Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο(crisbal) εγώ έχω το x820 και έχει την πάντα B20(800) που δεν έχω παράπονο πιάνει παντού 4g Full ακόμα και μέσα στο σπίτι μου. Αν θέλω να πάρω ένα κινητό που δεν έχει την 800αρα μπάντα θα πιάνει 4g παντού όπως το MAX 2 μου?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά...έχω αρχίσει να ψήνομαι πολύ να αγοράσω αυτό το κινητό...αλλά είμαι σε δίλημμα από που να το αγοράσω...βλέπω ότι το έχει ίδια τιμή το efox και το gearbest...ποιο να προτιμήσω για να μην έχω και τπτ τελωνεία και τέτοια κουλά??? και γενικά αξίζει να πάρω την 4gb έκδοση ή να μαζέψω λεφτά να πάω στην 6gb ram από το efox???

θα σου πρότεινα να μαζέψεις χρήματα για την έκδοση 6gb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου

Σε ευχαριστώ. Για πείτε ρε παιδιά από ευρωπαϊκή αποθήκη για να γλιτώσουμε τελωνείο από που το παραγγελνουμε. X829 εννοείται 6gb 128gb προφανώς μέχρι 270 αν παίζει πουθενά

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την MIUI 8 και όποτε πάω να βάλω fingerprint γεμίζει το αποτύπωμα και μετά μου βγάζει "Δυστηχώς, η διαδικασία com.android.setting έχει..."

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Για πείτε ρε παιδιά από ευρωπαϊκή αποθήκη για να γλιτώσουμε τελωνείο από που το παραγγελνουμε. X829 εννοείται 6gb 128gb προφανώς μέχρι 270 αν παίζει πουθενά

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

 

Χαιρομαι που πολλοι νεοι φιλοι εχουν μπει στην παρεα μας, ή ετοιμαζονται να μπουν.

Προτου ρωτήσετε καποια πραγματα διαβαστε 2-3 σελιδες πιο πισω εχουν απαντηθει σχεδον ολα, πολλες φορες, τωρα αν βαριεστε τι να πω....

 

Τωρα για το θεμα τελωνειου και για να μην μπλεξετε προτιμηστε ευρωπαικη αποθηκη, και ας ειναι κανα 20 -25 ευρο ακριβοτερο, (αλλιως ειναι δικο σας ρισκο) καντε αναζητηση στο google και γραψτε οτι ψαχνετε για ευρωπαικη αποθηκη (eu warehouse) τοσο απλο, πολλα site,

πολλοι το πηραν απο efox ζητηστε track number αν θελετε απο εκει.;)

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την MIUI 8 και όποτε πάω να βάλω fingerprint γεμίζει το αποτύπωμα και μετά μου βγάζει "Δυστηχώς, η διαδικασία com.android.setting έχει..."

Και σε μένα το ίδιο κάνει αλλά κατά περίεργο τρόπο παίρνει το αποτύπωμα... Ας μας πει ο Chris που υπάρχει πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nick1967
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που πολλοι νεοι φιλοι εχουν μπει στην παρεα μας, ή ετοιμαζονται να μπουν.

Προτου ρωτήσετε καποια πραγματα διαβαστε 2-3 σελιδες πιο πισω εχουν απαντηθει σχεδον ολα, πολλες φορες, τωρα αν βαριεστε τι να πω....

 

Τωρα για το θεμα τελωνειου και για να μην μπλεξετε προτιμηστε ευρωπαικη αποθηκη, και ας ειναι κανα 20 -25 ευρο ακριβοτερο, (αλλιως ειναι δικο σας ρισκο) καντε αναζητηση στο google και γραψτε οτι ψαχνετε για ευρωπαικη αποθηκη (eu warehouse) τοσο απλο, πολλα site,

πολλοι το πηραν απο efox ζητηστε track number αν θελετε απο εκει.;)

Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του θέματος μιας και το σκέφτομαι καιρό για το συγκεκριμένο κινητό απλά ρώτησα καθαρά για ευρωπαϊκή αποθήκη που μπορώ να το βρω πιο φθηνα. Τελωνείο δεν θα ρίσκαρα προτιμώ να δώσω 20 30 παραπάνω από πριν να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει σχεδόν όλες τις σελίδες του θέματος μιας και το σκέφτομαι καιρό για το συγκεκριμένο κινητό απλά ρώτησα καθαρά για ευρωπαϊκή αποθήκη που μπορώ να το βρω πιο φθηνα. Τελωνείο δεν θα ρίσκαρα προτιμώ να δώσω 20 30 παραπάνω από πριν να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Τι τιμές είναι αυτές ρε παιδιά τσάμπα τα δίνουν σε σύγκριση με αυτά που προσφέρουν. Ούτε τελωνεία ούτε τίποτα. 6gb θα κρατήσει τουλάχιστον 5 χρόνια άνετα συν τα 128gb που βάζεις ότι θες μέσα. Μπράβο στη leco πραγματικά για τις απίστευτες τιμές που έχει και το vfm που προσφέρει.

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

142824 antutu score με tele 23 rom. :D:D:D:D:D

 

τελικά πως αλλάζουμε εικόνα στην οθόνη κλειδώματος? chris??

 

Χειροκίνητα με Root Browser κοίτα λίγο πιο πίσω...

Μπαίνεις με Root Explorer στο /data/letvTheme/wallpaper/2k και βαλε αυτό που θες, αφού το μετονομάσεις σε default_lock_wallpaper.jpg

Μετά κάνε επανεκκίνηση και είσαι οκ Θα λυθεί αυτό στο επόμενο Update.

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ tele_23

 

Screenshot_2017_03_21_20_49_09_1.jpg Screenshot_2017_03_21_20_39_01_1.jpg Screenshot_2017_03_21_20_56_22_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ρε!

θα με σκασει!

αφου μετα απο 40 ωρες καταφερα να βαλω την 5.9.23ς του Κρις και ολα πηγαιναν καλα, πηγα να φτιαξω την σιμ μου σε νανο.

ρε να μην την διαβαζει με τιποτα!

μπλοκαρε στην οθονη ξεκλειδωματος και κολλουσε εκει.

μπαινω twrp recovery και του τραβαω ενα βασικο reset. (χωρις εξτρα τα ART πως τα λενε..)

ανοιγει και επαιξε!

φυσικα εχασα οτι ειχα βαλει, αλλα δε γ@μεις! προκειμενου να το στελνω πισω, παλι καλα.

 

ελα ομως που εχασε το ρουτ!

και δεν ξερω κι εγω τι αλλο μπορει να εχει χασει!

νομιζω ομως οτι μονο αυτο λειπει.

μπαινω ξανα στην ρεκοβερυ, βρισκω τον φακελο supersu, δειχνει μεσα οτι εχει το apk, αλλα δεν εχω τροπο να το εγκαταστησω!

θελει λεει να ειναι σε ζιπ μορφη!

 

ρε παιδια δωστε μου μια λυση (κι ενα λινκ) πως το ξαναρουταρω απ την ρεκοβερυ!

 

γιατρε μου Κρις! εσυ μπορεις! :D

(και θελω να σου στειλω donation ειπαμε. κακως που δεν το εχεις οργανωσει ως τωρα):mad:

Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα με Root Browser κοίτα λίγο πιο πίσω...

Μπαίνεις με Root Explorer στο /data/letvTheme/wallpaper/2k και βαλε αυτό που θες, αφού το μετονομάσεις σε default_lock_wallpaper.jpg

Μετά κάνε επανεκκίνηση και είσαι οκ Θα λυθεί αυτό στο επόμενο Update.

 

ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΕΙΣ tele_23

 

Screenshot_2017_03_21_20_49_09_1.jpg Screenshot_2017_03_21_20_39_01_1.jpg Screenshot_2017_03_21_20_56_22_1.jpg

 

Εγώ αυτή την επιλογή στα advanced settings για τα notifications δεν την έχω .... Δεν ξέρω γιατί...

