Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος από χθες Lex829 (4/64g )

με Ελληνικα 5.8.16S (stable) υπάρχει κάποια καλύτερη rom ? συγγνώμη αν επαναλαμβάνω έχω μπερδευτεί με τις 400 σελίδες που διάβασα

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει το κινητο να στο αναγνωριζει οταν μπαινεις σε recovery mode.αλλιως κατι δεν εχει γινει σωστα.

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κάτοχος από χθες Lex829 (4/64g )

με Ελληνικα 5.8.16S (stable) υπάρχει κάποια καλύτερη rom ? συγγνώμη αν επαναλαμβάνω έχω μπερδευτεί με τις 400 σελίδες που διάβασα

 

400 σελίδες και δεν έφτασες στην ακριβώς προηγούμενη; Τσέκαρε μία σελίδα πίσω

Link to comment
Share on other sites

Στο φακελι adb εχει 2 exe.τρεχτα και τα δυο.

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τα ετρεξα κι αυτα γμτ. παλι το ιδιο. σβηνει το προγραμμα στο backspace.

δειτε λιγο την φωτο. σας φαινεται σωστη;

http://i66.tinypic.com/2r606za.png

Link to comment
Share on other sites

Τι windows εχεις;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις κανει αυτο που λεει για το signature;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Τι windows εχεις;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχεις κανει αυτο που λεει για το signature;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

7αρια 64 ουλτιμειτ αγγλικα. παντα..

Link to comment
Share on other sites

Cris εχω την την 23s και ολα πανε μια χαρα απλα μου αλλαζει συνεχεια τα default προγραμματα που θελω.

 

Πχ βαζω τον Chrome και μετα απο λιγο μου το αλλαζει παλι στο system default. Εχεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

τα ετρεξα κι αυτα γμτ. παλι το ιδιο. σβηνει το προγραμμα στο backspace.

δειτε λιγο την φωτο. σας φαινεται σωστη;

http://i66.tinypic.com/2r606za.png

Usb debug στο κινητο εχεις κανει;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μην τρελενεσαι.μου κανει εντυπωση γτ κι εγω για πρωτη φορα το εκανα σημερα και τα περασα μια χαρα.διαβασε τα παλι απο την αρχη κατι θα σου εχει ξεφυγει.βασικα κατι με τους drivers μαλλον.εμενα οταν συνδεω το κινητο στο pc μου το βγαζει σαν συσκευη letv.

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

ε ρε γμτ. παιδευομαι μια ωρα και δεν γινεται τιποτε.

ολοι εχουν βαλει ρομ εκτος απο μενα που εχω τις γ@μοκινεζιες μεσα.

στο device manager το δειχνει το κινητο ως Android bootloader device.

 

υπαρχει κανα κολπο να δω αν εχουν μπει οι ντραιβερς σωστα; να τους τσεκαρω;

φοβαμαι μην εχει γινει κανενα conflict.

και οταν το συνδεω με usb και παω στο fastboot mode, δεν μου βγαζει κατι. ουτε εκεινο το εικονιδιο που δειχνει οτι εγκαθηστανται drivers..

εσκασα

Link to comment
Share on other sites

ε ρε γμτ. παιδευομαι μια ωρα και δεν γινεται τιποτε.

ολοι εχουν βαλει ρομ εκτος απο μενα που εχω τις γ@μοκινεζιες μεσα.

στο device manager το δειχνει το κινητο ως Android bootloader device.

 

υπαρχει κανα κολπο να δω αν εχουν μπει οι ντραιβερς σωστα; να τους τσεκαρω;

φοβαμαι μην εχει γινει κανενα conflict.

και οταν το συνδεω με usb και παω στο fastboot mode, δεν μου βγαζει κατι. ουτε εκεινο το εικονιδιο που δειχνει οτι εγκαθηστανται drivers..

εσκασα

 

Είμαι και εγώ στην δουλειά και δεν έχω πολύ χρόνο ...Άποψη μου επειδή και εγώ το μεσημέρι το έκανα... Δες όλα τα βήματα από το 0!!! Μην κάνεις εγωιστικές κινήσεις επειδή και μόνο δεν τα έχεις καταφέρει ακόμα... Και γίνει τίποτα. Δες και video tutorial αν χρειαστεί. Με την αρχική σελίδα αυτού του νήματος και από τα εκάστοτε reply's το έκανα γρήγορα. Ψάξτο...

