σαν συσκευή καθώς είναι απίστευτα γρήγορη παρόλο που δεν φοράει 820 (και πιο φτηνή). Θα μαζευτεί και κόσμος κι από εκεί, τώρα αγοράζουν όλοι X.. ,
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξήγηση το xsposed και το LMT?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξήγηση το xsposed και το LMT?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σου ξαναείπα ότι αν δεν ξέρεις τι είναι, δεν το χρειάζεσαι. Κάνε ένα google search θα βρεις χιλιάδες αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Mr Chrisbal μήπως να ασχοληθείς ένα φεγγάρι και με το cool1; Νομίζω του αξίζει σαν συσκευή καθώς είναι απίστευτα γρήγορη παρόλο που δεν φοράει 820 (και πιο φτηνή). Θα μαζευτεί και κόσμος κι από εκεί, τώρα αγοράζουν όλοι X.. ,

 

Προς το παρόν δεν νομίζω. Θα δούμε στην πορεία. Έχουμε πολύ δουλειά μπροστά μας με τον Τάσο και έρχεται και η Nougat τέλος Απριλίου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορεί κάποιος να εξήγηση το xsposed και το LMT?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάνε μια βόλτα xda και θα βρεις πολλούς οδηγούς.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...