Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το x829 128gb. Δεν ασχολούμαι με root, custom rom και τέτοια. Έχει προβλήματα το κινητό; έχω διαβάσει κάπου ότι έχει θέματα με το fingerprint και το Wi-Fi. Τι ισχύει τελικά; αξίζει σαν κινητό χωρίς να το "πειράξω" ?

Το wi-fi είναι μία χαρά. 4g αν δεν εχεις wind δεν έχεις θέμα. Το fingerprint αν δεν είναι θέμα hardware οι περισσότεροι το φτιάξαμε.

Κατα τα άλλα είναι αστέρι.

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μιας και το ειπες... εχω βαλει 3 Profiles για το ιδιο δαχτυλο στον FP και κανει 4-5 φορες να το αναγνωρισει....

Μονο εγω το εχω το θεμα?

Ειχα το ίδιο θεμα αλλά όχι πάντα. Τα εσβησα και αφου καθάρισα τον εσθιτηρα τα πέρασα με ελαφρά νοπο δαχτυλο και τώρα παίζει πολύ καλύτερα

 

Sent from my Le X820 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά 225€ >> Χ820 6/64

http://m.tinydeal.com/en/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-22-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για αγορά 225€ >> Χ820 6/64

http://m.tinydeal.com/en/product/leeco-le-max-2-6gb-ram-64gb-rom-57-22-2k-msm8996-android-60-4g-phone-p-164371

Έπεσε και το x820 επιτέλους. Έρχεται λογικά και το x820 6 128 στα 270 όπως το x829. Μπράβο στη leco.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγγνώμη για το offtopic, γράφω εδώ γιατί βλέπω ότι πολλοί αγοράζετε από το efox, χωρίς προβλήματα ομολογουμένως, και νιώθω ότι πρέπει να μοιραστώ την εμπειρία μου.

 

Παρήγγειλα ένα ZUK Z2 PRO στις 8/3 από την ευρωπαϊκή αποθήκη του efox. 9/3 έφυγε με DHL και από 10/3 είναι κολλημένο στο αεροδρόμιο στην Γερμανία. Έστειλα πάνω από 10 email ενημερώνοντάς τους για το πρόβλημα και μονίμως απαντούν "it's on its way". Μίλησα απευθείας με DHL και μου είπαν ότι το δέμα είναι κολλημένο εκεί λόγω κάποιου προβλήματος (πχ ζημιά στο δέμα ή κάτι άλλο) και ο μόνος τρόπος είναι να ασχοληθεί ο πωλητής. Ο πωλητής δεν ασχολείται, δεν καταλαβαίνουν (ή κάνουν πως δεν καταλαβαίνουν), με αποτέλεσμα τελικά να κάνω dispute στο Paypal και να περιμένω τώρα να δω τι θα γίνει. Κάνω αγορές από κινεζομάγαζα αρκετά χρόνια, τέτοιο άθλιο customer service πρώτη φορά συναντώ. Το καταθέτω, ώστε να ξέρετε τι σας περιμένει σε περίπτωση που κάτι στραβώσει με αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

οταν λες μιλησες με dhl που ακριβως πηρες ? γιατι εμενα απο dhl ελλαδας μου ειπαν οτι ερχεται οδικως ..απο 22\3 και μεχρι να μπει ελλαδα οπου μαλλον θα φορτωθει ελτα θα αγνοειται απ ότι καταλαβα για καμια βδομαδα ..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

οταν λες μιλησες με dhl που ακριβως πηρες ? γιατι εμενα απο dhl ελλαδας μου ειπαν οτι ερχεται οδικως ..απο 22\3 και μεχρι να μπει ελλαδα οπου μαλλον θα φορτωθει ελτα θα αγνοειται απ ότι καταλαβα για καμια βδομαδα ..

 

Πήρα στο τηλέφωνο που αναφέρεται εδώ:

http://www.dhl.gr/el/contact_center/contact_parcel.html

 

To tracking status είναι αυτό:

Destination Country - Cache Time: 2017-03-24 09:17

2017-03-10 03:06 GERMANY, ARRIVAL AT AIRPORT

2017-03-09 16:57 GERMANY, RECEIVE ITEM FROM CUSTOMER

Link to comment
Share on other sites

αν σου ειπαν οτι δεν εχει ξεκινησει οντως υπαρχει θεμα.. εμενα μου ειπαν οτι εχει φυγει απο Γερμανια ,

για να δουμε ..