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

εχω παραγγειλει το κινητο αλλα δεν εχει φτασει ακομα στα χερια μου.. επειδη σκεφτομαι να μη κρατησω λεπτο το official rom λογω backdoor ads ktl ktl ηθελα να ρωτησω για το Linage 13.1 (επισημο). Το εχει δοκιμασει κανενας? αξιζει? τι προτεινετε γενικα? Επισης δεν εχω προβλημα αν ειναι μονο στα Αγγλικα το ρομ.

 

ευχαριστω

Edited by c0nFuSeR
Link to comment
Share on other sites

ενταξει, η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα..

http://i65.tinypic.com/rtp8ig.png

αν καποιος συναντησε το ιδιο προβλημα, ας ριξει καμια ιδεα.

εκτος αν υπαρχει τροπος να διαγραψω τους drivers και να τους ξαναβαλω.

φοβαμαι μηπως οι θυρες usb μου ηταν παραφορτωμενες απο drivers, γιατι κατα καιρους ρουταρα διαφορα κινητα, και εχουμε πεσει σε διενεξη..

 

edit!

το κανα!

σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια.

μια Java SDK ειχε πειραξει τα Environment Variables και η CMD δεν ανακατευθυνε σωστα! :mad::mad::mad:

διορθωσα το path και η recovery μπηκε αμεσως!

χαζοκουτια πισι. πρεπει να γινεις προγραμματιστης για να κανεις απλα πραγματακια!

παω να βαλω ρομ!:D

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν ξέρω τι ακριβώς γίνεται...

Με την Google μου τρώει πολύ γρήγορα μπαταρία...Δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος...

Αλλά με data και chrome ανοιχτά, φωτεινότητα κάτω από τα μισά και στο bg να τρέχει μόνο Viber... Κάθε 4-5 λεπτά πέφτει 1%...

Όταν δεν το χρησιμοποιώ βέβαια ακόμα και μετά από δύο - τρεις ωρες δεν πέφτει ούτε 1% .... Αντίθετα άκρα....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για τις ρομ ΔΥΣΤΥΧΏΣ από εδώ και πέρα ΔΕΝ θα μπαίνει τίποτα στην αρχική σελίδα λόγω νέων αλλαγών στην διαχείριση του myphone.gr. :(

 

Αυτό δεν το κατάλαβα, ποια αλλαγή μπορεί να καθορίσει το αν μπορείς να προσθαφαιρέσεις σχόλια ή οτιδήποτε σε ένα post??? Και γιατί έχει σχέση αυτό με την διαχείριση του forum?

Σε κάθε περίπτωση αν είναι κάτι που δεν αλλάζει, τότε Χρήστο φτιάξε ένα νέο topic για να μπορεί ο κόσμος να ενημερώνεται, σε άλλη περίπτωση θα γίνονται συχνά οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις. Βάζω και τον εαυτό μου μέσα διότι δεν γνωρίζω και πολλά....

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

παιδια

το Mega γ@@@@@ται και δεν αφηνει να κατεβασεις τερμα καμια ρομ.

φτανει στα 700μβ και σου λεει οτι εξαντλησες το οριο, φτιαξε λογαριασμο. μπαινω με τον λογαριασμο που ηδη εχω και παλι τα ιδια.

υπαρχουν πουθενα αλλου οι 23ς και η google να τις κατεβασουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ έχω κατεβάσει όλες τις ρομ του Χρήστου, το μοναδικό ζήτημα που είχα με το Μέγκα ήταν το κατέβασμα από το κινητό, για κάποιο λόγο έχει θέμα. Κατέβασμα από το πισι μεσα από το λογαριασμό​ σου και πέρασμα μετά στο τηλέφωνο. Προτού κάνεις φορμάτ και στην internal memory σιγουρεψου ότι υπάρχει επικοινωνία με το twrp του ώστε να περάσεις μέσα τη ρομ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια

το Mega γ@@@@@ται και δεν αφηνει να κατεβασεις τερμα καμια ρομ.

φτανει στα 700μβ και σου λεει οτι εξαντλησες το οριο, φτιαξε λογαριασμο. μπαινω με τον λογαριασμο που ηδη εχω και παλι τα ιδια.

