Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι κοιτάνε να πάρουν το le max 2 χ829 κοιτάξτε στο aliexpress έχει το μοντέλο 4/64 στα 180€ σε γκρι και χρυσό. Μιλήστε όμως πρώτα με τους πωλητές για να σας το στείλουν με κάποιο ευρωπαϊκό ταχυδρομείο που έχει μικρότερη πιθανότητα να περάσει τελωνείο. (με τέτοια τιμή λογικό μετά από 1+ χρόνο το le max 2 να πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι όταν το le pro 3 έχει ~+100€ πάνω και δεν έχει ούτε τις μισές πωλήσεις.)
Link to comment
Share on other sites

Μπείτε τώρα όλοι όσοι θέλετε δωρεάν ηχογράφηση κλήσεων στο playstore και κατεβάστε το call recorder Pro που είναι δωρεάν για σήμερα μόνο. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κανενα προγραμα για μεταφορα επαφων ευκολα απο κινητο στο letv υπαρχει;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με banggood, απαίτησα να σταλεί με κάποιο από τα ευρωπαικά NL, SWE, HU, CZ, SWI και μου ειπαν δεν γινεται...

 

Το gearbest μου απαντησαν στο facebooκ ότι στέλνουν με NL, (!) οπότε ζήτησα refund για να παραγγείλω από τους τελευταίους. Να δούμε πότε θα το πακετάρουν τώρα..

Πλάκα θα εχει πάντως αφού πληρώσω και σε εκείνους και βάλω πάλι note για NL, να ισχυριστούν πάλι το ίδιο ...

 

Κάνεις (ετε) λάθος, και με το Swiss Post που χρησιμοποιεί το Banggood για αποστολή κινητών, μια χαρά βολεύει...

 

...το ξαναπείπα μια-δυο σελίδες πριν...δεν καταλαβαίνω γιατί κολλάτε κάποιοι σαν να είναι ιερός κανόνας, σε ένα συγκεκριμένο ταχυδρομείο και χάνετε την ουσία...

...η ουσία είναι να εισαχθεί πρώτα σε κάποια άλλη χώρα της Ευρώπης, και να έρθει από εκεί Ελλάδα, αντί να εισαχθεί κατευθείαν από Ασία...κι αυτό δεν είναι "συνταγή" που θα σας γλιτώσει τελωνείο, αλλά στατιστική παρατήρηση.

 

...κατά τ' άλλα, το ξαναλέω, πέρυσι τα Χριστούγεννα τα είχαν ταράξει τα δέματα με NL Post στο τελωνείο...που σημαίνει απλώς ότι η αποκλειστική λογική είναι λανθασμένη.

 

Επίσης, θα έλεγα πως το Banggood μάλλον προσφέρει καλύτερη εξυπηρέτηση after sales....

Link to comment
Share on other sites

Δες καλα τα ταχυδρομεία που έγραψα ΚΑΙ ζήτησα. Χοντροειδώς όλα τα γνώστα ευρωπαικά.

Σίγουρα για after sales συμφωνώ, αλλά....Αλλά.

Ελπίζω να βρούμε άκρη με το άλλο κατάστημα τώρα,θα ενημερώσω.

------------------

@crisbal αυτό έχει νόημα να μπει στο τηλέφωνο για βελτιστοποίηση του ήχου ή είναι μπόμπα από μόνος του?

