Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Είναι Root γι αυτό βάλε το xposed systemless και έχει Module που το κρύβει από οποίες εφαρμογές θέλεις εσύ. Κοίτα εδώ >> https://forum.xda-developers.com/apps/supersu/suhide-t3450396

2. Είναι λογικό όταν ξεκινάει να τρέχει το τηλέφωνο να τραβάει τους πόρους που θέλει και μετά πέφτει. Μην αγχώνεσαι έχεις πολύ υπόλοιπο ακόμα. Ποιο κινητό? Χ829 6/128?

 

Ναι, x829 6/128, σημερα το πρωι το παρελαβα και εβαλα την Google :D

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, x829 6/128, σημερα το πρωι το παρελαβα και εβαλα την Google :D

 

Εγω το έχω ακόμα στο κουτί όπως το πήρα... :wacko: Ίσα που το άνοιξα να δω ότι είναι όλα οκ του πέρασα tempered glass δοκίμασα Fingerprint (σκοτώνει) το φορτισα και το έσβησα. :lol: Από προχθές στο κουτί στην ντουλάπα.. Έχω 5 τα ρημαδια και δεν τα προλαβαίνω.. Το πουλαω και πάω για το Lepro3 να φτιάξω κι εκεί καμία ρομ εδώ έχω το 4/32. Αν θέλει κανείς μου λέει

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω ακόμα στο κουτί όπως το πήρα... :wacko: Ίσα που το άνοιξα να δω ότι είναι όλα οκ του πέρασα tempered glass δοκίμασα Fingerprint (σκοτώνει) το φορτισα και το έσβησα. :lol: Από προχθές στο κουτί στην ντουλάπα.. Έχω 5 τα ρημαδια και δεν τα προλαβαίνω.. Το πουλαω και πάω για το Lepro3 να φτιάξω κι εκεί καμία ρομ εδώ έχω το 4/32. Αν θέλει κανείς μου λέει

 

Τι εννοεις? Θα παρατησεις Le max 2 γενικα??

Τι εννοεις για το fingerprint? Για καλο το λες η για κακο? Εμενα μια χαρα ειναι και γρηγορο.... αν και του Redmi Note 3 Pro της γυναικας μου θα ελεγε πως ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο.

Edited by EnDmOsT

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω και εγώ μιας και έρχομαι από το Redmi Pro ότι οι συσκευές,πλην της ποιότητας κατασκευής που είναι εφάμιλλη και των χρωμάτων της οθόνης (ίσως υπερτερεί λιγο το pro λόγω amoled),δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.....

Και μία ερώτηση και από εμένα για τον Χρήστο ή τους έτερους "μάγειρες" του νήματος.

Μεταξύ και των τελευταίων ρομ (miui-google-23s) ποιά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί καταλληλότερη για καθημερινή χρήση;Συνεχίζει να είναι η 23s ή άλλαξε κάτι;

Ευχαριστώ και καλό απόγευμα!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Τι εννοεις? Θα παρατησεις Le max 2 γενικα??

2. Τι εννοεις για το fingerprint? Για καλο το λες η για κακο? Εμενα μια χαρα ειναι και γρηγορο.... αν και του Redmi Note 3 Pro της γυναικας μου θα ελεγε πως ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο.

 

1. Όχι βέβαια.. Έχουμε πολύ δουλειά με τον Τάσο ακόμα.. Έχω το 4/32 και δεν το αλλάζω για τα τεστ ρομ

2. Όχι το αντίθετο.. Μου φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο από του χ820.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να συμφωνήσω και εγώ μιας και έρχομαι από το Redmi Pro ότι οι συσκευές,πλην της ποιότητας κατασκευής που είναι εφάμιλλη και των χρωμάτων της οθόνης (ίσως υπερτερεί λιγο το pro λόγω amoled),δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.....