υπαρχουν πουθενα αλλου οι 23ς και η google να τις κατεβασουμε;

 

Καλημέρα. Κάνε ένα λογαριασμό MEGA παίρνει 30δευτερ και μετά κατεβάζεις ότι θες και όσο θες. Είναι δωρεάν και έχεις και 50GB αποθηκευτικό χώρο clouddrive. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,

 

εχω παραγγειλει το κινητο αλλα δεν εχει φτασει ακομα στα χερια μου.. επειδη σκεφτομαι να μη κρατησω λεπτο το official rom λογω backdoor ads ktl ktl ηθελα να ρωτησω για το Linage 13.1 (επισημο). Το εχει δοκιμασει κανενας? αξιζει? τι προτεινετε γενικα? Επισης δεν εχω προβλημα αν ειναι μονο στα Αγγλικα το ρομ.

ευχαριστω

 

Η ανάπτυξη του Lineage είναι σε εξέλιξη το ίδιο και της RR το mokee & CM έχει πεθάνει πλέον. Εγώ θα έλεγα αν θες AOSP να περάσεις πρώτα από RR και μετά βλέπεις τι κάνεις αφού έχω στείλει τα Ελληνικά στους dev και έτσι έχει παντού. ;) http://www.resurrectionremix.com/

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κάνε ένα λογαριασμό MEGA παίρνει 30δευτερ και μετά κατεβάζεις ότι θες και όσο θες. Είναι δωρεάν και έχεις και 50GB αποθηκευτικό χώρο clouddrive. ;)

 

ναι. εγινε τελικα. ειχα λογαριασμο και δεν ειχα μπει πριν, παρα μονο οταν εφαγα το στοπ, και δεν τον αναγνωριζε. αφου τα εκανα επανεκινηση ολα τελικα τον αναγνωρισε και κατεβασα κανονικα.

εβαλα την 23ς

εβγαλα και το china mainland (τι χανω?), μπηκε και το xposed με το EUI Moder και ολα καλα.

αυτο που με προβληματισε ηταν το antutu που χτυπησε μονο 124.000

πρεπει να πειραξω τιποτα απο τα ΑΚΤ η το kernel Adiutor για να ανεβει λιγακι;

τα 5 βασικα εικονιδια κατω κατω (μυνηματα - φωτο κτλ) πως διαγραφονται για να βαλω δικα μου;

βασικα, ειχα συνηθησει το go luncher που τα εκανε ολα ευκολα, και σκεφτομαι να το ξαναβαλω.

θα επηρεάσει την απόδοση του κινητου λετε;

 

αντε, σας επριξα.. :)

ευχαριστω και παλι για ολα!

 

υ.γ. Κρις! πες μου τροπο να σου κανω ενα donation. εισαι φοβερος!

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβαλα την 23s του chris.πρεπει να κανω τιποτα ρυθμισεις γτ το κινητο ειναι για κοπελα και εχει πολλα μεσα και χανεται.η google rom ειναι ποιο lite?να βαλω αυτη;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

1. εβαλα την 23ς

2. εβγαλα και το china mainland (τι χανω?), μπηκε και το xposed με το EUI Moder και ολα καλα.

αυτο που με προβληματισε ηταν το antutu που χτυπησε μονο 124.000

πρεπει να πειραξω τιποτα απο τα ΑΚΤ η το kernel Adiutor για να ανεβει λιγακι;

τα 5 βασικα εικονιδια κατω κατω (μυνηματα - φωτο κτλ) πως διαγραφονται για να βαλω δικα μου;

3. βασικα, ειχα συνηθησει το go luncher που τα εκανε ολα ευκολα, και σκεφτομαι να το ξαναβαλω.

4. θα επηρεάσει την απόδοση του κινητου λετε;

5. Κρις! πες μου τροπο να σου κανω ενα donation. εισαι φοβερος!

 

1. Την δική μου ή την tele_23s?

2. Λογικό αν το έκανες κατευθείαν μετά από όλα τα παραπάνω. Σβηνεις φορτιζεις 100% κρυώνει ανάβεις χωρίς έξτρα εφαρμογές (μόνο AntuTu κάνεις τεστ και έχεις τουλάχιστον 148000

3. Μπορείς να το βάλεις δεν θα έχεις κανένα θέμα με καθυστέρηση & απόδοση (βάλε όλα τα animation scales στο 0.5 - δες στο ποστ της ρομ)

4. Όχι καθόλου είναι τούμπανο μην το φοβάσαι..

