Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εβαλα.....και κατευθειαν καινουρια ενημερωση ;)

 

 

Edit:Πολυ καλη δουλεια με τις ιδοποιησεις.Μπαβο παιδια!

Xρηστο το εβαλα κι εγω με dirty install, και καπακι μου ηρθε ενημερωση ota. Την εκανα και το κινητο μου ζητησε reboot. Στην επανακκινινηση ομως με βαζει στο TWRP. Πρεπει να κανω κατι εκει?? Καποια εγκατασταση?? Αυτο που κατεβασε ισως?? Ποιο αρχειο ειναι γιατι εχω χασει τον μπουσουλα?? Εχω πολυ σαβουρα μεσα λολ.

Tο.....4_578145 μπλα μπλα μπλα 431.zip ειναι??

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

μπορεί και να έχεις θέμα με το αποτύπωμα

 

Μιας και το ειπες... εχω βαλει 3 Profiles για το ιδιο δαχτυλο στον FP και κανει 4-5 φορες να το αναγνωρισει....

Μονο εγω το εχω το θεμα?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να βάλεις ένα link για φάκελο mega στην υπογραφή σου για να βρίσκουμε τ' αρχεία της κάθε rom?

 

Oχι γιατί θα φλασαρετε καμία λάθος και θα τρέχουμε. Θα κάνουμε ένα blog στις επόμενες μέρες και θα υπάρχουν όλα αναλυτικά και εκεί! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το ειπες... εχω βαλει 3 Profiles για το ιδιο δαχτυλο στον FP και κανει 4-5 φορες να το αναγνωρισει....

Μονο εγω το εχω το θεμα?

 

Καθάρισε τα αποτυπώματα delete βάλε βρεγμένο πανί στον σενσορα και καταχωρισε αποτύπωμα. Αν πάλι έχει θέμα Force stop την υπηρεσία Fingerprint biometric καθαρισμό cache & data επανεκινηση και ξανά βρεγμένο κλπ.. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και την Καλογρεζα!! :)

 

Μήπως έχεις καμιά θήκη αλουμινίου? Ή με περιμετρικά λαμακια? Δίκτυο ποιο?

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο το εβαλα κι εγω με dirty install, και καπακι μου ηρθε ενημερωση ota. Την εκανα και το κινητο μου ζητησε reboot. Στην επανακκινινηση ομως με βαζει στο TWRP. Πρεπει να κανω κατι εκει?? Καποια εγκατασταση?? Αυτο που κατεβασε ισως?? Ποιο αρχειο ειναι γιατι εχω χασει τον μπουσουλα?? Εχω πολυ σαβουρα μεσα λολ.

Tο.....4_578145 μπλα μπλα μπλα 431.zip ειναι??

 

Και εγω το ιδιο... το βρηκα το update απο Install/OTAupdates.... αλλα το κανω?

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενημερωση ΟΤΑ, και αφου πατησουμε το εγκατασταση, κανει reboot και μας παει στο twrp. Πρεπει να εγκαταστησουμε την ενημερωση που πηρε απο εκει?? Αν ναι ποιο το ονομα του αρχειου παρακαλω?? Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μετα την ενημερωση ΟΤΑ, και αφου πατησουμε το εγκατασταση, κανει reboot και μας παει στο twrp. Πρεπει να εγκαταστησουμε την ενημερωση που πηρε απο εκει?? Αν ναι ποιο το ονομα του αρχειου παρακαλω??

 

Μπαινεις στον φακελο updater και μεσα εχει το zip.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Και εγω το ιδιο... το βρηκα το update απο Install/OTAupdates.... αλλα το κανω?

 

Ελάτε βρε παιδιά σαν μωρά κάνετε.. :lol:

Το είπα στο ποστ. Το πρώτο θα το κάνετε χειροκίνητα στον φάκελο OTA μέσα είναι tele_23 s 28 zip ψάξτε και λίγο... Τα άλλα θα έρχονται αυτόματα μετά. Πάντα το 1ο γίνεται χειροκίνητα για να κρατήσει τις ρυθμίσεις το κινητό και να θυμάται..:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπαινεις στον φακελο updater και μεσα εχει το zip.

 

Ετσι ντε... Βοηθήστε και εσείς οι παλιοί.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε βρε παιδιά σαν μωρά κάνετε.. :lol:

Το είπα στο ποστ. Το πρώτο θα το κάνετε χειροκίνητα στον φάκελο OTA μέσα είναι tele_23 s 28 zip ψάξτε και λίγο... Τα άλλα θα έρχονται αυτόματα μετά. Πάντα το 1ο γίνεται χειροκίνητα για να κρατήσει τις ρυθμίσεις το κινητό και να θυμάται..:lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ετσι ντε... Βοηθήστε και εσείς οι παλιοί.. :lol:

 

Εγω παντως και το .29 χειροκινητα το εκανα :confused:

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως και το .29 χειροκινητα το εκανα :confused:

 

Με πιο TWRP? ROOT privileges έδωσες? Έχουν γίνει ως τώρα 289 ΟΤΑ ενημερώσεις χωρίς πρόβλημα. Τσέκαρε και καθάρισε και τα cache and data του updater αν δεν γίνονται αυτόματα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στον φακελο updater και μεσα εχει το zip.

Δεν ειναι στον φακελο ota updater αλλα στον φακελο ota updates. Μετα την εγκατασταση καπακι ερχεται και η 23S.29

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Με πιο TWRP? ROOT privileges έδωσες? Έχουν γίνει ως τώρα 289 ΟΤΑ ενημερώσεις χωρίς πρόβλημα. Τσέκαρε και καθάρισε και τα cache and data του updater αν δεν γίνονται αυτόματα.