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Μία διευκρίνιση. Το ΟΤΑ χρειάζεται ροοτ δικαιώματα για να κάνει αυτόματα μέσω του open recovery script τις αναβαθμίσεις. Εάν του τα δώσετε η Όχι το αποφασίζετε εσείς. Εάν δεν του τα δώσετε κάνει μόνο επανεκκίνηση στο Recovery και τίποτα άλλο. Τις αναβαθμίσεις πρέπει φυσικά να τις κάνετε ιδιόχειρος από το /sdcard/ΟΤΑ.

 

Όλες οι αναβαθμίσεις είναι έτσι κλειδωμένες ώστε να μην υπάρχει περίπτωση εάν π.χ γίνει η 28 και μετά η 29 να σας δείξει ξανά την 28 η 27 κτλ.

 

NOOBας εδώ :) .Πως δίνουμε root δικαιώματα στο ΟΤΑ? Τι διαδικασία κάνουμε?

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι μετα την αναβαθμιση bootloader σημερα,σταματησαν να ερχονται ιδοποιησεις.Δεν ξερω αν εχει σχεση,απλα το λεω.

Το παρατηρησε κανενας αλλος;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

απο την στιγμη που μπαινει ελλαδα μπορεσες να κανεις trackιng στα Ελτα ?

γιατι εμενα εχει ενα αριθμο 10 ψηφιο που δεν τον αναγνωριζει το ελληνικο συστημα :worry:

Status on Wed, 22.03.17 06:34 h

The shipment is transported to the destination country and transferred to the delivery organization. (Homepage / Online dispatch tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

 

μου κάνει εντύπωση, καθώς ο δικός μου αριθμός, (δεν θυμάμαι ψηφία) αναγνωριζόταν και από τα δύο (dhl & ελτα) ... μπορείς πάντως να καλέσεις τα ΕΛΤΑ ... απαντούν αμέσως ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και το δεύτερο κινητό από geekbuying.οπότε έχουμε

 

 

1. αγορά από sunsky (200Euro) 28/2/17 ,αποστολή 3/3/17 ,παρελήφθη 20/3/17(αποστολή με NL ).Χωρίς τελωνείο.

2. αγορά από geekbuying (205Euro με κουπόνι) 28/2/17,αποστολή 3/3/17, παρελήφθη 24/3/17(αποστολή με NL ).Χωρίς τελωνείο.

 

τα δέματα ήταν και τα δυο μαρκαρισμένα σαν other με value 20$ και ήρθαν σπίτι με ΕΛΤΑ από αποθήκη China.

το value το είχα ζητηση εγώ 20$ οπως και EU ανταπτορα. από sunsky μου έστειλαν και δωράκι φορτιστή αυτοκινήτου usb :D:D:D.

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα θα σκατζάρω το χ800 με το χ829 ...

 

υπάρχει τρόπος να συγχρονίσω με τον google λογαριασμό μου τα passwords των wi-fi που έχω σωσμένα στο χ800 ????

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

 

 

Καλησπέρα σε όλους. Μία διευκρίνιση. Το ΟΤΑ χρειάζεται ροοτ δικαιώματα για να κάνει αυτόματα μέσω του open recovery script τις αναβαθμίσεις. Εάν του τα δώσετε η Όχι το αποφασίζετε εσείς. Εάν δεν του τα δώσετε κάνει μόνο επανεκκίνηση στο Recovery και τίποτα άλλο. .

Τα δικαιωματα τα ζηταει η εφαρμογη μονη της οταν παει να ξεκινησει. Αν δεν ζητησει, πως μπορουμε μετα να τα δωσουμε απο μονοι μας?? Που παμε?? Δεν βρηκα κατι μεσα στο Super SU..

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, σήμερα θα σκατζάρω το χ800 με το χ829 ...