Και κάτι ακόμα, πως ενεργοποιείς το να φαίνεται η ταχύτητα του δικτύου;;

LeEco Le Max 2 6/128

- CrisBal_CN28s-V12a (25/03/2018 - till 20/05/2018)

- Lineage Oreo 8.1 (20/05/2018 till 28/07/2018)

- Linage 15.1 Rev5 by Crisbal and the The_MarD (28/07/2018 - till 19/09/2018)

- Aosp Extended 9.0 Treble Build for x2 Build No: 5 (19/09/2018 - till now)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτή την επιλογή στα advanced settings για τα notifications δεν την έχω .... Δεν ξέρω γιατί...

Και κάτι ακόμα, πως ενεργοποιείς το να φαίνεται η ταχύτητα του δικτύου;;

 

Αν εχεις NOVA prime & tesla unread θα τα έχεις αυτό που δείχνω είναι η κρυπτογραφηση τηλεφώνου που προστέθηκε στο Update που έρχεται. Ταχύτητα ίντερνετ Διαχειριστής τηλεφώνου > Δεδομένα >Γρανάζι πάνω δεξιά κάτω εμφάνιση ταχύτητας Internet

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γιατρε μου Κρις! εσυ μπορεις! :D

(και θελω να σου στειλω donation ειπαμε. κακως που δεν το εχεις οργανωσει ως τωρα):mad:

 

Αφού δεν ρώτησες τα έκανες σαλάτα! Απλή απενεργοποιήση - επαναενργοποιηση πομπού ήθελε.... :lol:

Περνά αυτό από TWRP >> https://mega.nz/#!0NNWEKJb!_6aAA0lqsN6YCXI3WXB0EXOYsd6-qHhievsBk8StSj0 χωρίς Wipe πριν και μετά.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Τώρα ή με δουλεύουνε ή δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί στο banggood και έχουν πολύ κακή επικοινωνία μεταξύ τους. Μόλις (!) έλαβα ενημερωτικό με email ότι η παραγγελία μου στάλθηκε με ολλανδικό. Και ενώ συννενοηθήκαμε το πρωί να γίνει refund. Φυσικά έστειλα μήνυμα στον υπάλληλο να το αφήσει να φύγει και να μη το μαζέψουν πίσω για να πάει για refund., λολ λολ. Άντε να δούμε τώρα τη συνέχεια του σίριαλ.

 

-------------------------------------------------

 

Επειδή πολλά παιδιά προστίθενται συνεχώς στο γκρουπάκι για το κινητό, επειδή όλοι καταλαβαίνουν σταδιακά ότι με κατάλληλο λογισμικό το harware κάνει πραγματικά παπάδες. Μου θυμίζει εποχές coolpad f1 καλή ώρα. Προτίμησα να θυσιάσω 10ωρο+ sot και B20 στο xiaomi note 4 global εξαιτίας χαρακτηριστικών+ οθόνης. Μεγαλομέτοχος της Coolpad είναι πλέον και η leeco, τι στα κομμάτια :D .Άντε να δούμε.

 

 

Στο δια ταύτα για όσους τώρα επιθυμήσουν να προβούν σε παραγγελία, τουλάχιστον για το x829 (4/64 gb) που είναι και το πιο φθηνό κατα 100Ε αν δεν κάνω λάθος ( χωρίς sharp οθόνη και Β20 μπάντα στο 4g ωστόσο). Από Κίνα μεριά

 

- http://www.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X829-5_7-inch-4GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1125233.html?rmmds=search

banggood 172,27 E - coupon: KIMOVIL829

 

- http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_616000.html?wid=11 gearbest 173,97- flash sale (45 κομμάτια λέει για τώρα)

 

- http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-4gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-5-g-306874

efox 169,99

 

 

έκδοση 6/128 gb

-http://www.efox-shop.com/leeco-letv-le-max-2-ultrasonic-touch-id-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-g-306872

 

efox -> 234.99 E

 

από ευρωπαική αποθήκη το 6/128

http://en.efox-shop.com/versandkostenfrei-aus-de-leeco-letv-le-max-2-6gb-ram-128gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-g-306970

efox-> €264.99

 

----------------------------------------

 

προτεινόμενες θήκες προστασίες και τζαμάκι. Ενδεικτικά banggood και ψωνίστε από όπου αλλού θέλετε και τις βρείτε.