Και μία ερώτηση και από εμένα για τον Χρήστο ή τους έτερους "μάγειρες" του νήματος.

Μεταξύ και των τελευταίων ρομ (miui-google-23s) ποιά θα μπορούσε να χαρακτηριστεί καταλληλότερη για καθημερινή χρήση;Συνεχίζει να είναι η 23s ή άλλαξε κάτι;

Ευχαριστώ και καλό απόγευμα!!!

 

Αν θες να έχεις καθαρή ρομ χωρίς περίεργες υπηρεσίες Leeco στο background tele_23 αν θες Leeco ρομ σταθερή και γρήγορη 23s αν είσαι fan miui 7.3.19.. :lol::p

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, x829 6/128, σημερα το πρωι το παρελαβα και εβαλα την Google :D

 

Παρεμπιπτόντως που το θυμήθηκα.. Παντού 4G είχα την πρώτη ημέρα που το δοκίμασα. Κλειδώνει η B3 παντού! Cosmote..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που με βασανίζει από την μέρα που έπιασα στα χέρια μου την συσκευή? Κάτω έχουμε το τετράγωνο και το βελάκι γιατί τα έχει ανάποδα ρε παιδιά και για να πάω πίσω πρέπει να πατήσω το τετράγωνο... Σε όλα τα κινητά με το τρίγωνο κάνει back

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω το έχω ακόμα στο κουτί όπως το πήρα... :wacko: Ίσα που το άνοιξα να δω ότι είναι όλα οκ του πέρασα tempered glass δοκίμασα Fingerprint (σκοτώνει) το φορτισα και το έσβησα. :lol: Από προχθές στο κουτί στην ντουλάπα.. Έχω 5 τα ρημαδια και δεν τα προλαβαίνω.. Το πουλαω και πάω για το Lepro3 να φτιάξω κι εκεί καμία ρομ εδώ έχω το 4/32. Αν θέλει κανείς μου λέει
.

 

 

Ρε Chris, οι οθονες-αφου εχεις και τα δυο[Χ829,Χ822]-,διαφερουν οντως?.Εννοω απο ποιοτητα,φωτεινοτητα στο maximum κλπ.

Edited by xenkato1
OnePlus 7 pro, MATE 20, iPad Air.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση που με βασανίζει από την μέρα που έπιασα στα χέρια μου την συσκευή? Κάτω έχουμε το τετράγωνο και το βελάκι γιατί τα έχει ανάποδα ρε παιδιά και για να πάω πίσω πρέπει να πατήσω το τετράγωνο... Σε όλα τα κινητά με το τρίγωνο κάνει back

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γιατί μάλλον έχεις ενεργοποιήσει άθελά σου το αριστεροχειρας στις ρυθμίσεις. Πήγαινε πεοσβασιμοτητα και τσέκαρε.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μάλλον έχεις ενεργοποιήσει άθελά σου το αριστεροχειρας στις ρυθμίσεις. Πήγαινε πεοσβασιμοτητα και τσέκαρε.

Το έχω δοκιμάσει και όταν το επιλέγω και τα δύο έχουν την ίδια λειτουργία

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει και όταν το επιλέγω και τα δύο έχουν την ίδια λειτουργία

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει ρυθμίσεις για τα εικονικά κουμπιά τι να κάνει το καθένα. Πήγαινε και κάνε αλλαγές να δεις. Κανονικά πάει πίσω με το βελάκι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

chris η 23s έχει playstore?

 

Όλες έχουν.. Εννοείται.. :p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να αλλάξει κανείς το χρώμα του led στην telegram ΡΟΜ; Εγώ δεν το έχω καταφέρει και δε μου σώζει και τις ρυθμίσεις. Ο,τι κλικάρω ξεκλικάρεται.
Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε το δικο μου.

408 σελιδες διαβασμα.. δυσκολα!