 

υπάρχει τρόπος να συγχρονίσω με τον google λογαριασμό μου τα passwords των wi-fi που έχω σωσμένα στο χ800 ????

Εγω οταν αλλαξα κινητο απλα κατεβασα μια εφαρμογη, το wifi password viewer και τραβηξα screenshot το παραθυρο με τους κωδικους. Οταν ημουν σε μερος που ηξερα οτι ειχα τον κωδικο, απλα εβλεπα το screenshot και τον περναγα με το χερι. Δεν ειναι τοσο δυσκολο οσο ακουγεται.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα κάνεις το gmail εφαρμογή συστήματος και θα δώσεις άδειες και προστασία εφαρμογής στον Phone manager. Για τις ειδοποιησεις δεν μπορείς να κάνεις κάτι αν δεν πειράξεις τα permissions του συστήματος.

 

πως γίνεται το gmail εφαρμογή του συστήματος;

 

άδειες και προστασία εφαρμογής στον Phone manager; :wacko:

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε και το x820 επιτέλους. Έρχεται λογικά και το x820 6 128 στα 270 όπως το x829. Μπράβο στη leco.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Το χ820 με το χ829 τι διαφορά έχει και έχουν και διάφορες στην τιμή?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το χ820 με το χ829 τι διαφορά έχει και έχουν και διάφορες στην τιμή?

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εάν λίγο πίσω θα το έβλεπες, το x829 είναι US βερσιόν, λείπει η band 20, την χρησιμοποιεί η wind κατά κορων, αλλά και οι άλλες εταιρείες στην περιφέρεια.

Και έχουν διαφορικού τύπου οθόνη και fingerprint. Από σχόλια καταλαβαίνω ότι δεν είναι και τόσο υποδεέστερα από το X820.

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιωματα τα ζηταει η εφαρμογη μονη της οταν παει να ξεκινησει. Αν δεν ζητησει, πως μπορουμε μετα να τα δωσουμε απο μονοι μας?? Που παμε?? Δεν βρηκα κατι μεσα στο Super SU..

 

Εδώ διαβάζουμε και εφαρμόζουμε προσεκτικά (βέβαια μπορείτε απλά να δώσετε δικαιώματα ροοτ μετά το πρώτο χειροκίνητο Update) αλλά τέλος πάντων.. :lol:

 

ΟΔΗΓΊΕΣ

Για αυτούς που λένε ότι το ΟΤΑ δεν κανει αυτόματα Install.

 

Πάμε με Root file manager - browser Στο /data/data/eui.chainfire.supersu/files/supersu.cfg και προσθέτουμε τα παρακάτω :

 

[com.ota.updates]

uid=50

access=1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει εφαρμογή για ράδιο χωρίς wifi η MB?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να αλλάξουμε την ανάλυση της οθόνης στην google rom όπως γινόταν και στην MIUI;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές για internet banking (Εθνικής,Πειραιώς κλπ) δουλεύουν σε rooted phones?
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές για internet banking (Εθνικής,Πειραιώς κλπ) δουλεύουν σε rooted phones?

 

Επειδή χρησιμοποιώ και τις τρεις τράπεζες στο leeco δουλεύουν μία χαρα, είμαι ροοτ

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές για internet banking (Εθνικής,Πειραιώς κλπ) δουλεύουν σε rooted phones?

Της alphabank που έχω εγώ δουλεύει.μονο το αποτύπωμα δεν δέχεται.δεν ξέρω γιατί.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Της alphabank που έχω εγώ δουλεύει.μονο το αποτύπωμα δεν δέχεται.δεν ξέρω γιατί.

 

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αποτύπωμα μια χαρά το περνάει της άλφα. Απλά είναι συνδεμένο με προηγούμενο κινητό ή ρομ. (το έπαθα και εγώ)

Θα μπεις από pc στο Web banking θα απενεργοποιησεις το fingerprint και θα το ξαναενεργοποιησεις ξανά από το app. Και θα δουλεύει μια χαρουλα

 

Sent with Tapatalk from my Awesome Superphone LeMax2_5.9.023_CrisBalGreece Deep Deep in Space!..

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...