Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εφόσον ο φορτιστής μάλλον είναι με αμερικάνικο βύσμα, αξίζει λέτε να πάρει κανείς ένα χωριστό για το κινητό; Έλεγα αν είναι έναν από τους δύο

- Blitzwolf BW-S5 (18W = 9,56$)

- Aukey PA-T16 (36W = 13,24$)

 

Έχει μέσα ανταπτορα για EU. Περίμενε να έρθει και μετά πάρε τον .BlitzWolf ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το παιχνίδι σου έτοιμο >>> https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

 

Κι εδώ το Root σου πίσω >>> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0.

 

Σε ευχαιστω πολυ! Το super user το τρεχω απο twrp χωρις wipes σωστα?

 

Edit. Δοκιμασα απο twrp και οταν φτανει Creating backup μου βγαζει απο κατω Failure ramdisk aborting. Ειχα περασει το magicsk. Καποια μ@@@α εκανα..

Edited by ntel0s

~ LeEco Le Max 2 X820~

#5.9.023s_CrisBalGreece_Stable_ROM#

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά θήκες , πήρα την ακόλουθη επειδή ήταν η μόνη διαθέσιμη κι έλεγα μήπως τα στείλουν μαζί από Banggood...αλλά τώρα που τη κοιτάζω καλύτερα είδα ότι έχει κάλυμμα πάνω από τα κουμπιά του κινητού...

...την έχει κανείς να μας πει αν λειτουργούν καλά, δλδ αν δεν πατιούνται από μόνα τους λόγω πίεσης στη θήκη κι αν ξεχωρίζουν καλά στο πάτημα μεταξύ τους;

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html

 

Την έχω εγώ αυτή τη θήκη και τη προτείνω, τα κουμπιά δεν πατιούνται μόνα τους, το μόνο πουε μπερδεύει καμία φορά είναι όταν χαμηλώσω την ένταση στα τύφλα

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τον default dialer σε true phone dialer & contacts. Υπάρχει μήπως και κάποιο πρόγραμμα να αλλάξω τον διαχειριστή κλήσεων να μην είναι ο default google; Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαιστω πολυ! Το super user το τρεχω απο twrp χωρις wipes σωστα?

 

Edit. Δοκιμασα απο twrp και οταν φτανει Creating backup μου βγαζει απο κατω Failure ramdisk aborting. Ειχα περασει το magicsk. Καποια μ@@@α εκανα..

 

Ναι φυσικά. Αν πέρασες το Magisk su Ξαναπερασε απλά εκείνο πάλι.

Άλλαξα τον default dialer σε true phone dialer & contacts. Υπάρχει μήπως και κάποιο πρόγραμμα να αλλάξω τον διαχειριστή κλήσεων να μην είναι ο default google; Ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι.

 

Όχι γιατί είναι ρυθμισμένο από το σύστημα. Πίστεψε με ο πρώτος που δοκίμασα όταν έφτιαχνα τη ρομ με το Τάσο για να βάλω Default ήταν αυτός. Αλλά δεν μας έκανε το χατήρι γιατί δεν είναι Open source ώστε να τον παραμετροποιήσουμε όπως με τον Google dialer & contacts. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

κάλεσε *#*#47360000#*#* και απενεργοποίησε το τέταρτο κάτω.

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Μία διευκρίνιση. Το ΟΤΑ χρειάζεται ροοτ δικαιώματα για να κάνει αυτόματα μέσω του open recovery script τις αναβαθμίσεις. Εάν του τα δώσετε η Όχι το αποφασίζετε εσείς. Εάν δεν του τα δώσετε κάνει μόνο επανεκκίνηση στο Recovery και τίποτα άλλο. Τις αναβαθμίσεις πρέπει φυσικά να τις κάνετε ιδιόχειρος από το /sdcard/ΟΤΑ.

 

Όλες οι αναβαθμίσεις είναι έτσι κλειδωμένες ώστε να μην υπάρχει περίπτωση εάν π.χ γίνει η 28 και μετά η 29 να σας δείξει ξανά την 28 η 27 κτλ.