 

https://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709

Link to comment
Share on other sites

Μπείτε τώρα όλοι όσοι θέλετε δωρεάν ηχογράφηση κλήσεων στο playstore και κατεβάστε το call recorder Pro που είναι δωρεάν για σήμερα μόνο. ;)

 

Το έβαλα αλλά δεν βγάζει κάτι στην κλήση για να την ηχογραφήσει.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να ρίξω παραγγελία από bangood... Με τελωνείο τι παίζει ρε παιδιά;;; άμα μπει πόσο είναι η λυπητερή;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι έτοιμος να ρίξω παραγγελία από bangood... Με τελωνείο τι παίζει ρε παιδιά;;; άμα μπει πόσο είναι η λυπητερή;

 

Διάβασε εδώ και θα καλυφθείς πλήρως... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=41844

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Cris είσαι φοβερός . Πάρα πολύ καλή η 23ς. Ένα θεματακη μόνο , δεν έχει touble tap στη αρχική οθόνη στο kenver για να το ενεργοποιήσουμε?
LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έβαλα την tele 23 αλλά έχω ένα θέμα. στο menu έχω διπλά εικονίδια(επαφές,ρυθμίσεις,google,τηλέφωνο)Πως τα σβήνω και πως βάζω το εικονίδιο τηλέφωνο στην επιφάνειά εργασίας?

 

 

και πως αλλάζουμε εικόνα κλειδώματος?

Edited by misigun
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Οποίο εικονίδιο το έχεις διπλό το πατάς παρατεταμένα μέχρι να άσου εμφανίσει το μενού "κατάργηση" ή το σέρνεις και το ρίχνεις στο Χ.

Οι συντομεύσεις των εφαρμογών που βρίσκονται μόνο στην καρτέλα εφαρμογών μεταφέρονται στην αρχική οθόνη όταν τις πατάς παρατεταμένα και τις ρίχνεις στην αρχική.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση. Στην tele 23s μπορούν να ενεργοποιηθουν τα 3 εικονικά κουμπιά στο κάτω μέρος της οθόνης? Γίνεται μέσα από το build.prop?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ τα βρήκα τα εικονίδια οκ. εικόνα κλειδώματος πως αλλάζουμε? όταν διαλέγω μια εικόνα και πατάω ρυθμίσεις ->επιλογή ως ..δεν έχει οθόνη κλειδώματος ,μόνο ταπετσαρία.
AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στον eui moder πάω να κάνω αλλαγή και λέει η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει σταματήσει.Υπαρχει λύση;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εάν κάποιοι από εσάς παρήγγειλαν το τηλέφωνο από το e-fox και ειδικότερα από την Ευρωπαϊκή του αποθήκη:

 

α) σας έδωσαν tracking number και πότε;

 

β) σε πόσες μέρες παραλάβατε από την ημέρα παραγγελίας;

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εάν κάποιοι από εσάς παρήγγειλαν το τηλέφωνο από το e-fox και ειδικότερα από την Ευρωπαϊκή του αποθήκη:

 

α) σας έδωσαν tracking number και πότε;

 

β) σε πόσες μέρες παραλάβατε από την ημέρα παραγγελίας;

 

α) Όχι, είναι ότι νάνε....Ζητά το με σχόλιο κάτω από το προϊόν ή στείλε E-mail.

 

β) Σε εμένα έκανε 16 μέρες, στον Crisbal 14... Σε άλλους δεν ξέρω. Εγώ αγόρασα από Hong Kong , o Crisbal από Ευρωπαϊκη αποθήκη.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα το σ/k στο Efox Germany και σήμερα πήρα αριθμό αποστολής me dhl. αλλά τους είχα στείλει από χθες μέιλ να τους το ζητήσω

Επειδή το παρακολούθησα νομίζω ο. Chris το πήρε από Honk Kong ...

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-306874

 

Όλο και όλο 170€ από Χονγκ Κονγκ.Το εμπιστεύεστε το μαγαζί γενικά?

Link to comment
Share on other sites

Δες καλα τα ταχυδρομεία που έγραψα ΚΑΙ ζήτησα. Χοντροειδώς όλα τα γνώστα ευρωπαικά.

Σίγουρα για after sales συμφωνώ, αλλά....Αλλά.

Ελπίζω να βρούμε άκρη με το άλλο κατάστημα τώρα,θα ενημερώσω.