 

https://mega.nz/#!8AUn3RTJ!9wBhdHxPHwIFNZzldd24chhyqVv4HUkGhC6SEKHDcNE

 

Αυτην , στην 96 σελίδα την βρήκα. Root από που δίνω;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε και καθάρισε και τα cache and data του updater αν δεν γίνονται αυτόματα.

Πως θα το κανουμε?? Κι εγω με το χερι την εβαλα την 29. Ακριβως σαν την .28

Και γενικα πως καθαριζουμε cache &data απο καποια εφαρμογη?? Εγω μονο αναγκαστικη διακοπη και απενεργοποιηση βλεπω στις εφαρμογες.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Κρατάμε πατημένο το εικονίδιο πληροφορίες εφαρμογής πατάμε αποθηκευτικό χώρο εκκαθάριση σωστά;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση παιδια στο Χ829 ισχυουν ολα εχουμε εδω?roms,οδηγοι,root,recovery,ακολουθουμε τους ιδιους οδηγους η υπαρχουν διαφορες?αν το παρω καλυπτομαι σε αυτο το νημα?ευχαριστω Edited by wolf_35
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση παιδια στο Χ829 ισχυουν ολα εχουμε εδω?roms,οδηγοι,root,recovery,ακολουθουμε τους ιδιους οδηγους η υπαρχουν διαφορες?αν το παρω καλυπτομαι σε αυτο το νημα?ευχαριστω

 

Ναι σε όλα ;)

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 829, έβαλα κανονικότατα την google rom του Χρήστου και πήρα κανονικά τα updates ...

 

όλα τέλεια, όσες ευχαριστίες και να αποδώσουμε στον Χρήστο και τον φίλο από την Γερμανία δεν θα είναι αρκετές !!!!

 

 

δεν δέχονται και donation (κακώς) ... ας τους αφιερώσω ένα αριστουργηματάκι :

 

Edited by spirosgon
Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου 829, έβαλα κανονικότατα την google rom του Χρήστου και πήρα κανονικά τα updates ...

 

όλα τέλεια, όσες ευχαριστίες και να αποδώσουμε στον Χρήστο και τον φίλο από την Γερμανία δεν θα είναι αρκετές !!!!

 

 

δεν δέχονται και donation (κακώς) ... ας τους αφιερώσω ένα αριστουργηματάκι :

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου οποτε να προχωρησω στην αγορα,γενικα εισαι ευχαριστημενος?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα το Χ829.Το τηλέφωνο απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!! Ήρθε με την 5.8.016S (stable) custom από το μαγαζί.Ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος.Του πέρασα TWPR στα Ελληνικά. Το θέμα όμως είναι αφού πρώτα του έδωσα developer και usb debagging,ότι δεν βλέπει την συσκευή ο υπολογιστής σαν συσκευή πολυμέσων (ΜΤΡ) παρόλο που τσεκάρω την επιλογή,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω μέσα την rom.Σαν φωτογραφική μηχανή(ΡΤΡ) την βλέπει κανονικά.Τι έχω παραλείψει? Edited by dkan
OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Σήμερα παρέλαβα το Χ829.Το τηλέφωνο απλά ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ!!!! Ήρθε με την 5.8.016S (stable) custom από το μαγαζί.Ο bootloader ήταν ξεκλείδωτος.Του πέρασα TWPR στα Ελληνικά. Το θέμα όμως είναι αφού πρώτα του έδωσα developer και usb debagging,ότι δεν βλέπει την συσκευή ο υπολογιστής σαν συσκευή πολυμέσων (ΜΤΡ) παρόλο που τσεκάρω την επιλογή,με αποτέλεσμα να μην μπορώ να περάσω μέσα την rom.Σαν φωτογραφική μηχανή(ΡΤΡ) την βλέπει κανονικά.Τι έχω παραλείψει?

 

και εμενα το χ820 ετσι το βλεπει δε πειραζει μπορεις να περασεις τη ρομ στο φακελο με τις φωτο και μετα να την κανεις οτι θες απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέματακι με το twrp...Το πέρασα από fastboot (by chrisbal), μου έκανε αρχικά κάτι κουλά, ζητούσε κωδικό, με τα πολλά-πολλα άνοιξε, φλασαρα την 23s, έβαλα και twrp manager, του έδωσα δικαιώματα, αλλά...Δεν το έβλεπε περασμένο ως recovery...μπαινοντας σε recovery, μου βγάζει μήνυμα unmounted και ζητάει κωδικό(η οθόνη εντωμεταξύ παγωμένη να μη μπορείς να πατήσεις τιποτα,...κατεβασα από το dl.twrp το επίσημο, φλασαρα με flashify με root δικαιώματα και...Τιποτααααα...Τα ίδια...Παίζει καμία άλλη έκδοση γιατρέ μου; Ή παίζει να πάρει καμία εντολή μέσω fastboot να καθαρίσει και να εγκατασταθεί εκ νέου, κάτι σαν clean install recovery;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το Χ829 6/128 έβαλα TWRP αλλά δεν μπορούσα να κάνω το PC να το δεί σαν MTP για μεταφορά αρχείων (backup κ.λ.π.) παρά μόνο PTP (WIN 10 X64). Μετά από ώρες ταλαιπωρίας βρήκα αυτό
και σώθηκα. Το δίνω για όποιον το χρειαστεί.

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ αυτό ήταν.Τώρα βάζω το φάκελο στη συσκευή και κάνω τα υπόλοιπα βήματα για την telegram 23s έτσι?

OnePlus 5 6/64 , LeEco LeMax 2 (x829) tele 26s.49 .
Link to comment
Share on other sites

Κρατάμε πατημένο το εικονίδιο πληροφορίες εφαρμογής πατάμε αποθηκευτικό χώρο εκκαθάριση σωστά;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Thanks!!!!!!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...