5. Ξέχασε το! :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εβαλα την 23s του chris.πρεπει να κανω τιποτα ρυθμισεις γτ το κινητο ειναι για κοπελα και εχει πολλα μεσα και χανεται.η google rom ειναι ποιο lite?να βαλω αυτη;

 

Όλα όσα υπάρχουν είναι τα άκρως απαραίτητα με Root & xposed. Ποιο ελαφριά είναι η tele_23. Βάλε σε φακέλους όσα δεν θέλει και παίξε με τα δικά σας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα έχει βάλεις κάποιος την Mokee MK60.1 εχει Ελληνικά ? Υπάρχει Κάποιος οδηγός εγκατάστασης για αυτήν ?

 

Η mokee σαν development έχει πεθάνει Ότι Update βλέπεις είναι τα auto server updates. Αν θες AOSP πήγαινε καλύτερα στην RR ή AOKP ή Lineage με την σειρά που στα είπα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους τους LE MAX FUN!

Είμαι κεγω ένας από αυτούς αλλά ο λόγος που δεν το έχω αποκτήσει ακόμα είναι επειδή δεν το έχω βρεί σε γκρί χρώμα(είναι κορυφαίο,το έχω πάρει στη γυναίκα μου το χ527). Βγαίνει σε γκρι το Χ820 με 4GB RAM και 32GB ROM?

 

Ήθελα να ρωτήσω και κάτι άλλο αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, γιατι βλέπω οτι έχετε μεγάλα ταλέντα στην ομάδα!(Κρις κλπ)

Το le2 Χ527(ΡΟΜ 5.8.0.16s) που πήρα στη γυναίκα μου αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα: όταν κατεβάζω εφαρμογή απτο playstore την ωρα που πάει να κάνει εγκατάσταση πακέτου σβήνει και κάνει επανεκίνηση!?? και πολλές φορές κάνει πολλές επανεκινήσεις μέχρι να πάρει μπρός!:shock: Αν δεν κατεβάσω πακέτο ή να κάνω ενημέρωση(έχω αποεπιλέξει την αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων), δουλεύει άψογα σε όλα και δεν σβήνει! Όταν κατεβάζω απτο ίντερνετ application .apk και πάω να το κάνω εγκατάσταση επίσης σβήνει. Kαι τώρα ακούστε το εξής επίσης παράδοξο: κάποιες φορές κάνει εγκατασταση εφαρμογών από το playstore αλλά τις περισσότερες συμπεριφέρεται με το τρόπο που ανέφερα!:wacko:

Έχω κάνει root μπήκα απο το TRWP να κανω backup τη ΡΟΜ αλλά και πάλι την ώρα που πάει να δημιουργήσει το αρχείο backup σβήνει το κινητό και κάνει συνέχεια επανεκινήσεις!:scared: Μου στείλαν οι Κινέζοι τη ΡΟΜ που φορούσε να την ξαναφλασάρω,το έκανα και πάλι συμπεριφέρετε με τον ίδιο τρόπο.. Είναι πρόβλημα hardware? Ή παίζει τίποτα με τις άδειες με αυτές τις Κινέζικες ΡΟΜ που έχουν τα LEECO?

 

Συγνώμη αν σας ζάλισα με το πρόβλημά μου και για το εκτός θέματος Χ527, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ!

Και αν γνωρίζει κάποιος να μου πεί κάποιο κατάστημα να αγοράσω το le max X820 σε γκρί χρώμα.

LeEco Le Max 2 x829 / DerpFest Q 14032020
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με banggood, απαίτησα να σταλεί με κάποιο από τα ευρωπαικά NL, SWE, HU, CZ, SWI και μου ειπαν δεν γινεται...

 

Το gearbest μου απαντησαν στο facebooκ ότι στέλνουν με NL, (!) οπότε ζήτησα refund για να παραγγείλω από τους τελευταίους. Να δούμε πότε θα το πακετάρουν τώρα..

Πλάκα θα εχει πάντως αφού πληρώσω και σε εκείνους και βάλω πάλι note για NL, να ισχυριστούν πάλι το ίδιο ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...