αν σας ειναι ευκολο πειτε μου που να διαβασω και ποια ειναι η μεθοδολογια για να περασω την τελευταια stable rom που να παιζουν ολα. (δε με νοιαζει το fingerprint. τα υπολοιπα ναι).

να εχει recovery, να ειναι rooted και να λειτουργει σωστα το google play games.

η εκδοση που μου ηρθε το κινητο ειναι η 5.8.019S (stable)

 

help my friends~!

 

υ.γ. προσπαθησα να διαβασω αλλα χαθηκα τελειως γμτ.

δεν ξερω απο που ν αρχισω, ουτε ξερω ποια ειναι η πιο φρεσκια που χρησιμοποιειτε και οι υπολοιποι. :(

http://i65.tinypic.com/2l8hg76.jpg

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

σημερα ηρθε το δικο μου.

408 σελιδες διαβασμα.. δυσκολα!

αν σας ειναι ευκολο πειτε μου που να διαβασω και ποια ειναι η μεθοδολογια για να περασω την τελευταια stable rom που να παιζουν ολα. (δε με νοιαζει το fingerprint. τα υπολοιπα ναι).

να εχει recovery, να ειναι rooted και να λειτουργει σωστα το google play games.

η εκδοση που μου ηρθε το κινητο ειναι η 5.8.019S (stable)

 

help my friends~!

 

υ.γ. προσπαθησα να διαβασω αλλα χαθηκα τελειως γμτ.

δεν ξερω απο που ν αρχισω, ουτε ξερω ποια ειναι η πιο φρεσκια που χρησιμοποιειτε και οι υπολοιποι.. :(

 

@CrisBal : Αν θες να έχεις καθαρή ρομ χωρίς περίεργες υπηρεσίες Leeco στο background tele_23 αν θες Leeco ρομ σταθερή και γρήγορη 23s αν είσαι fan miui 7.3.19..

7.3.19.. : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7119088#post7119088 >> MIUI CrisBal

tele_23 : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7116534#post7116534 GOOGLE CrisBal

23s : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7097503#post7097503 LEECO CrisBal

Aυτες είναι οι πιο ΄φρέσκες΄ σε κάθε κατηγορία.

αν κάνω κανα λάθος διορθώστε με οι πιο σχετικοί!

Edited by slouts
Poco F2 PRO
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.

ηθελα βασικα να περασω του CrisBal την τελευταια, αλλα εχω χαθει και δεν ξερω απο που ν αρχισω να διαβαζω για να τα παρω απο την αρχη.

miui ουτε ξερω τι ειναι!

ειδα μεσα τα παιδια να λενε: αν εχετε την indian κτλ.. καντε αυτο..

ουτε ξερω ποια εχω, γιαυτο εβαλα και την φωτογραφια. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει να αλλάξει κανείς το χρώμα του led στην telegram ΡΟΜ; Εγώ δεν το έχω καταφέρει και δε μου σώζει και τις ρυθμίσεις. Ο,τι κλικάρω ξεκλικάρεται.

 

Δεν δουλεύει ακόμα. Είπαμε είναι τεστ ρομ.. Το παλεύουμε όμως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω.

ηθελα βασικα να περασω του CrisBal την τελευταια, αλλα εχω χαθει και δεν ξερω απο που ν αρχισω να διαβαζω για να τα παρω απο την αρχη.

miui ουτε ξερω τι ειναι!

ειδα μεσα τα παιδια να λενε: αν εχετε την indian κτλ.. καντε αυτο..

ουτε ξερω ποια εχω, γιαυτο εβαλα και την φωτογραφια. :(

 

Κάνε με την σειρά πέρασμα drivers - TWRP - φουλ μπακαπ όλα - και μετά κοίτα αυτά που σου γράφει ο @slouts. Και θα είσαι οκ... Δεν σου λέω Bootloader να δεις γιατί αυτή που φοράς είναι ήδη πειραγμένη και όχι επίσημη άρα είσαι ξεκλείδωτος. Αλλά πήγαινε εκεί (ποστ αρχική Bootloader l) για τους drivers. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

"Κάνε με την σειρά πέρασμα drivers - TWRP - φουλ μπακαπ όλα - και μετά κοίτα αυτά που σου γράφει ο @slouts.."