Πώς επιβεβαιώνω ότι έγινε η αναβάθμιση. Έδωσα δικαιώματα στο ΟΤΑ που έλαβα με ειδοποίηση το πρωί. Φαίνεται κάπου ο αριθμός του νέου firmware;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Χρήστο για την απάντηση. Όπως έγραψα και πιο πάνω το κιντητό είναι γρηγορότερο με την τελε (έβαλα βεβαια ZenUi και απεγκατέστησα τον Nova, μ' αρέσει λίγο παραπάνω) αλλά υστερεί λίγο σε sot σε σχέση με την 23s τη δική σου (με ΑΚΤ Fusion ή Xhana).
Link to comment
Share on other sites

Πώς επιβεβαιώνω ότι έγινε η αναβάθμιση. Έδωσα δικαιώματα στο ΟΤΑ που έλαβα με ειδοποίηση το πρωί. Φαίνεται κάπου ο αριθμός του νέου firmware;

 

Ναι όταν πας στο ΟΤΑ και πατάς στις γραμμές επάνω δεξιά δείχνει την έκδοση που φοράς.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στην tele 23 πως διαγράφω τις κλήσεις(εισερχομενες, αναπάντητες, εξερχομενες).Υπάρχει τρόπος;Παρατεταμένα όταν πατάω δεν έχει επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά την Ram έχουμε δώσει Default δικαιώματα να τρέχουν συνεχώς στο background όλες οι εφαρμογές που δυστυχώς δεν έρχονται ειδοποιήσεις. Βγαλτες χειροκίνητα από την προστασία του διαχειριστή κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και μετά κοίτα και πες μου . επίσης μην ξεχνάς ότι το κάθε λειτουργικό έχει τη δική του διαχείριση μνήμης. Μην συγκρίνεις ποτέ miui με EUI με CM κλπ.

 

Η προστασία διαχειριστή που βρίσκεται; Το έχω στα αγγλικά και δεν το βρίσκω...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Στην tele 23 πως διαγράφω τις κλήσεις(εισερχομενες, αναπάντητες, εξερχομενες).Υπάρχει τρόπος;Παρατεταμένα όταν πατάω δεν έχει επιλογή.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαινεις στον dialer. Πας στο μεσαίο tab στο ρολόι και ή πατάς παρατεταμένο το κάτω εικονικό κουμπί ή στις τελείες επάνω δεξιά Ιστορικό κλήσεων - πάλι στις τελείες - Διαγραφή κλήσεων ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η προστασία διαχειριστή που βρίσκεται; Το έχω στα αγγλικά και δεν το βρίσκω...

 

Phone manager το εικονίδιο με το παπιγιόν! ;) Power saving Management - protected apps

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγαίνει κοίτα κάνα 4-5 σελίδες πίσω έχω ποσταρει το χ820 4/64 στα 215€ αν θυμάμαι καλά.

Όσο αφορά το Fingerprint δεν είναι απόλυτα σίγουρο πια γιατί τελευταία τεστ έδειξαν σε αρκετά 829 822 το ίδιο Id με τα χ820 οπότε μπορεί να είναι και ίδια. Σίγουρα όμως σε band κεραία και οθόνη διαφέρουν αρκετά με τα χ820 σε σχέση με τα χ829). Επίσης αν δεν κάνω λάθος ή οθόνη στο χ829 είναι LCD.

 

Γεια σας παιδιά.

Είμαι και εγώ κάτοχος ενός χ829 και μπερδεύτηκα λίγο με τους τύπους οθονών που αναφέρετε. Αν δεν κάνω λάθος όλες οι οθόνες είναι LCD , και διαφέρουν στον τύπο panel, π.χ. IPS , OLED κ.λ.π. Πάντως το δικό μου σε θέαση υπό γωνία δεν χάνει καθόλου, που σημαίνει πως πρέπει να είναι τύπου IPS.

Χειρότερος από έναν κακό άνθρωπο είναι ένας βλάκας κακός άνθρωπος ...:cry:
Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στον dialer. Πας στο μεσαίο tab στο ρολόι και ή πατάς παρατεταμένο το κάτω εικονικό κουμπί ή στις τελείες επάνω δεξιά Ιστορικό κλήσεων - πάλι στις τελείες - Διαγραφή κλήσεων ;)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαινεις στον dialer. Πας στο μεσαίο tab στο ρολόι και ή πατάς παρατεταμένο το κάτω εικονικό κουμπί ή στις τελείες επάνω δεξιά Ιστορικό κλήσεων - πάλι στις τελείες - Διαγραφή κλήσεων ;)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ρε chris είσαι θεος

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Ναι όταν πας στο ΟΤΑ και πατάς στις γραμμές επάνω δεξιά δείχνει την έκδοση που φοράς.

Νομίζω πως το βρήκα, σ' ευχαριστώ. Είμαι τώρα στην: Έκδοση ROM 20170324 (έλεγε 30).