 

θήκες:

 

http://www.banggood.com/Simple-Fall-resistant-Shockproof-Silicone-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130211.html?rmmds=search

 

http://www.banggood.com/Ultra-Slim-Frosted-Silky-Shield-Hard-PC-Back-Case-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1128817.html?rmmds=search

 

 

τζαμάκι:

 

http://www.banggood.com/Remax-2_5D-Arc-edge-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1068269.html?rmmds=search

 

http://www.banggood.com/2PCS-Clear-Anti-Explosion-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-LeTV-LeEco-Le-Max-2-p-1130605.html?rmmds=search

 

τζαμάκι (!) για κάμερα

https://www.aliexpress.com/item/Rear-Camera-Lens-toughened-protective-film-for-LeEco-Le-Max-2-X820-X823-X829-5-7/32791217216.html

 

 

---------------------------------------------------------

 

@crisbal και τάσο, βάλτε κανά donate button μια μπύρα να σας την κεράσουμε για την όλη συνεχιζόμενη βοήθεια και για το γαμ*το :D.

Edited by nikolaos8
Link to comment
Share on other sites

Ιr blaster δεν έχει έτσι?

 

Στάλθηκε από το NOTE 3 With Note 7 Port Rom

Όχι μόνο έχει, αλλά είναι και ένα από τα ελάχιστα που μπορεί να διαβάζει άλλα τηλεχειριστήρια και να κάνει custom remotes ακόμα και για συσκευές που δεν υπάρχουν στο database!

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι μόνο έχει, αλλά είναι και ένα από τα ελάχιστα που μπορεί να διαβάζει άλλα τηλεχειριστήρια και να κάνει custom remotes ακόμα και για συσκευές που δεν υπάρχουν στο database!

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με ποια ρομ φορεμένη υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

Link to comment
Share on other sites

Cris ποιο θέμα χρησιμοποιείς στην φώτο με την καινούργια MIUI ;

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Cris ποιο θέμα χρησιμοποιείς στην φώτο με την καινούργια MIUI ;

 

Στα free είναι δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά αν πας θα το βρεις κάπου στην μέση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με ποια ρομ φορεμένη υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Με όλες απλά στην τελευταία και στην miui έβαλα τα Update με όλα τα χειριστήρια της γης.. :lol:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Είπα να μπω στη διαδικασία flash για να περάσω την 23s του chrisbal. Μου ήρθε με ξεκλειδωτο bootloader και την παρακάτω ρομ που έχει κάποια ελληνικά.http://i65.tinypic.com/2l8hg76.jpg

Πέρασα twrp by chrisbal και προσπάθησα να πάρω full backup (όλα τα κουτάκια) αλλά έφαγε κάποιο κόλλημα στα data ...Anyway, εδώ που έχει φτάσει η κατάσταση της ανάπτυξης των ρομ, ο μόνος λόγος για το backup είναι η ενδεχόμενη επιστροφή του τηλεφώνου που το βλέπω χλωμό...

Ερωτήσεις:

Η ρομ είναι indian ή κινεζομάγαζου;

Αν επαναφερω το backup από το οποίο λείπουν τα data θα δουλέψει σαν να έγινε factory reset;

Χρησιμοποιώ το "σωστό" twrp ή παίζει καλύτερο που θα είναι σε θέση να περάσει και τα data;

Ευχαριστώ

 

Κάποιος;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Στα free είναι δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά αν πας θα το βρεις κάπου στην μέση.

Ευχαριστώ το βρήκα. Slimdroid λέγεται για όποιον άλλο το ψάχνει.

Υ.Γ. ήρθε σήμερα το κινητό και δοκιμάζω απο το πρωί ρομ. Η MIUI ειναι η καλύτερη για εμένα! Τέλεια δουλειά Cris!!!

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Με ποια ρομ φορεμένη υπάρχει αυτή η δυνατότητα;

 

Με όλες τις ρομ. Είναι δυνατότητα που έχει το πρόγραμμα remote της Le eco. Απλα πατάς universal remote και το ρυθμίζεις με το τηλεκοντρόλ της συσκευής σου

 

 

Στάλθηκε από το Le+X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...