χαχα!

ωραια τα λες βρε Κρις και σ ευχαριστω, αλλα τα γραφεις με τροπο που δειχνει οτι τα ξερεις!:lol:

εγω σου λεω χαθηκα. δεν ξερω ουτε σε ποια σελιδα ειν αυτα που λες!

το βοηθημα στην πρωτη σελιδα ειναι πλεον τεραστιο, και φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κια..

αν μπορεις να μου πεις σελιδες να διαβασω, θα μ εσωζες!

ρομ ποια να βαλω; την τελευταια δικη σου η την google που λετε;

 

υ.γ. παω bootloader για τους drivers. νομιζω τους εχω ηδη αυτους απο παλιοτερα σεταρισματα σε κινητα. μετα;

Edited by DarK_HumOuR
Link to comment
Share on other sites

"Κάνε με την σειρά πέρασμα drivers - TWRP - φουλ μπακαπ όλα - και μετά κοίτα αυτά που σου γράφει ο @slouts.."

χαχα!

ωραια τα λες βρε Κρις και σ ευχαριστω, αλλα τα γραφεις με τροπο που δειχνει οτι τα ξερεις!:lol:

εγω σου λεω χαθηκα. δεν ξερω ουτε σε ποια σελιδα ειν αυτα που λες!

το βοηθημα στην πρωτη σελιδα ειναι πλεον τεραστιο, και φοβαμαι μην κανω καμια μ@λ@κια..

αν μπορεις να μου πεις σελιδες να διαβασω, θα μ εσωζες!

ρομ ποια να βαλω; την τελευταια δικη σου η την google που λετε;

 

υ.γ. παω bootloader για τους drivers. νομιζω τους εχω ηδη αυτους απο παλιοτερα σεταρισματα σε κινητα. μετα;

 

Nαι βρε όλα αυτά που σου είπα υπάρχουν στην αρχική πάρτα με τη σειρά TWRP πήγαινε εκεί που λέει TWRP Bootloader πήγαινε στο Bootloader κλπ. Διάβασε προσεκτικά και μετά αφού τελειώσεις θα γελάς με το πόσο εύκολο ήταν τελικά.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ε γμτ. τα εκανα ολα, προσπαθω τωρα να κανω αυτο:

"3.) Πατάμε Δεξί κλικ εκτέλεση ως διαχειριστής στο X820_FASTBOOT_v4.exe, πατάμε ΜΙΑ φορά backspace για εγκατάσταση και δεύτερη ( όπως λέει το πρόγραμμα) μέχρι να γράψει LeEco Recovery και το ξεσυνδέουμε."

 

αλλα με το που παταω την πρωτη φορα το backspace, το προγραμμα κλεινει και στο κινητο δεν γινεται τιποτα.

αντι για πιγκουινο εντωμεταξει, μου βγαζει 3 γραναζια και μου λεει οτι ειμαι σε fastbootmode. μεχρι εδω καλα.

αλλα μετα απ αυτο δεν γινεται τιποτα γμτ.

συνεχεια κλεινει το προγραμμα οταν το τρεχω (αντμιν) και παταω το backspace

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει drivers κανονικα;

 

Στάλθηκε από το X8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εκανα αυτο που ελεγε η πρωτη σελιδα. τους κατεβασα, τους ξεζιπαρα στο c/adb, και μετα κατεβασα και ετρεξα το αλλο προγραμμα ως αντμιν, που υποτίθεται τους εγκαθιστά.

θελει κατι αλλο?

και οι ντραιβερς στον φακελο τους μεσα εχουν ενα exe αρχειο. θελει κι εκεινο τρεξιμο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...