-Επ' ευκαιρία Cris, όπως διάβασα και κάπου παραπάνω, έχω κι εγώ θέμα με το fingerprint στην tele 23s (google) ενώ με την 16s δούλευε. Με κλειστή την οθόνη δεν δουλεύει.

-Επίσης, να ξαναθέσω την ερώτηση: Γιατί μετά την εγκατάσταση της tele 23s-google μου δείχνει Αριθμό Μοντέλου Χ820, ενώ με την προηγούμενη Χ829;

LeEco LeTV Le Max 2 x829 (6/128) - ROM: DerpFest-10-Community-x2-20200319 ROOTED
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια , απο προχθες και εγω κατοχος του LeEco x829 !! Εχει ερθει με την Rom που φαινεται στην εικονα ... μου φαινεται λιγο παλια και λεω να βαλω την τελευταια ιδια αλλα δεν μπορω να καταλαβω πια ειναι και για να σας προλαβω δεν θελω root γιατι δεν θα δουλευει το OTE TV :happy: Αν καταλαβαινει κανεις πια rom ειναι και μπορει να βοηθησει τον ευχαριστώ :rolleyes:

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το βρήκα, σ' ευχαριστώ. Είμαι τώρα στην: Έκδοση ROM 20170324 (έλεγε 30).

-Επ' ευκαιρία Cris, όπως διάβασα και κάπου παραπάνω, έχω κι εγώ θέμα με το fingerprint στην tele 23s (google) ενώ με την 16s δούλευε. Με κλειστή την οθόνη δεν δουλεύει.

-Επίσης, να ξαναθέσω την ερώτηση: Γιατί μετά την εγκατάσταση της tele 23s-google μου δείχνει Αριθμό Μοντέλου Χ820, ενώ με την προηγούμενη Χ829;

 

Στις πληροφορίες τηλεφώνου δείχνει ότι οι Developers θέλουν να δείχνει. Αν δεν σου αρέσει να σου φτιάξω ένα ζιπάκι και να λέει ότι έχεις Samsung Galaxy S7. Μην το κοιτάς αυτό. Όλες οι ρομ ουσιαστικά στήνονται για το χ820 το οποίο είναι το θυγατρικο μοντέλο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια , απο προχθες και εγω κατοχος του LeEco x829 !! Εχει ερθει με την Rom που φαινεται στην εικονα ... μου φαινεται λιγο παλια και λεω να βαλω την τελευταια ιδια αλλα δεν μπορω να καταλαβω πια ειναι και για να σας προλαβω δεν θελω root γιατι δεν θα δουλευει το OTE TV :happy: Αν καταλαβαινει κανεις πια rom ειναι και μπορει να βοηθησει τον ευχαριστώ :rolleyes:

Καλοφόρετο. Θα πας στην αρχική σελίδα και θα κατεβάσεις αφού δεν θες ελληνικά και δεν σε νοιάζει αν έχει και καμιά 20αρια κινεζοεφαρμογες εκεί που λέει Indian rom την 19s θα την μετονομασεις σε update.zip θα την βάλεις στο κινητό θα πατήσεις Update μέσα από το σύστημα (αν έχει) και θα κάνεις local Install. Αν δεν έχεις πατάς συνέχεια τα πλήκτρα vol+ power επιλέγεις τα 2 κουτάκια clear & update και το κάνει μόνο του. Μην ξεχάσεις να βάλεις τη ρομ μέσα μόνο.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστοοοο

πως γινεται το restore?

ριχνω χυμα τον φακελο που έχω το backup και μπαινω twrp.

Παταω restore αλλα δεν τα βλεπει....

Το ζιπαρισα και προσπαθησα να το κανω ξανα... αλλα παλι τα ιδια....

Τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Χρηστοοοο

πως γινεται το restore?

ριχνω χυμα τον φακελο που έχω το backup και μπαινω twrp.

Παταω restore αλλα δεν τα βλεπει....

Το ζιπαρισα και προσπαθησα να το κανω ξανα... αλλα παλι τα ιδια....

Τι πρεπει να κανω?