------------------

@crisbal αυτό έχει νόημα να μπει στο τηλέφωνο για βελτιστοποίηση του ήχου ή είναι μπόμπα από μόνος του?

 

https://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709

 

Πώς μου έχουν στείλει εμένα και κάθε άλλον που ξέρω κινητό μέσω ευρωπαϊκού ταχυδρομείου (χωρίς να χρειαστεί να το ζητήσουμε) κι εσένα να αρνούνται να στο στέιλουν με οποιοδήποτε ευρωπαϊκό;

Δεν το καταλαβαίνω...θα τους ηαναρωτησω κι ο ίδιος.

 

Για το gearbest λες;

 

Για το TinyDeal οι αρνητικές αναφορές είναι πάρα πολλές, όσο έχω δει σχετικά με την εξυπηρέτηση...

 

...αν θέλετε να εξοικονομησετε κανά 15$, κάντε ένα λογαριασμό σε Cashback ιστοσελίδα όπως η topcashback.com / givingassistant.org κ.α. και αγοράστε μέσω συνδέσμου που θα βρείτε εκεί...

Υποστηρίζει banggood, gearbest, everbuying, πλατφόρμα aliexpress (από τα πιο γνωστά κινέζικα) κ.α.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-306874

 

Όλο και όλο 170€ από Χονγκ Κονγκ.Το εμπιστεύεστε το μαγαζί γενικά?

 

έχει επιπλέον χρέωση μεταφορικών, αλλά νομίζω κυκλοφορούν κουπονάκια 5€ για το συγκεκριμένο...

 

Στατιστικά δεν έχω επαρκές δείγμα για να κρίνω...δεν μου είχαν αρέσει πολύ οι πολιτικές για την εγγύηση που αναφέρει, μου φάνηκαν περιοριστικές, αλλά δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-306874

 

Όλο και όλο 170€ από Χονγκ Κονγκ.Το εμπιστεύεστε το μαγαζί γενικά?

 

Από εκεί το πήρα εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ παρήγγειλα το σ/k στο Efox Germany και σήμερα πήρα αριθμό αποστολής me dhl. αλλά τους είχα στείλει από χθες μέιλ να τους το ζητήσω

Επειδή το παρακολούθησα νομίζω ο. Chris το πήρε από Honk Kong ...

 

Ο Chris από Ευρωπαϊκη το πήρε. Εγώ το πήρα από HK.

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Είπα να μπω στη διαδικασία flash για να περάσω την 23s του chrisbal. Μου ήρθε με ξεκλειδωτο bootloader και την παρακάτω ρομ που έχει κάποια ελληνικά.http://i65.tinypic.com/2l8hg76.jpg

Πέρασα twrp by chrisbal και προσπάθησα να πάρω full backup (όλα τα κουτάκια) αλλά έφαγε κάποιο κόλλημα στα data ...Anyway, εδώ που έχει φτάσει η κατάσταση της ανάπτυξης των ρομ, ο μόνος λόγος για το backup είναι η ενδεχόμενη επιστροφή του τηλεφώνου που το βλέπω χλωμό...

Ερωτήσεις:

Η ρομ είναι indian ή κινεζομάγαζου;

Αν επαναφερω το backup από το οποίο λείπουν τα data θα δουλέψει σαν να έγινε factory reset;

Χρησιμοποιώ το "σωστό" twrp ή παίζει καλύτερο που θα είναι σε θέση να περάσει και τα data;

Ευχαριστώ

Edited by nicorcam
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...έχω αρχίσει να ψήνομαι πολύ να αγοράσω αυτό το κινητό...αλλά είμαι σε δίλημμα από που να το αγοράσω...βλέπω ότι το έχει ίδια τιμή το efox και το gearbest...ποιο να προτιμήσω για να μην έχω και τπτ τελωνεία και τέτοια κουλά??? και γενικά αξίζει να πάρω την 4gb έκδοση ή να μαζέψω λεφτά να πάω στην 6gb ram από το efox???
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...