 

Δεν το ρίχνεις χύμα αλλά μέσα στο τηλέφωνο και μέσα στο φάκελο του TWRP ή σε φλασακι με την ίδια διαδρομή.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Στις πληροφορίες τηλεφώνου δείχνει ότι οι Developers θέλουν να δείχνει. Αν δεν σου αρέσει να σου φτιάξω ένα ζιπάκι και να λέει ότι έχεις Samsung Galaxy S7. Μην το κοιτάς αυτό. Όλες οι ρομ ουσιαστικά στήνονται για το χ820 το οποίο είναι το θυγατρικο μοντέλο. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοφόρετο. Θα πας στην αρχική σελίδα και θα κατεβάσεις αφού δεν θες ελληνικά και δεν σε νοιάζει αν έχει και καμιά 20αρια κινεζοεφαρμογες εκεί που λέει Indian rom την 19s θα την μετονομασεις σε update.zip θα την βάλεις στο κινητό θα πατήσεις Update μέσα από το σύστημα (αν έχει) και θα κάνεις local Install. Αν δεν έχεις πατάς συνέχεια τα πλήκτρα vol+ power επιλέγεις τα 2 κουτάκια clear & update και το κάνει μόνο του. Μην ξεχάσεις να βάλεις τη ρομ μέσα μόνο.

Crisbal καλησπέρα εγώ έχω μείνει στο 28 update και δεν βγάζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχή χαιρετισμούς στον CrisBal για την δουλεία του .

Εδώ και καιρό προσπαθώ να εγκαταστήσω στο κινητό LeEco Le Max 2 (X820) την TWRP recovery . Στην πρώτη προσπάθεια όχι μόνο δεν τα κατάφερα αλλά η recovery παρουσιάζονταν με μια λωρίδα από γραμμές άσπρες και γαλάζιες .Η δεύτερη φορά μάλλον έγινε η εγκατάσταση του TWRP .Στην προσπάθεια να κάνω εγκατάσταση τις ROM LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece ΔΕΝ κάνει εγκατάσταση τις rom αλλά γράφει η TWRP recovery

Updating partition details

Done

Full selinux support is present

WTP enable

Simulating action

Updating partition details

Done

Simulating action

Updating partition details

Done

Μετά από αυτό δεν κάνει τίποτε . Παραπάνω πληροφορίες για το κινητό ήρθε στις Developer options δεν υπάρχει η επιλογή oem unlock .

Link to comment
Share on other sites

Κατά αρχή χαιρετισμούς στον CrisBal για την δουλεία του .

Εδώ και καιρό προσπαθώ να εγκαταστήσω στο κινητό LeEco Le Max 2 (X820) την TWRP recovery . Στην πρώτη προσπάθεια όχι μόνο δεν τα κατάφερα αλλά η recovery παρουσιάζονταν με μια λωρίδα από γραμμές άσπρες και γαλάζιες .Η δεύτερη φορά μάλλον έγινε η εγκατάσταση του TWRP .Στην προσπάθεια να κάνω εγκατάσταση τις ROM LeMax2_CN-23s_CrisBalGreece ΔΕΝ κάνει εγκατάσταση τις rom αλλά γράφει η TWRP recovery

Updating partition details

Done

Full selinux support is present

WTP enable

Simulating action

Updating partition details

Done

Simulating action

Updating partition details

Done

Μετά από αυτό δεν κάνει τίποτε . Παραπάνω πληροφορίες για το κινητό ήρθε στις Developer options δεν υπάρχει η επιλογή oem unlock .

 

Τσέκαρεσ bootloader? Drivers? Το έβαλες το τελευταίο με το exe? Μπορεί να είσαι ένας από αυτούς που έχουν διαφορετικό Bootloader και παίρνει μόνο το f2fs. Αν δεν βαριέσαι βάλε επίσημη 20s πρώτα να πάρει τον cn Bootloader και μετά βάλε το επίσημο ή πήγαινε να δοκιμάσεις το f2fs.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Crisbal καλησπέρα εγώ έχω μείνει στο 28 update και δεν βγάζει κάτι.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

 

Dirty flash την τελευταία ξανά. Έχεις γεμίσει το Update cache giati δεν πάτησες clear after updating.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κατέβασα το real simulator 3 και δεν παίζει σωστά.κολαει πάρα πολύ.τι ρύθμιση πρέπει να κάνω;

 

Έχει να κάνει με το ΑΚΤ:Στο ΑΚΤ διαλέγουμε ένα από τα τρία που έχει;Με τι προφίλ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης το LMT τι είναι;

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω κάνει όλα αυτά και force stop την εφαρμογή κατά την διαδικασία όπως μου υποδεικνύει το ίδιο το rootcloack και τπτ. Εμένα δεν είναι com. .... Είναι gr.winbank.mobile .

 

----- προσθήκη μηνύματος 92 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ έχω x829 και είναι Truly αν και από ότι κατάλαβα δεν έχει να κάνει 100% η version.

Πάντως είναι τέλεια η οθόνη.... Μην σκατε.... Μόνο η μπάντα να σας νοιάζει στην επαρχία ;)

Εχω Wind και κατοικώ Αθήνα-Πειραιά....Η ερώτηση μου είναι με το x829 θα έχω πρόβλημα με το 4g της Wind εντός Αθήνα-Πειραιά?

Θα ήταν εύκολο κάποιο μέλος να ανεβάσει βίντεο με την eui google του Crisbal? :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα με την 800mh ακα band 20. Μιλαω εκ πείρας, οτι εαν μετακίνησε συχνα εκτος Αττικής τρως αρκετά μεγαλο πακέτο σε σημείο που προσωπικά δεν μπορούσα να κανω τη παραχώρηση του να μην εχω band 20 και για αυτο το λογο εχουν φύγει κατα καιρούς σε διαστημα λιγων εβδομάδων πολλές απο τις ναυαρχίδες της xiaomi. Για να εξηγησω καλύτερα. Δεν αφορα τον πάροχο. Ολοι οι πάροχοι προτιμούν την band 20 σε επαρχία μιας και η 800αρα εχει απο τη φυση της ως ραδιοκυμα δραματικά μεγαλύτερη εμβέλεια σε σχεση με τις υπολοιπες μπαντες και προτιμάται απο ολους τους παρόχους για κάλυψη στο 90% σε ολη τη περιφέρεια εκτος μεγάλων αστικων κέντρων. Τουτέστιν οταν δεν εχεις την 800 στο κινητό σου, με το που θα τραβηχτείς λιγο παραεξω απο κάποιο αστικό κεντρο ειτε για δουλειά είτε διακοπές σε καποιο νησάκι κτλπ, μενεις παντελώς χωρις data. Εχεις κανονικα gsm σημα να μιλησεις αλλα απο data τίποτα. Προφανώς αυτο δεν θα επηρεάσει καποιον άνθρωπο που είναι ριζωμενος μεσα στη πόλη, αλλα αν βγαινεις λιγο παρά έξω εχεις μεγαλο θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω Wind και κατοικώ Αθήνα-Πειραιά....Η ερώτηση μου είναι με το x829 θα έχω πρόβλημα με το 4g της Wind εντός Αθήνα-Πειραιά?

Θα ήταν εύκολο κάποιο μέλος να ανεβάσει βίντεο με την eui google του Crisbal? :)

 

Δεν θα έχεις4g παρα μονο 3g (μικρο το κακο για εμένα) συγκεκριμένα με wind. Αναφέρομαι στην περίπτωση που παραμενεις εντός αττικής. Πάρα έξω το χάος άσχετα εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα με την 800mh ακα band 20. Μιλαω εκ πείρας, οτι εαν μετακίνησε συχνα εκτος Αττικής τρως αρκετά μεγαλο πακέτο σε σημείο που προσωπικά δεν μπορούσα να κανω τη παραχώρηση του να μην εχω band 20 και για αυτο το λογο εχουν φύγει κατα καιρούς σε διαστημα λιγων εβδομάδων πολλές απο τις ναυαρχίδες της xiaomi. Για να εξηγησω καλύτερα. Δεν αφορα τον πάροχο. Ολοι οι πάροχοι προτιμούν την band 20 σε επαρχία μιας και η 800αρα εχει απο τη φυση της ως ραδιοκυμα δραματικά μεγαλύτερη εμβέλεια σε σχεση με τις υπολοιπες μπαντες και προτιμάται απο ολους τους παρόχους για κάλυψη στο 90% σε ολη τη περιφέρεια εκτος μεγάλων αστικων κέντρων. Τουτέστιν οταν δεν εχεις την 800 στο κινητό σου, με το που θα τραβηχτείς λιγο παραεξω απο κάποιο αστικό κεντρο ειτε για δουλειά είτε διακοπές σε καποιο νησάκι κτλπ, μενεις παντελώς χωρις data. Εχεις κανονικα gsm σημα να μιλησεις αλλα απο data τίποτα. Προφανώς αυτο δεν θα επηρεάσει καποιον άνθρωπο που είναι ριζωμενος μεσα στη πόλη, αλλα αν βγαινεις λιγο παρά έξω εχεις μεγαλο θέμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατι λες οτι δεν θα έχεις καθόλου data; ουτε 3g θα έχεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...